Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Testvér/ikerbabakocsi

tkata0603
Létrehozva: 2014. augusztus 18. 11:42

Sziasztok!



Ezt a babakocsit néztem ki, de tapasztalatokat nem találtam hozzá.


Talán majd itt.:-)


http://www.olcsobabakocsi.com/twinni_ikerbabakocsi_.html



Szóval nem ikrek lesznek, de 18 hónap lesz a korkülönbség. Egymás alatti kocsi semmiképp nem jöhet szóba, nem tetszik.


Az egymás melletti sok helyre nem fér be/fel (osztrák vonatra biztos nem - mi Ausztriában élünk).


Az egymás mögöttiek túlnyomó része esetén a hátsó részen fekvö babát nem lehet teljesen vízszintesig önteni.


Természetesen ennél a modellnél az egyik mózes teljesen felesleges és a 2 hordozó is (a hordozót én az autóban használom nagyon minimális kivételtöl eltekintve, az pedig van).


Az üléseket lehet forgatni (szemben, háttal), variálni (mózes+sport), végül az ikerkocsi egyes kocsivá is átalakítható (ha esetleg a jelenlegi, 7 éves babakocsi tönkre megy - nem ajánlanám neki, mert nagyon szeretem:-)).


A testvérfellépönek egy 1,5 éves gyereknél sok értelmét nem látom, mivel ö még nagyon-nagyon jókat alszik a kocsiban.


Az elsö néhány hónapban a kisebbiket rugalmas kendöbe raknám (bár nem tudom hogyan fogja bírni a hátam és a császáros hegem), a 1,5 éves használná a jelenleg meglévö babakocsit...



Szívesen fogadok minden véleményt, ellenvéleményt.:-)

  1. 2014. augusztus 19. 11:0713.

    Éppen ezért linkeltm a twinni kocsit, ez vízszintig dönthetö, szuperul összecsukható, kicsi, nem túl nehéz.:-) ERRÖL szerettem volna véleményt.:-)



    Rengeteg kocsit megnéztem, leállítottam ikres kocsikat toló anyukákat, kérdezösködtem. Csak épp erröl a kocsiról nem találtam semmit, nem is láttam még élöben.:-(



    Fogalmam sincs mikor fognak aludni a gyerekek. A lányom most kezdi az iskolát, dél és 1 között el kell hoznom. Szóval biztos vmelyik kölyök alvásába bele fog lógni.


    Nálunk NINCS egyáltalán járda.:-( Kész életveszély egy kicsivel gyalogolni, de muszáj. Egy 1,5 éves pedig hamar elfárad.:-)


    előzmény:
    eda-1952 (6)
    2014-08-18  15:58
  2. 2014. augusztus 18. 20:4112.
    Na, a hosszúszerelvényt is csak a gyerekek nélkül volt könnyű navigálni..))) Bemenni vele egy lépcsőházba, az automata ajtózáró miatt--- egyedül érdekes mutatvány volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (9)
    2014-08-18  18:44
  3. 2014. augusztus 18. 20:3611.
    Mert azokba a kocsikba befért a másfél éves (nekem is olyan volt), a mostaniak közül kevésbe férne be.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (10)
    2014-08-18  20:21
  4. 2014. augusztus 18. 20:2110.
    Nekünk volt egy nagy NDK mélykocsink (mindenkinek az volt akkor), ha nagyon muszáj volt valahova gyalog menni, akkor a csecsemő feküdt, a "nagyot" (másfél éves) beültettem a lábához, szembe a kicsivel. Testvérbabakocsiról nem is hallottunk akkoriban.
    Egyébként többnyire nem mentünk sehova, ill. autóval közlekedtünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  5. 2014. augusztus 18. 18:449.
    Csodát nem lehet tenni, vagy hosszú, vagy széles, két gyerek, az két gyerek.
    '95-ben még kevés iker baba született, alig volt babakocsi választék ezekből a típusokból. Emlékszem rendelésre lett volna, 75 ezerért, 3 hónap várakozási idővel.
    Nem vettünk, mert sejthető volt, hogy segítség nem lévén, nem igazán fogok sétálgatni a gyerekekkel.
    Vettünk 2 normál kocsit iker kapoccsal. Egy tragédia volt, és nem igazán fért be a bolt ajtókon. Meg még gyerek nélkül, egyenként is súlyos volt.




    előzmény:
    eda-1952 (2)
    2014-08-18  13:20
  6. 2014. augusztus 18. 17:458.
    Nálunk is 22 és 26 hónap van a gyerekek között, mindhárom gyerek 18 hónaposan kiszállt a babakocsiból és kész nem volt tovább.  Szépen jöttek mellettem kézenfogva, kismotoron.

    Nem lehetne, hogy alvásidőben otthon vagytok? Így a pihenés neked is pihenés, a gyerek ébrenléti idejében meg csavargás. Hmm..?

    Szép, egy ilyen babakocsi, de nagy, nehéz, két gyerekkel nálunk a járdákon biztosan nem boldogultam volna vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (1)
    2014-08-18  11:42
  7. 2014. augusztus 18. 16:307.
    Ezt találtam, van egy videó is hozzá.

    http://www.babadiszkontaruhaz.hu/termek.php?ID=487

    Bár nem látszik jól, hogy a hátsó gyerekülés (az a csecsemőé) vízszintesre lehajtható-e. Szerintem nem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (1)
    2014-08-18  11:42
  8. 2014. augusztus 18. 15:586.
    Azt ajánlom, hogy  a google képkeresőjében mindkét nyelven keress testvérkocsit. Azt is figyeld  a leírásoknál, hogy összecsukhatók-e, mert ha vonatoztok néha, az is számít. Magyarul megnéztem, van néhány, de olyant nem találtam, hogy az első, a nagyobb gyereké  is vízszintesen elfektethető legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (5)
    2014-08-18  14:21
  9. 2014. augusztus 18. 14:215.

    A kicsi október elején fog megszületni. A hosszú kocsi nem zavar.:-) Viszont a lányom 2 évesen (december) képes volt órákat aludni a kocsiban, és a jelenleg 16,5 hónapos fiam is sokat alszik benne.


    Kénytelen leszek a két kicsit együtt vinni sétálni, nincs segítségem. A nagyszülök messze vannak.

    előzmény:
    eda-1952 (4)
    2014-08-18  13:56
  10. 2014. augusztus 18. 13:564.
    Igazad van, de ha az első is vízszintesre dönthető lenne, akkor még nőne a kocsi hosszúsága, tehát olyan szerintem csak az, ahol egyik feljebb van. Nem tudom mikor jön a baba nálad, de már pár hónap is sokat jelent---alvási szokások terén is. Főleg hogy azt írod, hordozni akarod eleinte a picit. (nem lesz könnyű, ha egy hideg őszön, télen teszed, sok ruhával mindkettőtökön..) Viszont a nagy úgy két éves korára fix, hogy nem alszik órákat kocsiban, illetve neked lesz nagyon rossz, ha közben viszed  a kicsit is a sétára.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (3)
    2014-08-18  13:47
  11. 2014. augusztus 18. 13:473.
    Köszi! Én a nagyot is szeretném vízszintesig dönteni. Borzalmas, amikor a gyerekek feje lóg, miközben alszanak.:-(
    előzmény:
    eda-1952 (2)
    2014-08-18  13:20
  12. 2014. augusztus 18. 13:202.
    Unokáim közt majdnem két év van, az hasonló a tieidhez. Sajnos nem tudom a kocsi nevét, de ezt használták. Amint látod, hátul a kicsit teljesen el lehetett fektetni (a nagyét csak dönteni), ez volt az előnye. A hátrányát meg abból tudhatod, ahogy hívtam: hosszú szerelvény..)))) De nagyon jó szolgálatot tett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (1)
    2014-08-18  11:42

Címlap

top