Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Unatkozom, mit csináljak

vkati027
Létrehozva: 2014. július 29. 23:26
Sziasztok!
GYES-en vagyok, és szeretnék valami elfoglaltságot találnik magamnak, amivel lefoglalhatom a szabad agyi kapacitásomat, hogy máson is gondolkodhassak a pelenkázás, szoptatás, és a többin kívül. Ti hogyan élitek ki a kreativitásotokat? Várom az ötleteket!
  1. 2015. január 10. 02:3110.

    Én több embertől is hallottam hogy nyelvtanulással sikerült "karbantartaniuk" az agyukat kisbaba mellett. Gondolom ilyenkor nyelviskola lőve, viszont neten rengeteg dolgot lehet találni. Én mint nyelvtanár javaslom hogy nézz utána a TPRS módszernek, beszédközpontú és sokkal szórakoztatóbb mint a hagyományos magolós-nyelvtani szabályos módszerek. Végre Magyarországon is kezdik ismerni és használni, itt egy cikk róla:
    http://miraculousmandarin.weebly.com/nyelvtanulaacut esroacutel.html

    Sok sikert!

    előzmény:
    vkati027 (1)
    2014-07-29  23:26
  2. 2014. augusztus 4. 21:509.
    Szia!


    Ha nyelvtanulás, akkor próbáld ki a duolingo.com-ot, ingyenes, online, akár  okostelefonon is lehet használni.


    Ha kreatívkodát szeretnél, akkor pedig nézz körül a pinterest.com-on. Annyi minden ötlet van fent, csak tobzódom:)



    előzmény:
    vkati027 (7)
    2014-08-04  20:59
  3. 2014. augusztus 4. 21:378.
    Hát én ugyan nem unatkoztam és élveztem a gyerekkel-gyerekekkel való otthonlétet. És sokat sütöttem - talán ez is lehet számodra kihívás-kreatív foglalatosság. Abban az időben ingyenes volt a kismamáknak az egyetem. Én csináltam még egy diplomát- nem az unalom miatt, hanem mert ingyen volt és a GYED után is muszáj dolgozni. Ezzel a plussz diplomával jóbban lehetett állást keresni.
    előzmény:
    vkati027 (1)
    2014-07-29  23:26
  4. 2014. augusztus 4. 20:597.
    Olvasni nagyon sok időm van szoptatás közben, azzal nincs gond, szeretem is. Viszont most, már nagyobb a gyerkőc, esetleg pár órára alkalmanként rá is tudom bízni másra. Valami olyan elfoglaltságot képzeltem el, mint pl. on-line nyelvtanulás, főzőtanfolyam vagy ilyesmi, ami rendszeres elfoglaltság.
    előzmény:
    biobula (2)
    2014-08-01  11:45
  5. 2014. augusztus 4. 20:536.
    Jó ötlet, rakodnivalót mindig találok! Varrni sajnos nem szeretek, dehát azt is meg kell csinálni.
    előzmény:
    manyuska7 (4)
    2014-08-02  09:06
  6. 2014. augusztus 4. 20:515.
    Erről még nem is hallottam, majd utánanézek, köszönöm.
    előzmény:
    no_signal (3)
    2014-08-02  08:32
  7. 2014. augusztus 2. 09:064.
    szervusztok
    en javasolom,hogy szep sorjaban tedd rendbe a szekrenyeket,fiokokat,probald meg,hogy minen napratuzzel ki egy feadatot,esetleg varrogasd meg kezzel ami kibomlott es meg nem kell eldobni.
  8. 2014. augusztus 2. 08:323.
    Ajánlom figyelmedbe a scrapbook készitést, akár digitális akár hagyományos formában. Rengetegen kezdik el ezt a hobbit ilyenkor mert mindig adottak a friss, új képek és fotótémák.
    előzmény:
    vkati027 (1)
    2014-07-29  23:26
  9. 2014. augusztus 1. 11:452.
    Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem nem a "mit", hanem a "mikor" az, ami inkább problémás...én meg pont, hogy annyi mindent szeretnék csinálni, hogy ha 2 hétig tökegyedül lennék itthon, akkor sem unatkoznék egy másodpercre sem.
    Gondolkodni meg bármin lehet:)
    Ha meg felesleges "kreativitás" van benned szunnyadóban, akkor biztos ki is tudsz találni valamit, nem? Ha nem, akkor meg azért nem buzog túl benned. Ez esetben javasolom az olvasást, fórumozást, rejtvényfejtést; remek szellemi tevékenységek, kikapcsolók.
    előzmény:
    vkati027 (1)
    2014-07-29  23:26

Címlap

top