Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babavárás 40 felett

mona0531
Létrehozva: 2014. június 17. 07:27
Sziasztok!Olyan társakat keresek ide akik elmúltak 40 évesek és babát várnak,akárcsak én.Jó lenne valakivel megosztani az örömet,a félelmeket és beszélgetni.
  1. 2015. Április 23. 13:1119.

    Hahó, senki nem vár vagy tervez babát 40 felett?

  2. 2015. Április 20. 12:4018.

    Sziasztok, szeretném feléleszteni a topikot.


    most álltunk neki a 3.baba gyártásának. Most töltöttem a 43-at. Van valaki hasonló helyzetben vagy olyan aki ilyen korában szült? Kiváncsi lennék a tapasztalatokra ill.hogy mi várható 5-10 év múlva, mikor 50 felett van az ember és 10 éves a csemetéje 😛

  3. 2015. január 23. 12:2617.

    Én a 40-et betöltöttem a 2. fiam születésénél. Most kezdtük a 3. Gyártását. Egy kislányt szeretnénk. 43 leszek márciusban.


    az első fiam az első házasságomból van. Ő most lett 11 éves. A kicsi 16 hónapos.


    én sem ilyen későn akartam szülni, de most alakult így.


    nagyon élvezem az egész helyzetet. Sokkal több a türelmem a kicsihez, mint a nagyhoz volt anno.


    kérdés: az amnio és a korionboholy vizsgálati eredménye között mi a különbség?


    mást vizsgál? 


     

  4. 2015. január 12. 15:5716.

    most is nekifutnál még egy babának? így 44-évesen?


     

    előzmény:
    csiriburi (14)
    2015-01-07  14:36
  5. 2015. január 11. 14:0115.

    Pár napja töltöttem be a negyvenet, van egy 2 éves lányom. Szeretnék neki egy tesót.

  6. 2015. január 7. 14:3614.

    Gratulálok, remélem minden rendben van:-) Én is negyven évesen szültem lassan négy éve. ..és mindent megért ..


    jó babázást

    előzmény:
    mona0531 (1)
    2014-06-17  07:27
  7. 2015. január 4. 13:4813.

    Sziasztok!


    Ugye vannak kedves 40 feletti babázni vágyók?


    Olyan anyukákat, anyukajelöltekkel szeretnék beszélgetni, akik nem tartanak hülyének amiatt, h. még babázni szeretnék jóval a 40 felett ...


     
     
  8. 2014. augusztus 19. 20:4412.
    Sziaszrok! Én 40 (és fél) éves vagyok a 11. hétben. Örülök, hogy találtam ezt a topikot.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_400429
    Torolt_felhasznalo_400429
    2014. augusztus 11. 10:1111.
    Sziasztok! Lehet még csatlakozni? :)
    előzmény:
    mona0531 (1)
    2014-06-17  07:27
  10. 2014. június 18. 19:1410.

    Bocsi,hogy csak most írok,de még dolgozom és tegnap hulla voltam.A nagyok még velünk élnek és nagyon örültek a kistesónak,már nagyon várják,hogy megszülessen.Segítségem az lesz bőven,mindenki a családban már jelentkezik babázni.Igyekszem most már nem aggódni,mert valószínű hogy többet már nem leszek terhes,ezért élvezni szeretném a kismamaságot.Olyan aranyosak vagytok,hogy ennyi jót írtatok,megnyugtató dolog.

    előzmény:
    delfin38 (6)
    2014-06-17  12:52
  11. 2014. június 17. 15:239.

    Szia!

    Ugyan már én sem járok ebben a cipőben, csak megnyugtatni akarlak. Én is 41 évesen szültem a 3. lányomat, hasonló okok miatt, mint te. Két nagy az első házasságból (akkor 17 és 14 évesek), második házasságban szerettünk volna közöset. Most 3 éves.

    Sima terhesség volt, engem sosem riogatott senki, kicsit kockáztattunk, mert én nem csináltattam amniot, semmit, csak a szokásos vizsgálatok, illetve az Istenhegyi klinikán Hajdú doktornő csinálta a 12. heti genetikai ultrahangot.  Mindent rendben talált, nekem ez elég volt.

    Simán szültem 2 óra alatt, igaz, indított szülés volt, mert magasnak találták a vérnyomásomat. A férjem szerette volna, ha császárral szülök, mert féltett, de pont a doki volt az, aki lebeszélt minket. Igaza volt. 

    Azt mondják 14 év után felejt a szervezet, és olyan, mintha először szülnék, de ez sem igaz, pillanatok alatt megszületett a baba. Épen, egészségesen, és a legtöbb élet van benne az összes gyerekemet egybevéve. Okos, jó mozgású, hihetetlen nyitott, barátságos személyiség, kár lett volna kihagyni.

     

     

    Ettől függetlenül nem szoktam propagálni a 40 feletti szülést, továbbra is azt mondom, hogy nem ez az ideje egy nő életében. De vannak olyan élethelyzetek amikor meg lehet érteni, és nem kell tőle félni. Biztos sok függ a szülők életmódjától is, én mindig az egészséges életmód híve voltam.

     

    Ha a biopszia minden rendben talált, a vizsgálatok sem találtak eltérést, akkor nem kell félni. Táplálkozz egészségesen, mozogj amennyit jól esik és pozitív gondolatok. Boldog babavárást!

    előzmény:
    mona0531 (1)
    2014-06-17  07:27
  12. 2014. június 17. 15:128.

    Szia Mona!

     

    Én a kisfiamat 43 évesen szültem, igaz császár volt, de 2x volt a nyakán a köldökzsinór.  Aztán már nem akartunk több babát, örültünk neki, hogy van, de most besikerült. Ma vagyok 15 hetes. Azt már inkább le sem írom, hogy hány éves. Jövő héten megyek amnióra (a kisfiammal is voltam), remélem lesz egy egészséges kislányom. A kisfiammal volt (lett volna) egy nyugis, szép terhességem, semmi bajom nem volt, minden eredményem jó volt, ha pár doki nem rémisztgetett volna állandóan, hogy milyen bajai lehetnek a babának, meg nekem, stb... 

    előzmény:
    mona0531 (1)
    2014-06-17  07:27
  13. 2014. június 17. 12:537.
    Ja, és ha a biopszia negatív volt, akkor olyan nagy baj már sztem nem jöhet! :-)
    előzmény:
    mona0531 (5)
    2014-06-17  11:47
  14. 2014. június 17. 12:526.

    Tipikus helyzet a Tiétek több szempontból is. Gratulálok, h. nem adtátok fel, és végül így sikerült!!! A "nagyok" hogy fogadták a hírt? veletek élenek még?

    Alapon a korod miatt nem császároztak sztem. Bár ez erősen kórház és orvosfüggő. Én anno eleve úgy választottam helyet-orvost, h. ne legyen alap a vágás. Az elsőnél is próbűlták befordítani az Istvánban a 37. héten, de nem ment - így maradt a császár.

    előzmény:
    mona0531 (5)
    2014-06-17  11:47
  15. 2014. június 17. 11:475.

    Sziasztok!Örülök nektek.Én 41 éves vagyok,novemberben fogok szülni.Már van két gyermekem,a lányom majdnem 20,a fiam 17 éves.Elváltam,jött egy új szerelem az életemben és most babát várok.Nem akartam már szülni,de az új páromnak még nincs gyermeke és ő nagyon szeretett volna közös gyermeket.Velem volt valami probléma,ezért 3 lombikot csináltam végig,de egyik sem sikerült.Aztán kicsit hanyagoltuk a gyerektémát....aztán spontán terhes lettem,amire 5 százalék esélyt adtak az orvosok.Örültünk nagyon.A nőgyógyász kicsit odavolt,hogy hát 40 éves elmúltam és kicsit meg is ijesztett.DE próbálok nagyon pozitív lenni,hogy úgysem lesz semmi baj.Már túl vagyok a méhlepény-biopszián és a vizsgálat eredménye negatív.És azt is megtudtuk,hogy egy pici fiú érkezik hozzánk novemberben.Néha azért kicsit előjönnek az aggodalmak.Nem tudom más hogy van ezzel...nem érzem magam öregnek,de azért mégis...még hátra van egy genetikai uh a 20 hét körül,azután egy magzati szívultrahang...ha ezek megvannak akkor úgy érzem már jobban fogom élvezni a terhességet.

    Kicsit már a szülés körül járnak a gondolataim....szerintetek azért engednek rendesen szülni vagy a kor miatt már nagyobb az esélye a császárnak???szeretnék hüvelyi úton,ha lehet....

    előzmény:
    delfin38 (4)
    2014-06-17  09:02
  16. 2014. június 17. 09:024.

    Én a lányomat 37, a fiamat 40 évesen szültem. Utóbbinak is már 7 éve, de az emlékek még élénken élnek, ha kérdés van, szívesen felelek. Nem így terveztem anno, de a párommal nagyon későn találkoztunk. De onnan minden fogantatás könnyen-gyorsan ment.

    Mind2 terhesség problémamentes volt, bár tény, h. közte volt 2 AB, a 2. 20. hétben indított szüléssel, mert súlyos genetikai baj derült ki az amnion úgy, h. előtte konkrét jele még nem volt (csak apróságok, amik akár nem is kellett volna, h. bajra utaljanak...). Ja, és mind3 esetben alapjáraton kértük az amniot, azzal se volt semmi gond.

    DE a lányt farfekvés miatt programcsászárral szültem, rá szinte napra 3 évre a fiamat viszont egy csodás, gondmentes spontán szüléssel, a már írt előzmények után. Szal semmi se lehetetlen!

    Ja, sógornőm (szingliként) is 43 évesen szült, igaz, császárral.

    Örömteli babázást minden 40-en túlinak!

    előzmény:
    mona0531 (1)
    2014-06-17  07:27
  17. 2014. június 17. 08:513.

    Szia Mona!

     

    Most vagyok a 12. hétben, és 43 éves múltam. Az első babát várjuk, jövő héten megyek a szűrővizsgálatra, reméljük minden rendben lesz.

    Én is szívesen beszélgetnék hasonló cipőben járó kismamákkal.

  18. 2014. június 17. 07:332.
    Majd jönnek az okosok és megmondják, hogy mit akarsz fél lábbal a sírba 40 vagyok, hét hónapos a kisfiam, szóval nekem már nem aktuális. Nyugis terhesség volt, csak a doki meg a védőnő riogatott a korom miatt, egészséges a pici, sima szüléssel. 
    előzmény:
    mona0531 (1)
    2014-06-17  07:27

Címlap

top