Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kérdőív friss szülőknek

nHn
nHn
Létrehozva: 2014. május 9. 00:32

Sziasztok!

 

Szülőket és olyan leendő szülőket keresek, akik már tudják, mi lesz a gyermekük neve.

 

 https://docs.google.com/forms/d/1eYlP598gBlNtq5_ AEuYlhy7rJ780ZAzd0UCyIAt4LQQ/viewform?usp=send_form

 

Egy 5-10 perces anonim kérdőív az, amivel azt szeretném vizsgálni, ki mi alapján választ nevet manapság a babájának. Ha kitöltenétek, nagyon megköszönném! :))

 

Heni 

  1. 2014. augusztus 26. 10:2514.

    Kedves Szülők! :)



    A segítségeteket szeretném kérni. Egy gyermekeknek szóló program fejlesztésén dolgozunk, mely egészen pici kortól fogva segít a gyermekek készségeinek, képességeinek fejlesztésén. Kérlek, hogy a kérdőív kitöltésével segítsétek munkákat, hogy minél jobb lehessen a program!



    https://docs.google.com/forms/d/1fek_W7MAZZjhOwQxJICNk24n- L74Ok2MQu-rXtLp6ys/viewform


     


     


    Előre is nagyon köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  2. 2014. május 10. 20:5013.

    "Miután ezt nyilvánvaló, ezért mondom, hogy értelmetlen a kérdés. Mert akárki gyereket vár, általában az dönti el, hogy mi legyen a gyerek neve."

     

    És ki várja a gyereket? Az anya, hiszen ő fogja megszülni? Vagy mindkét szülő? Vagy az egész család, beleértve nemcsak a szülőket, hanem a megszületendő gyerek testvéreit, nagyszüleit is? Egy csomó variáció lehet arra, hogy melyik családban melyik gyereknél kiket vonnak be a névadásba. Egyáltalán nem "nyilvánvaló", ahogy írod, ezért nagyon is érdkes lehet rákérdezni egy ilyen kérdőívben.

    előzmény:
    R-andi (12)
    2014-05-10  13:02
  3. 2014. május 10. 13:0212.

    Miután ezt nyilvánvaló, ezért mondom, hogy értelmetlen a kérdés. Mert akárki gyereket vár, általában az dönti el, hogy mi legyen a gyerek neve.

    Nem?

     

    Te most kérded, hogy vallásos vagyok-e? Vagy csak kijelented, hgy nem vagyok az? 

     

     Attól, hogy nem járok hetente 3x templomba, vagy nem vagyok bigott katolikus, választottam nevet. Miután a hangzás alapján kiválasztottuk, kiderült, hogy mindegyiknek van egy szentje.

     

    Miért fontos, hogy vallásos-e az ember?

    Vagy miért fontos, hogy azért adom-e a Mária nevet a gyerekemnek, mert hívö vagyok, vagy mert csak tetszik a hangzása?

     

    Nézd, nem veszekedni akarok.

    Amikor én terhes lettem, férjem is, meg én is leültünk, egy-egy cetlire egymástól függetlenül felírtunk 10 fiú nevet, és 10 lány nevet.  

    Azt mondtuk, hogy azok a nevek, amik mind a kettönknél elöfordul, azok közül választunk. Ezzel a lehetséges 20-20 névböl leszükítettünk lehetséges 3-4 névre. Ezeket hozzámondtuk a családnévhez, és mondtuk, hogy ha isten is úgy akarja, meg is öregszik a gyerek, és akkor hogy fog hallatszani, hogy pl. Sári néni, vagy JennYfer  néni. Vagy Józsi bácsi, vagy Kevin bácsi. Csak sarkosítok, remélem feltünik.

    Na.

     

    De ez mindkettönknek egyaránt fontos Volt.

    Olyannyira, hogy bármi mást esetleg, de ezt semmi kép nem akartunk mástól befolyásolni hagyni.

    Mi elképzelhetetlennek tartottuk, hgy az apósom általmondott Jakob legyen a fiúnk, vagy milyen jól hangzik a Péter név, és mert az após is péter. Egyiknek Sem tetszett (férjemnek) a becézése, ismer embereket, akiket nem csíp, akiket így hívnak, mondja, nem akar élete végéig ezekre is gondolni, ha a gyerekét szólítja.

    Inkább a saját elképzelését írta fel.

     

    Nézd, nem vagyok perfekt. De ebben a kérdésben mi döntöttünk. (nyilván, ha valakit a terhessége alatt  elhagy a gyermekének az apja, az vagy egyedül dönt, vagy ebben az esetben beleszól a környezet.  Nem tudom... Ilyenben hála istennek nem Volt részem.

     

     

    előzmény:
    tamtamtam (11)
    2014-05-09  23:48
  4. 2014. május 9. 23:4811.

    "Ki nevezte el a gyereket?"

     

    Nyilván nem az a kérdés lényege, hogy ki diktálta be a gyerek nevét az adminisztrátornak :), hanem hogy ki hozta meg a döntést a névről.

     

    "Mi köze a névadásnak ahhoz, hogy vallásos vagyok-e?"

     

    Már a kérdésből is látszik, hogy nem vagy az. ;-) (Védőszentek - mond ez valamit?)

    előzmény:
    R-andi (10)
    2014-05-09  15:24
  5. 2014. május 9. 15:2410.

    Kitöltöttem én is, de néhány kérdésnél a fejemet fogom.

     

    Ki nevezte el a gyermeket?

    Hát a szomszéd Juliská néni. 

    de lehet, hogy a hentes nyögte be a nevet, amég szültem, bár az is lehet, hogy a postás volt.

    Már nem emlékszem rá.  

    Mi köze a névadásnak ahhoz, hogy vallásos vagyok-e?

     

    Hát, na. Nem értek én mindent, mondom.  

     

    előzmény:
    nHn (1)
    2014-05-09  00:32
  6. 2014. május 9. 15:019.

    Pl. azt mondja, hogy "azért lett Noel, mert tetszik az a név".

    Holott hangalakilag ugyanúgy tetszhetne neki mondjuk a Fülöp is, mégsem fogja adni névnek, mert nem szokás manapság. Csak ebbe talán ő sem gondol bele.

    előzmény:
    biobula (8)
    2014-05-09  14:57
  7. 2014. május 9. 14:578.

    Én csak arra gondoltam, hogy szerintem sokan vannak úgy, hogy egy olyan kérdésre is, hogy szempont volt-e az, hogy gyakori név, ráklikkeli, hogy á, dehogy - mert saját maga sincs tudatában annak, hogy befolyásolja a divat.

    Viszont az igaz, hogy ezt indirekt módon megtudni - ahhoz valóban elég furfangos kérdések/módszerek kellenének, így hirtelen én sem tudnék példát mondani.

    előzmény:
    nHn (7)
    2014-05-09  11:10
  8. nHn
    nHn
    2014. május 9. 11:107.
    Köszönöm az észrevételt, és azt is, ha kitöltötted :) Nem véletlenül én állítottam össze a "milyen szempontokra mennyire figyelt" részt - hiszen így nem lehet elintézni annyival, hogy "trendi volt". Azt, hogy honnan jött az ötlet, nyilván nem lehet ennyire behatárolni, millió helyről származhatott, és még az alapforrásra (pl. kedvenc könyv főhőse) is rárakódhatnak olyanok, hogy az férfinév volt, de neked lányod született, az külföldi név volt, itthon csak a magyar változata anyakönyveztethető stb., ezért ennél a résznél csak példákkal tudom szemléltetni, mire gondolok.
    előzmény:
    biobula (5)
    2014-05-09  07:53
  9. nHn
    nHn
    2014. május 9. 10:576.

    Azért írtam friss szülőket, mert elsősorban a mai (2010-es évek) névválasztás érdekelne, de nem fogom korlátozni, mert kell  összehasonlítási alapnak korábbi adat is, hogy lássam, változtak-e az okok az évek folyamán. Ugyanakkor olyanokat személyesen is ismerek, akiknek kamaszkorúak a gyermekei, olyat viszont, akinek még kicsik, nem sokat, ezért keresek itt főleg olyanokat, akiknek még kisebbek.

     

    Köszönöm az észrevételt, és azt is, ha kitöltötted :) 

    előzmény:
    tamtamtam (4)
    2014-05-09  06:32
  10. 2014. május 9. 07:535.

    Kevesen fogják bevallani, hogy azért adta azt a nevet a gyerekének, mert az olyan trendiiiii....

    Kicsit ravaszabban, nem ennyire konkrétan kellett volna rákérdezni az indokokra. (Már persze, ha tényleg kíváncsi vagy a valóságra, és nem csak egy kötelező iskolai feladatot szeretnél letudni gyorsan és egyszerűen.)

    előzmény:
    nHn (1)
    2014-05-09  00:32
  11. 2014. május 9. 06:324.
    Mi az a manapság? Itt "friss" szülőket írtál, a kérdőív viszont nem korlátozza, hogy hány évesek legyenek a gyerekek.
    előzmény:
    nHn (1)
    2014-05-09  00:32
  12. nHn
    nHn
    2014. május 9. 00:473.

    Hátha így legalább jó helyre vezet, ha nem is hivatkozás... https://docs.google.com/forms/d/1eYlP598gBlNtq5_AEuYlhy7rJ 780ZAzd0UCyIAt4LQQ/viewform

     

    előzmény:
    nHn (1)
    2014-05-09  00:32
  13. nHn
    nHn
    2014. május 9. 00:392.

    link

     

    A helyes link^^ 

    előzmény:
    nHn (1)
    2014-05-09  00:32

Címlap

top