Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iskolát keresünk Bp.en

Meenta33
Létrehozva: 2014. Április 18. 11:52

Kedves Fórumozók!

 

Segítségeteket szeretném kérni, budapesti elsősorban 6 osztályos  gimnázium vagy általános iskola választásában XX. vagy ahhoz közeli kerületben. Kecskemétről költöznénk Budapestre és iskolát keresünk de információm nincs a pesti iskolákak illetően.

 

Előre is köszönöm a hozzászólásokat! 

 

 

  1. 2014. Április 18. 18:509.

    Ha a gyerek már felvételizett, és nem is rosszul, akkor azért érdemes lehet rákérdezni a kinézett iskola igazgatójánál, azzal nem veszítesz semmit. (Csak ne élje bele magát túlságosan a gyerek. Meg te se.)

    De szerintem is fontosabb a logisztika. Várhatóan amúgy is kicsit meg fog törni a fiú lendülete már csak a költözés, az új környezet és a csupa új ember miatt is. Ráér bekerülni egy erős gimnáziumba 8. után is, addigra biztos újra magára talál, ha most nem sikerül a hatosztályos.

    előzmény:
    Meenta33 (7)
    2014-04-18  15:12
  2. 2014. Április 18. 15:538.

    Remélem, nem veszed rossz néven, de ez a "város egyik legjobb gimije" azért megütötte a fülemet. Hány gimi van Kecskeméten? Én szintén kisvárosban éltem, és mondhatnám, hogy a "város legjobb gimijébe" jártam, ja, kit érdekel, hogy csak az az egy volt?:)

     

    Nincs iskolás gyerekem, de gyanítom, hogy azért az iskolák nagy része nem egy olyan söpredék hely, hogy végképp elsüllyedne a porban a fiad tehetsége. Zseniképzősködés helyett szerintem sokkal fontosabb szempont, hogy egy áltsulis korú gyereknek ne kelljen komolyan ingázni, közelben lakjanak a haverok (akik majd lesznek), nem utolsósorban, összehangolható legyen a kislány és az ovis gyerkőc reggeli-délutáni logisztikája. Ovik terén nem tudom, melyik kerületben mi a helyzet, de szerintem nem túl esélyes, hogy egy másik kerületbe vegyék fel, mint ahol laktok. És még örülj, ha nem csak a körzetesbe viheted.

    előzmény:
    Meenta33 (3)
    2014-04-18  12:12
  3. 2014. Április 18. 15:127.

    Nos igen, ettől féltem én is! :( 

     

    előzmény:
    asztanaviszta (6)
    2014-04-18  15:00
  4. 2014. Április 18. 15:006.

    A hatosztályos gimikbe 8 (és az összes többibe is) lezajlottak a felvételik.

     

    Ha valahol maradt hely, (esély a minimálisnál is kevesebb), akkor tudod beíratni a gyereked.

     

    Különben marad a körzetes általános suli.

    Bármennyire is zseni a gyereked.

     

     

    előzmény:
    Meenta33 (5)
    2014-04-18  13:27
  5. 2014. Április 18. 13:275.

    Szia! 

     

    A férjem a IX. kerületben dolgozik. A Fazekas az ország legjobb gimije. Nem tudom így felvételi után egyáltalán hova van esélye bejutni. A fiam egy zseni. ( Persze édesanya vagyok és elfogult!) Tény hogy nagyon okos és a képességeihez mérten szeretném a legjobb suliba íratni. Itt Kecskeméten felvették egy nagyon jó gimibe...de ez itt van! szeretném azt mondani, hogy oda költözünk ahol van nagyon jó suli...és persze oda fel is veszik a fiamat, meg a lányomnak is találunk egy olyan sulit ahol a 3. osztályt el tudja kezdeni, hasonló színvonalon. És még van egy 3 éves kicsi is Akinek ovi kell.

     

    Sajna elég komplex a  szitu, mert nem csak iskolát, iskolákat keresünk , hanem olyan lakást ahonnan könnyen megközelíthető a férjem munkahelye IX. Ker. és az iskolák is a közelben vannak. 

    előzmény:
    tamtamtam (4)
    2014-04-18  12:21
  6. 2014. Április 18. 12:214.

    Szerintem le kéne szűkítened, hogy helyileg mi jöhet szóba (pl. melyik kerületek, vagy metróval megközelíthetőek, vagy stb.), mert így nem igazán lehet tudni, hogy melyikre vagy kíváncsi. Ha a legjobbakra vagy kíváncsi, a rangsort megtalálod a neten. Aztán van itt egy topik, nem tudom, ismerős-e, talán abból is kiderülhet valami:

     http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&csatid=832&topicid=304130

     

    előzmény:
    Meenta33 (3)
    2014-04-18  12:12
  7. 2014. Április 18. 12:123.

    Szia!

    Köszönöm a linket, de ezt már megtaláltam, csak ezzel sajna nem vagyok okosabb, mert nem tudom eldönteni melyik iskola erős, jó, stb. :( Itt Kecskeméten egy elég erős ált. iskolába járnak a gyermekeim, a fiamat pedig felvettek a város egyik legjobb 6 oszt. gimijébe is. Ehhez mérten keresnék Budapesten iskolát. 

    előzmény:
    tamtamtam (2)
    2014-04-18  12:05

Címlap

top