Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Missed ab utáni első pé

tnéviksi
Létrehozva: 2014. Április 16. 10:55
Sziasztok,  lehet, hogy bugyutaságnak tűnik majd a kérdésem, nézzétek el nekem! Nem tudom, hogy műtét utáni hogy lehet peteérés? Mármint időben nem jön ki nekem. A legtöbb embernek megjön műtét után 5-6 héttel, de időben nem fér bele a pé. Nekem márc25.-én volt a műtétem és 29.-én volt 1 hcg vérvételem, akkor még 3500 volt, számoltam és elvileg most péntekre kéne 0-nak lennie, (persze lehet, hogy jobban csökken mint a 2 naponta felezés) de ha 5 hetet számolok akkor meg kéne jönnie ápr.29.-én és addig nem fér bele a pé.De még ha előbb lement 0-ra még akkor se fér bele. Mert elvileg pé után 2 héttel jön meg. Persze ez mind normális ciklust véve, de én erre az elvileg számolásra pont ideális vagyok, mert 28-29 naposak a ciklusaim és a 14-16. napon van pé-sem ha csak most a műtét vagy az előtte lévő 9 hét terhesség fel nem forgatott mindent fenekestül   Csak 1 elméletem van ennek az ellenőrzését szeretném: Ha tényleg 5 héttel a műtét után megjönne akkor most a héten lenne pé, ami nem lehet, mert a hőmérőm nem azt mutatja, ( nekem az is fix, 36,7, 36,8 alapon és 37,1,37,2 pé-kor) szóval az lehet, hogy jövőhéten van pé és 2 hét múlva jön meg, ami műtéttől  számolva 6 hét, ami eddig o.k de akkor múlthétre kellett, hogy nullázódjon a hcg, (mert gondolom ha nem 0 akkor még nem indul neki a ciklus) Szerintetek? Akinek volt ilyen műtéte (SAJNOS) az is leírná nekem, hogy neki mikor és hogy indult el a ciklusa? És olyan tapasztalatnak is örülnék, hogy mikorra jött új lakó a pocakba    Köszönöm! 
  1. 2014. Április 16. 14:088.

    Én is nov. 4.-én születtem, tuti jó fej a kisfiad 

     

    Igyekszünk  

    előzmény:
    nemmondokilyet (7)
    2014-04-16  14:04
  2. 2014. Április 16. 14:047.
    2012. április 12-én vetéltem el, november elsejére voltam kiírva szegénykémmel, 2013. február 5-én volt az utolsó menzeszem, november 4-én született meg a kisfiam. 40 leszek augusztusban. De nem mindenkinek kell ilyen sokat várni a babára, van akinek hamar összejön. Tegyetek érte
    előzmény:
    tnéviksi (5)
    2014-04-16  12:22
  3. 2014. Április 16. 12:426.

    Ha méred a hődet akkor betudod lőni a pé-det és akkor tudod mikor számíthatsz a menzeszre.

     

    előzmény:
    tnéviksi (4)
    2014-04-16  12:14
  4. 2014. Április 16. 12:225.

    Szia,

     

    Nem akarok hülyének tűnni, de akkor neked 9 hónap múlva jött a baba ugye?

     

    Próbálom a saját példámon,  jan volt az utolsó menszesz és okt. vártam, így , hogy nem maradt meg akkor megint jan.-ban lenne az utolsó és okt. jönne a baba, szóval ha most ápr.-ban meg jön akkor innentől számolva a 9. pé azaz a januári pé jönne össze, ha a Te konkrét példádat vetítem magamra 

     

     

     

    Jó persze mindenki teljesen más de remélem nekem is lesz 1X babám.

    Nem tudom neked mi az öreg de én se vagyok fiatal (36)  

     

    előzmény:
    nemmondokilyet (3)
    2014-04-16  11:32
  5. 2014. Április 16. 12:144.

    Köszi a választ!

     

    Tulajdonképpen csak kíváncsiság volt, a menszesz lenne inkább érdekes, hogy mikor jön meg, mert most ugye fogalmam sincs, hogy mikorra várjam és nem szeretnék meglepetést, nekem a hasam se szokott fájni csak egyszer csak "elönt" a vér, az meg elég kellemetlen lenne, persze megoldható tisztasági betéttel a pillanatnyi kellemetlenség, de nekem az olyan befülledt érzés.

    Mindegy jön amikor jönnie kell 

     

     

    Még1X köszi 

    előzmény:
    sucev (2)
    2014-04-16  11:31
  6. 2014. Április 16. 11:323.

    Szia,

     

    nekem kerek egy évre rá jött a kisbabám. Néhány nap különbséggel voltam kiírva velük. Plusz egy év természetesen. De most itt van és öt és fél hónapos  Nehezen állt vissza a ciklusom, hónapokon keresztül kb. 22 napos volt, aztán megint a rendes 28 napos lett. De én már öreg vagyok

    előzmény:
    tnéviksi (1)
    2014-04-16  10:55
  7. 2014. Április 16. 11:312.

    Szia!

    Nem bugyutaság.

    Nekem is volt még januárban ilyen műtétem, bár nem tudom mikorra ürült ki a hcg nálam mert nem voltam vérvételen de én érzem hogy mikor van pé-m és az kb a műtét utáni 17. nap körül volt. És rá pontosan 2 hétre meg is jött így az első ciklusom 31 napos lett.

     

    A hcg felszívódása sokkal gyorsabban megy végbe mint a termelődése általában. Bár ez is egyénenként változhat.

     

    Viszont az hogy már nincs hcg a szervezetben még nem garantálja azt hogy a ciklus is helyre áll.

    Szerintem ne számolgasd a napokat majd ráérsz akkor nézni a dolgokat amikor már meg volt az első vérzésed. 

    előzmény:
    tnéviksi (1)
    2014-04-16  10:55

Címlap

top