Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kismamaként buszozni

duckojucko
Létrehozva: 2014. március 27. 07:21
Sziasztok! Azért írok ide, mert felhúztam magam, muszáj kiírni magamból. Azon már túltettem magam, hogy terhesen egyszer sem adták át nekem a buszon a helyet, hogy állva utaztam a ctg-kre.... De a mai az már sok volt. Kengurúban a vállamon a 12 kilós, 10 hónapos gyerek és állok a buszon. Körülöttem ülnek mindenféle korosztály, van aki még incselkedik is a gyerekkel, de senki nem adja át a helyet. Igencsak kifordult a sarkából ez a világ! Nektek volt hasonló tapasztalatotok?
  1. 2014. szeptember 13. 01:55268.
    Márminthogy felpattan valaki. Az lemaradt
    előzmény:
    ebihal (267)
    2014-09-13  01:53
  2. 2014. szeptember 13. 01:53267.
    Én a jó tapasztalatomat szeretném megosztani 8hós várandósan.
    Még dolgozom, metróval járok. Mióta látszik a pocak, mindig, de tényleg MINDIG azonnal felpattan ahogy csak megközelítem az ülő sort.
    Sőt, most - előző terhességeimmel szemben - sokszor férfiak is átadták a helyet, pedig amúgy a nőkre jobban jellemző ez a fajta empátia.
    előzmény:
    duckojucko (1)
    2014-03-27  07:21
  3. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. szeptember 13. 01:14266.
    Ja, és hogy milyen alapon kérdőjelezed meg, hogy egy 2-3 éves miért ül babakocsiban, az csak hab a tortán. 
    Nem ül stabilan a ygereked, de vele meg hátizsákkal költözkodsz? 

    Van szád, nyisd ki, és mondd meg, te is el akarsz férni a babakocsival. Ilyen egyszerű ez. 
    előzmény:
    tiaré (264)
    2014-09-12  23:51
  4. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. szeptember 13. 01:11265.
    Én sem értem igazán. Vigyék a férfiak a katonai hátizsákot, gyerek és babakocsi nélkül.
    persze, attól még bunkók voltak az illetők. Azért el lehe az ilyet intézni leszállás nélkül is. Nekem menne:-))
    37 évet tisztelni, ezen is nevettem. Ráadásul hatalmas hátizsákot is tud vinni, hát nem egy rőzsegyűjtő anyóka:-))

    Ha én mindig beírnám, ha bunkókkal utazom együtt! És még a koromat sem tisztelik! :-))
    előzmény:
    asztanaviszta (263)
    2014-09-12  10:11
  5. 2014. szeptember 12. 23:51264.
    Nem ismered sem családom,sem a helyzetet amiben/amiért költözünk - és semmi közöd sincs hozzá egyébként -,de tekintve hogy igen nehéz írásban pontosan visszaadni azt,ami a buszon történt,kiemelek pár lényegi elemet- hiszen a fórum témája erről szól :
    1. anyuka anyukával volt agresszív és bántó csupán azért mert nem ő szállt fel elsőként és foglalta el keresztben az egész babakocsisoknak kijelelölt helyet,nem törődve azzal a másik hogy tud elférni
    2. anyuka úgy tolta át kocsiját hogy nagy erővel nekicsapta az enyémnek , a jobb hátsó kerék azóta szorul is
    3. anyuka nem volt egyedül,nagymama is velük utazott aki segíthetett volna pl gyereket megfogni aki már 2-3 éves körül volt,míg az enyém még stabilan nem is ül
    4. anyuka nem kapaszkodott ,mivel egyik kezével kocsiját fogta,másikban pedig mobilt amin beszélgetést folytatott - egy erősebb fékezésnél éppen gyermekemre esett volna rá,és mivel keresztben állt be ,én közé és kocsim közé sem tudtam állni.
    Ez a lényeg,és nem a hátizsák- és ez már ott és akkor más utasnak is leesett ...
    előzmény:
    asztanaviszta (263)
    2014-09-12  10:11
  6. 2014. szeptember 12. 10:11263.
    Felháborodásod elsősorban a családoddal szemben lenne jogos.
    Akik elnézik (elvárják), hogy egy te cipeld a költözködéshez a cuccokat egy kisgyerekkel együtt.
    37 év nem az a kor, amiért, mint idősebbet tisztelni kéne.
    Te is kisgyerekkel volták, a másik nő is.
    előzmény:
    tiaré (262)
    2014-09-11  17:14
  7. 2014. szeptember 11. 17:14262.
    Látom,régen volt az utolsó hsz,de tegnapi friss élményem azért megosztanám. Nagy katonai hátizsákkal ( kb 25-30 kilóssal) plusz félévessel sportkocsiban szándékoztam 105-ös busszal utazni. Megállóban várakozva felfigyeltem egy idősebb és fiatalabb nőre szintén babakocsival - benne kb egy 2-3 éves gyermekkel. (Soha nem értettem hogy egészséges,ébren lévő gyermeket délután 3kor miért kell sportkocsiban tolni ....) Valahogy már ahogy odaálltak padka mellé, rossz érzés fogott el - nem ok nélkül,mint ez be is igazolódott. Busz megállt és a sors úgy hozta,épp előttem nyílt ki a babakocsis ajtó ,pedig ők már guggolórajtot vettek vagy 5 perce- gyorsan fel is szálltam ,és menetiránnyal párhuzamosan beálltam kocsival szorosan fal mellé,közben elkezdtem málhát levenni. Húú- nem is kellett több- a fiatal nő felszállt felcsattant hogy én mit képzelek,ő hova álljon - hát mellém,gondoltam naívan . Kocsit kifordítottam,és megkérdeztem hogy szeretne beállni.Erre teljes erővel átnyomta kocsiját az enyém és a védőkorlát között,úgy hogy csak csattant, a fülén közben mobil volt és beleszólt hogy pillanat bonyodalom van a buszon.Beállt keresztbe,és továbbra is mobilon beszélve ottmaradt kocsival - Én meg ott a málhával,amit nem tudtam hova lerakni úgy hogy útban se legyen,és gyerekem is lássam.Még kaptam pár gúnyos lenéző reakciót arra hogy megkérdeztem meddig utaznak - az legyen már kijebb aki hamarabb leszáll gondoltam -,aztán megnyomtam leszállásgombot. Mikor gyermek pár hetes volt egyszer más estek rá úgy kocsira hogy nem kapaszkodtak,és most sem akartam ezt kockáztatni. Gyerek nem sérült meg,de az egyik csavarja eltört az ütéstől- el lehet képzelni,mi történik,ha gyerekre esik rá... Miközben szálltam le ,egyik idős néni jegyezte meg,babám milyen békés volt így is hogy nem látott amíg utaztunk.Mondtam,igen,de ha elkezd sírni mert nem lát,nem fogom tudni felvenni,mert málhát is tartanom kell lábbal. A néni segítette a málha vállpántját is a vállamra ,nagyon nehéz volt.( költözünk és amit lehet elcipelek én az új helyre hogy elég legyen csak egy utánfutót bérelni ...)Mikor leszálltam,éreztem magamon az értetlen tekintetüket hogy ez meg hova száll le .A következő buszon volt hely,sőt több utas is nagyon kedves volt,beszélgettem velük. Az eset nagyon rosszul esett,a megállóban majdnem elsírtam magam és nehezen tudom megérteni hogy egy másik - elméletileg - anya és nagymama hogy tud az emberrel így bánni .A tanulság az hogy ilyenkor jobb nem szenvedni ,le kell szállni,és jó eséllyel normális útitársakkal utazhatunk egy következő járaton . Még annyit tennék hozzá,hogy én 37 éves vagyok, a bunkó anyuka pedig 20 körüli lehetett max,tehát még az idősebbet sem tisztelte bennem.
  8. 2014. Április 3. 15:07261.

    Nem volt csúnya,hanem egy igazságra mutatott rá.

    előzmény:
    Beatrix76 (252)
    2014-04-02  03:02
  9. Torolt_felhasznalo_820822
    Torolt_felhasznalo_820822
    2014. Április 3. 14:28260.

    "Aki így tud beszélni egy ártatlan, totyogós kisgyerekkel néhány büdös, kóbor macska miatt, nem is normális ember."

     

    Háááát....már meg se haragudj....büdös, kóbor macska? 

     

    Tudod, én sem díjaznám ha az én cicáimat, vagy az általam patronált cicceket valaki kikergetné a forgalomba. Ahol veszélybe kerülne az életük. 

    Viszont én inkább neked szólnék be, nem a gyereknek, aki szemmel látomást másként gondolkodik az állatokról,  mint a kedves mama. Csak meg kellene tanítani neki, hogy hogyan kell az állatokhoz közeledni. Amire, te, szerintem, képtelen vagy. 

     

    Talán  haza kellene vinned egy macsekot, hamár a kétévesed annyira szereti őket. És ha te szereted a gyereked. Talán túl kellene lépned a saját beidegződéseiden, a gyereked érdekében. 

     

    "Gyűjtenek a kutyamenhelyre miközben az utca tele van hajléktalannal"

     

    Így van. És?  Egy hajléktalan felnőtt ember, döntési lehetőséggel.

    Egy kidobott állat nem bír dönteni a sorsáról. Védelemre szorul. Főleg a hozzád hasonló felfogásuak miatt.

    előzmény:
    sznika (249)
    2014-04-01  07:14
  10. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 2. 11:13259.
    csak várd meg
    előzmény:
    Beatrix76 (258)
    2014-04-02  11:11
  11. 2014. Április 2. 11:11258.
    Így értem a kérdés helyét,sajnálom,hogy ezt gondoltam rólad (remélhetően nem gyarapitod a rasszista tabort...).
    Köszönöm,kihagyom ama forumokat...

    Mindettől függetlenül reméljük,van annyi emberi tartás az illető holgyekben,akik esetleg ódzkodnak a cigányoktol,hogy színesebb bőrű embertársaink felé ugyanolyan empátiával fordulnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (253)
    2014-04-02  06:31
  12. 2014. Április 2. 10:20257.
    Ha terhes, igen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (251)
    2014-04-01  16:55
  13. 2014. Április 2. 08:52256.

    Én a helyet átadnám.

     

     

    A pénztárcámért már meg kellene küzdenie.  

    előzmény:
    Lillaréka (254)
    2014-04-02  06:39
  14. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 2. 06:47255.
    Úgy is valamit hazudnának, még akkor is tagadják a rasszizmust amikor előtte 2 perccel írtak olyat.
    előzmény:
    Lillaréka (254)
    2014-04-02  06:39
  15. 2014. Április 2. 06:39254.

    hm... ez tényleg igy van...

    a válaszra most már én is kiváncsi lennék

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (253)
    2014-04-02  06:31
  16. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 2. 06:31253.
    Okkal kérdeztem, mert az itteni nők között rengeteg a rasszista, csak nézz be bármelyik cigányos topicba.
    előzmény:
    Beatrix76 (252)
    2014-04-02  03:02
  17. 2014. Április 2. 03:02252.
    Ne haragudj,de ez nagyon csúnya megnyilvanulas volt most reszedrol.
    Másrészt nem tudhatod,ki cigány a forumozok között.
    Egy empatikus és udvarias ember FELTÉTEL NÉLKÜL átadja a helyet a rászorulóknak akár idős,akár kismama,akár sérült,stb.
    Soha meg nem fordulna a fejemben a tiedhez hasonló gondolat,de nem is szeretnék utána tükörbe nézni...

    Ellenben a tömegközlekedést igénybe vevő cigány emberek elozekenyebbek,főleg a kismamakkal. Jóval gyakrabban adják át a helyet,mint "fehér" embertarsaik.
    Ciganyember 95%~a felpattan a terhes és kisgyerekes anyukaknak.
    Személyes tapasztalat évek óta :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (251)
    2014-04-01  16:55
  18. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 1. 16:55251.
    Arra kíváncsi lennék, hogy a terhes cigánycsajnak is ilyen hévvel indokolnátok az udvarias bánásmódot.
    előzmény:
    vadmacs (250)
    2014-04-01  14:45
  19. 2014. Április 1. 14:45250.

    Mi az, hogy jog, meg elvárás? Elemi udvariasság, amit valakinek vagy megtanítottak vagy nem. Nekem volt gyerekszobám és a mai napig reflexből megkérdezem, hogy szabad-e, ha valaki mellé leülök egy távolsági buszon vagy a vonaton, ugrok, ha idős embert, kismamát, vagy gyerekkel utazót látok. Olyan hálásak tudnak lenni, akiknek segítek/tünk, jó érzés.

    Én is álltam úgy a villamoson 7 hónapos terhesen, kezemben egy kétévessel, hogy nem volt, aki átadta volna a helyét. Én néha azért hallhatóan megjegyeztem a fiamnak, hogy látja mennyi fáradt ember van, ha nagy lesz mindig adja át a helyét kismamáknak, időseknek. Bizony állítottam már fel valakit, hogy fiatalember nem adná át a helyét a kismamának, biztosan jól esne neki. Én ezt nem érzem pofátlanságnak, sőt, ilyenkor gondoljon már arra mindenki, hogy őt is anya szülte, ő is lesz öreg stb. 

    Rengeteg jó tapasztalatom is szerencsére, szóval nem halt még ki az udvariasság és a mások iránti figyelem és előzékenység.

    előzmény:
    duckojucko (1)
    2014-03-27  07:21
  20. 2014. Április 1. 07:14249.
    Vasárnap sétáltunk a szalagtízemeletes panel alatti garázssornál. Azon az oldalon csak járda van, az úttest a másik oldalon van, át kell menni hozzá az "alagúton",vagyis egy kis átjáró van minden lépcsőház között. Három macska szaladgált ott. A kis kétévesem meg van értük őrülve. Szaladt utánuk és kiabált, hogy cica, cica. Persze a macskák megijedtek és szaladtak előle. Erre beszólt egy ötvenes nő, aki a garázsa előtt állt egy fickóval, hogy ne kergesse a macskákat, mert kiszaladnak az útra. Gyerekhez ilyen stílusban még nem hallottam embert beszélni. Olyan düh, utálat volt a hangjában, hogy kinyílt a bicska a zsebemben, de nem szóltunk semmit. Aki így tud beszélni egy ártatlan, totyogós kisgyerekkel néhány büdös, kóbor macska miatt, nem is normális ember. Szóval lényeg a lényeg, ismét megbizonyosodtam róla, hogy sok ember többre tartja az állatokat az embereknél, még a gyerekeknél is. Gyűjtenek a kutyamenhelyre miközben az utca tele van hajléktalannal. Hogyan is várhatnánk hogy átadják a helyüket egy kismamának, gyerekesnek? Előbb adják át egy kutyásnak.
  21. 2014. március 31. 22:34248.
    Nagyon szépen osszefoglaltad a lenyeget,és ez lehetne vegszo is.

    Azok az emberek,akik mindezt megkerdojelezik,vagy bármilyen módon belekotnek,nagyon sok mindent kellene bepotolniuk embersegbol.
    Egyelőre szegyelljek magukat.
    előzmény:
    LINA (247)
    2014-03-31  17:22
  22. 2014. március 31. 17:22247.

     Indulás óta olvasgatom a topikot és előzőleg már kommenteltem is. 

    Érdekes és elgondolkodtató hsz-eket olvasok.  

     

    Környezetemben és családom,ismerőseim számára sosem volt kérdés és nem okoz problémát kismamának,kisgyerekesnek,időseknek,rászorulóknak stb.átadni az ülőhelyet kérés nélkül(!),csak udvariasságból,figyelmességből.

     

    Régebben már gyerekkorban otthon tanították az alapvető udvariasságra a gyerekeket és bizony szégyennek számított(!),rá is szóltak ha valaki,főleg fiatalok,férfiak nem vették észre és nem adták át az ülőhelyet az arra rászorulóknak a járműveken.

    Az már gondolom itt többeknek anakronisztikusnak,"kispolgári csökevénynek",felesleges és értelmetlen idióta szokásnak tűnik,ha azt mondom,hogy a nőknek (bármilyen korú is) még nem is olyan ręgen bizony átadták a helyet a férfiak a járműveken is. Akkor is felálltak,ha "csak" csomagokkal,láthatóan nehéz szatyorral jól megpakolva utazott egy nő.

    Azt pedig már végképp félve írom le,hogy a férfiak többsége előre engedte a nőket pl. fel vagy leszállásnál.

     

    Ezeknek a szokásoknak logikus magyarázata is volt, ti. azt mondták,egy nő fizikailag gyengébb mint egy fęrfi,ezen kívül lehet terhes akkor is,ha nem látszik,lehet rosszul pl.mert menstruál,görcsölhet stb. és tudták,elfogadták az emberek,hogy ilyenkor nehéz lehet álldogálnia pl.a járműveken.

    Ezek evidenciák voltak,amelyeket ma már részben elfeledtünk,részben a mai rohanó élet ezeket sajna felülírja. Az volt az überciki,ha pl.egy terhes nőnek,idős embernek ülőhelyet kellett kérnie,mert nem adták át kérés nélkül.

     

    Itt a fórumon pedig most már  nem először azon vitatkozunk,hogy átadjuk-e a helyet,egyáltalán "jár-e,joga van- e" ülőhelyre,figyelemre pl. egy pocakos kismamának,vagy pici gyerekkel utazónak,uram bocsá' egy idősnek,rászorulónak. Ezt itt többen kétségbe is vonták,mi több,még ideológiát is gyártottak.

    Meg különben is miért utaznak azok,akiknek ez fizikailag nehezére esik (terhes,kisgyerekes,idős,beteg stb.)  meg miért nem kér helyet természetesen udvariasan mosolyogva(!),mert önként,figyelmességből úgysem áll fel senki.

    Hmmm.....  

  23. 2014. március 31. 17:20246.

    Tudom, a terhesség(+a menstruáció)nem betegség, de szerintem eléggé meg tudja viselni az embert-vagyis az asszonyt

    van tapasztalatom bőven, 5 gyereket szültem, fogyatékos gyereket+a 3 éves kicsit hurcoltam a másik kerületbe a speciális oviba

     

    nem jellemző,hogy átadják a helyet vagy segítsenek a gyerekkocsit-nálunk szemmel láthatóan nem "normál"babakocsi volt,hanem amit felírt a doki,hogy tudjunk oviba járni valahogy,háti hordozóban meg vittem a kicsit,mert annyit még ő sem tudott gyalogolni,tudom, egyéni szoc.probléma

     

    a terhesség elején,mikor még nem is látszott, simán elájultam párszor,BKV-n is,munkahelyen is,álláskor leesett a vérnyomásom, a sok hányástól a vércukrom,és bizony estem is el a busz lépcsőjén,mert a pocakomtól nem láttam hová lépek

     

    emlékszem amikor reggel elvittem a gyereket a bölcsibe,szép nagy pocakkal, végig álltam a buszon kezemben a 2 évessel, aznap szültem,valószínüleg látható volt,hogy terhes vagyok

     

     

    jelenleg betegségem miatt bottal tudok közlekedni,nagyon ritkán kapok ülőhelyet,mivel nem látszik,amikor véletlenül ülök,hogy nyomi vagyok, sokszor megállnak  felettem és teszik a megjegyzéseket,hogy udvariatlan vagyok

     

    kicsit figyelni kellene egymásra,nem csak a tragédiára felkapni a fejünket,hanem megelőzni a bajt 

    előzmény:
    eda-1952 (245)
    2014-03-31  16:27
  24. 2014. március 31. 16:27245.
    Egy szóval nem mondtam, hogy maradjon otthon! A terhesség nem betegség, a legtöbb kismama nyugodtan dolgozhat. Viszont minél előrehaladottabb  a terhesség (én nem vetélésről beszéltem!), annál veszélyesebb mozgó járművön állva utazni, még elesnie sem kell, elég ha nekitántorodik valaki erősen a hasának. Egy tömött buszon ha tolakodik valaki, többnyire  a fejeket látja és azt, hogy egy fej előtt vagy fél méter szabad hely van. Pedig nincs... Egészen nyugodtan kérdezd meg a nőgyógyászt..))) Ami veszélyes, az veszélyes, akkor is, ha humorizálsz rajta.
    előzmény:
    Frigyesur (226)
    2014-03-31  10:42

Címlap

top