Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 novemberi babák

msimon
Létrehozva: 2014. március 11. 11:14

Sziasztok!

 

Várok mindenkit, aki 2014. novemberére várja a babáját, hogy megosszuk egymással a babavárás örömeit, és minden mást:)

  1. 2014. június 2. 10:49675.

    Sziasztok! 

     

    Szeretnék a FB csopiba is jelentkezni, csak az a kérdésem, hogy ha zárt csoporthoz csatlakozom azt ha jól tudom kiírja az oldalamra... és még annyira nem szeretném a FB-on mindenkinek publikálni... Szóval a FB csopit lehet rejtetté tenni? É akkor be tudnék jelentkezni :) Köszi előre is.

  2. 2014. június 1. 18:23674.

    Szia!

     

    Kicsit lemaradtam. :) Jelentkeztem én is a fb csoporthoz. 

    előzmény:
    b.orsi82 (652)
    2014-05-26  10:42
  3. 2014. június 1. 10:35673.
    Akkor a jelszóval, vagy a felhasználónévvel lesz valami:( Próbálkozz. Egyre jobban pörög a fórum:) Legyünk minél többen!
    előzmény:
    babas (672)
    2014-05-30  17:46
  4. 2014. május 30. 17:46672.
    En az oldalra nem tudok belogalni. Egyszeruen mind azt irja, hogy sikertelen bejelentkezes. A csoportot meg kaptam.
    előzmény:
    msimon (671)
    2014-05-29  22:33
  5. 2014. május 29. 22:33671.
    Ahogy Ananász is írja, nyomj egy jelentkezés gombot  a 2014 októberi babák az nlc-ről topikra. Akkor kapok egy mailt, ami alapján fel tudlak venni a csoportba.
    előzmény:
    babas (669)
    2014-05-29  18:00
  6. 2014. május 29. 18:35670.

    jelentkezés gombra kell kattintani,és akkor msimon látja,és enged csatlakozni!

     

  7. 2014. május 29. 18:00669.

    Szisztok itt is

    En nem tudok be jelentkezni az anyatanyara shogysem. Regisztraltam meg minden de nem hagyja, hogy belepjek.

    Valami otlet?

  8. 2014. május 28. 19:30668.

    Hani!

    Ha rákattintassz a linkre http://www.anyatanya.hu/index.php?sel=ns_grouplist.php akkor van egy lista a csoportok címével, nevével. Jelenleg még az első helyen vagyunk: 2014 novemberi babák az nlc-ről címen. arra katt, oldalt kérd, hogy szeretnél csatlakozni, én kapok egy mailt, és beengedlek:)

    Szólj ha így sem megy.

    előzmény:
    Hani86 (667)
    2014-05-28  17:08
  9. 2014. május 28. 17:08667.

    Sziasztok!

     

    Nekem sikerült beregisztrálni az Anyatanyára, de hol tudom felvenni a csoportot?

     

    Úgy látom mindenkinek más tetszik, részermről maradhattunk volna itt is...

     

    Egyébként hogy vagytok? Nekem most hirtelen elkezdődött nőni a pocakom, már mások is észreveszik :-))) Hétfőn megyünk 4D-re, már nagyon váááááárooooom!!!

     

    Jó pihenést mára!

  10. 2014. május 27. 09:12666.

    Köszönöm b.orsi :)

     

    Jó lehet ez az anyatanya is, de én Facebookon leszek, azt használom a legtöbbet egyébként is, könnyebben elérem, meg jó látni, hogy emberek vannak ott, nem csak nevek.  Az engem nem zavar, ha megtalálnak Facebookon, nyilván mindenki be tudja állítani, hogy idegenek mennyit lássanak a profiljából. 

    előzmény:
    b.orsi82 (653)
    2014-05-26  10:52
  11. 2014. május 27. 07:07665.
    Én szívesen megyek a zárt fórumra is. De nem találom, hol kell az anyatanyán regisztrálni. :( vagy a telefon nem hozza be, vagy én vagyok a béna.
    előzmény:
    msimon (664)
    2014-05-26  20:08
  12. 2014. május 26. 20:08664.

    Csak hogy pár pozitívumot mondjak:

    Látod az oldalon, hogy az utolsó bejelentkezésed óta hány hozzászólás érkezett

    egy kattintással odadob az első el nem olvasott hsz-hez

    látod kik az online tagok éppen

    van gyors hozzászólási lehetőség is

    közvetlenül tudsz egy hsz-re reagálni

    be tudsz állítani babás, illetve várandós vonalzót. Mindenki látja épp hol tartasz a várandóságban

    ha van már gyereked, az ő nevét, születésnapját. automatikusan számol a vonalzó

    mobilról tökéletesen működik, és ami a legfontosabb nem szívja le a netedet...

     

    Tudnám még sorolni, de nem erőszak semmi...

    előzmény:
    msimon (657)
    2014-05-26  17:49
  13. 2014. május 26. 20:01663.
    Felvettelek:)
    előzmény:
    ananász1 (659)
    2014-05-26  18:51
  14. 2014. május 26. 19:59662.

    Az eredeti terv is az volt, hogy egy zárt fórumra fogunk átmenni. Ezt nyitottam meg. Nem egy harmadikat szeretnék létrehozni. Ez meg volt szavazva, míg a facebook nem... Nem akarok semmi jónak az elrontója lenni, ha a többség a facebookot szavaz(ta)za meg... De legalább próbáljátok ki, mert ez az oldal direkt erre a célra lett kitalálva.

    Amúgy aranyos a kisfiad:) 

    előzmény:
    snikolett87 (658)
    2014-05-26  18:11
  15. 2014. május 26. 19:11661.
    Sziasztok! Jelentkeztem a FB csoportba en is. Par napig nem jovok es mar koltozkodtok :D
    előzmény:
    snikolett87 (623)
    2014-05-24  06:48
  16. 2014. május 26. 18:55660.

    sziasztok,  sajnos erről az anyatanyáról még nem hallottam, nem tudom,hogy ott beregisztrálok-e, mert nekem is sok lenne már. A facebook fórum a legegyszerűbb nekem,mert többnyire telefonról netezek,és az bejön egyből.

     

    Sajnálnám,ha az nlc-s fórumot szüntetnétek meg, de hát a többség dönt.

    előzmény:
    snikolett87 (658)
    2014-05-26  18:11
  17. 2014. május 26. 18:51659.
    jelentkeztem :)
    előzmény:
    msimon (657)
    2014-05-26  17:49
  18. 2014. május 26. 18:11658.

    Szia!

     

     

    Ne haragudj, de én nem tudok ennyi fele írni! Cikluson is fórumozok, meg eddig itt és még van 1-2 csoportom fb-on is, amik rejtettek és senki nem látja. Mellesleg az én postjaimat senki nem látja, ha a saját profilon úgy van beállítva, hogy csak ismerősök lássák. Én nem csatlakozok egy harmadik helyre, bocs Csajok! Van egy fiam, aki mellett nincs időm ennyi fele lenni!

    előzmény:
    msimon (657)
    2014-05-26  17:49
  19. 2014. május 26. 17:49657.

    Sziasztok!

     

    Létrehoztam egy csoportot itt: http://www.anyatanya.hu/index.php?sel=ns_grouplist.php

    2 014 novemberi babák az nlc-ről néven. 

     

    Itt várok mindenkit, hogy folytassuk a beszélgetést. Ide már csak meghívásos alapon, vagy jelentkezéssel lehet csatlakozni. Úgy állítottam be, hogy még azok is tudjanak hozzánk csatlakozni, akik még mindig csak olvasó üzemmódban vannak:)

     

    Nem szeretném ha ketté szakadna a csapat, így javaslom, hogy a facebook csoportot akkor használjuk, ha a tanya valami miatt nem működik, vagy esetleg ha képeket akarunk egymással megosztani. (bár ezt is lehet az oldalon könnyedén)

    Sajnos simán rátaláltam a link alapján a facebookos csoportra, hiába lett zárt. Bárkinek a profilját, képeit, post-jait meg tudtam nézni, úgy hogy nem is vagyunk ismerősök:( Ezért nyitottam ezt a csoportot.

    Várom még 2-3 ember (tag) jelentkezését, akik szívesen lennének velem moderátorok a csoportban. Annyi a feladat, hogy ha valaki jelentkezni szeretne a csoportba, akkor engedélyezni, vagy elutasítani a jelentkezését.

     

    Remélem mindenki  gyorsan odatalál:) Légyszi ide már ne nagyon írogassunk, ne kelljen 3 oldalt is olvasgatni...

     

    16+0

  20. 2014. május 26. 14:48656.

    Sziasztok Csajok,

     

    Mult heten csutortokon voltunk az elso ultrahangon, jol teleittam magam, ugyhogy kinszenvedes volt, csak azert birtam ki azt a negyed orat, mert olyan jo volt latni ot! :)

    Ugye irtam, hogy en Angliaban elek, most tudtam eloszor rola valamit, es meg a rovid ido ellenere is nagyon jo volt latni! Kertunk kepet is, elpostaztuk haza a csaladnak, ezen a heten fogjak megkapni. :)

    Mi csutortokon 13 hetesek voltunk, papirforma szerint 12+5, de modositottak is a datumot november 29-rol 27-re. 

    Legkozelebb julius 11-en kell mennunk, akkor leszek 20 hetes, akkor meg megtudjuk majd a nemet is, alig varom mar, nagyon kisfiu erzesunk van :)

    Allergia: en rettenetesen allergias vagyok, viragporra, hazi porra.... a por kicsinal, a munkahelyemen eleg nagy a por, egesz nap folyik az orrom, csavar tusszentek egyfolytaban... Szornyu, es epp a kertunk mogott van egy nagy kanadai nyirfa, pont hullik a viraga, es teljesen kicsinal. :( probalom tulelni, mondtak, hogy semmit ne szedjek! Kalcium pezsgotablettat szoktam inni naponta reggelente, ennel tobbet nem tudok tenni sajnos.

    Ugy dontottunk augusztus vegen hazautazunk, iden Spanyolorszagba szerettunk volna nyaralni menni, de a baba keresztbe huzta a szamitasinkat.  Es nyaralni es hazautazni nem tudunk, a ketto nem megy egyszerre :(

    Azt szamoltam mar most, hogy 28 hetes leszek mire megyunk, jo nagy lesz a pocakom. Kocsival megyunk, remelem jol fogom viselni az utat, elotte semmi bajom nem volt vele, de most ugye mas a felallas. :)

    A facebook csoportba en is jeleztem a kerelmemet, de mindenkepp legyen zart szerintem is. 

    Ide nem tudok irni mobilrol, sot tabletrol sem, mindig gep ele kell ulnom, ezert jelentkezem ilyen ritkan, de figyelemmel kovetlek Titeket! :) Ott legalabb tudok irni, nem okoz nehezseget telefonrol sem.

    Kepzeljetek, az ultrahang utan volt vervetel is, azt mondtak ha nem hivnak egy heten belul, akkor nem tartozom a magas kockazatuak koze, elvileg ez a teszt volt az, amelyik a dan kor aranyt mutatja. Bizom benne, hogy minden rendben, de kivancsi leszek az eredmenyre, de junius kozepen tudom meg, akkor kell visszamennunk a mf-hoz.

    Megmertek a sulyomat, 66 kg voltam aprilis 28-an, es most pedig 63 kg,  de a hasam szerintem 2 kg-al nagyobb.

    A husos eteleket nem tudom megenni a mai napig, undor kap el, kevesebbet ettem a kelletenel, de igyekeszem figyelni, hogy sok vitamint vigyek be ennek ellenere. De erdekes volt ez a fogyas dolog.

    A pocak kerdessel ki, hogy all? Nekem ahhoz kepest, hogy 14 hetess leszek csutortokon eleg nagy mar, egyertelmuen latszik, hogy nem csak felszedett kilokrol van szo :)

    Holnap kell mennem a korhazba ismet a szuleszetre, reggel megyunk, regebben pajzsmirigy tulmukodesem volt, szeptember korul alltam le a gyogyszerrel, biztos ezert adtak idopontot oda is, kivancsi leszek mi lesz. Nem erzem, hogy kiujult volna a betegsegem, de fo az ovatossag, remelem csinalnak vervetelt, es abbol egyertelmuen lehet mindent latni.

     

    Jelentkezem majd mielobb tudok, addig is mindenki vigyazzon magara es a picire! :)

     

  21. vv
    vv
    2014. május 26. 13:12655.

    Sziasztok! Kicsit zsúfoltra sikerült a múlt hetem és nem tudtam bejelentkezni már. Remélem a Facebook csoport segít majd, mert azt sokkal egyszerűbb elérni:)

     

    Hova járok: ez most a bonyolult helyzet. Az előző babánál az Istvánba jártam, de most dokit szeretnék váltani. A 12 hetes ultrahangon egy magánrendelőben voltam a Thököly úton, ahol egy fiatal és jó kis csapat dolgozik, nagyon jó felszereléssel (ezért is van, hogy már a nemet is azonnal láthattuk, profi ultrahang van). Itt kértem tanácsot a vezetőtől, hogy kihez menjek a csapatból és mikor. A jövő hetet jelölte meg, mikor az integrált teszt második vérvétel eredménye is meglesz. Tehát a konkrét orvossal még nem találkoztam. Ugyanekkor írták fel a vizsgálatokat, hogy mire kellett volna már mennem. A héziorvosnak kellett volna beutalót adni rá, de egy részére nem tette. Végül szerencsére a cégünknél az üzemorvosi rendelő megcsinált mindent, most várom az eredményt. De ez így nem egyszerű, remélem jövő héten tisztul a kép. Ha a doki szimpi, akkor a SOTE II-n fogok szülni, ott vezet szüléseket.

     

    Mozgás: múlt héten elkezdtem teremben mozogni, pulzust folyamatosan figyelve. Nagyon jól esett, úgyhogy bevezetem rendszeresen, amíg semmi probléma nem adódik. Biciklizni is voltunk a hétvégén, az is nagyon jó volt. Nagyobbikkal menni kell már ilyenekre, szóval nincs mese.

     

    Baba mozgás: nekem kétféle: vagy buborékra hasonlít, vagy olyan, mintha tenne valaki egy fordulatot a pocakomban és olyankor feszül is.

     

    Vizek: én tengeren kívül nem nagyon merek fürdeni babával, így a nyár problémás lesz... Nem hiszem, hogy összejön most a külföldi utazás... Marad a láblógatás a Balcsiparton, meg a homokvár építés a homokozó szélén.:)

     

    Remélem mindenkinek múlnak a rosszullétek és már a szép részét fogjuk élvezni!!!

     

    vv 15+4

    előzmény:
    b.orsi82 (545)
    2014-05-20  13:10
  22. 2014. május 26. 13:10654.

    Én is szeretnék csatlakozni a facebook-os csoporthoz, ha lehet. Kell tennem valamit? Amúgy én is a titkos csoportot preferálom.

     

    Annamacsi: Gratulálok a kisfiúhoz :)

    előzmény:
    b.orsi82 (652)
    2014-05-26  10:42
  23. 2014. május 26. 10:52653.

    Szia!

     

    Már csopitag vagy...:-)

     

    Felőlem lehet titkos is, ahogy a többség dönt.

    Ez a fórum is bizti megmarad, csak rajtunk múlik...csak nekem mobilról sokkal egyszerűbb a FB., ezért ajánlottam fel a csoportot..

     

    Mi Horvátországba megyünk 2 hétre augusztus második felében, pici fiunkkal még nem merek repülni..

     

    A medencés vizek kerülését kifejezetten kérte a dokim és a védőnő is...gondban is vagyok a babaúszást illetően...most apa viszi őt vasárnaponként....-)

    előzmény:
    babikar (651)
    2014-05-26  10:27
  24. 2014. május 26. 10:42652.

    A közös szorításnak meg lett az eredménye...de jó...most aztán határtalan a boldogság, igaz?:-)

     

    Zárttá tettük a facebook csoportot, most megint nem fogjátok találni, aki idő közben mégis szeretne csatlakozni, az itt írjon, úgyis olvasom ezt is...

    Szép számban össze gyűltünk...

     

     

    előzmény:
    Annamacsi (629)
    2014-05-24  08:13
  25. 2014. május 26. 10:27651.
    D.Reni most adtam be a "kérelmet" a Facebook csopihoz :) ha tuti nem látják idegenek a bejegyzéseket akkor oké :)
    előzmény:
    ananász1 (650)
    2014-05-26  08:14

Címlap

top