Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Horvátország kisgyerekkel1

rola@
Létrehozva: 2014. március 1. 21:36

Sziasztok!

 

Lányom nyáron lesz 3 éves, és vele mennénk Horvátországba, így ötleteket szeretnék hova érdemes vele menni? Mármint pl. hol homokos, lassan mélyülő a part? Esetleg olcsó, jó szállástippeket is várok.

Köszönöm.

  1. 2014. július 21. 13:1611.
    Sziasztok, még Horvátországban  is vannak jó helyek. Nekem van többfelé ismerősöm kinn, szívesen segítek nektek is a szálláskeresésben.
    Csak írjatok a zsuzsi.marics@interware.hu címre, mert itt nem mindig jelzi hogy üzenetem érkezik :(
    Ja, és az árakon így nincs rajta a magyar irodák jutaléka.
    előzmény:
    rola@ (1)
    2014-03-01  21:36
  2. 2014. Április 19. 00:1210.
    Én csakis Dalmáciát ajánlom, mert sokkal gyönyörűbb, mint az északi rész. Korculán (nemrég választották a világ legszebb szigetének) van egy magyar tulajdonban lévő szálloda, Hotel Priscapac a neve. Saját strandja van egy félszigettel, ahol pancsoló is van a kisebbeknek. Egyébként vannak konyhás apartmanok is, ha nem szeretnétek sokat költeni étkezésre. Bár a saját éttermüket és a grill teraszt is magyarok üzemeltetik és mindenben segítenek. Itt tudsz részletesen olvasni róla és érdeklődni: www.iranydalmacia.hu
    Egyébként szerintem az megfizethetetlen, hogy egy idegen országban bármilyen helyzetben van kihez fordulnod, akivel egy nyelven beszélsz. Gyerekkel meg pláne....
  3. 2014. március 5. 20:299.
    Kimaradt: mi mindig "nem nevesített privát apartmanban" szoktunk megszállni. Mindig jó az ár.
    idézet:
    Norina2004 (9)
    2014-03-04 14:15:25
    Ez mit jelent?
    előzmény:
    Norina2004 (8)
    2014-03-04  14:15
  4. 2014. március 4. 14:158.
    Kimaradt: mi mindig "nem nevesített privát apartmanban" szoktunk megszállni. Mindig jó az ár.
    előzmény:
    rola@ (1)
    2014-03-01  21:36
  5. 2014. március 4. 14:137.

    Szia!

     

    Mi akkor mentünk először,amikor 2 éves volt a lányom, és Pagra (Pag-sziget,Pag város).. A városi strand gyönyörű,nyugodt vizű.Igaz,kavicsos,de sóderkavics (lekerekített),nem bökős. Van kis játszótér is a strandon. A gyerek imádta a pancsolást. Szerintem kellemesen mélyülő a víz, egy hatalmas öböl amúgy. Parkolni a közeli fedett piac mellett szoktunk,ingyen.

     

    Crikvenicát is jó ajánlatnak tartom,de a klímája ugyanez,ami itt van... Pag már inkább mediterrán. Igaz,hogy messzebb van,de szuper pihenők vannak, a felnőtt iszik egy kávét, a gyerek meg játszózik egyet,és utazhatunk tovább...Van komp és híd lehetőség is átjutni.

     

    Kellemes nyarat!

    Norina

     

     

    előzmény:
    rola@ (1)
    2014-03-01  21:36
  6. 2014. március 4. 11:106.
    Szia. Én konrétan szálláskeresésben tudok neked segíteni Horvátország bármelyik részén, gyerekcentrikusan is. Csak írj nekem a zsuzsi.marics@interware.hu címre. :)
    előzmény:
    rola@ (1)
    2014-03-01  21:36
  7. 2014. március 2. 21:175.
    Parkoló  kevés van.Szerintem hamar betelik.Nem tudom mennyire drága mert mi gyalog jártunk le a strandra.A strand feletti utcák nagyon hangulatos de szűk  utcák lépcsőkkel,ott sem lehet igazán megállni.Szóval nem ajánlom.
    előzmény:
    rola@ (4)
    2014-03-02  20:57
  8. 2014. március 2. 20:574.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm a válaszokat. Parkolni mennyire lehet ott a strand közelében? Drága? Mert láttam szállás jó árban, de kicsit messze lenne a strandtól. 

    előzmény:
    kella (2)
    2014-03-02  12:07
  9. 2014. március 2. 13:443.
    Én is Crikvenicat javaslom. Hasonló korúak a gyerekeink, mi tavaly voltunk, ugye akkor volt 2 éves a Lányom (és 9 hónapos a Fiam). Nagyon jó a part, lehet homokvárat építeni, a víz sekély, lehet sétálni, van egy kis élet stb. Nekünk bejött :)
  10. 2014. március 2. 12:072.

    Szia!

     

    Crikvenica .Viszonylag közel van kb 5 óra autóval Bp-ről indulva.Nagyon szép hosszan elnyúló homokos (mesterséges) strandja van,ami ugyan fizetős de nem  drága.Van ingyenes strand is de az kavicsos.

     

    Rab sziget .Ott nincs személyes tapasztalatom,de olvastam,hogy nagyon szép homokos strandjai vannak,mi idén oda megyünk.

     

     

    Viszont ha elfogadsz egy jó tanácsot,próbáljatok hétköznap utazni,mert szombat ott is a turnusváltás napja,és sokan lemennek a városokból is hétvégére a tengerpartra.Iszonyatos dugókba lehet kerülni.Mi tavaly 9 órát utaztunk 5 helyett..Idén már nagyon figyeltem,hogy még véletlenül se szombattól-szombatig foglaljak.

     

     

    előzmény:
    rola@ (1)
    2014-03-01  21:36

Címlap

top