Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tuti nem normális!

vadmacs
Létrehozva: 2013. Április 19. 08:31

Sziasztok! A véleményetekre lennék kiváncsi. Van egy barátnőm aki 5 hónapos terhes és van egy 2 éves gyönyörű kisfia. Kiderült, hogy anyósa nagyon beteg, lehet, hogy meg is hal. A férje, aki egyszem gyerek, ettől annyira kikészült, hogy azt mondta gyermekei anyjának, hogyha az anyja meghal nem tudja mi lesz, ő utána hal, mert nincs többén értelme az életének. Tuti ezt mondta, mert barátnőm kérdésére megismételte. Ő is én is kiakadtunk, férje szerint ez normális. A gyerekét sokkal rövidebb ideje ismeri, az egyik még ugye meg sem született, az anyját meg nyegven éve szereti.

Szerintem nagyon nem normális, sőt beteges, hogy az ember nem akar legalább a gyermekeiért élni, túlélni bármit, de én tuti elfogult vagyok, mert az én férjem is kvázi szerelmes az anyjába. Nem hinném, hogy öngyilkos lesz, ha az anyja netalán meghal, de hogy be fog kattanni az tuti. Szegény barátnőm nem túl kellemes lelki állapotban van, nem tudom mit kellene tennie.

 

  1. 2013. Április 23. 14:4399.
    Ha jól tudom, te sem vagy egyikőnk heléyben sem. Ettől függetlenül nagyon határozott véleményed van rólam és a barátnőmről is. Fő az empátia.....
    előzmény:
    bucimanci (90)
    2013-04-20  17:29
  2. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. Április 23. 08:4698.

    Ritkan ertek egyet veled, de most teljes egeszeben.

     

    Kozvetiton keresztul ismerjuk a tortenetet, es boven eleg lenne annyi elfogultsag is, ha a feleseg mondana el, az o nezopontjabol. Meg ekkor is felvetodne a kerdes, hogy valojaban mi is  es hogyan hangzott el.

     

    En egyebkent sem szeretem, ha a baratnom, osztalytarsa unokatestverenek a nagybatyja felesege stb. stb. sztorikat olvasok.

     

     

    Meg ugye, ha a felesegnek gondja van es meg akarja a netezok velemenyet kerdezni, miert is nem nyit o maga topikot errol? 

     

    Zavaros nekem ez az egesz. 

    Nem szeretem, ha rendre olyan topikok nyilnak, hogy akkor most szidjuk ezt vagy szidjuk azt. Es o keptelen kiallni a maga vedelmeben. 

     

    idézet:
    felicienne (72)
    2013-04-19 19:22:55
    Én soha senki ügyében nem kezdtem egy témát se másokkal vitatni, főleg nem a háta mögött.
    előzmény:
    felicienne (72)
    2013-04-19  19:22
  3. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. Április 23. 08:4197.
    A barátnőm szerencsétlen csak szomorkodik, nem veszekedett a férjével, ha erre gondolsz. Kérdezte, hogy szerintem normális-e, mondtam, hogy SZERINTEM nem, én nem hiszem hogy kiejtenék ilyet a számon legnagyobb fájdalmamban sem. Ő azt mondta, hogy ezek után már semmi sem lesz a régi, sajnálom Őt.
    idézet:
    vadmacs (66)
    2013-04-19 11:38:20
    Ilyen kijelentések, nekem se nagyon tetszenének.
    előzmény:
    vadmacs (66)
    2013-04-19  11:38
  4. 2013. Április 22. 10:1096.
    Sajnos nagyon igazad van, a barátnőmmel nagyon hasonló az életünk. Felnőttként kerültünk egymás mellé és utána derült ki, hogy mennyire hasonlóak a férjeink, ráadásul én is voltam szinte teljesen azonos élethelyzetben. Akkor derült ki anyósom betegség, mikor megtudtam, hogy úton van a kisebbik gyerkőc. Az én anyósom nem halt meg, de nagyon nem tett jót a házasságunknak az, ahogy a férjem a dolgot kezelt, bár ilyen durvát nem ejtett ki a száján, de azért a mai napig az anyjáról szól az életünk, mivel még mindig nem teljesen egészésges. Ezért is írtam, hogy én nagyon elfogult vagyok és kiváncsi voltam mások véleményére.
    előzmény:
    bronzocska (75)
    2013-04-20  01:00
  5. 2013. Április 22. 10:0695.
    66 éves
    előzmény:
    Premium (74)
    2013-04-19  19:46
  6. 2013. Április 22. 09:0894.

    Nem ertem az alapproblemat ? Miert baj az ha valaki annyira ragaszkodik az edesanyjahoz hogy ilyeneket mond/dana . Nem egyszer lattam halottam mar ilyet. Kulonosen akkor ertheto is ha pl az edesanya egyedul nevelte fel es nem nagy letszamu a rokonsag. Mi van ebben elitelendo vagy erthetetlen. Ilyenkor a kijelentes a ketsegbeeses mintsem a tenyleges tettleges bevaltast jelenti.

     Amit a baratni tehet/ne az az hogy jobban odafigyel kettejuk erzelemvilagara es egyutt nagyon szepen megtesznek mindent a beteg szuloert amit meg megtehetnek.

    Nekem is volt ilyen munkatarsam   amikor elmeselte hasonlo felemeit Ha csak tehettem hivtam jojjon parjaval velem a gerontologiara vagy a hospicere . Nagyon szepen emberhez meltoan nagyon keves lelkiismeretfurdalas nelkul sikerult szuloet elengedni es a gyaszt feldolgoznia .

    Tessek sokkal megertobb lenni tarsunkkal . 

     

    idézet:
    weepingangel (92)
    2013-04-20 23:26:52

     Nem ertem az alapproblemat ?  Na ez az, ami már nagy baj! Amikor már te sem érted az alapproblémát!  
    előzmény:
    weepingangel (92)
    2013-04-20  23:26
  7. 2013. Április 22. 08:1793.

    Onnan, hogy a topiknyitó írta még az első hozzászólások valamelyikében. Nem átvitt értelemben, hanem hogy meghalok ha anyám meghal, mert semmi értelme az életemnek és őt sokkal régebb óta szeretem mint titeket (feleségét és gyerekét). Innen.

     

    Még jó hogy mi vagyunk a hülyék, tényleg. Nem, nem vagyok barátnője "a terhesnek" - milyen édi megfogalmazás.

     

    Olvasd el mire reagálsz mielőtt ilyen sarkítva fogalmazol. Te nem hülye.

    előzmény:
    bucimanci (91)
    2013-04-20  17:40
  8. 2013. Április 20. 23:2692.

    Nem ertem az alapproblemat ? Miert baj az ha valaki annyira ragaszkodik az edesanyjahoz hogy ilyeneket mond/dana . Nem egyszer lattam halottam mar ilyet. Kulonosen akkor ertheto is ha pl az edesanya egyedul nevelte fel es nem nagy letszamu a rokonsag. Mi van ebben elitelendo vagy erthetetlen. Ilyenkor a kijelentes a ketsegbeeses mintsem a tenyleges tettleges bevaltast jelenti.

     Amit a baratni tehet/ne az az hogy jobban odafigyel kettejuk erzelemvilagara es egyutt nagyon szepen megtesznek mindent a beteg szuloert amit meg megtehetnek.

    Nekem is volt ilyen munkatarsam   amikor elmeselte hasonlo felemeit Ha csak tehettem hivtam jojjon parjaval velem a gerontologiara vagy a hospicere . Nagyon szepen emberhez meltoan nagyon keves lelkiismeretfurdalas nelkul sikerult szuloet elengedni es a gyaszt feldolgoznia .

    Tessek sokkal megertobb lenni tarsunkkal . 

     

    előzmény:
    vadmacs (1)
    2013-04-19  08:31
  9. 2013. Április 20. 17:4091.

    NEm tudom, honnan veszed te is meg a drámázó topiknyitó is, hogy öngyilkos akar lenni a pacák. Ha anyám meghal, utánahalok. Ez azt jelenti, hogy belehalok a fájdalomba, az elvesztésébe. Nem azt hogy eret vágok magamon. Uramisten, még jó, hogy  nem vagy te is a barátnője a terhesnek, mert elég hogy egy hülye belemagyarázza.... Ehhhh...

     

    előzmény:
    Eperke2222 (54)
    2013-04-19  10:54
  10. 2013. Április 20. 17:2990.
    Folyton feltételes módot használsz. Nem vagy annak az embernek a helyében. MOST így gondolod. De hogy TÉNYLEG mi lesz a reakciód, az majd AKKOR derül ki, ha veled is közlik, úgy néz ki, még ennyi van és utána köddé válik.
    előzmény:
    vadmacs (31)
    2013-04-19  09:23
  11. 2013. Április 20. 17:0089.
    Semmit nem kell tennie, csak támogatnia a férjét, hogy a gyászmunkán túljusson. Nem tudom, veszítetted-e el már valamelyik szülődet. Iszonyú fájdalom, főleg ha fel kell rá készülnöd és számolni a napokat, amiket még együtt tölthetsz vele. Aztán jön az a bizonyos utolsó, amikor általában mégsem vagyunk mellette. Utána az önvád, a haragszom a világra, a meg akarok halni és a többi. Aztán ez szépen elcsitul. És ennek az égvilágon semmi köze anyukapicifiasághoz. És igen; tudomásul kell venni nekünk nőknek, hogy az anya-fiú kapcsolat mindig sokkal szorosabb kötelék bármi másnál. Van olyan anyuka aki ezzel visszaél, és van olyan, aki nem. A dolog lényegében mindegy is ez. A lényeg, hogy nehezebben viselik el a vesztés élményt, a gyászt. De képesek feldolgozni. a barátnőd férje is.
    előzmény:
    vadmacs (1)
    2013-04-19  08:31
  12. 2013. Április 20. 15:0788.

    Semmi gond azzal, ha olykor nem értünk egyet. Szép is lenne..:-))

     

    Pontosabban azt akarja tapasztalni, amit otthonról "hozott". Amikor a köd feloszlik, akkor viszont érdemes már meglátni, azt, amire addig a felek nem figyeltek és megtapasztalni azt, hogy valami nem csak egyoldalúan működhet....

     

    Igen, tutira más kép alakult ki Neked a férfiakról, mint nekem.....az én férjem egyáltalán nem ilyen volt. Mindig is szerettem benne az elfogulatlanságot....ami nekem sokkal nehezebben ment.

    előzmény:
    -1- (87)
    2013-04-20  13:51
  13. -1-
    -1-
    2013. Április 20. 13:5187.

    Talán kivételesen, vagy nem, de nem értek ezzel egyet, ahogy írod.

     

    A dolgok ugyan felismerhetőek, de aki még nem tapasztalta meg azokat a dolgokat, ő még nem tudja, csak hiszi, hogy neki majd menni fog.

     

    Lehet, hogy egy kissé negatív a férfiakról a véleményem?  Az én képem a férifakról az, hogy jobbára a békesség kedvéért, ami mint tudjuk nem éppen békesség, mindenre hajlandóak.

    Akár anyucira is hallgatni.

     

    Valahogy az a képem alakult ki ezügyben, hogy a férfiak azt képzelik, hogy a feleségük jobban megérti őket, így inkább elhallgatnak anyuci javára. 

     

     

     

    előzmény:
    zsaki71 (86)
    2013-04-20  13:38
  14. 2013. Április 20. 13:3886.

    Isten őrizz, hogy irigykedj! :-))

    Dehogy láttam, ettől még a dolgok felismerhetőek, szóval a tények nyilvánvalóak. Más kérdés, hogy utólag könnyebb bölcsebbnek lenni, de mindig a körülményeket felelőssé tenni sem vezet sehova.

    Az a fiatal férfi, aki mannipulálható, még nem felnőtt. A párnak kell ebben segíteni, ha fontos neki a férfi társként.  Ha mindketten még gyerekként funkcionálnak, akkor elveszekedhetnek (játszmázhatnak) egészen a válásig. Amint képesek felismerni azt, hogy ehhez a feladathoz fel kell nőniük, nem csak a házasságuk menthető meg, hanem gyarapodhatnak önmaguk megismerésében is.

    előzmény:
    -1- (84)
    2013-04-20  13:32
  15. -1-
    -1-
    2013. Április 20. 13:3485.

    Azért nem baj, ha megkérdezed a sárkányosodás mikéntjéről férjuradat is.  Biztos ami biztos.

     

    Van egy ilyen mondás, hogy aki házasodik, az vagy az "anyját" vagy az "apját" veszi el. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_487131 (83)
    2013-04-20  13:28
  16. -1-
    -1-
    2013. Április 20. 13:3284.

    Én csak irigyelni tudlak, ha te ezt huszon évesen is így láttad, és ennek megfelelően tudtál dönteni. 

     

    Első nekifutásnak akár a férfi is kiáll az ifju feleség mellett, aztán kezdenek munkálkodni a "bölcs" anyósok, akik pontosan  tudják, hogy hogyan lehet kicsi fiúkat manipulálni.

     

    Azért én ezeket a dolgokat nem tudom egyértelműen kezelni.

    Annyi de annyi összetevője van dolgoknak, hogy ezt így elhatározni, vagy véleményezni, hogy de... nálam a képtelenség kategória. 

    előzmény:
    zsaki71 (81)
    2013-04-20  13:14
  17. Torolt_felhasznalo_487131
    Torolt_felhasznalo_487131
    2013. Április 20. 13:2883.
    Anya tök jó fej Akkor jó.
    előzmény:
    -1- (82)
    2013-04-20  13:25
  18. -1-
    -1-
    2013. Április 20. 13:2582.

    Igen, ez pontosan így van.

    Pl. aki már fiatalon is szereti az akoholt, arra is azt képzeli a párja, hogy majd ő aztán, igen... 

     

    Csak gondolj anyukádra, és sokat nem tévedhetsz. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_487131 (80)
    2013-04-20  12:30
  19. 2013. Április 20. 13:1481.
    Azt gondolom, az hogy egy férfi mennyire kötődik az anyjához, elég hamar látható a kettőjük (fiú-anya) kommunikációjából. Én nem azt mondom, hogy teljesen ismernie kell a másikat, hiszen önmagunk megismerése is élethosszig tartó folyamat, de az ahogy a párunk viselkedik pl. az édesanyjával, sokat elárul a jelleméről, szvsz.
    előzmény:
    -1- (77)
    2013-04-20  11:46
  20. Torolt_felhasznalo_487131
    Torolt_felhasznalo_487131
    2013. Április 20. 12:3080.

    Persze, meg mindig munkálkodik a "majd én miattam változni fog" kisördög is.  Csak meglepődni nem kell, ha egy tulajdonság felerősödik.

     

    De én mindig arra gondolok, hogy nekem milyen tulajdonságaim sárkányosodnak el, ami még a kapcsolat elején kibírható volt

    előzmény:
    -1- (79)
    2013-04-20  12:03
  21. -1-
    -1-
    2013. Április 20. 12:0379.

    Az igen, de én Zsaki felvetésére válaszoltam amit olvastál tőlem.

     

    Viszont azért ha magamba nézek, akkor nekem mondhatta volna bárki, hogy ne menjek valakihez, mert látszik, hogy ő anyuci pici fia, mikor én biztos vagyok abban, hogy úgyis engem fog jobban szeretni.

     

    Amikor olvasok történéseket, abból kristálytisztán látható, hogy a házasságok zöme nem elsőre sikeres. Mármint első házasságban.

    Gyanítom, hogy fiatalon köttetett házasság bizony nem arról szól, hogy megnézem az anya-fia kapcsolat milyenségét.

    Egy egészséges önző fiatal el sem tudja képzelni, hogy a férjecske az anyukát jobban szeresse őnála.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_487131 (78)
    2013-04-20  11:51
  22. Torolt_felhasznalo_487131
    Torolt_felhasznalo_487131
    2013. Április 20. 11:5178.
    azért egy naggyon erős kötődés az anyával látszik az első perctől fogva.
    előzmény:
    -1- (77)
    2013-04-20  11:46
  23. -1-
    -1-
    2013. Április 20. 11:4677.
    Azért az meglepne, ha mindenki ismerné annyira azt az embert, akihez hozzámegy, hogy az elkövetkező évtizedeket be tudná azonosítani.
    előzmény:
    zsaki71 (56)
    2013-04-19  10:57
  24. Torolt_felhasznalo_487131
    Torolt_felhasznalo_487131
    2013. Április 20. 11:2576.

    Egyik részről terhesen mondom, hogy azért a gyönyörű babavárós 9 hónapban illendő magunkon kívül mást is meglátni. Mert azért ott van az apuka, amúgy is tele kétségekkel esetleg, meg azért neki se könnyű ez az időszak.

    A barátnőd helyetted inkább ült volna le a férje kezét fogva,  megölelve őt, meg bíztatva. Mert hogy ez alapja lenne egy kapcsolatnak. Félre lehet tenni 5 percre a terhességet is. Mondom ezt nagyon lelkes és boldog kismamaként.

     

    A másik oldal, hogy valószínűleg a férj jobban függ az anyjától, mint az ennyi idősen megszokott, de ez eddig is így volt, szóval ha ilyen férfihez ment hozzá, akkor ne most lepődjön meg az asszonka.

    előzmény:
    vadmacs (1)
    2013-04-19  08:31

Címlap

top