Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

GYÁSZ _ MEGHALT A FÉRJEM

Monique333
Létrehozva: 2013. február 19. 11:04

Soha nem gondololtam volna, hogy ezt le fogom írni!

Meghalt az én drága, szeretett férjem, aki a tenyerén hordozott engem, és 3 gyermekünket.

Nagyon sokat gondolkoztam, de hiszem, hogy innen már nincs semmi  tovább....

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_740520
    Torolt_felhasznalo_740520
    2015. február 10. 09:02414.

    Szia! Most olvastam a topikodat, szeretnék érdeklődni, hogy sikerült legyőzni a fájdalmadat és jelenleg hogy érzed magad a bőrödben?

    előzmény:
    Monique333 (1)
    2013-02-19  11:04
  2. 2014. augusztus 30. 18:45413.

    Kedves Monika!


    Hogy vagytok? Mi van Veletek? Irtam privit is. Nem szeretnek tolakodni. Maximalisan megertem a fajdalmadat.


    Szeretettel: Nora

    előzmény:
    Monique333 (1)
    2013-02-19  11:04
  3. 2014. augusztus 30. 18:43412.

    Kedves KN18!


    Bocsanat, most tevedtem csak vissza ide. Nem gondoltam, hogy valaki valaszolni fog nekem. Nagyon koszonom a valaszodat es a reszvet nyilvanitast.


    Teljesen egyetertek Veled. Nagyon sajnalom Edesapadat. O is elhetett volna meg.


    A Szuleim mellettem vannak, de nem elek veluk, bar most nyaron sokat vagyok veluk. Sajnos, nem igazan tudok errol senkivel sem beszelni. Szuleim fajdalma nagyobb volt annak idejen. Ok a kistestveremet temettek el. 


    Nincs gyermekem. Neki van ket nagy lanya.


    Szeretettel udvozollek: Nora


     


     


     

    előzmény:
    KN18 (411)
    2014-08-15  10:40
  4. 2014. augusztus 15. 10:40411.
    Részvétem.


    No látod ezek a dolgok amikre az ember talán sosem kap választ. Édesapám 65 évesen halt meg, nem dohányzott, nem ivott, és ha ma élne akkor azt mondanánk bio kaján élt.  Emlékszem olyan szomszédunkra akit 24 év alatt egyetlen este sem láttam józanul hazamenni, az mégis majd 80 éves koráig élt.


    Kinek kinek mi van megírva.


    Egyedül vagy? közös gyermek?
    előzmény:
    Noralee (410)
    2014-08-15  10:09
  5. 2014. augusztus 15. 10:09410.

    Kedves Fórumozók!


    Nem tudom, hogy még jár-e ide valaki.


    Én 38 éves vagyok. Az én barátom, társam névnapomkor hunyt el. A diagnózis és a halál között 10 nap telt el. 1 hónapja fáradt, étvágytalanabb volt, kissé fogyott, de a munkahelyének tudtuk be. Az ember nem gondol mindjárt a legrosszabbra. Azóta teljesen összetörtem. Ilyen embert csak egy életben egyszer ad a Sors. Sosem fogom kiheverni. Azóta árnyéka vagyok önmagamnak. 61 éves volt, viszonylag fiatal. Egészségesen élt, mozgott, nem volt káros szenvedélye. Hirtelen és váratlanul történt. Ezt nem lehet feldolgozni. Még mindig beszélek "hozzá", várom a hívását, de tudom, hogy már ilyen nem lesz. Mindig mellette voltam, a nehéz időkben is. Egymásnak elmondtuk, megírtuk, hogy örökké szeretni fogjuk egymást. Nem értem, ha ott fent látják, hogy emberek őszintén szeretik egymást, akkor miért teszik ezt velük...


    Mindenkit megértek, akinek nehéz. Én meg tudnék őrülni. Valahogy tovább kell éni, nagyon nehéz lesz. Átolvastam a tanácsokat, segítségeket. Mónikának írtam priviben is. Remélem, jól vannak.


    Mindenkit szeretettel üdvözlök: Nóra

    előzmény:
    Bagoly (404)
    2013-08-14  19:06
  6. Torolt_felhasznalo_901124
    Torolt_felhasznalo_901124
    2013. október 9. 09:48409.

    Kedves Monique!

     

    Utolsó beírásod óta 2 hónap telt el . Nem találsz nyugalmat most sem ?

    Az a seb melyet a rettenetes hiány okoz nem kezd gyógyulni ? Az természetes, hogy férjedhelyett nem keresel és nem találsz társat : De baráti szálak nem kerültek elő ?  Nem kerestél a vallásban vigaszt ?

    Keresd meg a neten Pál Feri írásait , beszédeit, hátha segítenek !

    előzmény:
    Monique333 (408)
    2013-08-28  16:51
  7. 2013. augusztus 28. 16:51408.

    Jajjj, mennyire megértem én ezt, amit írsz. Én is mindige elhagyatottnak érzem magam. Mindenkinek van társa, családja - csak nekem nincs (legalábbis a mi családunkban. És én is úgy gondolom, hogy ha a férjem tudta volna, hogy mit "okoz" nekem - Ő is biztosan vitt volna!!!

    előzmény:
    Bagoly (407)
    2013-08-14  20:52
  8. 2013. augusztus 14. 20:52407.

    En egyszeruen nem emlekszem az elso felevre. De nekem mas volt, egyedul voltam, nem fuggott tolem meg egy macska sem. Arra azonban kemyszeritettem magam, hogy mindig felkeljek, szepen feloltozzek, hajam, smink rendben, mondvan, ha egyszer nem teszem meg, vegem van, tobbe sohsem csinalom!!! Aztan muszaj volt a szamlakat intezni, bankba menni, vasarolni, meg akkor is, ha nem mindig főztem, azert mindig volt valami harapni valo. Aztan jottek az unokak, elvartak a finom, megszokott ebedeket. S Az jo, hogy talaltal egy megerto baratnot, sokat szamit. Azt hiszem, a tarsasagi elet orokre megszunt, egy evben egyszer, karacsonykor elmegyek a szokasos csaladi osszejovetelre, de rettentoen maganyosnak erzem magam. Mar most azon torom a fejem, hogyan mondjam meg nekik, hogy sajnos nem tudok elmenni, mert eppen fejfajas gyotor... De mikor arra kerul a sor, ott vagyok, mindig tobben leszunk s mindig elhagyatottnak erzem magam. Alig varom, hogy itthon legyek! Ha Ferj tudta volna, milyen gyotrodeseket okoz a halala, hát eskuszom, hogy magaval visz!  

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Monique333 (405)
    2013-08-14  20:28
  9. 2013. augusztus 14. 20:29406.
    Írni most sem tudok: "szembesülni".
    előzmény:
    Monique333 (405)
    2013-08-14  20:28
  10. 2013. augusztus 14. 20:28405.

    Kedves Bagoly!

     

    Igen, régen nem jártam erre, mert már senki nem írt.

    Az, hogy élem az életem - az sajnos túlzás. Tengődök. Ez nekem nem élet. Meg mindenféle terápiára is járok, de hát nem segít semmi, senki. Az ismerősök / barátok "cserbenhagyása" azért különösen fáj nekem, mert egyrészt alig voltak, másrészt ők ígérték maguktól, hogy mellettem lesznek. Én ez után  a tragédia után nem tudok szinte senkivel beszélgetni az élet számomra már banális, apró-cseprő dolgairól. Meg hát az idilli teljes családokba én már nem férek bele. Nem tudok szembeülni sem velük, sem a helyzettel. Pedig próbáltam. De mindig menekülés, meg sírógörcs lett a vége.

    Viszont "találtam" egy tündéri kolléganőt, aki nagyon mellettem áll.

    Igazából az is gond, hogy a meghszokott munkát nem tudom végezni. Csak amit nagyon muszáj, annyit csinálok meg. A kertebe ki sem teszem a lábamat.

    Abban viszont igaz (látod, ez az, hogy te érted, mert te is sajnos keresztülmentél ezen), hogy éjszaka meg álmatlanul vagy szörnyű álmokkal gyötrődöm.

    Igazad van, barátságosnak és érdeklődőnek kellene lennem, és az ez előtti életemben én mindig az voltam. Nemcsak én gondolom magamról, hanem mások is mondták. De most ez a fájdalom mindent vitt. Ezt is, meg még sk minden mást. És biztosan sokan nem értik, de sajnos a gyerekek felé való odaadásomat is vitte ez az iszonyatos fájdalom.

    Én nem nagyon tudok években, de még hetekben sem gondolkozni. Az számomra az örökkévalóság. De Te ebben tapasztalt vagy, tudom. Nekem ez a 6 hónap ezer év volt. És ezer éves lettem. Meg hát egy idegroncs

    Próbáltam lépéseket tenni, de nagyon balul sültek el.

    Lehet, hogy ezt sem csinálom jól.

    előzmény:
    Bagoly (404)
    2013-08-14  19:06
  11. 2013. augusztus 14. 19:06404.

    Jaj de jo, hogy jelentkeztel! Sokat gondolok rad, meg Lujzisra is, vajon hogy' vagytok, mit csinaltok..? Latom, ahogy illik, eled az eletedet, mint en is es sokan masok, akik hasonlo helyzetben vannak. 

    Azt kerdezed, hogyan lehet tovabb elni? Igy. Reggel felkelsz es elkeszited a gyerekeidet, vegzed a megszokott munkadat.  Este lefekszel es almatlanul forogsz az agyban, a gondolatok nem hagynak nyugodni. Vegyel tudatosan mely lelegzeteket... Probalj meditaciot, nem baj, ha nem megy, csak probalkozz! Meg egy-ket ev es mar mosolyogni is tudsz majd. Az ismerosok, akik tavol maradnak toled majd visszaternek, ha  tudnak beszelgetni veled! Eroltesd! Ne a boldogtalansagodrol, mert azt mindenki ismeri, inkabb kerdezd oket az eletukrol. Mindenki szereti, ha vele foglalkoznak. Ha baratsagot keresel, legyel baratsagos es erdeklodo!

    Vigyazz magadra, ne siess el semmit, tudod, egy-egy lepes minden nap , lassan, kenyszer nelkul! 

     

     

     

     

    előzmény:
    Monique333 (402)
    2013-08-14  18:41
  12. 2013. augusztus 14. 18:43403.
    Hát bocs, írni sem tudok.
    előzmény:
    Bagoly (397)
    2013-07-22  15:08
  13. 2013. augusztus 14. 18:41402.

    Kedves Bagoly!

     

    Megint olyan, mintha helyettem írnál. A bajban mutatkozik meg, hogy ki mennyit ér. Engem ismerősök közül rengetegen elhagytak. És bizony az a veszteség is nagyon fáj. Nem keresnek, nem válaszolbak, megszűntem létezni nekik. Nem akarnak velem beszélni. És sajnos a családunkban az a fehér holló, akikre számíthatok. Tulajdonképpen 2 ember. És az eygik nem is vérrokonom. De ők vannak, rájuk számíthatok. És nem is fizikailag, hanem lelkiiekben. Mert ez is nagyon fontos. Sőt! Nekem fontosabb  a lelki támogatás, a megértés, minta a fizika segítség. Fizikailag elég sokat bírok, de lelkile, érzelmileg nagyon labilis vagyok. és miért is ne lennék az??? Amit Lujzis írt azzal is nagyon egyetértek. De rögtön ott motoszkál a kérdés, hogy amptáltan vajon hogyan lehet tovább élni? Hogyan? Tudom, hogy nem tudhatod a választ. Csak írtam...

    És hogy hogy vagyok? Rosszul: nihil, kétségbeesés, magány, fájdalom a nap minden percében (nincs olyan dolog, amiről ne ő, és az elveszett életünk jutna az eszembe). Óriási csalódás emberekben, Istenben, magamban, az életben... Meg hát gyógyszerek. Azok valamennyire egyben tartanak. Kérdezz nyugodtan, szívesen válaszolok.

    előzmény:
    Bagoly (397)
    2013-07-22  15:08
  14. 2013. augusztus 14. 18:31401.
    Jajj, köszönöm Lia!!! Emberi szó, igazi emberi, megértő szó. Köszönöm!!!
    előzmény:
    Lia1973 (376)
    2013-03-22  21:24
  15. 2013. augusztus 14. 18:26400.

    Kedeves Lujzis!

     

    Segíteni én biztos nem tudok - sajnos. Minden szavaddal egyetértek. Lehet, hogy soha nem tudtam iylen pontosan leírni, de én is pont így érzem és gondolom - ahogy Te. És az is nagyon igaz, hogy senki, de senki nem tudhatja, hogy mit él át az ember, amíg vele nem történik meg. Én ez alatt az idő alatt iszonyú mélységeket jártam meg. És még mindig nem jobb, egy hajszállal sem. Sőt!!! Jobb lenn valami biztatót írni. De egy sorstársamnak nem hazudhatok (másnak sem szoktam).

    Szeretettel: Monique

    előzmény:
    lujzis (388)
    2013-07-20  11:54
  16. 2013. július 22. 17:54399.
    Gondoltam,mert aki még nem ment át hasonlon az ir ide hülyeségeket.Nem sajnáltatni aakarom magam,csak nagyon nehéz ez a helyzet,és kapaszkodot keresek.És igazad van,szinte kerülnek,mintha kinos lenne velem beszélni. És nemcsak róla lehet beszélni,már az is jó ha valaki csak ugy mindenről beszélget.
    előzmény:
    Bagoly (397)
    2013-07-22  15:08
  17. 2013. július 22. 17:00398.

    Biztos így van. Hisz életünk nagy részét kitöltötték.

    És nem lehet levenni mint egy cipőt.A szivemben marad örökké! 

    előzmény:
    sapientia (395)
    2013-07-22  10:23
  18. 2013. július 22. 15:08397.

    Sajnos sajat tapasztalatbol beszelek, nem sokszor szolok olyanhoz, amiben nincs valami tapasztalatom. 

    Beszelgessel itt. Meg akkor is, nincs nagy forgalom, ontsd ki a szivedet. Eszrevettem, a baratok, rokonok, hozzatartozok nem akarnak beszelni az elhaltrol, mintha attol felnenek, UJRA eszedbe juttatjak. Kerulik a temat, sokszor meg talan teged is! Ne zavartasson, ha ugy tetszik, emlitsd meg, hozz fel egy-egy epizodot vele kapcsolatban, emlekeztesd oket!  

    Vigyazz magadra, ne csinalj soha semmit elhamarkodottan, gyogyulgass! Udv. 

     

     

     

    előzmény:
    lujzis (394)
    2013-07-21  18:14
  19. 2013. július 22. 15:01396.
    7 ev elmulott. Mar beletorodtem, hogy amig meg nem halok velem lesz. Ezt az egyuttlevést nem igy kepzeltem el!
    előzmény:
    sapientia (395)
    2013-07-22  10:23
  20. 2013. július 22. 10:23395.
    2 év után is.... este, reggel,... mindig, mindenről, mindennel velem van...
    előzmény:
    Bagoly (393)
    2013-07-21  12:35
  21. 2013. július 21. 18:14394.

    Azt hiszem igazad van! Hisz ez olyan mintha levágták volna kezed,lábad. Annak is idő kell mig begyógyul a seb.Saját tapasztalatból beszélsz?

    Talán az a baj,próbálom magam erősnek mutatni,de nem megy sokáig. Most sirni kell és gyászolni. És ha majd elapad a könnyem akkor talán könnyebb lesz.Az a baj,hogy beteg vagyok ,s egyedül nehezen boldogulok.Ő segitett nekem,kimélt és féltett. És az egészséges 3 nap alatt elment,én meg maradtam.Ha nem lennének a gyerekeim,nyilván feladnám,de láttam mekkora fájdalmat okozott az apjuk halála,nem tetézhetem a saját bajommal.De köszönöm jól estek a szavaid.Talán a legnagyobb baj hogy nincs kivel beszélgetni.Én eddig mindig meghallgattam ha valakinek gondja volt,és vigasztaltam.most senki nem kiváncsi az én fájdalmamra.De ilyen a világ,a bajban mutatkozik meg ki a barát,kire számithatsz.Sajnos pont azokra nem akiknek én már rengetegszer segitettem.És igy sajnos fáj a magány,nagyon fáj.

    Legyen szép estéd,és köszönöm 

    előzmény:
    Bagoly (393)
    2013-07-21  12:35
  22. 2013. július 21. 12:35393.

    Elarulok egy titkot: meg evek utan is ő jut eszedbe mindenrol, akarhova nezel, nyulsz. Vele kelsz, vele fekszel. Semmi nem segit, ne is probalkozz, eld az eletedet a legjobb belatasod szerint, soha semmit ne siess ess, ne kenyszeritsd magad. Ha ero kell a holmijainak elrakasahoz, vagy elosztogatasahoz, akkor ne csinald. Majd eljon az ido, mikor magadtol megteszed. Vedd ugy, hogy most egy nagy, nyilt sebed van es nagyon ovatosan kell bannod vele, mert a legcsekelyebb dologra is ujra, fajdalmasan felszakad. Ha sirnod kell - sirj. Az embernek a konnyei soha nem fogynak el!

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    lujzis (391)
    2013-07-21  10:44
  23. 2013. július 21. 10:48392.

    Ez szép!

     

    előzmény:
    WestHill (372)
    2013-03-22  14:32
  24. 2013. július 21. 10:44391.

    Szia!

    Köszönöm.Igazad van ,sokan irtak már tanácsot.De sajnos ezek nem segitenek. Tegnap egy ismeretlen irt pár szót,és azt hiszem neki van igaza!

    Csupa biztatást írt,hogy nem csak vissza kell nézni,hanem megkell próbálni előre is.

    Próbálkozom,igaz még kevés sikerrel,igaz most még bárhova nézek ,nyúlok ,mindenről Ő jut az ezsembe.

    Azon gondolkodtam,talán elkellene kezdeni a holmiját elpakolni,elajándékozni.

    Most ehez próbálok erőt gyüjteni.

    Szép napot. 

    előzmény:
    Bagoly (389)
    2013-07-20  20:16

Címlap

top