Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gödöllői ált.iskolák

reka70
Létrehozva: 2013. január 28. 10:49

Sziasztok!

 

Szeretnék információkat gyűjteni a gödöllői általános iskolákról.Most költöztünk Gödöllőre, a gyerekeim még ovisok, de ősszel a naggyal kezdjük a sulit.Úgy néz ki, hogy lakhely szerint a Damjanich sulihoz tartozunk.Milyen ez a suli? Elsősorban azok véleménye érdekelne, akiknek most alsós a gyerekük, hogy viszonylag friss infóim legyenek.

Köszi!

 Réka

  1. 2016. február 4. 14:1916.

    Szia!


    Én most kapcsolódtam a topikhoz, mert számomra most vállt aktuálissá. Tudnál nekem mesélni a tapasztalataidról? Jó választás volt a Hajós? Én nem vagyok gödöllői, milyen esélyekkel jelentkezhetünk?


    Előre is köszönöm válaszodat!

    előzmény:
    Ha-hópihe (14)
    2014-05-30  14:50
  2. 2016. február 4. 14:1115.

    Szia!


    Olvastam a topikodat, ami számomra most vállt aktuálissá. Érdekelne a tapasztalatod és a véleményed. Nekem annyi gondom van, hogy nem vagyok gödöllői, szóval a lakcím nélküliség is fontos számomra. Lehet-e így bejutni az iskolákba? Előre is köszönöm válaszodat!

    előzmény:
    reka70 (1)
    2013-01-28  10:49
  3. 2014. május 30. 14:5014.

    Szia!

     

    Az igaz, hogy nem mostani a kérdésed, de mivel az én lányom is most kezd általános iskolát, így elmondom a tapasztalataimat:

     

    - többször felmerült, hogy más településről lehet-e jelentkezni gödöllői iskolákba. Erre a nyílt napokon kaptunk választ, tehát fixnek tűnik a dolog. Tagozatos osztályba bárhonnan lehet jelentkezni, hagyományosba viszont (általában) csak a körzeteset veszik fel. Ha más körzetbe akarsz jelentkezni, akkor most már be kell jelentkezned a "saját" iskoládba és jelezned kell, hogy máshová kívánod vinni a gyereked. Ha felveszik a másik intézménybe, akkor jó, ha nem, akkor a körzetesnek fel kell vennie.

     

    - a Damjanich nyílt napjára elmentünk, nekem nagyon tetszett az az iskola, szimpatikus volt az igazgató nőnek az elgondolása. Nagyon sok kézműveskedés van alsó tagozaton, meg színjátszás, bábozás, önmegismerés. Szóval szuper, csak nagy a túljelentkezés.  

     

    - a Petőfiben idéntől csak tagozatos osztályok indulnak, tehát hozzájuk bárhonnan lehet jelentkezni. Indul a német nemzetiségi (úgy tudom, itt nem vizsgálják a kötődést), meg angol-informatika és matematika tagozatos osztályok. Nekem nem volt szimpatikus, de ez erősen szubjektív :-)

     

    - mi végülis a Hajós mellett döntöttünk, nem tagozatos osztállyal. Nekünk ez a körzetünk is, meg jókat is hallottunk róla. Tagozatot nem szerettem volna, mert a lánykám nem egy versenyzős típus. A heti 5 tornaóra így is úgy is megvan az osztályoknál, csak tagozaton heti 2x, normálban pedig heti 1x van úszás. Ilyen "quasi iskolaotthonos"-rendszerben tanulnak, tehát egész napra vannak elosztva az órák, köztük nagyobb szünetekkel, cserében viszont nem hozzák-viszik a táskát minden nap és megcsinálják bent a "házit". A magyart Meixner-módszerrel tanítják, a matekot meg gyakorlat-központúan (meg ne kérdezd, hogy ez mit jelent :-) ). Az angol elsőtől fogva játékos formában megy, informatika viszont oktatási szinten csak felsőben van, viszont mivel fene-okos-tábláik vannak, így azokat használják már az elsősök is. Az alsó tagozatosak és a felsősök más helyen vannak, ami azért szerintem nem is rossz. 

     

    No, mi kb. itt tartunk :-D Remélem hasznos dolgokat írtam. 

    előzmény:
    Liinda (13)
    2014-04-16  12:48
  4. 2014. Április 16. 12:4813.
    Szia, nekünk nemsokára lesz aktuális a téma, milyen tapasztalatokat szereztél, melyik suli mellett döntöttél végül? Megköszönöm, ha megosztod tapasztalataidat, mi is nem rég költöztünk ide, nincs tapasztalatom az iskolákkal kapcsolatban. Kösazönöm!
    előzmény:
    reka70 (1)
    2013-01-28  10:49
  5. 2013. január 28. 19:0612.

    A Szent Imrébe biztos,hogy lehet!

    A Hajóst pedig hívd fel telefonon.Én az igazgató asszonyt keresném!

     

    Gimik:

    Mind a három nagyon jó és nagyon nehéz bekerülni...Még a kitűnő tanulónak is!!!!

    Csak egy példa:Líceum(6 osztályos) idén 170 gyerek felvételizett a 70 helyre...

    Persze lesz(és van) olyan gyerek aki ,csak hármas négyes tanuló, de a család aktív az egyház közösségben.

     

    előzmény:
    Milu (11)
    2013-01-28  18:25
  6. 2013. január 28. 18:2511.
    Azt te sem tudod, hogy szomszéd faluból lehet-e jelentkezni ezekbe (jó képességű, sportoló gyerek)?
    előzmény:
    mizsimazso (10)
    2013-01-28  18:15
  7. 2013. január 28. 18:1510.
    Ha jó képességű a gyerek, akkor Szent Imre. Ez a Premontrei "előiskolája", a nyolcosztályosba felvételizők előnyt élveznek (a gödöllői térség egyik legjobb gimije, benne van az első ötvenben). Ha jól sportol, akkor a Hajós.
    előzmény:
    reka70 (1)
    2013-01-28  10:49
  8. 2013. január 28. 16:239.

    Míra-baba,

    igen, azt hiszem a nyílt napra mindenképp elmegyek. A Damjanich honlapján nincs még írva ezzel kapcsolatban semmi.

    előzmény:
    Míra-baba (7)
    2013-01-28  16:05
  9. 2013. január 28. 16:078.

    Jajj most olvasom, hogy már itt laktok!

    Melyik oviba jártok?

    előzmény:
    reka70 (1)
    2013-01-28  10:49
  10. 2013. január 28. 16:057.

    Nem tudom.Azt viszont hallottam, hogy a felkapott sulikban nézik a lakcímet, pl a körzet miatt.

     

    reka:

    szerintem nyílt napon nézd meg a leendő elsős tanítókat!És majd meglátod!

    A Damjanich alsó tagozatról csak jókat hallottam.

    Azért nem ajánlja, mert, bár gondolom ti a Csanaki részre költöztök, de van a körzetnek egy része ahol színesebb az élet.

    Bár én nem gyűlölöm őket, mert bár a  fiam osztályában is volt egy -kettő, de furcsa mód nem velük volt probléma....

    Egyébként egyre több osztályt indít ez az iskola.Pontosabban Gödöllőn az egyetlen iskola, ahol túljelentkezés van.

    Legalábbis a tagozatos osztályokon kívül.Szép modern!

    Nézted már a honlapját vagy élőben?

     

    előzmény:
    Milu (4)
    2013-01-28  15:12
  11. 2013. január 28. 15:556.

    Igen!

    Ez a lényeg: a tanító néni választás!-persze ritka, hogy mindkettő jó!

    Mostanában nem úgy van, mint a mi időnkben, hogy tanító és napközis, hanem az egyik tanítja mondjuk a matekot, természet, tesi a másik a magyart és a többi készség tárgyat.

     

    Iskola otthonos iskolából 15:45 előtt nem hozhatod el a gyereket.(csak igazolt különóra miatt, de megy a száj húzás...)

    Az iskola otthonos módszert ettől függetlenül  dicsérem, mert a fiam ezáltal annyira jól kialakította a tanulási ritmusát, módszerét, hogy bámulatos.

    a Petőfi suli iskola otthonos.Nem hordják haza alsóban még a táskát sem.Mindent megtanulnak napközben.

     

     

    előzmény:
    reka70 (5)
    2013-01-28  15:30
  12. 2013. január 28. 15:305.

    Sziasztok!

    Köszönöm a válaszokat!

    Miért nem javaslod Rien a Damjanichot?

    Én igazából nem szeretném semmilyen tagozatra sem adni a gyereket, "csak" egy jó suliba, jó tanítónénikhez. :) Ahol jól megtanul írni-olvasni az első években. A természetismeret, matek érdekli a gyereket különben.

    Melyik az a suli, ahol nincs az elsősöknek délután tanítási órája, csak napközi? Én jobb szeretném, ha nem 4-5 körül érne haza hullafáradtan a gyerek, hanem mondjuk kettő körül. Vagy ilyen suli nincs is?

    előzmény:
    Míra-baba (3)
    2013-01-28  14:43
  13. 2013. január 28. 15:124.
    Látom, te képben vagy. Van ezek között olyan, ahova nem csak gödöllői gyerek jelentkezhet? Ahol felvételi van, oda is csak a körzetből mehetnek?
    előzmény:
    Míra-baba (3)
    2013-01-28  14:43
  14. 2013. január 28. 14:433.

    rien:A két iskolát a kisebbség miatt nem ajánlod?

    A nagyobbik gyermekem a Petőfibe járt. Az alsó nagyon jó volt.Felsőbe pedig szerencsére felvették a gimibe.

     

    Reka:A Hajósban most lesznek a felvételik, nézd meg a honlapon.Un:Iskola kóstolgatón már voltunk.

    Egyébként mind a 7 ált iskolában lesz nyílt nap ill szokott lenni márciusban egy minden iskolát és tanító nénit bemutató alkalom a Művészetek Házában!

     

    Erkel:egyik osztálya zenei(felvételi VAN)

    előnye, hogy a város központban van.

     

    Hajós:Egyik osztály sport tagozat, a végállomás közelében van-

    Hátránya, hogy sok épületből áll.Mostanában nagyon jókat hallani az alsóról.

     

    De ezt összességében elmondhatom mindegyik gödöllői ált iskoláról.

    A felső már necces, mert itt a városban aki teheti a város három gimnáziumába adja a gyerekét(kevesen tehetik, mert iszonyú nehéz bekerülni: (

     

    Damjanich:Szuper igazgató nő, vadi új iskola.Mellette a "zöld ovi"az is talán két éves, gyönyörű.

    Hátránya a kisebbség, egyébként roppant felkapott iskola!

     

    Petőfi: Alsó jó.Felső sok kisebbség...

    Előnye:most épül új tornaterem.Viszonylag közel a központhoz

     

    Német nemzetiségi:Petőfiben kapott helyet.Kb 20 gyereket vesznek fel évente.Német nyelvhez kötődés szükséges.

     

    Szent Imre katolikus: Szigorúan vallásos családból, vagy protekcióval, no de akkor mehet nem házasságból született gyerek is!Szóval picit képmutató...

     

    Valdorf: Város szélén, kb 20- 40 ezer havonta

     

    Angol:

    Most indul, erősen fizetős

     

    előzmény:
    rien (2)
    2013-01-28  13:33
  15. 2013. január 28. 13:332.

    Szia!

     

    A Damjanich sulit semmiképpen sem javasolnám és a Petőfit sem.

    Mi érdekli a gyerkőcöt? Van sporttagozatos iskola, van énektagozatos is.

    A legjobb szerintem a Hajós Alfréd ált. isk. Sporttagozatos suli, de minden évben csak egy tagozatos osztály indul, a többi sima. Hatalmas sportcsarnoka van és uszodája is. A többi suliból is oda hordják a gyerekeket úszni. A fiam is a Hajósba járt (és én is gyerekkoromban). Az énektagozatos pedig az Erkel, az sem rossz, úgy hallottam.

    Gödöllő melyik részére költöztetek? 

    előzmény:
    reka70 (1)
    2013-01-28  10:49

Címlap

top