Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Második baba gyed alatt

sznika
Létrehozva: 2013. január 21. 08:26

Sziasztok! Itthon vagyok gyeden az első babámmal. Szeretnénk egy másodikat is, nem is szeretnék visszamenni dolgozni (sajnos úgy néz ki, nincs is hova, eladták a céget, ahol dolgoztam). Az lenne a kérdésem, hogy ahhoz, hogy a mostani gyedet kapjam tovább az első gyerek két éves korára meg kell születnie a másodiknak, vagy elég ha két éves korára már várandós vagyok a másodikkal?

Aki tud erről valamit, légyszi írjon, köszi! 

  1. 2020. december 5. 15:0811.

    Hello

  2. 2017. május 6. 13:0810.

    Szia! Én azt kérdezném hogy jelenleg itthon vagyok gyed-en a 7 hónapos kislányommal! Úgy néz ki, hogy jön a kistesó,:-) (bár még nem biztos,majd az orvos biztosat mond!) Az lenne a kérdésem, hogy ha most várandós vagyok akkor a picinél mikre leszek jogosúlt, illetve a nagyobbra továbbra is kapnám a gyedet, majd a gyest? Válaszát előre is nagyon köszönöm!

    előzmény:
    Bástya (9)
    2016-02-17  14:14
  3. 2016. február 17. 14:149.

    Ha teherbe esnél, mire lejár a gyeded, akkor akár veszélyeztetett terhesként táppénzre is tudnak venni. Aztán amikor megszületik a második baba, kaphatod a csed-et és utána a gyedet .

    előzmény:
    Regu22 (8)
    2016-02-17  13:48
  4. 2016. február 17. 13:488.

    üdv. Nekem az lenne a kérdésem hogy: itthon vagyok gyeden a 19 hónapos fiammal. Júliusba le jár a gyedem. A munkáltatóm kifizető hely. De szeretnénk még egy babát.De ő leghamarabb is decemberben szúletne. Mit tudok tenni. Júliustól már csak gyest kaphatok a fiamra. És a következő babára kaphatok gyedet vagy őrá is csak gyes jár? Mit kepp pontosan tennem??? És mikor??? Miket igényelhetek és miket nem? A munkáltatóm júliustól fel mondhat nekem??? .... előre is köszönöm üdv. Reni.

  5. 2013. január 21. 11:337.

    Amíg gyeden, gyesen vasűn, nem szüntethetik meg a munkaviszonyát.

     

    Kivétel, ha megszűnik a cég.

    Akkor a felszámoló, végelszámoló intézi.

    előzmény:
    Nyanya77 (5)
    2013-01-21  10:02
  6. 2013. január 21. 11:266.

    elég egyértelműen fogalmaz a jogszabály, keresd ki nyugodtan. ha van értékelhető jövedelmed, akkor az alapján fogod kapni, a tgyást először, majd a gyedet (meg kell lenni a két éves biztosítási időnek); ha nincs értékelhető jövedelmed (180 nap), akkor az előző ellátás alapján, feltéve, ha.....stb....stb.

    én nem mentem vissza dolgozni és a második gyerek az első gyerek két éves kora előtt született, így a második tgyásom nem volt olyan magas, mint az első, és a maximált gyedet kaptam mindkétszer. illetve kapom még. de én normálisan voltam/vagyok bejelentve.

     

    előzmény:
    sznika (1)
    2013-01-21  08:26
  7. 2013. január 21. 10:025.

     

    alapbéredtől függ.

    viszont ha az átszervezés miatt kirúgnak, akkor semmi.

     

    ha nem leszel terhes 2 éves korára, akkor kirúghatnak. ha az leszel, gyorsan jelentsd be, hogy védett legyél.

     

    előzmény:
    sznika (1)
    2013-01-21  08:26
  8. 2013. január 21. 09:164.
    De van munkaviszonyom, az új tulaj tokostól-vonóstól átvette a céget, csak a jövő zenéje, hogy milyen átszervezést tervez. Egyenlőre maradt minden a régiben.
    előzmény:
    Lleon (3)
    2013-01-21  09:12
  9. 2013. január 21. 09:123.
    Akkor nincs munkaviszonyod? mert akkor nem is biztos hogy jogosult vagy a gyedre.
    előzmény:
    sznika (1)
    2013-01-21  08:26
  10. 2013. január 21. 09:002.
    Szerintem attól függ, mennyi az alapbéred, mert nálam a 2. baba akkor született, amikor a nagy 2,5 éves volt, és mind a kettővel a max. gyedet kaptam. Most várjuk a harmadikat, most nem tudom hogy lesz. Én úgy csináltam, hogy a nagy 2 éves koráig gyeden voltam, aztán a szülésig kiírattam magamat táppénzre, majd tgyás. Most is már táppénzen vagyok veszélyeztetett terhesként, ez sokkal magasabb mint a gyed.
    előzmény:
    sznika (1)
    2013-01-21  08:26

Címlap

top