Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tejserkentés

babaanna
Létrehozva: 2012. november 2. 14:33

Sziasztok!

 

Én eddig teákat ittam és figyeltem hogy sok folyadékot igyak. Ti mit tesztek hogy több vagy elég legyen a tej?

  1. 2015. február 19. 22:1317.

    Nekem nem voltak tej problémáim, de azt vettem észre, hogy a nagy mennyiségű szénhidráttól dőlni kezdett. Voltunk pl. egy hotelben, ahol vacsinál nagyon finom édes krémes, habos desszertek, sütik voltak, aminek nem sikerült ellenállni. Na az nagyon sokat dobott rajta. :-)

    előzmény:
    babaanna (1)
    2012-11-02  14:33
  2. 2012. november 30. 21:1816.
    A tiédhez írom, mert az ananászléről jutott eszembe: a régifajta jaffaszörp, amit vízzel kell higítani. Kapható most is. Mindenkinek más, meg kell találni, nekem ettől volt annyi, hogy reggel ágyneműt kellett cserélni---nem huzatot, paplant...))) Meg sör, persze alkoholmentes, ha valaki szereti, s a rántottleves. Sok folyadék tehát. És valaki, aki foglalkozik  a babával, amig anya nappal is kialussza picit magát!
    előzmény:
    maralma (13)
    2012-11-02  23:29
  3. 2012. november 30. 21:1215.

    Szia!

     

    Nálam az alkoholmentes sör vált be a legjobban. Én is ittam teát, szedtem homeós bogyókat, de leginkább a sörtől lett több tejem.

    Persze az is igaz, ha minél többször teszed mellre a Picit, az is serkenti a tej termelődését.

    És még 1 dolog:  PIHENJ annyit amennyit csak tudsz a Pici mellett, amikor csak teheted feküdj le te is. Nagyon sokat számít!

     

    Jó egészséget kívánok Nektek és sok sikert a szoptatáshoz!

    előzmény:
    babaanna (1)
    2012-11-02  14:33
  4. 2012. november 30. 21:0014.
    Víz, tea bármi. Ha tejed van, van, ha nincs, nincs. Szoptasd sokat a babádat, az serkenti, semmi más. 
    előzmény:
    babaanna (1)
    2012-11-02  14:33
  5. 2012. november 2. 23:2913.
    Nekem meg, a többiek altal mar leirtakon kivül, az ananaszle segitett. 
  6. 2012. november 2. 19:5412.

    Sokan leírták már a lényeget, urtica urens, karamalz (habár a Borsodi barnasör nekem jobb volt, de aláírom, alkoholmentesen jobb ilyenkor az élet), zabkása és... tejtermékek, ha bírod. Sokan mondják, hogy ne egyél tejtermékeket, mert a baba gyomra nem bírja, én tejérzékeny voltam világéletemben, de amikor még szoptattam (ma már négy éves az én kis Babszemem), annyira kívántam a tejet, hogy egyszer bevágtam egymás után fél liter tejet, és kb. 20 dkg sajtot... a következő három napban még melltartóbetétet is hordanm kellett, pedig sosem voltam tejcsárda - sajnos. 

    Zsoltit csak 9 hónapos koráig tudtam szoptatni, de csatlakozom az előttem szólókhoz: minden cseppje kincs, még ha 10 ml jön is össze a fejésből, kiskanállal az is finom tud lenni.  

  7. Torolt_felhasznalo_171570
    Torolt_felhasznalo_171570
    2012. november 2. 19:3311.

    Ami nálam bevált: alkoholmentes sörök (vagy Karamalz), gyümölcsleves (csak ezután volt annyi tejem, hogy két gyereknek elég lett volna, bármilyen más levest ettem, nem reagáltam ugyanígy, nem értem, miért, de mindegy is), tésztaételek (borzasztó sok tejet csinált mindig, így óvatosan ettem, mert aztán fejhettem másnap).

     

    Figyeld meg, melyik ételre reagálsz Te is hasonlóan.

     

    Már tavaly is megfigyeltem a fent leírtakat, de most, hogy már csak napi egyszer kap a gyerekem (19 hós, próbálom leszoktatni, csak ő még ezt nem tudja), most igazán feltűnő. Ha ritkán ugyanezeket eszem, másnap csak nézek, hogy mennyi tejem van (elszoktam már a tele mell érzésétől, kb. két-három hónapja már melltartóbetét sem kell).

     

     Sokan esküsznek a görögszénamagra (ezt nem próbáltam), ja, a zabkása nekem is bevált.

     

     

    előzmény:
    babaanna (1)
    2012-11-02  14:33
  8. 2012. november 2. 17:5810.
    Sör. Persze mértékkel.
    előzmény:
    babaanna (1)
    2012-11-02  14:33
  9. 2012. november 2. 17:409.

    Én görögszénamag-kapszulát szedtem, de nem ám a javasolt 1-2 db-ot, hanem eleinte 8, a végén már 10-et naponta. A magból készült tea nekem nem volt hatékony. Az alkoholmentes sör nagyon sokaknak bevált, én azt kihagytam, mert undorodom a sörtől, de ha Te bírod, próbáld meg.

    Sajnos én nem tartozom a tejcsárda-típusba, és így is csak a gyerekem igényének felét tudtam fedezni, 9 hónapos koráig. De a gyerekorvos azt mondta, minden csepp anyatej kincs!

    előzmény:
    babaanna (1)
    2012-11-02  14:33
  10. 2012. november 2. 17:128.

    Szia!

    homeos urtica urens kapszula és karamalz maláta sör, ez alkoholmentes. 

  11. Torolt_felhasznalo_965380
    Torolt_felhasznalo_965380
    2012. november 2. 17:097.
    Alkoholmentes sör, Karamalz nevű malátaital, és minden ami gabona (kásák, pl zabkása), Macikávé, gyakori szoptatás - én ezeket alkalmaztam.
    előzmény:
    babaanna (1)
    2012-11-02  14:33
  12. 2012. november 2. 16:446.

    Vegyél gyógynövényesben görögszénamagot.

    Este áztasd be,reggel főzzél belőle teát.Ez van a More Milk kapszulában is,csak sokkal olcsóbb.

     

    Sok embernek bevált.

     

    előzmény:
    babaanna (1)
    2012-11-02  14:33
  13. 2012. november 2. 16:385.
    Még valami! Apukám barnasört hozott (alkoholmentest), mert anyunak állítólag ettől ettől indult a teje. (akkor még nem alkoholmentes volt). Nem tudom én egy-két üveg után nem ittam, mert utáltam az ízét. De lehet, hogy a régiek tapasztalat alapján tudtak valamit...Esetleg ezt is megpróbálhatod.
    előzmény:
    babaanna (1)
    2012-11-02  14:33
  14. 2012. november 2. 16:304.
    Sok folyadék. És minél többet szopik a baba, annál több lesz. Én mind a két gyereket kb. 2 éves koráig szoptattam. Fejni nem tudtam melletttük-de mind a kettő "kiszopta" az adagot...Így termelődött. De azt hiszem, ez alkat kérdése is. Nehogy lelkiismeretfurdalásod legyen! Fő a pozitív hozzáállás! És a nem szoptatott gyerekek is okosak és kedvesek...
    előzmény:
    babaanna (1)
    2012-11-02  14:33
  15. 2012. november 2. 15:293.
    én more milk plus kapszulát szedtem - nekem be se indult a tej egyáltalán, csak és kizárólag az segített. Azzal is csak összesen 6 hétig volt tej, pedig mindent megtettünk, de ez is valami. Nálam az összes többi próbálkozás lókakit se ért
    előzmény:
    babaanna (1)
    2012-11-02  14:33
  16. 2012. november 2. 14:542.

    Szia

     

    Én az első gyerkőcnél görögszénamagból készült teát ittam (gyári dobozos tejserkentőt sosem) és épphogy elég volt a tejem lányom 10 hónapos koráig. Mondjuk ott egyik napról a másikra abbahagyta a szopizást, nem kellett küzdenünk a tejhiánnyal tovább. A második lányunknál már a szülés utáni napon a klinikán 100-150 miliket fejtem le (azért kellett lefejni mert a kiscsajszi akkor még nem volt hajlandó szopizni ) és nagyon sok tejem volt utána is. 18 hónapos koráig szopizott és akkor sajnos abba kellett hagyni a szoptatást, mert egy nagyon erős gyógyszert kellett szednem. De nála például sosem ittam semmilyen tejserkentőt. 

    előzmény:
    babaanna (1)
    2012-11-02  14:33

Címlap

top