Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nehezen elalvó nyűgös baba

krisztinav.
Létrehozva: 2012. július 12. 11:18
Egy hónapos kisfiam csak cicin tud elaludni, semmi más módon nem. Ha felébred, egyből sír, nem lehet csak pillanatnyilag megnyugtatni. Nem fáj a hasa, az tuti. Nem tudok mit kezdeni vele sokszor, az esti altatás is problémás, nem akar aludni. Szoptatás is sokáig tart, mert közben kapálózik, egy idő után nem akar szopni, hisztizik. Így az is elhúzódik egy órán keresztül. Szinte semmi időm sincs másra... Hasonló cipőben járó anyukával beszélgetnék vagy tanácsot kérek!
  1. 2015. május 27. 06:22282.

    Hasonlo cipoben jarunk. Szinte minden altalad leirt viselkedes illik a mienkre is. Tudom, hogy idokozben 3 ev eltelt, emiatt is kerdem: kaptal valaszt azota a kerdeseidre? Mi volt ez a viselkedes kivaltoja illetve megszunt-e? Ha igen, mikor? Koszi nagyon szepen elore is a valaszaid!

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  2. 2012. július 18. 17:38281.
    aki használ hordozókendőt (nandu) az hogyan köti fel, ha a baba még nem tudja tartani a fejét? milyen pozícióban?
  3. 2012. július 18. 14:48280.
    szia! kislányom nagyon sírós volt, és éjszaka rengeteget mentünk át hozzá. vége az lett, hogy magunk közé vettük. ott nyugodtan aludt. de egyébként én azt javaslom kitartás, az idő majd segít.
    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  4. 2012. július 18. 14:36279.

    Szia!

    Hát megfeszíti magát... a lábait is kifeszíti, aztán rúgdall... közben vörösödik a feje és nyögdös... kidugja a nyelvét, egészen máshol jár... aztán amikor kijön egy puki, akkor lenyugszik, de aztán újrakezdi... és van, hogy semmi sem jön... akkor felveszem és abbamarad a nyűglődés... ez reflux lehet? csak azért szeretném tudni, hogy feleslegesen ne citáljam el uh-ra... esetünkben, kocsi nélkül, nem egyszerű az odaút egy ilyen kis nyűgös babucival... 

    előzmény:
    mucususu (277)
    2012-07-18  08:43
  5. 2012. július 18. 14:34278.

    Hát, most egyelőre megvettem vaterán a gripe watert, előbb azt próbáljuk, az egyszerűbb... mint a colief adagolása, ráadásul olcsóbb is. a colief egy heti adagja kerül 4ezerbe... 

    Amúgy az én párom Skorpió, úgyhogy szupi vele az élet! 

    Én Kos vagyok, a babucink meg Ikrek lett... jó kis csapat vagyunk, az biztos! 

     

    előzmény:
    Lleon (276)
    2012-07-17  22:18
  6. 2012. július 18. 08:43277.

    Szia!

    Nem olvastam vissza, így nem tudom, írták-e már hasonlót neked! :)

    Írod, h nagyon mocorog szopizás közben is...

    Hátrafelé szegi a fejét, megfeszíti magát?

    Lehet, hogy refluxos - attól függetlenül, hogy nem bukik vissza! Ha marja a nyelőcsövét a liftező tejcsi, nemcsoda h nyűgös és sír! Nálunk is így volt!

    Beszélj a gyerekorvossal, vagy vidd el gasztroenterológushoz! Egy vizsgálat és egy uh, és kiderül, h van-e ilyen gondja! Addig is, emeljétek meg a kiságy egyik végét, h magasabban legyen a kis feje.

    Rem. azóta jobban vagytok!

     

     

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  7. 2012. július 17. 22:18276.

    Na, akkor én mit szóljak egy kos fiú gyermekkel, és egy éppenhogy nyilas lány gyermekkel, skorpió apával? még az a szerencse, hogy mérleg vagyok és fát lehet hasogatni a hátamon

     

     

    Kriszta visszatérve a témára én nem ajánlom, hogy egész napos adag colief cseppet előre elkészíts, főleg nem tápszerben, mert azt nem lehet órákig tárolni, még a hűtőben sem.

     

    kicsit macerás a dolog, de megérhet egy próbát. nappal még hagyján, éjjel lesz tele vele a hócipőd, mennyi időnként kel még a kisfiad? mivel nem nagy adagok vannak ezekben a tégelyekben, így lesz két-három heted, míg használod, hogy meglásd, van-e értelme a továbbiakban venni. nekem van ismerősöm, akik most kezdik elhagyni, pedig a mi gyerekeink már 7 hósak, szerintem nekik nem annyira vált be, inkább csak megszokásból adja, mert nem hiszem, hogy mostanáig fájna a pocak. az enyémnek is elmúlt 4,5 hósan.

    előzmény:
    Veronka_ (275)
    2012-07-17  17:35
  8. 2012. július 17. 17:35275.

    Igen tapasztalom!

     

    Bár látszatra ő a legvagányabb és legkeményebb a gyerekeim között, de valójában legérzékenyebb és legjobban szeretetigényesebb.

    S a legjobb fegyver ellene a kedvesség, mert a tiltás és fegyelmezés csak olaj a tűzre. Bár néha nagyon nehéz kedvesnek lenni, amikor már majd szét durran az agyam, mert eszméletlen módon tudja huzni a másik idegeit.

    Szegény bátyával szemben előnyben volt. A kis halacskám kitért a balhék és kötekedések elől. Meg kellett tanitanom, hogy megvédje magát. Egyszer megelégelte, s leteperte a földre az öccsét, s nem engedte fel. Utána egy ideig meggondolta piszkálja e a bátyát.

     

    De legnagyobb büntetése a kos huga lettna ő nem hagyja magát!

    előzmény:
    Alinee2 (274)
    2012-07-17  17:17
  9. 2012. július 17. 17:17274.

    Ja,skorpió gyermeknél te csinálod azt amit ő szeretne(akar).

    És örülj ha egyből lecsap ha veszélyt érez,pár év múlva már megjegyzi a sérelmeket,és akkor csap le amikor nem várják. Részben skorpiók között nőttem fel,a barátaim között is sok van,nem győzöm összehúzni magam ha lilul a fejük.És tök érzékenyek,szeretetre méltóak,csak meg kell őket ismerni,és elfogadni olyannak,amilyenek.

    előzmény:
    Veronka_ (271)
    2012-07-17  10:10
  10. 2012. július 17. 16:50273.

    Most már kezd érdekelni mi ez a suttogó módszer.

    Leírná röviden valamelyikőtök?

    előzmény:
    Veronka_ (270)
    2012-07-17  10:00
  11. 2012. július 17. 16:48272.

    Vízöntőt nem ismerek.

    Érdekes,akikkel összehoz a sors:ikrek,skorpió,bika,nyilas,oroszlán,mérleg.A többi jeggyel nem tudok mit kezdeni.Vagy ők velem nem tudnak mit kezdeni,ki tudja?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (266)
    2012-07-16  23:16
  12. 2012. július 17. 10:10271.
    az én fiam skorpió. S ugy is viselkedik, ha veszélyt érez (nem ugy történnek a dolgok, ahogy ő elképzelte) le is csap a fullánkjával
    előzmény:
    Alinee2 (263)
    2012-07-16  21:04
  13. 2012. július 17. 10:00270.

    A suttogó módszereihez kell egy olyan gyerek, aki kapható rá. Sok olyan gyerek van azonban, akit ezzel nem lehet az önálló alvásra szoktatni, mert csak kinszenvedés gyereknek és szülőnek is egyaránt!

     

    Én is kipróbáltam a két fiamon, s nem vált be. A kislányom meg magától szokott az önálló alvásra rá. Szóval nagyon gyerek habitus függő a dolog, igy aztán kár rajta vitázni. A gyerekekn em egyformák, van akinek bejön, van akinek nem.

    előzmény:
    zokniharcos (258)
    2012-07-16  16:18
  14. 2012. július 17. 07:09269.

    Két és fél éves a kicsi és már meg sem tudom mondani mióta egyedül alszik el.

    A módszer lehet rideg, de akkor a sírni hagyós és 1, 3,5 7 percenként  bemenős az milyen? Ennél nem hagyom egyedül, ott vagyok mellette, ha kellek neki.

    De mindegy, minkenki azt gondol, amit akar, nem magyarázom a bizonyítványom. (Elég a tudat, hogy a gyerekes ismerőseim sárgák az irigységtől a  jóalvó gyerekeim miatt)

     

      Szia!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (265)
    2012-07-16  23:15
  15. 2012. július 17. 07:01268.

    Akkor mit fikázol? Én nem tettem ezt veled, nem ártottam neked, de a véleményem megvan rólad.

    Téma lezárva .

    előzmény:
    minerva (264)
    2012-07-16  22:05
  16. 2012. július 16. 23:44267.

    A Suttogót nem olvastam - bár hallottam róla - így nem tudok róla nyilatkozni.

    Azzal viszont nagyon nem értek egyet Alexxis írásában, hogy 4-5 évesen tanulnak meg elalduni a gyerekek. Ez szerintem abszolút nem így van. 

    Az én kislányom pl 8 hónapos koráig egyáltalán nem tudott magától elaludni, ha nem aludt el evés közben (és a hozzátáplálás megkezdésével egyre kevésbé fordult ez elő) akkor addig ringattam és énekeltem neki amíg el nem aludt. Persze mindenkitől hallgathattam, hogy majd hozzászokik és világ életében ringatni kell majd, de én úgy voltam vele, hogy megéri ez a kis erőfeszítés, hogy időben aludjon el, mint hogy órákig nyüglődjünk, kb. 5 perc éneklés + ringatás/séta után aludt általában. 

    És 8 hónap után egyik napról a másikra megtanult magától elaludni. Akkor már megtanulta, hogy mikor, mi után jön az alvás, beraktam a kiságyba a macijával (először csak véletlenül, mert pisilni akartam menni az altatás előtt) és magától elalszik azóta is. Tudja, hogy maci + kiságy = alvás. És ha kéri az alvós macit, akkor tudom, hogy tuti, hogy álmos. 

    Nekünk 8 hónap után tanult meg elaludni a kislányunk, de meggyőződésem, hogy hamarabb sikerült volna, ha a férjem + nagymamák sokszor nem akkor kezdenek el játszani vele, amikor már pont az alvásnak kellett volna következnie. (pl. fürdés és vacsi után)

    Szóval: (és ezt mindenkinek írom) az, hogy egy gyerek megtanul elaludni, nem feltétlenül jelenti azt, hogy az anyja ridegen tartja. 

     

    előzmény:
    minerva (252)
    2012-07-16  10:18
  17. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. július 16. 23:16266.

    Khm,egy ikrek jegyű emberen,gyereken,nem lehet akaratot érvényesíteni,kizárólag akkor ha ő is úgy akarja.

     

    Egy vízöntőn sem lehet ....

    előzmény:
    Alinee2 (263)
    2012-07-16  21:04
  18. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. július 16. 23:15265.

    Köszi.

     

    Számomra is rideg a suttogó, nekem legalábbis nem való, nem tudnék hiteles lenni, ha alkalmaznám, és ez nagyobb baj lenne.

     

    Mennyi idős a gyereked, akinek a macit adtad?

     

    Rendszer a mi életünkben is van, suttogó nélkül is. Van szertartás (már akkor is volt a nagyobb gyerekkel, amikor még nem is tudtunk a suttogóról), a dolgok sorrendje is megvan.

     

    Kitartás??... nos az is megvan, én kitartok amellett, hogy ha a gyerekem nyűglődik, megnyugtatom. Mindig. Én is próbálok neki kedves állatot vagy babát odaadni és volt már rá eset, hogy átölelve visszaaludt, ha nem, akkor altatom.

     

    Nemsokára másfél éves és egyre jobb alvó, tesói is azok és nem kellett 4-5 évig várnom, az egyedül alvás-elalvás valahol a 2-3 év között következett be.

    előzmény:
    zokniharcos (258)
    2012-07-16  16:18
  19. 2012. július 16. 22:05264.
    Ne aggódj épp eleget tudok róla, három gyerekem van de soha nem volt szükségem
    Amúgy meg abszolúte nem érdekel mit alkalmazol belőle. Felőlem....
    előzmény:
    zokniharcos (259)
    2012-07-16  16:20
  20. 2012. július 16. 21:04263.

    Khm,egy ikrek jegyű emberen,gyereken,nem lehet akaratot érvényesíteni,kizárólag akkor ha ő is úgy akarja.De akkor is lehet hogy fél úton meggondolja magát. Az ikreket úgy képzeld,hogy két személyiségük van,az egyik azt tenné amit kérsz,a másik homlokegyenest az ellenkezőjét.És sok minden befolyásolja hogy mikor melyik győz.

    A dühkitőréseik félelmetesek,mindent elsöprőek.Az emberek olyankor teljesen ledöbbenve állnak,hogy mi történt,hurrikán szerű a dühük.Tör-zúz-rombol.De hirtelen csillapodik le,és bájosan angyali mosollyal kér elnézést,és  cáfolhatatlanul megindokolja a kitörést,hogy jogos volt.

    A legfélelmetesebb a kitörés előtti mély csend,olyankor döntik el hogy mekkora erővel döntsék le a lábukról az ellenfelet.

    Tényleg,próbálj meg mesélni neki,verset mondani,énekelni,hátha abbahagyja a sírást.

     

    előzmény:
    krisztinav. (253)
    2012-07-16  12:30
  21. 2012. július 16. 20:55262.
    Na,te is jóval biztatod!Alig vártam hogy túljussunk mi is a fogzáson!
    előzmény:
    Lleon (242)
    2012-07-15  21:53
  22. 2012. július 16. 20:53261.

    Hűűű,figyelj Kriszti!

    Oké,leméred.De az nem azonos a jóllakottsággal.Most még a te babádnál igen,de később már nem elég neki az anyatej,kábé 4 hónaposan anyatej mellett már éhezni fog.A barack általában az első gyömölcsök között van amit babák kaphatnak,akkor is ha gázt csinál.Lassan majd szoktatni kell más ízekhez,és a kis gyomrát és beleit is másfajta táplálékhoz.Persze óvatosan,apránként mindent,és másnapig figyelni hogy nem-e vált ki nála allergiát.Majd a tejtermékek is húzósak lesznek.ott csak annyit adj először ami az ujjad hegyére fér,és azt add a szájába.Ha kis piros pöttyök jelennek meg,az allergia.Akkor sem kell megijedni,pár nap szünet,majd újra az egész óvatosan.

    A napi 3 deci tea hogy elég-e,hm,hát nem tudom.

    De van egy olyan érzésem,addig írogatjuk ezt a topicot,amikor egyszer egy nap azt írod hogy jééé,ma nem sírt!Gondolom már várod.Hááát,kitartás!

    előzmény:
    krisztinav. (238)
    2012-07-15  19:57
  23. 2012. július 16. 16:26260.

    Nem vagyok benne biztos, hogy cicin alvásra kell szoktatni a babákat, de mindenki csinálja úgy, ahogy neki jólesik.

     

    Hiszek abban, hogy mindenki a legjobbat nyújtja, amire képes. Ha valakitől ez a maximum, az az ő dolga.

     

    Én igyekszem nappal minél jobb anyja lenni a kipihent gyerekemnek.

    előzmény:
    Milu (247)
    2012-07-15  23:22
  24. 2012. július 16. 16:20259.

    Mit tudsz te a suttogóról és arról, hogy mit, hogyan alkalmazok belőle?

     

     

    előzmény:
    minerva (252)
    2012-07-16  10:18

Címlap

top