Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem akarok szoptatni :-(

Torolt_felhasznalo_302972
Torolt_felhasznalo_302972
Létrehozva: 2012. Április 3. 10:46

Sziasztok!

 

Ha volt már valaki hasonló helyzetben, ossza meg velem, kérem!

A héten lesz 3 hónapos a bébirépaeddig csak anyatejet kapott, de már nagyon nyűgnek érzem a szoptatást.

- macerás

- 3-4 óránként az otthonhoz vagyok kötve

- ő is már elég nehéz, ráadásul egyfolytában ficánkol, nehéz tartani

- kényelmetlen és kellemetlen is

 

Próbáltam párszor tápszert adni, de nem nagyon ment. Tegnap délután sikerült, de a késő esti (10-11 órás) etetésnél, megint nem akarta. Pedig szeretném kipróbálni, hátha azzal végigaludná az éjszakát. Mert ott meg azt érzem visszafele fejlődik. Míg 1 hónapja már 5-6 órát is végigaludt, a napokban éjjel 2 körül ébreszt. Kicsit fárasztó.

 

Van valami módszer amivel rá tudom szoktatni, hogy legalább napi 1-2x megigya a tápot?

Ha valakinek elfogyott a teje, hogy fogadta a tápszert a gyerek?

Esetleg egy jó módszer, hogy tartsam, hátha csak a szeretné evés közben érezni a közelséget? 

  1. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. október 9. 18:381220.

    idióta

    előzmény:
    Sancio (1219)
    2017-10-09  17:49
  2. 2017. október 9. 17:491219.

    Kedves Zandagort! Nem hinném h kevésbé szeretné vki a gyerekét attól h nem akar szoptatni! Ez mindenkinek a saját döntése. És nem a gyerekét nem szerette volna csak a szoptatást. Nem egészen ugyan az a dolog!

    előzmény:
    Zandagort (1217)
    2012-07-21  15:04
  3. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. július 21. 15:251218.

    Hűűű ezen a témán már nagyon túl vagyunk...elkéstél.

     

    Amúgy köszi, jól vagyunk, gyerek fejlődik, nem volt még egy percig sem beteg és marha jól elvan tápszeren és mindenféle finomságon amik a hozzátápláláshoz szükségesek. 

     

    Cuppppppp 

    előzmény:
    Zandagort (1217)
    2012-07-21  15:04
  4. 2012. július 21. 15:041217.

    Mi az hogy nyűg a szoptatás??????????

     

    Az én gyerekem 18 hónapos és még mindíg szopizik, és tudod hogy örülök neki???? Az anyatej a legnagyobb védelmet szolgálja a kicsinek!!! A TE immunrendszeredet adod neki!!!! Attól nem lesz beteg a gyereked. Ha neked ez nyűg, miért vállaltad a babát???

     

    Egy gyerek LEMONDÁSOKKAL JÁR!!!

     

    Ha neked nem fontos a gyereked védelme ne szoptasd!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (1)
    2012-04-03  10:46
  5. 2012. június 7. 15:181216.

    Úgy látom kiérezted a hsz-ből a gúnyt...

     

    Nincs olyan tápszer, gyümölcs, egyéb étel, ami olyan jó a gyereknek, mint az anyatej. Ezért rágódik, nyűglődik a sok kevésbé szerencsés természetű anyuka, ha valami miatt nem megy a szoptatás. Aki az anyatejről önként és dalolva lemond, azt had tartsam egy kicsit furának... 

     

    Inkább tépelődöm és bizonytalankodok és nem gondolom, hogy ezzel egyedül vagyok! És képzeld, ezzel együtt az én babám is gyönyörűen fejlődik és nem hiszem, hogy ettől lesz neurotikus felnőtt.

     

    Amúgy teljesen megértem, az olyan gondolatot, hogy valaki nem akar szoptatni, nekem is ezerszer megfordult a fejemben, de inkább ahhoz kértem segítséget, hogy hogyan oldjam meg, hogy megmaradjon a tej és nem ahhoz, hogy hogyan tudnám kiszorítani.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667442 (1213)
    2012-06-06  16:35
  6. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. június 7. 14:481215.

    Hogy miből gondolom? Onnan, hogy megismertem a 3 hónap alatt és utána kezdtem adapni. Namármost, amg jól lakott, addig nem sírt fel evés után. Ha pedig nem lakott jól, akkor elég hangosan a tudtomra adta, hogy éhes. Illetve egy idő után az egyik beépített cumisüvegemet nem fogadta el.

     

    Növekedési ugrás. Talán ez a kulcsszó. Ergo már lehet, hogy nem is volt neki elég tápláló az anyatej. Mert ugye, ha fejlődik, akkor az étkezési szokásaiban is fejlődhet.Nem törvényszerű, de lehet. És tudom, hogy 6 hónapig anyatejet javasolnak, de én kifejezetten örülök, hogy a fiem egyre többféle étellel ismerkedik és nem 1 hónap múlva kell elkezdenem a hozzátáplálást, hanem már most eszik szépen, kanálból.

    előzmény:
    vadmacs (1211)
    2012-06-06  10:38
  7. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2012. június 6. 16:481214.

    Nem éreztem áldozatnak, ennyit meg kellett tennem e gyerekemért, néha még vendégségbe is vittem a mellszívót és fejtem. A szoptatásnál pont nem az a siker titka, hogy ami nem megy nem kell erőltetni, hanem éppen, hogy nagyon akarni kell és rettenetesen elszántnak kell lenni amelett, hogy szoptatni akarsz és akkor megoldódnak a gondok.

     

     

    Ok, nem érezted áldozatnak. Brávó neked.  Ügyes voltál. 

    Viszont hetek óta kérdezem tőled, miért kellene mindenkinek a te fejeddel gondolkodnia, a te érzelmeidet osztania?

     

    Mi van, ha valaki nem rettenetesen elszánt, és nem akar mindenáron szoptatni? Szerinted az alacsonyabb rendű, vagy mi?  

    előzmény:
    vadmacs (1211)
    2012-06-06  10:38
  8. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2012. június 6. 16:351213.

    Így van, szerencsés, ilyen a természete.....és? 

     

    Jobb a sok tépelődő, bűntudatos, feszült anyuka, aki átadja a gyerekének a saját  bizonytalanságát?

    előzmény:
    Bonzsúr (1206)
    2012-06-05  14:17
  9. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2012. június 6. 16:311212.

    És? Én sehol sem láttam, hogy Harangocka bárkit le akart volna beszélni volna a szoptatásról. 

     

    Ami nem mondható el a másik félről, amelyik kinyílvánította, hogy ő egy kvázi szörnyeteg, mert megfosztja a gyerekét attól, ami a világon a legfontosabb, mert nyűg neki a gyerek, és egyáltalán minek szül az ilyen.  

     

    Aztán, ahogy látom, a depresszióról fogalma nincs, ami remek dolog.  Az a boldog ember, aki nem találkozott vele. Miért akarod megmagyarázni neki, hogy az mi? Szoptatott, ameddig szoptatott, aztán a saját akaratából felhagyott vele....jól szervezi az életét...elégedett...ne adj már neki tanácsokat...ő nem vesztette el a realitásérzéket...problemái sincsenek...nem beteg.

     

    De tényleg, mit akarsz bizonyítani ezekkel a hozzászólásaiddal? 

    előzmény:
    hutchi (1202)
    2012-06-05  06:31
  10. 2012. június 6. 10:381211.

    Egyébként miből gondoltad, hogy nem lakott jól? Ezt is elmondták, hogy pont akkor lehetett a növekedési ugrás, amikor minden gyerek, aki addig már 3-4 óránként is evett, újra gyakrabban akar szopizni. Az első gyereknél engem is "nyugtattak", hogy nem baj, ha nem tudom szoptatni, fő, hogy egy nyugodt anyukája legyen, meg tápszeren is fel lehet nőni.

    Na igen, csak én marhára nem voltam nyugodt a tápszertől, hogy még a legalapvetőbb , legegészségesebb dolgot sem tudom neki megadni. Minden tápszer kavarásnál olvashattam, hogy a legegészségesebb táplálék az anyatej.

    Az első gyerekem 3 hónapig szopizott, utána elege lett, csak hajnalban volt türelme hozzá, ügyetlen voltam, hamar feladtam a sok "jóakaró" tanácsára, de még 3 hónapig fejtem naponta többször, hogy kapjon legalább valamennyi anyatejet. Nem éreztem áldozatnak, ennyit meg kellett tennem e gyerekemért, néha még vendégségbe is vittem a mellszívót és fejtem. A szoptatásnál pont nem az a siker titka, hogy ami nem megy nem kell erőltetni, hanem éppen, hogy nagyon akarni kell és rettenetesen elszántnak kell lenni amelett, hogy szoptatni akarsz és akkor megoldódnak a gondok.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (1207)
    2012-06-05  14:28
  11. 2012. június 5. 18:251210.

    Igen, en is az oszinteseg hive vagyok es altalaban nem ertem miert kell imazst festeni.....

     

    Valamint lehet iciket tobb empatiat varnek, figyelmesseget, elozekenyseget?..... 

     

    Szomoru, hogy amikor az embernek valodi problemai adodnak akkor no empatia es meg a szakmai segitseg is nuku es csak magara szamithat az amugyis nehezitett korulmenyek kozott......

     

     

     

    előzmény:
    vadmacs (1204)
    2012-06-05  09:51
  12. 2012. június 5. 18:011209.
    Valoban nem kovettel el semmi "ordogit" a tapszerezessel, viszont Vadmacsnak igaza van, mert a topic elejen tenyleg veresszajjal tamadtad azokat akik levalasztassal vadoltak, vagy a tej idejekorai elapadasztasat festettek a falra neked, holott mint utolag kiderult eleve a levalasztas es elapasztas volt a szandekod es nem a napi egy-ketszeri tapszeres kipotolas ahogy azt az elejen beallitani kivantad magadrol.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (1205)
    2012-06-05  10:30
  13. 2012. június 5. 17:511208.

    Hat Harangocka, ha te azert inditottad a topicot, hogy valaki elmagyarazza neked, hogy ne a csapbol engedd a cumisuvegbe a melegvizet a taphoz a 3 hos babadnak, es olvasd mar el legyszi az elkeszitesi utmutatot is......

     

    Mindenesetre azert orulok, hogy megoldodott a problemad miutan elkezdted rendesen megcsinalni a lottyot...... 

     

    Mar ne haragudj.....

     

    Tudod en meg azt nem ertettem, hogy miert problema neked egy tapszer elkeszitese, vagy megitatasa a babaddal, hogy ebbol miert kell akar csak egy 3 napos problemat is csinalni, es azt sem ertettem a szoptatast is miert kell annyira bomyolultan macerasra csinalni a nekivetkozes es tarsaival ahogy tetted, amikor ezek a dolgok meg szamomra nem voltak soha problemasak nemhogy 3 napig de meg egy percig sem..... dehat mindenkinek mas a problema ezek szerint  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (1203)
    2012-06-05  08:57
  14. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. június 5. 14:281207.

    Mindent könnyen veszek, mert nem éri meg aggódni piszlicsáré ügyeken. Egyszer élünk, egyszer babázunk, uh nem rontom el ezt az időszakot azzal, hogy ráparázok nemlétező problémákra. Igen, természetesen van, ami nehezen megy, elkeseredik az ember, de -legalábbis nekem- pár nap és elmúlik, Tovább lépek. Vagy megoldom meg vagy egy másik irányba lépek.

    Ha például ma nyűgös lenne a gyerek és nem enné a főtt ételt, akkor megcsinálom a tápszert és azt kap. Szerencsére ilyen mégcsak egyszer fordult elő, de lehet bármitől nyűgös. De ettől én nem eshetek kétségbe, mert azt ő is megértzi. Ezért nem is próbálkoztam és erőltettem a további szoptatást, mert tuti, hogy szegény gyerek szívja meg. Én feszült vagyok, ő alig lakik jó, uh ez a megoldás volt mindkettőnknek a legjobb. 

    előzmény:
    Bonzsúr (1206)
    2012-06-05  14:17
  15. 2012. június 5. 14:171206.
    Szerencsés vagy, hogy ilyen könnyen tudod venni a dolgokat...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (1203)
    2012-06-05  08:57
  16. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. június 5. 10:301205.
    Nem volt kamu. Nem egyik napról a másikra választottam el. Azt hiszem semmi ördögit nem követtem el, mert 1,5 hónap altt elválasztottam a gyereket. Segítséget kértem, sokaktól kaptam is. Egy majd' 5 hónapos gyereknél, talán már nem olyan nagy baj, ha nem anyatejezik. De gondolom ezt is meg tudod magyarázni.
    előzmény:
    vadmacs (1204)
    2012-06-05  09:51
  17. 2012. június 5. 09:511204.
    Szóról szóra minden így volt nálam is az első és a második gyerekkel. Ugyanezek az érzések, idegesítő jó tanácsok segítség nulla. Másodjára mar nem hallgattam senkire, mindennek utána néztem magam. Aki akar szoptatni és nem sikerül, azt a H fele topicok kiboritjak. Én azért rágtam be, mert pár embert jól hülyére vett, akik próbáltak segíteni,, pedig más célja sem volt, mint abbahagyni a szoptatást. Szíve joga, de minek kellett ilyen kamu szöveg hozza?
    előzmény:
    hutchi (1194)
    2012-06-04  18:44
  18. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. június 5. 08:571203.
    Igen, ez volt a topik címe. De kábé nyünnyüggtem 3 napig, oszt csókolom. Nem betegettem bele, mert az elején nem ette meg a tápot. Azért kértem itt segítséget. És szerencsére sokan írtak privibe is és itt is, igen kedves, pozitív szavakat. Köszi nektek!!  
    előzmény:
    hutchi (1202)
    2012-06-05  06:31
  19. 2012. június 5. 06:311202.

    Ezt az "akarok"-at te kezdted el irogatni, lasd topicindito cime Sztem azt kellene megertened, hogy attol hogy te nem "akarsz" szoptatni, mas meg akarhat es tesz is erte, ugyanugy ahogy te is tettel, hisz sikeresen atszoktattad a tapszerre a gyereked, mert ezt akartad. 

     

    Egyebkent meg nem azt irtam, hogy attol lettem depresszios, hanem hogy az is kozrejatszott es rontott a helyzeten. A depresszio egy tobbosszetevos betegseg, nem feltetlen csak egy dolog miatt alakul ki, sot nem is feltetlen "lelki" okokbol, hanem pl fizikalis eredete is lehet, viszont a kivetulese pont a realitaserzek elvesztese, tehat nem tudod higgadtan es atgondolva kezelni a problemakat, amiket normal es egeszseges allapotodban konnyeden meg tudnal oldani magad is, tovabba azt sem tudod altalaban depressziosan megitelni, hogy mi a problema es mi nem...... ezeket a tuneteket a betegseg okozza, tehat nem te okozod a betegseget azzal, hogy problemazol, hanem a betegseg kovetkezteben kezdesz tul sokat problemazni. 

     

    Ugyhogy a kerdesedre valaszolva nem ezen problemazik az ember, es nem abba betegszik bele, hogy valamit nagyon akar es nem megy.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (1198)
    2012-06-04  21:16
  20. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. június 4. 22:511201.
    Vihar a biliben...
    előzmény:
    Bonzsúr (1199)
    2012-06-04  22:22
  21. Torolt_felhasznalo_732350
    Torolt_felhasznalo_732350
    2012. június 4. 22:311200.
    előzmény:
    peléisten (1195)
    2012-06-04  19:06
  22. 2012. június 4. 22:221199.

    Egyetértek veled. Amit Harangocka mond, az is csak erősíti a problémáját annak, aki úgy dönt, hogy szoptatni szeretne. Persze lehet úgy is dönteni, mint Harangocka, de nem lehet elvitatni attól sem, aki meg máshogy!

    Úgyhogy ez nem problémázás! Egyszerúen ha valaki nagyon akar valamit, akkor megtesz érte mindent. Én is falra másztam a"tápszerrel is már sok gyerek felnőtt"szövegtől!

    Az pedig nem vitatéma szerintem, hogy a tápszernél értékesebb táplálék egy ideig a babának az anyatej.  Persze nem mindenáron! Ezerszer megfordult a fejemben, hogy ez nekem nem jó és ha nekem nem jó, akkor hogy a fenébe lenne jó a babának! De én úgy gondoltam, hogy kitartok még egy hétig, aztán még 3 napig, aztán még amíg elmegyünk a doki bácsihoz stb. És szép lassan könnyebb lett!

     

    És az már csak habitus kérdése, hogy valaki elfogadja, hogy "ha nem megy, hát nem megy" vagy pedig kitartóan próbálkozik. Ami persze lehet sikertelen is, de ott van a tudat, hogy mindent megpróbáltam és megtettem, ami tőlem telik.

    előzmény:
    hutchi (1197)
    2012-06-04  20:52
  23. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. június 4. 21:161198.

    Akkor már csak egy kérdésem marad: mi a szentsz@rt kell ezen problémázni?

     

    Akarok, akarok, akarok....folyon ezt írod. Basszus én is akarok csomó mindent, de azért még nem leszek depressziós, mert nem vált valóra egy álmom. Ami nem megy, nem kell erőltetni, mert csak belebetegszik az ember, testileg, lelkileg.

    előzmény:
    hutchi (1197)
    2012-06-04  20:52
  24. 2012. június 4. 20:521197.

    Akkor ne nevezd batoritasnak, ha ez a szo nem tetszik. A lenyeg, hogy sztem ilyesmit amit itt irsz vagy irtal ne irj, mert nem segit, sot akar karos is lehet. Nekem pl egnek allt a hajam anno amikor ezeket kaptam mero joszandekbol, sot sztem nalam nagyban elosegitettek az ehhez hasonlok a depresszio kialakulasat is.....Amikor valaki szoptatni akar es kuszkodik, akkor az "aaaa nem leszel szaranya ha tapszerezel"tol ugyanugy idegbajt kap, mint a "szoptatasnak siman kene menni" dologtol, mert a kuszkodo szamara mindketto veglet ugyanazt jelenti: nem vesznek tudomast a valos problemarol, vagyis maradhatsz magadnak a problemaddal...... 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (1196)
    2012-06-04  19:22

Címlap

top