Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ajándék babának, mamának

hope0803
Létrehozva: 2012. március 31. 21:39

Unokatestvéremékhez megyünk babalátogatóba, és gondban vagyok, milyen ajándékot vegyek...

Nem szeretnék egy újabb kis sapkát vagy rugdalózót, biztos kaptak már ilyesmit a nagyszülőktől, közeli barátoktól...

plüss játéktól meg az ég mentsen... az ifjú anyukának meg mit szoktak ilyenkor??

 

Szóval ötleteljetek, legyetek szívesek: mit vigyünk a babának és az anyukának?

 

Köszi

 

  1. 2014. július 7. 14:5346.
    Szia! Szerintem, ha nem akarod túlpörögni a témát akkor az alábbi webshop megoldja a kérdést. Ötletes és hasznos is, ráadásul, mint virágcsokor átnyújtható a Mamának, ha a babaruha csokrok közül választasz. Persze a pelenkatorta is tuti ajándék. Én már adtam ilyet ajándékba és nagy sikere volt!


  2. 2014. január 28. 21:3945.
    előzmény:
    hope0803 (1)
    2012-03-31  21:39
  3. 2014. január 28. 21:3844.

    Itt találsz olyan baba bodyt, amihez van mama póló is:

    http://lurkopolo.letmicro.com/ 

    Párban tuti ajándék. 

    előzmény:
    hope0803 (1)
    2012-03-31  21:39
  4. 2012. augusztus 23. 19:0643.
    nézd meg ezeket is a facebookon vannak fent autóba való tapadókorongos tábla.
    előzmény:
    hope0803 (1)
    2012-03-31  21:39
  5. 2012. augusztus 23. 18:3642.

    Az ajándék365.hu -n vannak jó ajándékötletek a babának is meg a mamának is! 

     

    http://www.ajandek365.hu/talalati-lista/1/Ajande kotletek-baba-mama 

    előzmény:
    hope0803 (1)
    2012-03-31  21:39
  6. 2012. Április 24. 19:3641.
    Javaslom ezt az oldalt nézzétek meg, ha ajándékot akartok venni. Van rajta néhány babás webshop összegyűjtőtt kedvezménye.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_171570
    Torolt_felhasznalo_171570
    2012. Április 1. 18:3640.

    Velem senki nem járt jól, ha megkérdezte, mit kérek, mert erre automatikusan azt mondom, hogy semmit.

     

    A márkás ruhákat én írtam, de nem vártam el senkitől, sőt.

    Csak sajnos tapasztaltam ezalatt az egy év alatt, hogy amit 300-600 Ft-ért vettem, elszakadt, megszaladt, a patent kijött, beragadt, stb. Sajnos nem tudom továbbadni senkinek, olyanok. Pedig sokat vettem, nem arról volt szó, hogy minden másnap ugyanazt adtam rá.

     

    Most viszont a szülinapja előtt bemerészkedtem a cundába -volt 50%-os kuponom is-, vettem 900Ft-ért 4db bodyt.

    Ki lehet fogni, pl. télikabátot vehettem volna most 1600 Ft-ért.

    Vannak nagyon jó akciók, és sokkal strapabíróbb ruhák, mint amiket én olcsón vettem.

     

    Szerintem inkább a minőség a fontos.

    előzmény:
    Napocska77_ (38)
    2012-04-01  16:07
  8. 2012. Április 1. 17:5639.

    Köszönöm még 1x, sok jó ötletet írtatok!

     

    Mivel holnap kell "intéznem" a dolgot, ezért sok ötlet megvalósítása lehetetlen. :(

    Mint írtam, az nehezíti a dolgot, hogy rendkívül jó módban élnek, mindenük megvan, és én nagyon szívesen vennék több tízezer ft-os ajándékot, de nem tehetem.

     

    De szerencsére nem is olyan emberek, akik elvárják a nagy dolgokat... sőt...

    úgyhogy majd megírom mi lett

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2012. Április 1. 16:0738.

    szia!

     

    Én annak a híve vagyok, hogy kérdezd meg az anyukát, minek örülne? Ha van rá lehetőséged.

     Mivel annyira mások vagyunk.

     

    Mamának én pl. a vásárlási utalványnak örülnék legjobban, főleg Brendon, MÜller, Rossman, mert itt szoktam a picinek vásárolni és, ha baba van, akkor az ember nek keveset hagy ott pelusra, törlőkendőre, cumira stb.

     

    Mellette lehet a babának v.mi olyan "apróságot" pl. a baba nevével hímzett, esetleg egyéb, aranyos feliratos rugdalózó vagy textil pelus is jó ötlet. Én pl. u.ebből a feliratos a bodynak nem örülnék, mert az alsóruha, így pont a minta nem is látszik igazán. Ez csak egy véleméy, de az unokatesód ízlését kellene ismerni hozzá, hogy tudjuk, Neki mi lenne a jó ajándék:-)

    lásd. itt is annyi vélemény van, pl. aki márkás ruháknak örül, amit én pl. teljesen haszontalannak tartok, többezerért. Nem vagyunk egyformák. 

     

    Egyébként kedves és figyelmes dolog Tőled, hogy érdeklődsz és jót akarsz Nekünk is van ilyen rokon, aki mindig felhív, hogy mi hozzon a gyerekeknek, az ilyet nagyon szeretem én is

    mások meg tényleg beállítanak a 20ik plüssel, ááááezekből a  fiam is annyit kapott, hogy porfogónak is sok lett volna. Végül annyi lett már ezekből, hogy legalább a felét kiszórtam, mivel családsegítőben dolgozom, bevittem inkább oda!

    előzmény:
    hope0803 (1)
    2012-03-31  21:39
  10. Torolt_felhasznalo_171570
    Torolt_felhasznalo_171570
    2012. Április 1. 15:2637.

    Nem vitázni akarok, félre ne érts.

     

    A fiam sok ajándékot kapott, és én tudom, hogy melyiket kitől, nem azért, mert annyira számít, és annyira meg akartam jegyezni, csak egyszerűen ilyen vagyok.

    Szinte mindent be tudok azonosítani, amit valaha kaptam valakitől, hogy mikor és mire -most konkrétan a gyerekkori szobámban fellelhető dolgokra nézek és úgy írom, ugyanis pont édesanyámnál vagyunk-.

    De tényleg nem tudom, miért van ez.

     

    Amit írtam -amire reagáltál-, aközben az óvónő barátnőmtől kapott bábozós könyvre gondoltam. Imádja a fiam, és ha akarom, ha nem, mindig eszembe jut róla a barátosném.

     

     

    Dm: sajnos én hónapról hónapra drágábbnak találom és csak kuponhegyekkel vágok neki, különben meg sem éri.

    előzmény:
    Heö2 (34)
    2012-04-01  14:21
  11. 2012. Április 1. 14:3436.

    Ööö, khm, öszintén szólva éppen ezért, mert nem kaptam, sosem olvastam

     

    ůgy értem, hogy ne valami 25. senki által írt könyvet (amiket a kiárusításon lehet 500 Ft-ért kapni, mert a kutyának sem kell), hanem egy kicsit nívósabbat.

    előzmény:
    Heö2 (35)
    2012-04-01  14:23
  12. 2012. Április 1. 14:2335.

    Alapmü?

    En tovabbajandekoztam.Az elsö fejezet utan. 

    előzmény:
    trulla (29)
    2012-04-01  12:23
  13. 2012. Április 1. 14:2134.

    Nem akarlak elkeseriteni,de mi rengeteg "szemelyes" ajandekot kaptunk...es peldaul pont multheten ültünk a parommal es azt talalgattuk,hogy vajon az alvosmacit kitöl kapta?Mert valakitöl kapta,de egyikünk sem emlekszik ra...a sok plüss,meg szemelyes ajandek közül.

    A gyereknek meg plane tökmindegy.

     

    Az otthoni árakat nem ismerek,en Ausztriaban jarok vasarolni,itt a DM es Müller egesz jo.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_171570 (32)
    2012-04-01  13:28
  14. 2012. Április 1. 13:4333.

    Az "alapmű"-vel szerintem lehet olyan gond, hogy már megvan.

    Én pl. saját magamnak megvettem a Suttogót, na most mindenkinek kölocsönadom tovább, hátha valakinek bejön... Én a nagyobbik gyerekem3 éves korában találtam rá az Éjszakai gondoskodásra - hát utólag vertem a fejem a falba, mert az én gyerekemhez az lett volna az alapmű... De nem tudtam róla...

    Én egy barátnőmtől Babamasszázs könyvert kaptam ajándékba, nagyon örültem neki.

    Még ilyen kevésbé ismert, de hasznos "alapmű" ez is.

    Újságelőfizetés is jó, csak kérdés az, hogy neki mi jön be.

     

    Az előbb én írtam, hogy ruhát inkább ne. Azért ez így nem igaz, én is volt, amilyen ruhának örültem, jellemzően olyannak, ami könnyen feladható, praktikus darab volt, tehát vagy végigpatentos vagy átlapolós body, olyan rugdalózó, ami alul patentos volt pelenkacseréhez, vagy talpas nadrág - és ezeket jellemzően gyakorló anyukáktól kaptam, saját tapasztalatuk alapján - és ez jó volt.

    előzmény:
    trulla (29)
    2012-04-01  12:23
  15. Torolt_felhasznalo_171570
    Torolt_felhasznalo_171570
    2012. Április 1. 13:2832.

    Én hozzátenném még a Brendont -ajándékutalvány-, nagyon sokszor alámegy akciókban az egyéb bababoltoknak, az a tapasztalatom.

    Sőt, a DM-ben csak kuponnal érdemes pl. pelenkát venni, egyébként minden rohadt drága. (Rossmann-ba,Müllerbe nem járok, nem ismerem az árakat)

     

    De valami személyes ajándékhoz ragaszkodnék, azt én vettem, tőlem kapta, jussak róla eszükbe. (Kicsit önző vagyok, lehetséges, de én pl. pénzt is ezért nem szeretek ajándékozni.) 

     

     

    Masszázs utalvány nekem is eszembe jutott, nem rossz ötlet. 

    előzmény:
    Heö2 (31)
    2012-04-01  13:13
  16. 2012. Április 1. 13:1331.

    A leghasznosabb (mondom ezt 2 gyerek utan),az ajandekutalvany volt,lehetöleg DM-be,Müllerbe,olyan helyre,ahol babaapolasi cikkeket lehet kapni.Ebböl aztan azt vesz az anyuka amit akar (ami a legjobban kell),olyat,amilyet akar (mindenki mast szeret) es akkor,amikor kell (pl. lehet,hogy most dugig van pelussal,de ket honap mulva meg a kutya nem nez rajuk es nem visz pelust ajandekba).

    Ami meg hasznos volt nekem: masszazs utalvany,bebifelügyelet utalvany (:-))) nehany honappal kesöbb bevalthato).

     

    előzmény:
    hope0803 (1)
    2012-03-31  21:39
  17. Torolt_felhasznalo_171570
    Torolt_felhasznalo_171570
    2012. Április 1. 13:0730.

    Én örültem a ruháknak is, azért sokat sokáig tudott használni a fiam.

    Egyik unokatesóméktól -akiknek nincs is még gyerekük-, mindig azt kap, pl. most a tavaszi kabátja is tőlük van (karácsonyra vették), örülök, hogy nem kellett vennem, jó rá és erre a szezonra elég is.

     

    Érdemes a ruháknál előre gondolkodni szerintem, pl, tavaszi gyereknek én vennék egy nyári sapit, vékony 68-as napozót -nagyobb babának is max. 74-est-, vagy egy 74-es bodyt, rugit, hosszú ujjút, az egyszer tuti jó lesz, és valószínűleg ősszel.

     

    De itt olvastam/om, hogy sokan nem szeretik a ruhaajándékot, így én is inkább könyvet, tányért, ilyesmit vinnék most, ha mennék babalátogatóba.

     

    Sógornőnél azért más lesz a helyzet, csak nem egy "gyüttment kategória", hogy kiszúrjam a szemét egy kanállal meg tányérral, holott azt gondolom, hasznos ajándék és jó, ha nem kell erre is költeni

     

    A pelenka sem biztos, hogy jó ötlet, mert bár mindig jól jön, de érdemes rákérdezni, hogy ki milyet használ.

    A férjem legjobb barátjától is kaptunk egyszer egy nagy csomagot, aranyos volt, telefonált, hogy milyet használ a kicsi, na a zuram megmondta, a méretet nem sikerült csak eltalálnia. (Mármint a férjemnek.)

     

     Szerencsém volt, anyós kolléganője -szintén nagyi, a lányával ugyanarra a napra voltunk kiírva, csak sokkal kisebb babája lett- átvette és kaptam helyette olyat, ami az én gyerekemre jó, szóval ezzel is jó ám vigyázni :)

     

    (Amúgy eleinte én sem vettem jobb minőségű ruhát, de most már inkább kevesebbet veszek, és jót, mert tapasztaltam, hogy az több gyereket kibír -kaptam kölcsön cundás, hm-es 2 gyerek által használt bodykat, rugdalózókat, és vettem olcsóbbat, amik sorban mentek tönkre sajnos-.

    Most már én is beruházok ilyenekre, de az elején még a lábam sem mertem betenni oda, nehogy kinyíljon a pénztárcám véletlenül.)

    előzmény:
    trulla (29)
    2012-04-01  12:23
  18. 2012. Április 1. 12:2329.

    Látod, különbözöek vagyunk, így nincs is általános recept a jó ajándékra.

     

    Nekem pl. a pelenka kicsit olyan ajándék, mintha vendégségbe cukrot meg lisztet vinnél. De látom, hogy sokan örülnek neki, úgyhogy nyilván velem van a gond Egyébként én is kaptam (nem is gagyi fajtát), de nem az a márka volt, amit én használtam, így alig vártam hogy elfogyjon. Ebben is megoszlanak a nézetek, van akinek Pampers, másnak Libero vagy akármi.

     

    láttam sokan lebeszéltek, de én nagyon örültem  a jó minöségü, kicsit magasabb árfekvésü babaruhának, amit az ember nem vesz meg, vagy csak kivételes esetben. Azt meg meg lehet kérdezni az eladótól, hogy kb. hányas ruha kell arra a konkrét gyerekre, így nem visz az ember 3 hónaposnak 56-os méretet. Egyébként nekem ez konkrétan az a kategória, ahol látszik, hogy az illetönek marhára mindegy, csak legyen túl az ajándékozáson. Szerintem az ilyen inkább ne is vigyen semmit

     

    Biztos bunkó családból származom, de én nem nagyon kaptam semmit, de pl a szoptatós teának örültem volna, mert literszámra ittam. Ja, kaptam egy gagyi nevelési tanácsadót, ami tele volt nyomtatási/helyesírási hibákkal (pl. bicikli g-vel), szóval ilyen felesleges. De mondjuk olyan alapmüveknek örültem volna mint a Suttogó.

     

    És örültem a vásárlási utalványnak is, ha csak 1-2 ezer forint értékben is (pl. Rossmannban, dm-ben szuperül el lehet költeni a gyerekre) úgysem az a lényeg, hogy mennyiért veszel ajándekot ill. akármit is viszel, lehet tudni nagyjából, hogy mi mennyibe kerül.

     

     

    előzmény:
    hope0803 (1)
    2012-03-31  21:39
  19. 2012. Április 1. 11:2628.

    Nézz szét a meskán is vannak egyedi és aranyos dolgok :)

    én ennek a meitai-nak is örülnék:

     

     http://meska.hu/ProductView/index/403659

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_171570
    Torolt_felhasznalo_171570
    2012. Április 1. 10:0427.
    élvezi akart lenni, csak nem érintkezik néha ez a rohadt billentyűzet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_171570 (26)
    2012-04-01  10:03
  21. Torolt_felhasznalo_171570
    Torolt_felhasznalo_171570
    2012. Április 1. 10:0326.

    A bábozós könyv is jó ötlet, a fiam is azt kapott egy barátnőmtől.

     

    Egés pici korától szereti, élvez és hozza, hoy olvassam neki.

    Kb. 10 hónapos kora óta a kemény fedeles könyveket is nézegeti, akár 10 percig is ül és hajtogatja őket.

    előzmény:
    Tünderke (23)
    2012-04-01  09:13
  22. Torolt_felhasznalo_171570
    Torolt_felhasznalo_171570
    2012. Április 1. 10:0125.

    Nálunk sem jöttek be a rágókák, ellenben az asztaltól kezdve a szőnyegig mindent megrágott.

    előzmény:
    kacsa76 (20)
    2012-04-01  09:01
  23. 2012. Április 1. 09:5824.

     

    én anno örültem volna újságelőfizetésnek is (Anyák Lapja)- most viszel egy példányt.

    baba szakácskönyv- akár a netről letöltött, szépen lefűzött receptekkel (később lesz persze hasznos)

    előzmény:
    hope0803 (1)
    2012-03-31  21:39
  24. 2012. Április 1. 09:1323.

     

    én könyveket is kaptam ( Anyu taníts engem, Ringató, meg most jelent meg hírességek írnak benne történeteket, Lola történetei- én szerettem ezeket, mert a mai napig találok benne jó ötleteket)

     

    apuka kapott bort a gyerek nevével feliratozva

     

    a gyerek már 4 hós volt, mikor kapott egy felhúzhatós sárkányt és az lett a kedvence (Mülleres), hiába volt neki előtte is. Majd ő válogat.

     

    ajándékutalvány ha végképp nincs ötlet.

    előzmény:
    hope0803 (1)
    2012-03-31  21:39

Címlap

top