Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pótnagyszülő(ke)t keresünk

MZsuzsa
Létrehozva: 2012. március 22. 16:10

20 hónapos gyönyörű pici fiammal és férjemmel kiegyensúlyozott, normális családi életet élünk viszonylagos anyagi biztonságban, rendezett körülmények között, munkával, célokkal, álmokkal.

Sajnos az én szüleim már nem élhették meg, hogy unokájuk született, a férjem pedig egy másik kontinensről, több ezer kilométeres távolságból jött Magyarországra és itt alapított családot.

Bár élnek a szülei, olyan messze vannak, hogy igazából nem számíthatunk rájuk érzelmileg a mindennapokban.

Én magam sem élhettem meg igazán, hogy milyen egy kedves nagymama vagy nagypapa jelenléte egy gyermek életében, mert a nagyszüleim már azelőtt meghaltak, ahogy én világra jöttem.  Felnőttként is nagyon hiányzik ez nekem és talán ezért is kedvelem az időseket.

 

Leghőbb vágyam, hogy kicsi fiam az anyai-apai szeretet mellett, a kis család melegségén kívül megtapasztalhassa, hogy milyen egy igaz nagyszülő megengedő szeretete, bölcs nyugalma.

Budapesten a 15. kerületben, Rákospalotán élünk és olyan idős, de még testileg-szellemileg aktív, kedves, pozitív gondolkodású nagyszülő korú idős embert keresünk, akinek épp egy pici gyerek vidámsága hiányzik az életéből.

Természetesen NEM bébiszittert keresünk, nem várunk el napi kötelezettséggel járó segítséget, tehát nem akarjunk a leendő pótnagyszülő nyakába zúdítani rendszeres gyerekfelügyeletet vagy óvodába-iskolába kísérést. Ez a mi feladatunk és úgy hiszem, hogy nekünk kell megszervezni, megoldani ezeket- eddig is örömmel tettük.

 

Szívesen látjuk viszont egy hétvégi ebédre vagy délutáni sétára, közös kis kirándulásra, állatkerti látogatásra, nyáron hajókirándulásra vagy egyszerűen csak együtt lenni, beszélgetni, közösen játszani- mint egy család.

Mi magunk sem pénzre, sem örökségre vagy más anyagi javakra nem pályázunk, ez nem fér bele az értékrendünkbe, nem ezért keresünk pótnagyszülőt. Ám alkalom adtán például szívesen segítünk cipekedni a nagybevásárlásban vagy ha messzebbre autóval kell utazni valahová, esetleg a hivatalos ügyintézésben vagy egy kisebb házkörüli javításban- természetesen nem várnánk érte fizetséget. Gondozói feladatokat, napi ellátást viszont nem szeretnénk vállalni.

 

Olyan kedves idős embert/házaspárt fogadnánk nagy szeretettel, aki(k):

-           örömmel venne részt a családunk életében, szívesen tartozna hozzánk, ünnepelné velünk együtt a jeles napokat

-          hetente néhány órára biztosan lenne ideje a kis pótunokájára, szívesen látná, ahogy növekszik, okosodik- és észrevétlenül válna a kisfiam számára igaz, szerethető nagyivá vagy nagypapává

-          érdeklődő és megértő egy távoli világ kultúrája és értékrendje iránt, ahonnan a férjem származik- így büszke lehetne a mosolygós, göndör fürtös, tejeskávé színű félvér kis unokájára és a családunk nyelvi, kulturális különbségeiben is az izgalmas sokszínűséget látná

-   aki szereti a jó kávét, teát, friss házi süteményt, amivel szívesen kínálnám, örül a  jó könyveknek és tele van történetekkel, szívesen mesél, beszélget, velünk van

-   nem az élete összes problémáinak megoldását várja tőlünk, hanem egy új barátságot, szeretetet a magányos órák helyett

 

Remélem, hogy valahol van legalább egy olyan idős ember, aki pont arra vágyik, amit mi tudunk adni és megtaláljuk egymást.

 

Szívesen veszem mindazok építő jellegű hozzászólását is, akik hasonló helyzetben vannak vagy voltak vagy bármilyen ötletet, tapasztalatot megosztanának velem.

 

Köszönöm szépen:

Zsuzsa”

 

ui: Nagyon nagy tisztelettel kérem szépen, hogy aki kioktatni, kárörvendeni, gyalázkodni akar vagy pénzért kínál szolgáltatásokat, az kíméljen meg a hozzászólásától. Köszönöm.

  1. 2014. december 13. 10:0848.

    El tudom kepzelni hogy itt ebben a furcsan vegzodo topicban te tenyleg oszinten potnagyit keresel.


    az ember esze megall annyira hulyenek nezitek az idoseket.


    remelem a topicbol tanult mindenki akinek tetszett az ilyen megkereses es nem reagal ra.


    az ilyen "megkereses" nem oszinte,valami hatso szandek van mogotte.


    Potnagyszulot nem igy szokas keresni.


    szerintem te is csalo vagy cask ugy mint a topicindito.


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    korgomorgo (47)
    2014-12-10  20:48
  2. 2014. december 10. 20:4847.

    Igazi Nagymamát keresek, akinek hiányzik egy édes pici unoka és egy szerető család.


    Kicsi fiunk 2,5 éves és mellé keresünk olyan nagyit, aki mindazt meg tudná adni Neki, amit anno mi a párommal a nagymamáinktól megkaptunk szeretetet csokorba kötve.


    Olyan valakit keresünk, akivel teljessé válna a családunk, akit boldoggá tenne, ha meglátogatnánk és viszont, akivel közösen töltenénk az ünnepeket és nem lenne számára teher, hogy a picinek is át tudja adni a tapasztalatait, ismereteit.


    Veresegyházi, értelmiségi pár vagyunk, emberszeretők, empatikusak.


    Élnek még a szüleink, de mindkét részről teljes közöny és érdektelenség jellemző. Mi pedig azt szeretnénk, ha mindazt megkapná a pici, amit nekünk jelentettek a nagyszüleink anno.


    Várom a szerető jövendőbeli Nagymama hívását a 06204066745-ös számon.

  3. VIA
    VIA
    2012. Április 23. 06:5446.

    Kedves Zsuzsa!

    Bizalomgerjesztő  topikod után, én is sajnálom,  hogy nyomtalanul eltüntél, mert ez még jobban növeli az idősekben a félelmet, a bizalmatlanságot.

    Egy pársoros magyarázatot megérdemeltünk volna úgy gondolom.

    Ilyen  befejezetlen topikok után ezerszer meggondoljuk, mi, akik ténylegesen nagyszüló szerepre vágyunk, hogy netes szülőkkel felvegyük-e  a kapcsolatot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2012. Április 22. 13:0345.
    Megint tanultam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (43)
    2012-04-22  06:21
  5. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. Április 22. 06:2344.

    Nagyon sajnálom,hogy a topic inditó eltünt.Őszinte voltam vele,képet küldtem,telefonszámot.Minden tetszett neki,leveleztünk,és egyszer csak eltünt.

    Lehet hogy mégsem pótnagyi kellett?Pedig annyira szerettem volna!

    idézet:
    mázlika (42)
    2012-04-22 04:37:04

    Szerintem nem.

     

    előzmény:
    mázlika (42)
    2012-04-22  04:37
  6. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. Április 22. 06:2143.

    Pontosan ugyanilyen szövegű topikkal már jöttél korábban is.

     

    Igaz, hogy annak a topiknak a címét per pillanat nem tudom, de majd utána nézek.

    Te most regisztráltál és megint ilyen  " kereséssel" indítasz.

     

    Nagyon remélem hogy ez nem valami átverés az idősebbek felé.És nem kihasználásról szól.

     

    Azt is remlem hogy az idősebb korosztály pedig résen lesz és nem fog bedőlni néhány hetes édibédi cukipofi mézesmadzadnak, hogy amikor majd esetleg ti úgy gondoljátok akkor forduljon a kocka és  az öreget meg kipenderítitek az utcára.

     

    Igen, most ezek után jön majd a tiltatakozás, hogy milyen áldott jó lelkek akik ilyen megoldást keresnek.

     

    A környezetetekben  számtalan olyan ember van, aki ennek a nagyszülői mivoltnak meg tudnának felelni.

     

    Védőnői hálózatnál lehetne érdeklődni, háziorvosnál, vagy simám a környéken ahol laktok.

     

    Sokkal inkább védettek lennétek ti is, mert a másik oldal is nagyon kemény zud lenni a gyerek szempontjából.

     

    Idegen embereknek odaadni a gyereket, akikről csak azt tudjátok hogy aranyos és imádja a kapucsínót??????????????????

     

    Szerintem itt valami nem stimmel.

    előzmény:
    MZsuzsa (1)
    2012-03-22  16:10
  7. 2012. Április 22. 04:3742.

    Nagyon sajnálom,hogy a topic inditó eltünt.Őszinte voltam vele,képet küldtem,telefonszámot.Minden tetszett neki,leveleztünk,és egyszer csak eltünt.

    Lehet hogy mégsem pótnagyi kellett?Pedig annyira szerettem volna!

    előzmény:
    MZsuzsa (1)
    2012-03-22  16:10
  8. 2012. március 23. 14:3441.

    Meglátod, az elsőt hamarosan követi a többi is!

    Figyelemmel kísérem az eseményeket.

    előzmény:
    MZsuzsa (40)
    2012-03-23  13:27
  9. 2012. március 23. 13:2740.

    Máris beszámolhatok arról, hogy itt is kaptam megkeresést.

    Nem is vártam, hogy ez ilyen hamar bekövetkezik.

     

    Nagyon igazad van: pont az eltartási szerződések és az idősek átverései miatt nagyon sokat hezitáltam, hogy egyáltalán érdemes-e egy ilyen kereséssel próbálkozni. olyan oks rosszat lehet lépten-nyomon hallani, a média is időnként tele van a lakásmaffiásokkal, kiszolgáltatott szegény idős emberekkel kapcsolatos (rém)hírekkel és akkor mindig belegondolok, hogy fordított esetben én sem lennék tele bizalommal.

     

    ...ahogyan az idősek is egy picit óvatosak, én is az leszek-persze nyitottsággal- hiszen én sem bíznám rá a pici fiamat bárkire- még úgy sem, hogy ott vagyok én is.

    Ez is nagy felelősség és emiatt a fokozatosságban, az apró lépésekben hiszek egymás felé...a többi úgyis alakul.

     

    Szép délutánt neked:

    Zsuzsa

     

     

    előzmény:
    edath74 (37)
    2012-03-23  09:11
  10. 2012. március 23. 13:2339.

    Kedves Ági,

     

    nagyon szépen köszönöm ezt az ötletet, tényleg jó és az ottani idősek is biztosan aktívak, hiszen eljárnak napi szinten a klubba.

     

    A jó hír az, hogy itt is megkerestek és ennek igazán örülök!

     

    Nagyon jó egészséget és hosszú-hosszú évekig tartó boldogságot kívánok Neked a kisunokákkal együtt:

    Zsuzsa

     

    előzmény:
    Ági1948 (35)
    2012-03-23  07:52
  11. 2012. március 23. 13:2138.

    Kedves Katrin,

     

    nagyon szépen köszönöm a bíztatást.

    örlök annak, hogy pozitív visszajelzések érkeznek, ez is egy kis reményt ad, hogy érdemes volt ide feltenni ezt a kis fórumindítást.

     

    Nagyon kellemes napot kíváok neked:

    előzmény:
    Katrin76 (33)
    2012-03-22  21:53
  12. 2012. március 23. 09:1137.

    Tegnapi kérdésedre válaszolva Dunakeszin lakom de az orvosunk aki engem gyerek korom óta ismer zuglóban van.

     

    Az én természetem is barátkozó én piacra járok és ott szoktam beszélgetni vagy ha üzletbe látok segitségre szoruló tanácstalan időst segitek de ez távol áll ,az ismerkedéstől meg letámadni sem szeretnék senkit.Van egy házaspár akit segitgeteg a nyaralóba kihozni és itt vásárolni a néni haját festeni,de a bácsi beteg és nem tudom őket elhozni,van ott unoka de le sem sz...k öket nem tudják milyen kincs a nagyszülő.

     

    Szerintem még jó ötlet lehet irj magatokról bemutatkozó levelet egy képpel  és ezt az idősotthon vezetőnek vagy háziorvosnak adni és Ő továbbitsa a megfelelő idős felé.Sajnos  a sok átverés miatt eltartás és egyébb okosságok miatt  lettek zárkozottak az idősek, pedig a rendelőben is a múltkor egy nyugdijas tanárnő panaszkodot ,hogy nincs senkije és mi lesz vele egyedül,de ilyenkor hogy szólitsam meg nem akarok tolakodni.

     

     

    Majd irjál  sikerült-e a terved. 

    előzmény:
    MZsuzsa (27)
    2012-03-22  20:01
  13. 2012. március 23. 08:0436.

    Ablakpuceválás közepette pont ez ugrott be!

    Bentlakásos intézményekben is vannak konkrét nagyszülő jelöltek!

    előzmény:
    Ági1948 (35)
    2012-03-23  07:52
  14. 2012. március 23. 07:5235.
    Zsuzsa - az jutott eszembe, h keresd meg a kerületben működő öregek napközi otthonát , v nyugdíjas klubot....Ott  a vezető is tudna neked ajánlani jó természetű nagyinak valót!!!   Én is nagyi vagyok 4 unokával....
    előzmény:
    Katalin52 (34)
    2012-03-22  23:23
  15. 2012. március 22. 23:2334.

    Kedves Zsuzsa!

    Nagyon szép,amit írtál.Ritka az ilyen jólelkű,kedves ember,mint te vagy!

    Igaz már nagymama vagyok,az unokám 13 éves lesz,már megvan a saját kis baráti köre.A gyerekeim felnőttek,én tavaly óta nyugdíjas vagyok.Kár,hogy elég messze laktok tőlünk,én Budapest egyik külső kerületében lakom.Rákospalotán laktam,amig férjhez nem mentem.

    Kívánom,hogy találj egy nagyit a tündéri kis fiadnak!

    Szeretettel ölellek benneteket.

    Kati 

    előzmény:
    MZsuzsa (1)
    2012-03-22  16:10
  16. 2012. március 22. 21:5333.

    Szép estét!

     

     

    Milyen kedves dolog amiket írtál...remélem mihamarabb találtok pótnagyszülőket!

    Drukkolok nektek.

    Kat

    előzmény:
    MZsuzsa (1)
    2012-03-22  16:10
  17. 2012. március 22. 21:2232.

    Jaj, nem hirdetésre gondoltam, hanem inkább a szerkesztőségnek való írásról. Ők szokták betenni a lapba, hol rövidebben, hol hosszabban.

     

    Látom más is javasolta a háziorvost, szerintem is jó ötlet.

    A mi háziorvosunk pl kifejezetten családbarát, empatikus, ő biztos segítene, ha hasonló kéréssel fordulnék hozzá.

     

    Majd írj, kíváncsi vagyok, hogy alakul, remélem sikerrel jársz.

    előzmény:
    MZsuzsa (19)
    2012-03-22  19:27
  18. 2012. március 22. 21:1531.
    Őszintén köszönöm kedves Pihe...én hiszek a csodákban :)
    előzmény:
    pihe** (29)
    2012-03-22  21:02
  19. 2012. március 22. 21:1430.

    Kedves Selyemke,

     

    nagyon köszönöm a bíztató szavakat.

    Hihetetlenül nagy kincs van akkor a birtokodban, olyan dolog, amire a legrosszabb időszakokban is öröm emlékezni.

     

    Az biztos, hogy a boldog gyerekkornak egy nagyon fontos része a nagy család. Nekem is szép, boldog, szeretetteljes gyerekkorom volt a szüleimmel és a testvéremmel, ám most, hogy én is anya vagyok ébredtem csak rá, hogy micsoda nagy szeretet és odafigyelés kell egy édesapától és egy édesanyától ahhoz, hogy egy gyerek életében valamennyire pótolni, elfedni tudják a nagyszülők hiányából fakadó űrt.

     

    ...hát ezért keresek az én kicsi Hercegecskémnek nagyszülőket.

     

    Minden jót neked a család körében!

    előzmény:
    selyemke (28)
    2012-03-22  20:25
  20. 2012. március 22. 21:0229.
    nagyon jólelkű vagy :) remélhetőleg egy ugyanilyen kedves és önzetlen, szeretetet adni képes pótnagyit sikerül találnotok :)
    előzmény:
    MZsuzsa (1)
    2012-03-22  16:10
  21. 2012. március 22. 20:2528.

    a lelkem is mosolygott annyira jó volt olvasni a soraidat

     

    ilyen tisztaérzésű,kedves emberrel ritkán találkozni itt a nlc-n.

     

    én azon szerencsések közé tartozom,aki még a dédszülei szeretetét is élvezhette.

     

    a nagyszülőkét meg pláne.sőt,a párom nagyszüleit is hosszú évekig szerethettem.

     

    semmiért nem adnám azokat a boldog gyermekéveket

     

    szoritok hogy a göndörkének legyen végre pótnagyija!

     

    szép estét:selyemke

    előzmény:
    MZsuzsa (1)
    2012-03-22  16:10
  22. 2012. március 22. 20:0127.

    Kedves Edath,

     

    hát én sem gondolom, hogy könnyű lesz, de annyira bízom és még annyira az elején vagyunk a keresésnek.

    Szabad megkérdezni, hogy merrefelé éltek? (Hol lehet sok idős embert látni?)

     

    A háziorvos nekem pl. eszembe sem jutott (igaz, ő egy másik kerületben van), de valahogy őket olyan "professzionálisnak" gondolom, akiknek sem ideje, sem lehetősége az idős betegeik kapcsolati problémáival foglalkozni.

     

    Ha van mgé valami jó ötleted vagy megosztod velem azt, hogy milyen tapasztalatok értek, hol próbálkoztál- esetleg a visszautasításokat is, azért nagyon hálás leszek, hátha tanulok belőle.

     

    Ne add fel, a gyerekeidnek most is és a jövőben is nagyon fontos lesz a nagyszülő-kép.

     

    előzmény:
    edath74 (24)
    2012-03-22  19:41
  23. 2012. március 22. 19:5726.

    Teljesen egyet tudok veled érteni és köszönöm szépena  mai értékes hozzászólásaidat.

    Remélem, még "látlak" itt, neked is hasonló jókat kívánok:

    előzmény:
    Bauzi (25)
    2012-03-22  19:44
  24. 2012. március 22. 19:4425.

    Időben vagy, így talán nem kell majd látnod, hogy azon szomorkodik, hogy érte csak a szülők mennek, és nem a nagyszülők, mint pár társáért. Mi ezt megéltük, addig fel sem merült bennem, hogy ezt szeretné, ez hiányzik neki.

    Tudod, két gyengém van: a gyermekek, és az állatok.

    Őket nem tudják szeretet szinleléssel becsapni.

    Míg a felnőttek egymást bizony gyakran, és könnyen.

    Ezért írtam, hagyd, keressen magának!

    Elköszönök, további szép estét, szia.

    előzmény:
    MZsuzsa (22)
    2012-03-22  19:36

Címlap

top