Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egy esküvő költségei 2012

Beee85
Létrehozva: 2012. január 6. 21:12

Sziasztok!

 

Szabolcs megyében szeretnénk lagzit idén nyáron párommal. Mit gondoltok mennyiből lehet manapság egy 60fős lagzit kihozni kb.?

 

5-600ezer?

 

Köszönöm a válaszokat.

  1. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. január 13. 12:0325.

    A 'lagzi nem lesz' nálad azt jelenti, hogy se kaja-se pia-se egy kis összejövetel?


    Mert akkor elég óccsóé ki lehet hozni, csak egy házasság kötő terem kell, oszt csókolom.


    Ha meg vidékre mentek és keresel egy olyan helyet, ahol ingyen jön ki az anyakönyvvezető, akkor még olcsóbb.

    előzmény:
    katalin.fekete.737 (24)
    2015-01-13  11:40
  2. 2015. január 13. 11:4024.

    Sziasztok! Nem tudom, aktív-e még ez a topik... Mi idén nyáron tervezünk házasodni. Csak polgári esküvőt szeretnénk, mert véges a büdzsénk. Esetleg templomi szertartás, de lagzi nem lesz. 30fővel számolunk, nagyon maximum, ez szerintetek mennyiből hozható ki? Nővéremék 2009-ben házasodtak, nekik még a terembérlésért sem kellett fizetni, mert pénteki napon esküdtek, állítólag a szombati napért elég keményen fizetni kell. Minél kevesebbet akarunk költeni, a meghívót mi fogjuk elkészíteni saját kezűleg, a ruhámat varratom ismerőssel, cipőt a nővéremtől kapom kölcsön, sminkelni én fogom magamat (kozmetikus vagyok), fodrász, műköröm lesz, ismerősök csinálják mindkettőt. Mit gondoltok? Mennyiből hozható ki?

  3. 2012. január 28. 09:0423.
    Mi is Szabolcs megyében, Nyíregyházán nyárra tervezzük az esküvőnket, kb. 60-70 fővel. Ha gondolod, írj és akár megoszthatnánk ötleteinket, hogy a nagy nap tényleg tökéletes legyen  Szeretném minél kevesebből kihozni az egészet...
    előzmény:
    Beee85 (1)
    2012-01-06  21:12
  4. 2012. január 7. 13:1022.

    Jól körül kell nézni!

    Nekünk tavaly aug-ban volt az esküvőnk,s mindent mi álltunk.

    A ruhám 30 ezer votl,s most ott lóg a fogason.A kölcsönzés mindenhol 120-tól indult volna....szerencsére egy szalonban kiárusitották a régebbi modelleket,az enyém egy Héjja modell,nagyon szép,nekem legalábbis bejött,s senki sem akarta elhinni hogy csak 30-ba került.

    A menü 4000/fő volt,a szoba 4000 ft,csak öltözéshez használtuk,díszités 20 körül.Bor,pálinka,süti bevihető volt.

    Nálunk DJ volt,nem szeretem az élő zenészeket,akik nem is az egész este folyamán játszanak,meg hamisak is stb....Szóval a DJ végig zenélt még el nem ment az utolsó vendég,egyszer sem hagyta abba a zenélést,éjfélig mulaósok mentek,utánna meg mostani pop,mindenkinek tetszett,hogy végre nem hamisan éneklő hapsikat kell hallgatnia,40 ezer volt.

    Öltöny,ingek,nyakkendő,cipő olyan 20-25 között,piacon vetttük,s nagyon jó anyagból van,magyar termék.

    Háromemeletes torta - isteni finom volt - s egy-két cukrász sütemény 25-30 között volt.

    Menyacsokor,4 koszlány csokor,3 kitűző,2 csokor templomba,2 szülőköszöntőre,egy dobó cokor,s az autó díszitése 13 ezer.

    Templom 10 ezer,a polgári szertartás 12 ezer.

    A fotós 59 ezer volt,de nem bántam,meg nagyon jó képeket csinált,nagyon meg voltam vele elégedve,valószínű tesómhoz is ő fog menni.S azt mondhatom,hogy ez még olcsónak számít a többihez képest.

    Videót megoldottuk,apu kamerázott.

    Vőfély nem volt,felesleges lett volna.

    Mi olyan 50-55 között voltunk.Szóval szerintem igen ki lehet hozni,ha ügyesek vagytok.Nekünk még egy kis köszönőajándék is belefért: egy kis csoki,szép csomagolásban,a nevünkkel s a dátummal.Mindenkinek tetszett.

    Ha esetleg van még vmi kérdésed szívesen válaszolok rá! :)

    előzmény:
    Beee85 (1)
    2012-01-06  21:12
  5. 2012. január 7. 12:0521.

    Szerintem simán. Nekünk a házasságkötő teremért fizetni kellett 20ezret(mivel hétvégén volt), a ruhám mindösszesen 65ezer volt(vettem), plusz apróságok 20ezer. Kaja 100 valamennyi, nem emlékszem pontosan, de csak 30 egynehányan voltunk.Összesen 230 volt kb. és ebből lejön majd a ruhám ha eladom, meg ugye számolj azzal, hogy a nagy részét(vagy többet is) visszakapjátok a vendégektől.

    Meghívókat s.k. is meg lehet csinálni, vagy egy kreatív ismerős segítségével, még szebb is lehet, mint a sablon meghívók.

    Szóval szerintem ki lehet jönni 500-ból 60 fővel. 

    előzmény:
    Beee85 (1)
    2012-01-06  21:12
  6. Torolt_felhasznalo_185917
    Torolt_felhasznalo_185917
    2012. január 7. 11:4220.

    Attól függ, hogy milyen "luxus" dolgokat akartok. Mert ki lehet 100.000-ből és több millióból is.

     

    Miénk nyugati határszélen volt egy nagyvárosban, 2007-ben. 45-en voltunk, mindennel együtt 720.000 Ft volt. MOndjuk picit kevesebb is lehetett volna, ha sokan nem az utolsó pillanatban mondják le és akkor még a sütiket le tudtuk volna mondani stb.

     

    Szabolcsban szerintem ki tudjátok hozni 5-600.000-ből. Nekem csak a ruhám volt 85.000 Ft. 

    előzmény:
    Beee85 (1)
    2012-01-06  21:12
  7. 2012. január 7. 11:3219.

    Nekünk egy fillért sem kellett a polgári szertartásért fizetni,házasságkötő teremben tartottuk.Mondjuk az más kérdés,h mit leműveltek az anyakönyv vezetők,mert nem akarták bevállalni  kardos esküvőt,utána meg nyaliztak,meg dvd-t kértek,pedig ezek után örülhetnek,h nem lettek följelentve vmi illetékesnél,mert kiderült,h nekik ehhez semmi közük nincs,nem modhatják,h így nem vállalják be. Na mindegy,túlvagyunk rajta,de ez elég nagy stresszforrás volt nálam!

     

    De arra számíts, h ha változik a neved,utána iratokat kell csináltatnod.

    Nekem tavaly  6000 Ft volt összesen a személyi,jogsi,lakcímkártya. Ha van autó a neveden,akkor még 120000,a forgalmi és a törzskönyv!

     

    Virágokat is Váradról rendeltük,ahol a ruhámat, a csokrom,3részre hulló dobócsokor, autódísz,ami utána asztaldísz volt,szülőcsokrok,anyakönyvvezetőnek csokor+dísz a hivatalba,kitűzők,koszsorúslányoknak csuklódísz összesen 30ezerből kijött,úgy,hogy a helyünkbe hozták,monjuk elég közel voltunk  a határhoz!

     

    Érdemes esetleg ezt is megnézni kint,ha közel vagytok!

     

    Mondjuk fodrászra,sminkesre nem kellett költeni,mert mindkettő meg volt hívva a lagziba, úgyhogy ajándékba kaptam a frizurát, a sminket is,ezt  meg a sógorom barátnője csinálta,mert kozmetikusnak tanul és jár sminkversenyekre. De arrafelé szerintem ez sem egy vagyon.

     

    Szóval lehet okosan,csak utána kell járni!

     

    Sok sikert a szervezéshez!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2012. január 7. 11:2418.

    szerintem,vannak olyan dolgok amin lehet spórolni de van amin nem

    ha már bérled a ruhát,de legalább legyen olyan amilyennek álmodtad.akkor egy szép frizura,smink,cipő,fehérnemű.virágok..ezeken mindenki keresni akar majd ha tudják esküvő.de ezeken lehet spórolni.a kaja pián én azért nem spórolgatnék mert nem mindegy hogy valami szart esznek vagy finom ,különlegeset.az italok az megint olyan hogy van egy ár,de hát ráfog jönni a sok pia.ez nem tudom itthon hogy számít bele az árba ha mondjuk étterem?!a meghívon valóban lehet spórolni.zenén is attól függ ki milyen zenét szeretne

    a barátokon,rokonokon meg azért nem tudsz ,mert limitálnád kit hívsz és már sértődés lenne belőle..ha ezt vagy azt a barátot,rokont nem hívnád el.szóval vagy mindenkit vagy senkit elv,működik

    plussz tényleg azoknak még plussz kiadás akiknél ottalvós barátok,ismerősök,rokonok lesznek..szerintem az is plussz költség

     

    van egy másik topic miért nem házasodnak a fiatalok..szerintem akiknek telik rá és úgy érzik azok ma is házasodnak bőven.legalábbis én sokat ismerek.

     

    én kb 1 millával minimum számolnék.de az minimum.ha marad meg az csak jó..bár szerintem menet közben csak kiderül hogy még ez,még az.legalábbis nálunk így volt

    előzmény:
    Beee85 (1)
    2012-01-06  21:12
  9. 2012. január 7. 11:1917.

    Szia!

     

    Én is az idén szeretnék férjhez menni, de a páromat még kicsit győzködni kell

     

    Na de a lényeghez:

    érdemes kimenni Ungvár, Munkács környékére megnézni az esküvői ruhákat, mert az itthoni kölcsönzési árak töredékéért megkapod a vadiújat! Egy ismerősöm úgy csinálta, hogy kint megvette a menyaruhát, és egy varrónő-kölcsönzős hölggyel megbeszélte, hogy az esküvő után odaadja neki a ruhát, cserébe kapott a lagzira egy menyecske ruhát +egy koszümöt megvarrt az örömanya részére.

     

    A süteményekkel, alapanyagokkal kapcsolatban tudom, hogy Szabolcsban még más a helyzet, de érdemes tutira megérdeklődni. Bp-n ugyanis, meg a környező városokban már nem lehet vinni süteményt otthonról, csak ha bolti számlával igazolod az eredetét. Akkor meg ugyanott vagy.... sajnos...

    előzmény:
    Beee85 (11)
    2012-01-07  08:35
  10. 2012. január 7. 10:5616.

    Szia!

    Nekünk augusztus végén volt az esküvőnk, 40-en voltunk, kb 650.000 lett a vége. Ebből az étterem 300.000 volt egy vacsorával (pluss gyümölcsasztal és svédasztal) és italfogyasztással.

    A menyasszonyi ruhám 22.000 Ft volt, vaterán vettem, egyszer használták, eredeti ára tavaly 120.000 volt. Olyan volt, amiről mindig is álmodtam. A vadiúj cipőmet is ott vettem, 3.000 volt, boltokban 20 felett kezdődik a menyacipő. Ilyeneken sokat lehet spórolni.

    100.000 ft-ot volt, hogy külső helyszínen volt a szertartás (helyszín bérlése + különdíj az anyakönyvvezetőnek).

    Virágcsokrokért 20.000 Ft-ot fizettünk.

    Ha ezt összeszámolod 450.000 Ft-ra jön ki, a többi szöszmösz dologból jött össze még 200.000 Ft költenivaló.

     

    Amire biztosan költenetek kell:

     

    Anyakönyvvezető és illetékek díja kb: 20-25.000 Ft

    Menyasszonyi ruha + kiegészítők, vőlegénynek ruha

    Virágok (manyacsokor + szülői köszöntő csokor kb. 15-20.000 Ft), meghívók, fodrász, sminkes, étterem, zenekar.

    Apropó zenekar! Én 30.000 FT-ot fizettem egy srácnak, aki hajnali 4-ig zenélt és valami fantasztikus volt. Szóval ilyen árban gondolkodj, szerintem felesleges két főt fizetni, hiszen egy szintetizátorral egy profi lakodalmas írtó jó hangulatot csinál. 

     

    Különben meg mi is csináltunk előzetes árkalkulációt, nem tudtuk tartani, mert egy csomó csip-csup dolgot meg kellett venni amivel előzetesen  nem számoltunk,így szerintem kérjetek mindenhonnan árajánlatot, azokat írjátok össze és vegyétek hozzá még a 30-40 %-át, és akkor nagyjából ki fog alakulni a végső ár.

     

    Sok boldogságot
    előzmény:
    Beee85 (11)
    2012-01-07  08:35
  11. 2012. január 7. 10:2215.

    Az árak nem most szálltak el. Nekem 15 éve volt az esküvőm, de már akkor is az volt, hogy ha kiejtetted, hogy esküvő, kapásból ötszörös árat mondtak. A próba frizuráról és sminkről már nem is beszélve, minek nem tudom mi értelme, hacsak az nem, hogy ott is le lehet húzni az embereket.

     

    Igen, sok mindent meg lehet csinálni házilag. És érdemes is. Én is láttam már különb házilag készített meghívót, mint a legpuccosabb nyomdait.

    előzmény:
    Jégmacska (6)
    2012-01-06  22:40
  12. 2012. január 7. 09:5514.

    Teljesen igazad van Jégcica!

    Az elmúlt 20 évben sok- sok, sőt rengeteg esküvőn megfordultam...

    anno régen nem volt szokásban a  székszoknyás agyonselyemdiszitéses hintós limuzinos felhajtás.

    A hangulat ugyanis nem ettől függ.

     

    Csodálatos ruhákat lehet kapni, csak utána kell járni... és nem a legmenöbb-trendibb esküvőszervező által ajánlott szalonban kölcsönözni.

     

    A helyi viszonyokat mindenki saját maga ismeri... középkategóriás étterem is főzhet jól.

    A sütiket is el lehet készitetni magánúton sütőasszonyokkal.  

    Ezerféle dolgot lehet feléből harmadából kihozni, mint amennyit a rendezvényszervezők ajánlanak... ők ugyanis keresni akarnak a dolgon.  

    előzmény:
    Jégmacska (6)
    2012-01-06  22:40
  13. 2012. január 7. 09:0913.

    Arra költesz, amire akarsz, tényleg ilyen egyszerű. :)

     

    A polgári házasságkötésen úgy tudsz takarékoskodni, hogy a hivatalban tartjátok, így általában olcsóbb, a kiszállás mindenhol többletköltség.

     

    A díszítés szempontjából célszerűbb inkább egy kicsit drágább, de szebb helyszínt választani, mert oda az asztaldísz bőven elég, nem kell a falakon semmit eltakarni. (Hacsak nem egész hagyományos falusi lagzit szeretnétek, én nem ajánlom a lufidíszt, nem elegáns. Sem a Lidl virágait, ki tudja, milyen a szerencséd, hogy fog az másnapra-harmadnapra kinézni???)

     

    Sokat lehet alkudni az italok árán is, vannak helyszínek ahová az alkoholt be lehet vinni, ez sok megtakarítást jelent. A menü ára éjféli étkezéssel és felszolgálással együtt úgy 5000 forintos fejenkénti árnál kezdődik. Torta ennyi emberre vidéken 25 ezer forint körül díszítéssel megvan. (Mi díszítés nélkül kértük, sima tejszínhabos borítással, és a virágkötőmtől rendeltem hozzá egy utólag ráhelyezhető élővirág tortadíszt. A csokrom mellé ajándékba kaptam, mert ismerős a virágos, és ahogy ő fogalmazott, "a maradékból állította össze", tehát neki nem került semmibe.)

     

    Vőfélyek, zenekarok, fotósok áraiban is nagy a szórás, a legjobban akkor jársz, ha minél több ajánlatot bekérsz, így jobban látod, mik a lehetőségeid.

     

    Ruhát érdemes a Vaterán is megnézni, vagy korábbi évek modelljeiből választani, azt általában olcsóbban kínálják a szalonok.

     

    Remélem, tudtam segíteni! Ha érdekel még bármi, kérdezz nyugodtan! 2010-ben volt az esküvőnk, még elég frissek az élmények. :)

    előzmény:
    Beee85 (11)
    2012-01-07  08:35
  14. Torolt_felhasznalo_738772
    Torolt_felhasznalo_738772
    2012. január 7. 08:5712.
    Teljesen egyetértek! (Azért a szemed kettéállon beröhögtem )
    előzmény:
    Jégmacska (6)
    2012-01-06  22:40
  15. 2012. január 7. 08:3511.

    Értem. Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

     

    Sok mindent mi is házilag fogunk megoldani, pl. sütemények. Az ételekhez az alapanyagokat bevisszük a helyszínre. Díszítést is a barátnőimmel fogjuk megoldani. 

    Nem szeretem a nagy cicomát egyébként sem. 

     

    Csak attól tartok inkább, hogy olyanokra kell majd költeni, ami így első körben eszembe sem jut.

     

    Sok zenekartól kértem már árajánlatot, és számomra megdöbbentő volt, hogy egy két fős zenekar 110 ezerért vállal egy lakodalmat... De lehet én vagyok elvarászolt királylány.

     

    Szép napot mindenkinek.

     

    Ha valakinek van még tapasztalata szívesen fogadom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2012. január 6. 23:5610.

    Szia!

     

    Nekünk tavaly nyáron volt, Hajdú-biharban,130 fős,éttermes és 1millió fölött volt,kb. a ti költségvetésetek kétszereséből kijött,de nagyon sok mindent házilag készítettünk!

    Egyébként a "keleti végeken" olcsóbban kijön az ember,mint nyugatabbra.

    Mi már Bács-Kiskun megyében lakunk jó ideje,és mikor hazamentünk,leesett az állunk az itteni árakhoz képest!!!Minimum a fele,mint itt!

    De a meghívókat mi csináltuk,baromi sok meló volt,de megérte, mert nem akarták elhinni a vendégek,h mi csináltuk saját kezűleg,és kb. 110 Ft/db-ból kijött borítékkal együtt,pedig nem volt egyszerű a dizájn!

    Az étteremdíszítést is mi csináltuk,hálistennek nem kellett úgymond sz.rból várt építeni,mert maga az étterem is nagyon szép.

    Kajához az alapanyagokat bevittük,italokat szintén!

    Vendégvárásra a sütiket otthon csináltuk,a hidegtálakat anyukám munkatársai munkadíj nélkül megcsinálták!

    Ruháimat Nagyváradon varrattam,és a 2 ruha minden kiegészítővel  került annyiba,mint itthon 1-nek a bérlése! A cipőm volt egy kicsit húzós,azt itthon vettem szalonban,20ezer volt,de mondtam,ezen nem spórolok,de így utólag szerintem kínais is lett volna olyan kényelmes talpbetéttel,amit persze pótcipőnek megvettem.

    Férjem ruhájára se kellett sokat költeni,mert egyenruhában esküdött. Csak az újemberi nadrágot és inget kellett varratnunk, és az is kijött 11ezerből!

    A négy emeletes,nem mű ízű menyasszonyi torta 25ezer volt!!!Itt felénk min.50-60 lett volna,és valószínű ehetetlen!

     

    Volt vőfélünk,zenekar(3 fős),videós,fotós,a környékben a legjobbak,és elég jó árban voltak ők is. Itt minden szintén a 2szeresébe került volna!

     

    Ja,és az étterem panziójában a szállás 30 főre  is benne volt az árban.Reggeli meg a sültekből volt. Mellesleg rengeteg kaja meg pia megmaradt így is! Nem hazudok,de mégegyszer meg lehetett volna ülni a lagzit,annyi minden kimaradt!Mondjuk iszonyú meleg is volt, és szinte nem kívánta senki a kaját!

     

    És a nem kevés Kecskemétről jött vendég azt mondta,h ilyen kiszolgálásban Kecskeméten,puccos helyen sem lett volna részük!

     

    Szóval amit tudtok oldjatok meg házilag,mert sokkal olcsóbban kijön!

    Ruhákat nézzétek meg Ukrajnában,Romániában,val.színű olcsóbb lesz,mint itthon.

    Sok stresszel jár az biztos,a végére mindenki összeveszik mindenkivel,mindenki 5ször elválik egy nap alatt,de túl lehet élni,és legalább van mire emlékezni! Egy jó vidéki lagzinál nincsen jobb!

     

    Ha van kérdésed írj nyugodtan!

    előzmény:
    Beee85 (1)
    2012-01-06  21:12
  17. 2012. január 6. 23:289.

    Alapvetően attól függ, hogy mit szeretnétek és mit tudtok ingyen megszerezni. 

    Ha hagyományos lakodalomban gondolkoztok, akkor szerintem lehetetlen ennyiből kihozni.

    Mire Te felöltözöl, az legalább 100.000 Ft, a vőlegény 50.000, virág 30.000, zenekar 70.000, vacsora 7000/fő alatt nekem elképzelhetetlen, dekoráció, meghívók ha magad csinálod akkor is minimum 20.000, torta 30.000, fényképész 50.000. Ezek már szerintem iszonyatosan alulbecsült árak, és így is 800.000-hoz közelít a vége.

    előzmény:
    Beee85 (1)
    2012-01-06  21:12
  18. pbd
    pbd
    2012. január 6. 23:168.

    Szeptemberben voltam egy 66 fős lagziban, kereken 500e-be került.

     

    előzmény:
    Beee85 (1)
    2012-01-06  21:12
  19. 2012. január 6. 23:087.

    Szia!

    Szerintem sajnos irreális ez az összeg. Mi 2010-ben 36 főre 900 ezer forintból hoztuk ki az esküvőt és a lagzit. Annyiban volt speciális a helyzetünk, hogy mindkettőnk családja elég messze lakik, ezért néhány helyi barátunkat leszámítva mindenkinek fizettük a szállását is, ez 200 ezer forint volt reggelivel. Ha ezt levonom, akkor is marad 700 ezer, ami egybevág azzal amit a többiek írnak. Mindezt úgy, hogy sok mindent sk csináltunk (meghívó, ültetőkártya, a tesóm volt a DJ ), nem volt vőfély, mert nem akartunk, nem volt videós csak fotós, és a ruhám is jóval 100 ezer alatt volt. Esküvőszervező sem volt, megoldottuk mi magunk.

    Az viszont mellettetek szól, hogy  Szabolcs megyében szervezitek az esküvőt, mifelénk (Fejér megyében) minden drágább. A grillázs tortánk pl. Kecskemétről érkezett, itt egy vagyont kérnek érte, és azt se nagyon tudják, hogy mi fán terem, erre felé nem szokás. 

    Bárhogy is alakul a költségvetésetek, sok boldogságot nektek!

    Katy

    előzmény:
    Beee85 (1)
    2012-01-06  21:12
  20. 2012. január 6. 22:406.

    Egy esküvő annyiba kerül, amennyit hajlandó vagy kifizetni érte.

     

    Szerintem az esküvőszervező jó nagy lehúzás. Minden szart rátukmálnának az emberre, legrosszabb esetben csak feszengés van, ha valamire nem futja, pedig az trendi, meg megszokott.

     

    A puccos meghívóktól kezdve a székszoknyás rongyrázásig...

     

    Most komolyan! Ki őrizgeti a rokonok esküvői meghívóját élete végéig? Max a szülők és a fiatal pár. Ráadásul kis kézügyességgel és egy arany színű csillámos filctollal álomszép meghívót lehet gyártani. A kartont lyukasztógéppel perforálni és méteráruboltban 10 Ft/m selyemszalaggal dekorálni. Bordó és arany színű, bézs papírra. Borítékkal együtt max 25 Ft. Ehelyett a szervező az orrotok alá dug egy katalógust és legyárttatja a meghívót 300 Ft/db áron. Jó esetben...

    Másik esetben pedig a barátnőkkel egy délután alatt kávé mellett elkészítítek.  Ha készül is néhány selejt, még az is belefér, de egyedi és Te/Ti terveztétek.

     

    A legbájosabb esküvői meghívó amit láttam, az gyerek rajz volt, a pár kislánya rajzolta: menyasszony, vőlegény kézenfogva. Bescannelték, megtervezték rá a szöveget, kinyomtatták keményebb papírra. A kép alatt pici betűvel ott volt az alkotó neve. Mindenkinek nagyon tetszett, senkinek nem volt szíve kidobni. A szöveg sem hétköznapi volt, hanem egyedi megfogalmazású.

     

    Díszítés. Lufit tudsz fújni? Virágot tudsz venni olcsóbban? (Lidl, még tél közepén ls féláron vágják az emberhez a rózsát.)

    A cukrászdába el ne áruld, hogy menyasszonyi tortát készíttetsz, mert olyan összeget vágnak hozzá, hogy a szemed kettéáll.

    Faarccal kell kérni: emeletes tortát kérsz, fehéret, pasztellt, pisztáciazöldet stb. Virágokkal, díszekkel. A vőlegényt a tetejére ráér később is, amikor kifizetted a tortát.

    Egy jó cukrászdában a torta minősége nem függhet attól, hogy milyenre kéred alakilag, de az ára igen, hogy milyen alkalomra lesz.

    Virágcsokor detto. Kiejted, hogy menyasszony és a virágboltos agyában sok sok pénzérme fog csilingelni.

     

    Szerintem igenis elszálltak az árak, de mondjuk nem a kaja vagy terembérlés miatt, hanem a sok egyéb - valóban lehúzós dolgok miatt.

     

     

    előzmény:
    Beee85 (1)
    2012-01-06  21:12
  21. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2012. január 6. 21:375.

    Tényleg az igényektől függ.

    Ha nem kell a legjobb ruha, és otthon főztök, és dj van, akkor kijöhet. De amúgy a világ összes pénzét el lehetne költeni egy esküvőre (ugyanez áll a terhesség-kisgyerek érkezés témára).

     

    előzmény:
    Beee85 (1)
    2012-01-06  21:12
  22. 2012. január 6. 21:334.

    Szia!

     

    Tuti nem fog kijönni.Nekünk tavaly volt tavasszal,30-an voltunk.600 e lett a vége,pedig egy csomó mindent nászajándékba kaptunk(pl.smink,haj,étterem dekor A-Z-ig,eskövői csokor,sőt,még a vacsora egy része is a tulajtól....).

     

    Tényleg sok mindentől függ az összköltség,a menyaruha ára pl több tízezer difivel lehet kölcsönözni vagy épp varratni,hol veszed meg a cipőket,meghívó sk vagy rendelt.....tudod:sok kicsi sokra megy.

    előzmény:
    Beee85 (1)
    2012-01-06  21:12
  23. 2012. január 6. 21:253.

    Ez főként az igényektől függ.

    De szerintem ennyiből jó, ha a kaja részét kihozzátok.... 

    előzmény:
    Beee85 (1)
    2012-01-06  21:12
  24. 2012. január 6. 21:212.
    Szerintem, ha a meghívótól kezdve a lakodalomig bezárólag mindent beleszámolsz, tuti nem jön ki ennyiből. Minimum számolj 15ezer/ fővel, de alsó hangon.
    előzmény:
    Beee85 (1)
    2012-01-06  21:12

Címlap

top