Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2012ben babánk lesz

Zerega
Létrehozva: 2011. október 29. 07:30

Sziasztok!

 

Vannak itt olyanok akik a napokban (mi tegnap) vagy a közel múltban elhatározták a párjukkal, hogy 2012ben babájuk lesz?  

 

 

  1. 2012. október 2. 10:173742.
    Ja, tegnap egyszercsak észrevettem hogy nagyban rázza a csörgőt, pedig nem adtam neki oda Az a vicces mikor elfelejti letenni, és már tiszta ideg a csörgéstől. Olyankor mindig kiveszem a kezéből
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_155675 (3740)
    2012-10-02  09:23
  2. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. október 2. 10:163741.

    Enegm is felmérgel az ilyen szoptatós duma.Nem értem miért nem lehet elfogadni,ha valaki tápszerezik?Abban is megvannak mindenféle tápláló anyagok (máskülönben nem is árulnák, plusz rá van írva: "anyatejhelyettesítő"). Nekem ugyan ment a szoptatás, csak nem szerettem. Mega végére sztem kevés volt. Igény szerint kb 1,5 hónapig etettem, utána tudatosan húztam ki az időket, játékkal ringatással, sétával....és láss csodát kibírt 4 órát is 2 hónaposan.Persze éjjel nem tettem -oké a saját önzőségem mindig fölém kerekedik- merthát ha evett, utána aludt. És az jóóóóó!Ezért inkább 3 óránként keltem.

     

     

    A cumisüveg meg nem rossz. Nálunk a kórházban abból kapták a cukros vizet, amíg nem jött meg a tej. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_155675 (3740)
    2012-10-02  09:23
  3. Torolt_felhasznalo_155675
    Torolt_felhasznalo_155675
    2012. október 2. 09:233740.

    Sarkofag jobbulást! Meleg tea, bekuckózás...na ezt egy baba mellett nehezebb kivitelezni.

    Megfogja a csörgőt? Lili még nem, csak ha a kezébe adod. Tök ügyi!!

     

    Sütanap: én is megpróbáltam a babát igény szerint szoptatni, nekem tejem is volt bőven, de egész nap szinte ébren volt és üvöltött, nem tudta kiszívni...na én akkor határoztam el, hogy soha többé nem hagyom, hogy éhes legyen (sárga volt meg vérszegény, muszáj volt rendesen ennie) és odaadtam cumisüvegből inkább. 

     

    Szóval minden eset egyedi, ezért nem értem az ilyen dumát ("mindenki tud szoptatni" stb.)

     

     

    előzmény:
    Sarkofag (3739)
    2012-10-02  08:20
  4. 2012. október 2. 08:203739.

    Remek lesz ez a mai nap, éjjelre totál belázasodtam Most is igazán remekül érzem magam, remélem még a baba is nyűgös lesz, akkor aztán igazán jó napom lesz

     

    Tegnap először volt olyan, hogy Ádám az oldalára volt fordulva, és magától felvette a csörgőjét aztán játszott vele. Olyan aranyos volt

  5. 2012. október 1. 11:143738.

    Jajj Istenkém...

    Dorim az első kb 3 hétben rengeteget üvöltött, szoptattam én akár óránként is. Aztán egyszer lefejtem a tejet, kíváncsi voltam mennyi van. Jött 1-2 csepp, a másikból meg 30ml. 

    Mióta tápszerezünk, legalább nem éhezik...

     

    Nálunk engem 3 hónapig szoptatott anyu, tejérzékeny, puffadós, gyomorsavas típus vagyok. Tesómnál nem volt teje, tápszeres volt, 2 hónaposan már répát, almát stb kapott. Semmi allergiája nincs és iszonyat jó a gyomra...

    előzmény:
    könyvvilag (3737)
    2012-10-01  10:46
  6. 2012. október 1. 10:463737.

    Nekem az tetszett a "legjobban", hogy a tápszeres babák súlyosan allergiások lesznek. Nekem azt javasolták, hogy ha sír leg. jó éhes lesz és majd szopizni fog. Ja, de amit Lelapin írt, ha nincs elég tejed pl. ? 

     

    Mondjuk én is szerencsétlen töknyomi tápszeren felnőtt gyerek voltam, hú ne is tudom, hogy maradtam életben. 

     

    Amúgy sosem voltam beteges, nincs allergiám se és még dagi sem vagyok.  

    előzmény:
    Sarkofag (3735)
    2012-10-01  09:16
  7. 2012. október 1. 10:103736.

    Sziasztok!

     

    Megcsináltam a fb csoportot, eddig hárman vagyunk :)

    többiek: ha külditek a neveteket priviben, felveszlek tagnak.

    A csoport titkos, amit írunk, ill amit oda feltöltünk, csak mi látjuk...

     

    Sarkofag: férj elektroműszerész, + most egyetemista :) én meg könyvelőként dolgoztam..

  8. 2012. október 1. 09:163735.

    Igen, azaz! Olyan szövegek vannak benne, hogy csak na :) Imádom. Pedig az ilyen típusú hapsi általában taszít.

     

    Most kitalálták ezt az új trendet, hogy mindenki szoptasson haláláig, aztán a cumisüveget meg kikiáltották a Sátán művének. Eléggé nevetséges. 

    Szerintem mindenki csinálja úgy ahogy jónak gondolja. Eddig sem okozott tragédiákat a cumisüveg. 

     

    A bigmac is király 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_155675 (3734)
    2012-10-01  08:47
  9. Torolt_felhasznalo_155675
    Torolt_felhasznalo_155675
    2012. október 1. 08:473734.

    Nem néztem még a californicationt, az a David Duchovny féle?

    Cumisüveg: én nem értem, miért kell szidni. Szerintem a cumisüveggel sétáló gyerek kifejezetten cuki látvány.

    Egyébként meg ha valaki nem hajlandó szopizni, mert ilyen igenis van, akkor mégis meddig próbálkozzon az anyuka, amíg cafatokban lógnak az idegei? Mert nálam az is megvolt...ááá kész. Vagy ha pl. nincs tej? Egyébként meg egy csomóan szoptatnak és a babus cumizik meg cumisüvegből kapja a vizet és nem árt egyáltalán.

     

    Én a terhes barátnőmet már előre trenírozom, hogy ne higgyen el mindent, amit olvas és ne engedje, hogy lelkiismeret furdalása legyen ilyenek miatt.

     

    Meki: nekem is nagyon-nagyon hiányzott! Már a terhesség alatt is, mert letiltottak róla. BigMac menütt ettem!!

     

     

    előzmény:
    Sarkofag (3732)
    2012-10-01  08:36
  10. 2012. október 1. 08:453733.

    Hehe Ádám ma 3 hónapos

     

    Én meg torokfájással és náthásan keltem, attól félek a babu is elkapja, még nem volt beteg idáig

     

    Vettünk neki rágókát még pénteken, tisztára rácuppant. Csak még kicsit ügyetlenül fogja, van hogy kiesik a kezéből. De olyan vicces, ahogy próbálja betuszkolni a szájába azt a nagy cseresznyét

     

    könyvvilág/harang: nekem tetszik ez a része is, bár az első 3-4 hetet ki lehetne hagyni Akkor nagyon uncsi a baba, csak döglik, eszik vagy visít Aztán viszont beindul a fejlődése, nagyon élvezem ahogy napról-napra egyre ügyesebb.

     

    sütanap: jó kis nyaralás lehetett, bár ahogy olvasom lefáradtál rendesenMit dolgoztok odakint?

  11. 2012. október 1. 08:363732.

    Uuu akkor jó kis hétvégéd volt Ezer éve nem voltam mekiben, pedig bedobnék egy jó kis mcfarmot

     

    A Dextert meg a Kés//Alattot én is nagyon szeretem, Californication-t nem nézted? Nagyon jó :))

     

    Na az a könyv nagyon felidesített volna engem is. Miért kell mindig átesni a ló túloldalára? Most kitalálták ezt a nagy szoptatási mániát, mintha a régebbi generációban csupa selejtesek nőttek volna fel.

     

    "- nagyon rossz dolog a cumisüveg, ne vegyen

    - egy cumisüveggel sétáló gyerek nagyon szomorú látvány"

     

     

    Igen, a cumisüveg minden bizonnyal a Sátán műve

     

    Nekem csíkjaim szerencsére nem lettek

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_155675 (3731)
    2012-09-30  23:08
  12. Torolt_felhasznalo_155675
    Torolt_felhasznalo_155675
    2012. szeptember 30. 23:083731.

    Sziasztok!

     

    Akartam már írni, vagy  háromszor, de egész hétvégén férjeztem! Voltunk vásárolni ruhákat, meg mekiztünk...ah de jó volt! Meg persze babáztunk, romantikáztunk, stb.

     

    Könyvvilag üdv köztünk! Zárt fb csoportot támogatom, én mindig parázok, hogy valaki rámismer és kukkolja az életemet.

     

    Edzés: én úszással kezdtem, aztán már spinning...6 hét után elvileg lehet sportolni, a hasizom gyakorlatok mondjuk nekem nehezek a császár miatt, főleg az alsó has...mintha nem is lenne.

     

    Sarkofag: walking deadet én is nézem! Tök jó!!

    Amit még szerettem, az a Dexter, Kés/alatt, Született feleségek, True Blood (bár ez kissé gagyi).

     

    Evés: az én lányom meg épphogy megeszi az ajánlottat, de legtöbbször azt se! Mégis gyarapszik, bár daginak nem mondanám.  Ez tök eltérő sztem...

     ja! Erről jut eszembe, a védőnő ajánlott egy könyvet (csecsemők szakácskönyve) amit én hülye megvettem. Gondoltam, vannak benne receptek, hozzátápláláshoz. Ehhez képest a fél könyv azt ecseteli, hogy a szoptatás milyen csodálatos, és hogy szinte nem is létezik olyan, hogy valaki ne tudjon szoptatni. Ötezerszer leírják, hogy szoptass éjjel-nappal, kétéves koráig, mert az anyatej mindenek felett, bla-bla-bla. Már itt felhúztam magam, aztán olvastam tovább...ilyen dumák vannak benne:

    - nagyon rossz dolog a cumisüveg, ne vegyen

    - egy cumisüveggel sétáló gyerek nagyon szomorú látvány

    WTF? Nem bírom az ilyen szöveget...

     

    Toffancs: szerintem is nézesd meg a manót, biztos, ami biztos.

     

    Test téma: nekem maradt a régiben minden, kivéve a hasamon, ott alul a vágás felett van egy kis pukli ami még nem ment vissza...remélem, nem marad így, de ha igen, hát evvan...vannak még halvány csíkok is, na meg a cickó is kisebb lett a sok fejéstől...de háj nem maradt rajtam, hála a cukorbetegségnek...minden rosszban van valami jó.

     

     

    előzmény:
    Sarkofag (3730)
    2012-09-30  21:43
  13. 2012. szeptember 30. 21:433730.

    Na, először úgy voltam vele, hogy ááá én majd itthon elkészítem a bébikaját, aztán már inkább úgy gondolom hogy olcsóbb ha megveszem boltban. Bár az olyat mint pl krumpli+alma, azt nem kell majd megvenni.

     

    Hát nekem az a három kiló amit híztam az mind ráment a fenekemre meg a combom felső részére. Úgyhogy kicsit feszesíteni kell Mindig sportolós csajszi voltam, hiányzott is már a mozgás. A terhesség utsó hónapjaiban úgy éreztem magam mint egy folyamat kajáló bálna

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (3726)
    2012-09-30  19:49
  14. 2012. szeptember 30. 21:203729.

    Nekem inkább az nehéz, hogy nem tudja csak sírással jelezni, hogy mi a baja,a nagyobb bébiknél már könnyebb kitalálni.

    Tesót viszont szeretnék, de csak két-három év múlva. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (3727)
    2012-09-30  19:53
  15. 2012. szeptember 30. 21:183728.

    Én benne vagyok a zárt fb csoportban, mert így néha furi, hogy olyanok is olvashatják amiket írunk, akik soha nem is írnak. Hogy is hívják? Zugolvasó? 

     

     

    előzmény:
    sütanap (3725)
    2012-09-30  17:33
  16. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. szeptember 30. 19:533727.

    Szai! Jó, hogy visszatértél!

    Anyósod nem magyar ugye? Velük németül beszélsz? 

    Húúútesóén még mindig úgy vagyok, hogy nem kellnem tudnám előről kezdeni ezt az egészet. Úgy örülök, mikor már látom a fejlődést, nekem az eleje olyan nyűglődés volt, főleg szegény béjbikém szempontjából, aki csakcsak akart valamit, de nem volt képes megtenni. 

    előzmény:
    sütanap (3724)
    2012-09-30  17:31
  17. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. szeptember 30. 19:493726.

    A hozzátáplálás klassz dolog én tök imádtam.Mondjuk rájöttem, hogy a bébiételes megoldások eccerűbbek és az is tök bio. Ráadásul neketek már ősz-tél időben kezdődik, alig van vmi friss gyümi+zöldség. Amit meg lehet kapni az horror áron van. Én még tavasszal is így voltam. Kész ráfizetés volt, körtés vagy őszi pépet csinálni házilag. A bébiételekben meg annyiszor van akció, hogy akkor érdemes sokat venni.

    Igenhasonló mint a pilates. 

     

    Én úgy unblock gyúrok mindenre, szerencsére nem nagyon látszanak a terhesség nyomai, sem a hasamon, sem a seggemen, sem a combomon. De azért egy pár centi mínusz mindenhol jól jön. 

    előzmény:
    Sarkofag (3721)
    2012-09-30  15:49
  18. 2012. szeptember 30. 17:333725.

    Facebook: nem csinálunk egy zárt csoportot fb-on? oda többször felnézek, akár szoptatás közben is, ide fórumra ritkábban, ha több időm van.

    Ti hogy vagytok vele?

  19. 2012. szeptember 30. 17:313724.

    Kaja: nálunk először szopi van, aztán tápszer, általában 3 kanál/115ml-t csinálok, van, hogy nem fogy el, de van, hogy még 1 kanállal csinálnom kell.

     

    Alvás: Dori kb 2 hete alszik éjjel, aminek nagyon örülünk! Általában csak egyszer ébred, így mi is ki tudjuk pihenni magunkat. Napközben nem igazán alszik, max 2szer fél órát...de legalább már az éjszaka okés.

     

    Pelenka: nálunk nem volt gond a Mülleressel, bár még egész picur volt, mikor azt használtuk, most van itthon egy csomag, hamarosan ismét sorra kerül. Nálunk a Bipa/Merkur saját márkása, a Babywell a nyerő, nem tudom, van-e otthon ez a fajta. a Spar és a dm is ok volt, de a Babywell a legolcsóbb ezek közül, 11-12 centre jön ki darabja.

     

    Anyós-téma:

    férjem sincs jóba anyóssal, tipikusan a mindenbe belekötős típus.

    Tegnap pelenkán, bodyn és rugin keresztül megmondta, hogy tuti rossz popsikenőcsöt használok, mert piros Dori popsija :)

    egyébként nem vagyunk jóban, most voltunk ott először, és férj szerint utoljára... (bár még haza sem jöttünk a kórházból, mikor leugatott telefonba, hogy miért nem megyünk)...hát egy ideig én sem tervezem újra menni, a részletekkel nem untatnék senkit.

    Apósom egy tündér, de papucs...

     

    Játszóház: nálunk nincs ilyesmi a környéken..

     

    Munka: pár órában 1-2 hónap múlva már szeretnék dolgozni, de még nem vinném túlzásba min.1 évig, akkor jöhet a heti 20 órás meló, meg a tesótervezés.

    előzmény:
    sütanap (3723)
    2012-09-30  16:03
  20. 2012. szeptember 30. 16:033723.
    sziasztok!

    könyvvilag, üdv!

     

    végre itthon, el sem hiszem! nem gondoltam hogy az itthonlét egyszer hiányozni fog, de elég fárasztó volt az elmúlt pár nap/hét.

    A mátrai nyaralás jó volt, kipihentük magunkat, sétáltunk. Dori kipróbálta az "úszást" is, nem jött be neki annyira, mint az esti fürdés, (azt imádja), de még picike (8hetes volt akkor), majd pár hét múlva újra megpróbáljuk. Sajnos nálunk nincsenek melegvizes medencék, a babáké is max 32 fokos, úgyhogy várunk még min. 1 hónapot, mielőtt újra próbálkozunk.

     

    Aztán voltunk pár napot szüleim házában, az fárasztó volt nagyon. A magyar rokonok most látták először Dorit, rohangáltunk össze-vissza... Tuti nem mostanában megyünk újra.

     

    Pénteken itthon voltunk, tegnap pedig körbejártuk az itteni rokonokat, este pedig egy szülinapi partin voltunk. Jól lefáradtunk.

     

    Ma itthon vagyunk és a köv 1 hétben tuti nem megyünk sehova, kell egy kis szünet.

     

    etetés után folyt. köv...

  21. 2012. szeptember 30. 15:503722.
    BodyArt? Ez olyasmi mint a jóga meg pilates?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (3719)
    2012-09-30  15:09
  22. 2012. szeptember 30. 15:493721.

    Hát ha a doboz szerint kéne etetni, Ádám már éhen halt volna Az első hónap vége felé már annyit evett, amennyit a 3-4 hónaposoknak ajánlanak, most három hónaposan kezdjük azt a mennyiséget, ami 5-6 hónapra van írva

     

    Ja, a hozzátáplálást én is nagyon várom már

     

    Öhm, apám mindig azzal jön hogy nemsokára fogdosni fogja a kuksziját. Ez nála valami perverzió.

     

    Fú, szülés után volt undorító a hasam, így lifegett meg minden, meg be volt esve fúj Szerencsére hamar visszament normálisra. Nekem a popsim lett csúnya, vagyis kicsit megereszkedett, meg a combom felső részén megjelent a narancsbőr szóval én arra gyúrok

    előzmény:
    könyvvilag (3720)
    2012-09-30  15:31
  23. 2012. szeptember 30. 15:313720.

    Fokhagyma: én már minden kombót kipróbáltam. Volt, hogy felváltva adtam, van, hogy keverem, de valahogy sosem sikerül belőni az adagot. Mindig enne még. Amúgy a legjobb tényleg az, ha valamelyik étkezés csak tápi, valamelyik csak anyatej. 

     

    Sarkafog: nekem azt mondta a védőnő, hogy a max. adag az, ami a dobozon van. Csak azt nem mondta, hogy mi van, ha az nem elég.

     

    Én már nagyon várom a hozzátáplálást, sokkal jobb és könnyebb lesz szerintem.  

     

    Én a hat hét letelte után kezdem a hasizmozást, totál gáz a hasam ahogy kinéz. Van egy speckó torna az állítólag segít visszaformálni. 

     

     

  24. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. szeptember 30. 15:093719.

    Sztem már nyugodtan kezd el hasazni, nem lesz belőle baj!

     

    Én még csak alapozok: futógép, ellipszis, bicikli. Comberősítést a hétvégén kezdtem, de lessan a hasat és a karokat is igénybe kéne vennem. Pénteken BodyArt-on voltam és brutál!!Hihetetlen, hogy ilyen lassú mozgásban is mennyi erőt kell kifejteni. Még most is izomlázam van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_983708 (3705)
    2012-09-30  00:20

Címlap

top