Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Zsebpénz kérdés

Sáraanyu
Létrehozva: 2011. augusztus 3. 12:44

Sziasztok!

 

Adtok? Nem adtok?

 

Nálunk a csemete most lesz elsős, eddig volt persely, amibe, ha épp úgy volt valamelyik ismerős, rokon, adott. Nem költötte el apránként, megvárta míg nehéz lesz, és vett egy fagyigépet .

 

Most viszont arra gondoltam, h talán megért arra, hogy hetente kapjon egy bizonyos összeget, amit gyűjtögethet, számíthat rá, stb. 

Viszont nem tudom, mert annak idején mi nem kaptunk, hogy általában mikor szokás ezt bevezetni,  tudom, h a saját gyerekemet én ismerem, de általánosságban érdekel a dolog.

 

Aztán, elszámoltatjátok a gyereket, szólnia kell, ha elkölti vagy nem. 

 

Olvastam egy banknál egy elefántos számlacsomagról (direkt nem mondok konkrétumokat, nehogy moderálás áldozata legyen a topikom). Röviden arról van szó, h egyrészről itt gyűlik a gyerek pénze, valamicskét kamatozik is, jár hozzá kártya, a használatáról a szülő smst kap, másrészről ha érkezik pénz a folyószámlára a gyerek kap egy gyűjthető matricát, amit aztán beválthat mindenféle ajándékra. Ismeri ezt vki?Megmondom őszintén én ezzel szemezek leginkább.

 

 

Azt talán még fontos említeni, hogy az iskolában nincs büfé.

 

 

  1. 2014. október 28. 12:0915.

    Kedves Fórumozók! 


    Általános iskolában tanító pedagógusok és szülők segítségét szeretném kérni. 


    Egyetemi csapatommal egy tanulmányi versenyre készülünk, amelynek témája a fiatalok pénzügyi oktatása. Nagyon sokat segítenének, ha az alábbi linkeken található kérdőíveket kitöltenék, és esetleg továbbítanák: 


    PEDAGÓGUSOKNAK


    kérdőív pedagógusoknak


    SZÜLŐKNEK (6-14 éves gyermeké):


    kérdőív szülőknek


    Előre is köszönjük mindenkinek, aki rászán néhány percet!

  2. 2011. augusztus 3. 20:1414.

     egyébként nálunk is ez a leosztás optimista-pesszimista versioban is  :))) 

    előzmény:
    szaszo71 (12)
    2011-08-03  16:25
  3. 2011. augusztus 3. 16:4513.
    Lányok, köszönöm szépen mindenkinek :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. augusztus 3. 16:2512.

    Nálunk én voltam az,aki a férjed szerint a "jelenben él". Mindig elköltöttem a pénzem, sőt, még korrepetálást is vállaltam egyetem mellett, mert nem bírom elviselni, ha valamire nincs pénzem. (Ne nagy dolgokra gondoljatok, csak pl.akkoriban: kaja egy étteremben, stb.) A tesóm nem dolgozott, de szinte kuporgatott.

    Most (már 2 gyerekem van, neki 3), kb. ugyanolyan szinten élünk, egyikünk se panaszkodhat. De ezek a dolgok megmaradtak, ő inkább spórol, ha közös program van, ettől majdnem megőrülök, viszont olyan dolgokat megvesz, amire meg szerintem semmi szükség. Pl. 50. törölköző, gyereknek 20. póló. Az enyémeknek van 6-7, viszont többet költünk programokra - mozi, állatkert, nyaralás, stb.

    És mindketten elégedettek vagyunk, ez szerintem természet függő. Ő pesszimista, én viszont (a férjem szerint már a hülyeség határát súrólóan) optimista vagyok a jövőt illetően.

    előzmény:
    ed67 (9)
    2011-08-03  14:25
  5. Torolt_felhasznalo_379840
    Torolt_felhasznalo_379840
    2011. augusztus 3. 15:2411.
    Hát igen....
    előzmény:
    ed67 (9)
    2011-08-03  14:25
  6. Torolt_felhasznalo_391572
    Torolt_felhasznalo_391572
    2011. augusztus 3. 15:1010.
    Ez nagyon jóóó! :)))))
    előzmény:
    ed67 (9)
    2011-08-03  14:25
  7. 2011. augusztus 3. 14:259.

    nem lehet elég korán kezdeni....

     

    Mindkét gyerek egyetemista, nyilván zsebpénzre szorulnak...már egy ideje. Az egyiknek olyan megtakaritásai vannak, hogy csak nézünk, a másik minden hónap végén 0-ra fut. Motiváltuk őket, próbáltuk segiteni beosztani stb stb, amint lehetett bankkártya ilyen, olyan volt nekik, hog yszokják, tanulják stb. Ehhez képest az egyik igy gazdálkodik, a másik úgy.  Nagyon érdekes tapasztalat mit lehet ugyanabból a pénzből kihozni. A férjem azonban ezt egy aggódó pillanatomban - nyilván kiderül melyikért aggódtam- úgy "vigasztalt" meg: Nézd, az egyik a jelenben él, a másik a jövőben.. melyik is a jobb? ezután megint aggódni kezdtem, csak most a másikért... :))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379840 (8)
    2011-08-03  13:55
  8. Torolt_felhasznalo_379840
    Torolt_felhasznalo_379840
    2011. augusztus 3. 13:558.

    Szia!

     

    Már ovis korában is kapott pénzt. Nem lehet ezt elég korán elkezdeni.

    Most megy másodikba. Az iskolába nem viheti, itthon gyűjti ill. vásárolgat belőle.

    Egyébként a suliban van büfé, de a kicsi még nem használhatják.

     

    A pénzhez való okos hozzáállást, egyszerűen nem lehet elég korán megtanítani. Én ezt a család személyes felelősségének érzem.

     

    előzmény:
    Sáraanyu (1)
    2011-08-03  12:44
  9. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2011. augusztus 3. 13:507.

    Most megy harmadikba a fiam, még nem kap rendszeresen, most sem tervezem. Másodikban év közben néány alkalommal kikönyörögte, kapott, mindig annyit, amit éppen a büfében venni szeretett volna.

     

    Idén nyáron volt egy hetes iskolai táborban, arra kapott, nagyon ügyesen beosztotta.

    előzmény:
    Sáraanyu (1)
    2011-08-03  12:44
  10. 2011. augusztus 3. 13:306.

    Egy darabig úgy gondoltam, még ráér a gyerek a zsebpénzre. Aztán megígérte a napközis tanítónéninek, hogy visz piros tintát a nyomdához, a tanító néninek, hogy visz farsangi díszt, ezt-azt.

     

    Persze én is megveszem ha megkérnek, eddig is megvettem egy csomó dolgot az oviba is pl.

    Ezért gondoltam úgy, hogy akkor lássa, hogy "gazdálkodni kell" a megszerzett jövedelemmel.

     

    Nyarlás előtt anyukámtól kaptak 1-1 ezrest, meg húsvétra 500 Ft-ot az egyik rokontól.

     

    Ez volt az induló tőkéjük. Azóta minden szombaton "anyabank" kamatot fizet (10 %-ot) a meglévő pénzecskéjükre.

    Nyaraláskor egy-egy apróságot vettek egyébként 600-700 Ft értékben csak. most már 2000 Ft- felett járnak.

    Egyszer kaptak júliusban hozzá még 500 Ft-ot, és igazából ennyit is tervezek havonta adni nekik pluszban.

    Tízórait nem kell venniük.

    előzmény:
    Sáraanyu (1)
    2011-08-03  12:44
  11. 2011. augusztus 3. 13:275.

    Tati, mondom nincs büfé...

     

     

    Köszönöm mindenkinek, igen, harangocka, én is abból indulok ki, hogy talán a zsebpénz segít neki, hogy korán megértse, nyújtózkodás és a láb viszonylatát :)

     

    Megfogadom a tanácsotokat, nem ellenőrízgetem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_907450 (4)
    2011-08-03  13:22
  12. Torolt_felhasznalo_907450
    Torolt_felhasznalo_907450
    2011. augusztus 3. 13:224.
    még ráérsz 3-4. osztálytól.. +A bűfézésre ne szoktasd rá..
    előzmény:
    Sáraanyu (1)
    2011-08-03  12:44
  13. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2011. augusztus 3. 13:203.

    Én kisgyerek koromtól kaptam zsebpénzt. Havonta egy fix összeget, de soha nem kérdezték van-e még vagy mire költöttem. Viszont nem volt előleg, vagy beosztottam vagy nem, mint a fizut.Általában beosztottam, mert amúgy pofám se lett volna kuncsorogni. 

     

    előzmény:
    Sáraanyu (1)
    2011-08-03  12:44
  14. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2011. augusztus 3. 13:012.

    Ha nincs büfé akkor más a helyzet.

     

    Nekem kiskorombban(régen volt) reggel a tea mellé mindig leraktak a szüleim kétszáz forintot az asztalra, amit vagy elköltöttem a büfében, iskola melletti boltban játékokra, vagy spórolgattam.

    Szerintem nyugodtan rá lehet bízni, a kp-t ha fagyigépre is össze tudta spórolni akkor szerintem nem kell ellenőrizgetni hogy mire költi.

     

    Egyébként se árt hogy ha van a gyereknék egy kis pénz, ha hirtelen kell neki, jobb mint a kártya meg a számla.

    előzmény:
    Sáraanyu (1)
    2011-08-03  12:44

Címlap

top