Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerekorvos kiszállási díj

cica111
Létrehozva: 2011. január 19. 22:11

Sziasztok!

A tapasztalataitokat szeretném kérdezni a gyermekorvosok kiszállási díjával kapcsolatban. Az történt ugyanis, hogy 3 éves kisfiamhoz 1 hete ki kellett hívni a gyerekorvost (nem az ügyeletet), mert annyira hányt és hasmenése is volt, hogy nem akartam végig vonszolni a 3-4 km-es úton. Amikor végzett a vizsgálattal közölte, hogy az ő kiszállási díja 5000 Ft. Ez tényleg így működik manapság??? Persze, nem akartam üres kézzel elengedni, de azért a meghatározott tarifája szerintem nem igazán etikus. Azt hittem, hogy azért napi 2 óra a rendelési ideje, mert a maradék munkaidejében meg kell látogatnia a nem járóbeteg vagy nehezen mozgó betegeket.  Soha nem jött még ki hozzánk a doktor úr, ezért lehet, hogy én élek tévedésben és teljesen normális, hogy ilyen "horibilis" összeget kért el és még számlát sem adott.

A válaszokat és tapasztalatokat köszönöm!

  1. 2014. december 16. 13:2162.

    Látom régi a topik,de itt van a hivatalos lista..


     


    http://www.medped.hu/index.php/fizeta337s-szolgatk-rendel 39

  2. Torolt_felhasznalo_743602
    Torolt_felhasznalo_743602
    2011. január 20. 18:4961.

    NEM! Sehol nem együtt,egyszerre és egy helységben szokták tartani az egészséges és betegrendeléseket,hanem mindig külön.

     

    Amúgy az utolsó mondataid megadják az ottani qupira a válaszokat.

    De,hogy ezt miképp tudják "hivatalosan" csinálni már évek óta,arra csak feltételezéseim vannak.

    Minden esetre rémes!

    előzmény:
    pozsona (59)
    2011-01-20  18:35
  3. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2011. január 20. 18:4360.

    Elméletileg kitűznék a zöld szalagot, ha megemelik duplájára a fizetésüket nem fogadnak el hálapénzt.

     

    Na igen a sarcra nem vonatkozik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. január 20. 18:3559.

    HÁt én azt tök természetesnek tartom, hogy nincs ott a tanácsadáson az egészséges csecsemők és gyerekek között a beteg gyerek. Én azon lennék felháborodva, ha olyan gyerekek keverednének a tanácsadáson egészséges gyerekekkel akiknek taknya -nyála összefolyik, vagy hányással és hasmenéssel küszködnek.

     

    Valami kiskapu, vagy hivatalos megoldás tuti van erre, mert ez már mióta én ezen a településen lakom, tehát már 13 éve így van.

    Ha teljesen szabálytalan lenne már tuti szemet szúrt volna valakinek. Gondolom van valami feltétele, annak hogy így működhetnek, különben mi lenne a beteg gyerekekkel. Nincs gyerekorvos, akkor ne legyenek betegek?

    Gyerek szakorosivizsgájuk tuti nincs nekik. Legalább is a 3-ból kettőnek tuti nincs. A harmadiknak sincs szerintem, mert ő belgyógyász szakvizsgával és felnőtt körzeti orvosi szakvizsgával rendelkezik, és a egyik közeli ismerőse mondta, aki az helyi óvoda-bölcsöde vezetője. AZt is mondta, hogy tanultak gyerekgyógyászatot.

    Ezek a felnőtt körzeti orovosok látják egyébként el az óvoda- bölcsöde orvosi feladatokat is.

     

    Azt, hogy nincs gyermekorvosi szakvizsgájuk az is bizonyítja, hogy dok lakossági fórum volt már a témában, hogy vajon mikor lesz gyerekorvos a településen AMI MÁR VÁROS!! A városvezetés csak igérget, de egyértelműen attól félnek, hogy a felnőtt körzeti orvosoktól elhozott kártyák az ő praxisukat és egzisztenciájukat fenyegetné. Ha lenne bármelyiknek is gyerekorvosi szakvizsgája akkor nem lenne téma a fórumon, közölnék, hogy dehát van gyerekorvos.

     

    Most egyébként meg fogsz lepődni, de még játszótér sincs a városban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743602 (58)
    2011-01-20  17:03
  5. Torolt_felhasznalo_743602
    Torolt_felhasznalo_743602
    2011. január 20. 17:0358.

    Felnőtt szakos háziorvos, ha nincs gyermekszakorvosi vizsgája is, nem vehet el kártyát 18 év alattitól és nem kezelhet,csak sürgős esetben(!) 18 év alatti gyereket!

    És ennek akkor is így kell/ene/lennie,ha nincs a közelben gyermekorvos!!!!

     

    Pontosabban van némi engedmény ha elvállalja,mert nem köteles(!)akkor 16 éves kortól már kezelheti és elveheti a kártyát is. De ezt mindig előre meg kell beszélni vele,ill. a gyerekorvossal,mert előtte normál esetben  ott kell lenni a kártyának is.

     

    Ennek fordítottja is igaz! Legkésőbb a gyerek 18 éves korában a gyerekorvosnak KI KELL jelenteni a praxisából! 18 évest már nem kezelhet és át kell jelenteni,át kell jelentkezni a betegnek felnőtt háziorvoshoz.

    Ezt törvény írja elő orvosoknak és betegeknek is!

     

    Az pedig végképp nem fordulhat elő,hogy a havonta odalátogató gyerekorvos "beteg gyereket nem kezel",csak az egészségeseket nézi meg! Ilyen nincs! Nem válogathat!

     

    Felétek valami nagyon nagy gáz van ezügyben. Nem irígylem az ottlakókat.

    előzmény:
    pozsona (57)
    2011-01-20  14:43
  6. 2011. január 20. 14:4357.

    Hát ezek szerint te sem értesz magyarul!

     

    A gyerekeket gyerekorvos kezeli, a kártyája van felnőtt orvoshoz leadva!! De komolyan nem értem minek írogatsz, ha nem szívesen segítesz!

     

    És lehet hogy nem hisztek el, de a település mind a 3 felnőtt körzeti orvosa fogadja a gyerekek kártáyit, mert itt NINCS GYEREK KÖRZETI ORVOS!! Havonta 1 vagy 2 alkalommal jön egy gyerekorvos a státuszvizsgálatokat megcsinálni. Beteg gyerekeket nem lehet odavinni!

     

    Sok szülő ezért a szomszéd városba áthordja a gyerekeket, vagy ha nem tud menni, akkor kihívja az ott rendelő valamelyik gyerekorvost. A szomszéd város külvárosában,- ami mint írtam km-ben nincs nagyon messze,- 2 gyerekorvosi praxis működik, és mind a kettő pénzt kér a házhoz jövetelért. Akit én hívok és őt szeretik a gyerekek nagyon (semiramis kedvéért: gyerekorvosról beszélek) 3500 Ft-ot kér, a másik gyerekorvos úgy tudom 500 Ft-tal olcsóbb ha kihívjuk.

     

    Mint ahogy írtam ez van, ha szabálytalan ha nem. És mégegyszer bocs az "értetlenkedésért". Azért kérdeztem rá mégegyszer merthogy közigazgatásilag másik körzetbe tartozik a doki. Értem és tudomásul vettem a választ ennek ellenére nem fogok belőle botrányt csinálni, mert szeretném ha legközelebb is jó hangulatban kihívhatnám, és nem tanácsolná nekem, hogy inkább keresek mást helyette.

     

    Semiramis, gondolom te nagyon profi vagy az integrálszámításban, és a jövedelmezőségi táblában, valamint az eredménykimutatás is nagyon jól megy. De gondolom a kettős könyvitel rejtelmei sem állnak távol tőled. Profi vagy összhangzattanból, na és a kottaírás és kottaolvasás is a kisujjadban van!

    És sorolhatnám még a dolgokat amihez én értek.

     

    előzmény:
    semiramis (45)
    2011-01-20  00:50
  7. 2011. január 20. 11:0956.

    Szia!

     

    Nálam 2 hete volt kint a dokinő, szintén mert beteg lett a csöpp, aki 2 hónapos.

    Megviszgálta tüzetesen, aztán a nagyobbra is ránézett, meghallgatta, stb. mert a pici tőle kapta el.

    Én 3000 Ft-ot adtam neki, ő nem szólt, hogy bármennyi lenne a tarifája.

     

    Szerintem is pofátlanság, hogy így közli hogy ennyiért jött ki, pláne hogy előtte nem ebszélt róla.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2011. január 20. 10:4955.

    hát, ez érdekes. helyileg? rózsadomb???

    mert hogy vannak olyan környékek, ahol az embernek a gyógyszert is alig van pénze kiváltani. mi más kerületben lakunk, mint ahol a gyerekorvosunk van, mégis kijön. 2000 ft-t szoktam adni ilyenkor, volt, hogy nem fogadta el.igaz, nagyon ritkán hívom ki...kb 5 évente egyszer.

    előzmény:
    cica111 (1)
    2011-01-19  22:11
  9. 2011. január 20. 10:4454.

    ajánlom az etikai bizottságot.

     

    Ha a gyerek beteg KI KELL JÖNNIE INGYEN ÉS BÉRMENTVE.

    Más kérdés az ember dug valamit (vagy nem), de a "szolgáltatás" ingyenes.

     

    Régebben jártam ugy felhivtam a gyerekorvost, a nővér vette fel, a doktornő most nem tud jönni, hozzam el a hányós gyereket. MOndtam ha nem jön ki feljelentem az etikai bizottságnál. 15 percen belül ott volt és naponta jött fel amig beteg volt. Érdekes......

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2011. január 20. 10:4353.
    Ez mind szép, de a tény az, hogy az országban a gyerekek felét felnőtt háziorvos kezeli - a gyerekorvosi álláshelyek betöltetlensége miatt
    előzmény:
    semiramis (45)
    2011-01-20  00:50
  11. 2011. január 20. 09:2052.

    Szia !

     

    Mi a XVIII. kerületben laktunk, oda is volt-van leadva a gyerekek kártyája. Amikor elköltöztünk Gyálra szerettük volna ha maradt volna a kártya, a doktornő azt mondta, hogy hagyjuk nála, sőt ha kell kijön Gyálra is. Ez többször megtörtént és soha nem fogadott el 1-2.000.-Ft-nál többet, sőt volt olyan, hogy már harmadszorra jött ki (a három gyerek egymás után lett beteg) és a harmadiknál már el sem fogadta, pedig neki is alaphangon is volt legalább benzin költsége, mégsem. Ezután még messzebb költöztünk (Monorra) és ugyanúgy nála vannak a kártyák, mert azt mondta, hogy nyugodtan hagyhatjuk, mert ha kell ide is kijön ! Én az ilyen orvosnál biztos nem is hagynám a kártyát aki megszabott tarifát kér vagy nem hivnám ki, bár az sokszor - nálam a három gyereknél elég fontos - fontos hogy kijöjjön.

     

    előzmény:
    cica111 (1)
    2011-01-19  22:11
  12. 2011. január 20. 08:4251.

    Hello

     

    Ha ez állami rendeléses orvos, akkor nem szabhatja meg a díjat....

    Nekünk magánorvos szokott kijönni, 3 ezer/alkalom, de van,hogy 45 percet itt tölt, tetőtől talpig megvizsgálja a gyereket. Ha magánrendelésre visszük, ugyanennyit kért. De ez más téma, mert ez magánorvos, magánrendelés

    előzmény:
    cica111 (1)
    2011-01-19  22:11
  13. 2011. január 20. 08:3450.
    Anyám, mennyi helyesírási hiba , bocs
    előzmény:
    Sáraanyu (49)
    2011-01-20  08:33
  14. 2011. január 20. 08:3349.

    Mi, mikor Sára megszületett (7 évvel ezelőtt) az első látogatásakor megbeszéltük, hogy hívhatom házhoz 3000 ft-ért. Nem tudom mennyire általánod, de ő megadta a mobilszámát is, igaz, feleslegesen, marhaságokkal sosem zavartam, de mégis b iztonságot adott, h bármikor hívhatom.

    Én úgy gondolom korrekt volt, nekem megért  3000 Ft-ot, hogy a beteg, esetleg lázas gyerekemmel ne keljen BKV-val mennem, ne kelljen ücsörögni a többi beteg között. 

    A leírtak alapján mát tudom, h nem kérhetett volna, én mégis azt gondolom, h akkor is adtam volna neki vmit, ha nem beszéljük meg előre. Ugyanúgy, mint ahogy a házhozhívott ügyeletes orvosnak is mindig adtunk, ha úgy éreztük. 

    előzmény:
    cica111 (1)
    2011-01-19  22:11
  15. 2011. január 20. 08:0948.

    XI. kerületi gyerekdoki a barátnőmtől 7000  forintot kér a kiszállásért!

    A mi gyerekdokink bár még nem hívtam ki csak amikor megszületett a lányom pár hétig járt hozzánk nem fogadta el a hálapénzt.:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  16. 2011. január 20. 07:4947.
    Szia! Nálunk (Budapest, külváros) 2.000Ft a kiszállási díj. Direkt rákérdeztünk. Járvány idején kellett oltatni a kisbabámat és nem akartam bevinni az SZTK-ba.
    előzmény:
    cica111 (1)
    2011-01-19  22:11
  17. Torolt_felhasznalo_743602
    Torolt_felhasznalo_743602
    2011. január 20. 00:5346.

    Mármint a felnőtt körzetidről beszélek!!

     

    Ha egy körzetihez le van adva a kártya,akár felnőtt,akár gyerek körzeti,ha a másik településről jár át,akkor sincs kiszállási díj!!!

     

    Mert a körzetébe tartozol,a körzet meg akkora,amekkorát előírnak neki.

    Ellátási terület szerint van az egész ország "körzetesítve". Budapesten egyszerűbb,vidéki körzetik ilyen szempotból rosszabb helyzetben vannak,mert az ellátási területük,körzetük 40-50 km-re levő több kis település is lehet.

     

    De ekkor sincs  kiszállási díj legálisan.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743602 (43)
    2011-01-20  00:41
  18. 2011. január 20. 00:5045.

    a szeretet nem ok arra, hogy felnöttorvos kezelje öket.

    a GYEREKgyogyaszat MAS, mint a felnött-gyogyaszat.

     

    veszelyezteted a gyerekeidet, ha nem GYEREKorvossal gyogyittatod öket!!!  

    megsugom: barmely belgyogyaszati gabalyba SIMAN es PILLANATOK ALATT BELEHALHAT egy felrekezelt gyerek. es ehhez eleg annyi, hogy a felnöttorvos felnött-szervezetek reakciojaval szamol...

    előzmény:
    pozsona (41)
    2011-01-20  00:39
  19. 2011. január 20. 00:4444.

    hogy kerthetne?!

    NINCS ILYEN DIJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

     

    ¨

    melyik szoval van gondod a harombol? 

     

     

    a többi magyarazatot ld. alabb.

     

     

    en tavozom, semmi ertelme, hogy magyar szavak ertelmet magyarazzam egy masik magyarnak... 

    előzmény:
    pozsona (40)
    2011-01-20  00:37
  20. Torolt_felhasznalo_743602
    Torolt_felhasznalo_743602
    2011. január 20. 00:4143.

    A dolog több sebből is vérzik.

    Ti. ha csak felnőtt szakvizsgája van,akkor nem láthat el gyereket,csak elsősegélyben!

    Tehát 18 év alattiaknak NEM IS KÉRHETI EL A KÁRTYÁJÁT!!!!

     

    Nem is értem,miképp intézi el ezt az OEP-pel TB-vel??

     

    Ugyanis havonta kötelezően jelentést kell küldenie minden háziorvosnak a praxis létszámáról ÉLETKOR és NEM szerint is egyéb adatokkal együtt!!!

     

    Ezt a számítógépéről lementve lemezen,vagy interneten kell küldenie! Csalás szinte kizárt.

    Tehát valójában NEM lehet nála a gyerek kártyája,csak akkor ha 18 év felettinek tünteti fel. Ez pedig CSALÁS és büntetik!!! A TAJ számról rá lehet jönni!

    Szóval nem értem a dokit és én még ilyet nem is hallottam. De ezek szerint bármi megtörténhet,főleg vidéken.

    Rémes!

    előzmény:
    pozsona (37)
    2011-01-20  00:29
  21. 2011. január 20. 00:4042.
    na ezt már holnpa olvasom, jóéjszakát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2011. január 20. 00:3941.
    A gond, hogy a gyerekek szeretik, kedves velük szívesen mennek orvoshoz hozzá, így tuti nem lépek. Ha nincs pénzem akkor beviszem őket, de pl most hányos -hasmenéses vírusnál nem nagyon volt emgoldható,viszont így december hónapban 7000 Ft-om bánta.
    előzmény:
    semiramis (39)
    2011-01-20  00:34
  23. 2011. január 20. 00:3740.

    Akkor sem kérhet, ha másik településen laksz?

     

    Azt tudom, hogy nem köteleles viszont a kártyát befogadni?

    A régi orvosom nem vállalt mikor ide költöztünk, mert ő nem tud kijönni, ha beteg vagyok így ő kérte keressek itt körzeti orvost.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743602 (36)
    2011-01-20  00:22
  24. 2011. január 20. 00:3439.

    azt mondtad, HA NALA LENNE leadva, AKKOR IS KERNE a kiszalasi dijat.

    ERRE mondjuk ketten is (2xeü), hogy nem, nem kerHET olyan dijazast, ami NINCS.

     

    a jo megoldas, hogy ha all es var, akkor odamegy hozza, kezet fogsz vele es terelgeted az ajto fele.

     

     

    ok, tudom, hogy a gyereked egeszsege ennel többet er. ha elkezdted, kinos valtoztatni rajta.

     

    mondjuk gondolj a szavainkra a következö orvoscserenel.  

    előzmény:
    pozsona (37)
    2011-01-20  00:29

Címlap

top