Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombik és EGYÉB témakörök

Torolt_felhasznalo_328926
Torolt_felhasznalo_328926
Létrehozva: 2004. Április 15. 13:32
Sziasztok !
Ide várom azok jelentkezését, akik a lombik-témával valamilyen szinten kapcsolatban vannak (babát szeretnének, mesterséges baba van a pocijukban, vagy esetleg már világra is hozták), és még nem savanyodtak bele a témába, tehát tudnak másról is beszélni..., és esetleg más topikról elüldözték őket a besavanyodottak...! Sőt azok is jöhetnek, akiknek semmi közük nincs hozzá, de szeretnek BESZÉLGETNI !
Szóval nekem egy ici-pici mesterséges babám van, most 5 hónapos, és mindennél jobban szeretem ! Most éppen alszik, így tudom ezt a pár sort lelketlen anyaként leírni (idéztem egy másik topikról). Szóval jelentkezzetek !
  1. 2015. augusztus 31. 14:0116321.

    Sziasztok!


    Van még itt valaki? Él a topic? Mi ma voltunk zárókonzultáción ahol a lombik eljárás lett a befutó, sok mindent tudok, de sok bennem a kérdés is. Nagyon nagyon örülök, de meg is ijedtem picit...jó lenne sorstársakkal beszélgetni kicsit

  2. 2015. augusztus 17. 18:5016320.

    Nekünk már van egy kisfiúnk, de csak nem akar jönni a tesó! A gond nálam van :( 


    Ti hova jártok, melyik intézetbe??

    előzmény:
    jogaborso (16319)
    2015-08-17  18:36
  3. 2015. augusztus 17. 18:3616319.

    Sziasztok!


    Én is itt lennék....


    Második lombik van folyamatban, az eredményre várok....


    Jó lenne veletek dumálni :)


     


    Orsi

  4. 2015. augusztus 13. 20:3216318.

    sziasztok! mi elkezdtük a kivizsgálásokat, egyelőre nincs rendellenesség. elvileg ősszel lesz az első inszemi.

    előzmény:
    zsu cica (16317)
    2015-08-11  13:46
  5. 2015. augusztus 11. 13:4616317.

    sziasztok!mi is lombikra készülünk azoospermiája van a férjemnek tehát   csak a hereszövetet  tudjuk a megtermékenyítéshez használni,már elkezdődtek a kivizsgálásaim a róbert károlyba járunk.jól esne pár bátorító szó, ujra éleszthetnénk a fórumot!


     

  6. 2013. Április 18. 22:4516316.

    Szia,

    ha gondolod, itt is beszélgethetünk, hátha előbb-utóbb becsatlakozik valaki.

     

    előzmény:
    rebmeced (16315)
    2013-04-16  13:58
  7. 2013. Április 16. 13:5816315.
    Én is lennék, indítottam egy másik topikot a táméban, de semmi. Így a régiekből "tanulok". 
    előzmény:
    Vivyenne (16314)
    2011-05-01  16:52
  8. 2011. május 1. 16:5216314.

    Kip-koppp... van itt még valaki?

    Nem tartanék névsorolvasást, de jó lenne tudni, kivel mi van. Jelentkezzetek légyszi!:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_875343
    Torolt_felhasznalo_875343
    2009. július 23. 16:5016313.

    Kiskata!

     

    Én a bpi kaaliba járok, és nagyon elégedett vagyok dr KP vel. A tb-s várólista kb fél év.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. N?k Lapja Café
    N?k Lapja Café
    2008. szeptember 16. 13:0316312.

    Sziasztok!

     

    Szeretettel várunk Benneteket a Nők Lapja Cafe klubjába jövő szerdán szeptember 24-én, 18 órára. A Symbol Étteremben ( Budapest III. kerület Bécsi út 56.). Soma és vendégei a meddőségről, a gyermekvállalás egyéb problémáiról beszélgetnek!

     

    A klubról bővebbet itt olvashattok:

    http://www.nlcafe.hu/soma/20080908/ujra_nok_lapja_cafe_klu b_somaval/

     

    Üdvözlettel:

     

    Nők Lapja Cafe csapata

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_328926 (1)
    2004-04-15  13:32
  11. 2008. szeptember 1. 08:2916311.

    Sziasztok!

     

    Annyira hamar elrepült az idő. Ma reggel óvodába vittem a fiamat . Vegyes érzelmek dúlnak bennem. Egyrészt örülök, hogy milyen nagyfiú már, másrészt sírok, hogy milyen nagyfiú már.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. augusztus 11. 17:0716310.

    Sziasztok, bocs lányok csak egy kis közvéleménykutatást végzek. Ahová jártam régen meddőségibe (régi Nyírő, ma Róbert Károly magánklinika lett) minden lombikért fizetni kell, gyógyszerekkel együtt kb fél millió egy alkalom, fent van a honlapjukon is. Mivel nekünk van még három, tb által támogatott beavatkozási lehetőségünk, és a félmillióst most nem tudjuk bevállalni,  megszeretném kérdezni, melyik intézeteben támogatja  még a tb a lombikokat? A másik pedig,  hol lehetne utána nézni szerintetek, valami statisztikának, ahol kiderül Magyraországon melyik meddőségi intézete a leghatékonyabb. Persze gondolom mindenki arra esküszik, ahol neki babát csináltak, de hátha tudtok ti is ajánlani intézet amiről jókat hallottatok.

    Köszi előre is, üdv Kiskata

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. hha
    hha
    2008. július 22. 00:0716309.

    Szia Zsu!

    Ha megcsodálásról írsz, akkor azok tényleg a mi lányaink voltak, mert csodaszépek. Szerintem.

    Horadi néven garázdálkodom egyébként a lombikbabás fórumon.

     

    Az iwiw-en én is rendszeresen megkukkollak benneteket, sorstársakat, nagyon szépek vagytok négyen!

     

     

    Laffi! Nagyon aranyosak a gyerekeitek!

    Nagyjából el tudom képzelni miről írsz. Bár még csak 2 hónapja gyűröm az ipart, de szó szerint állva elalszom néha, annyira fáradt vagyok!  Mindenki mondta nekem, hogy a gyereknevelés húzós, de ezt igazán akkor érti meg az ember, mikor már benne van. a 2 kiscsaj minden agyi és fizikai kapacitásomat leköti. Sajnos én sem vagyok annyira türelmes és ősanya típus, mint amit magamról anno elképzeltem, és ettől csak még rosszabbul érzem magam, csalódtam magamban.

    Remélem ez csak az első időszak fáradtsága és később belerázódom, de az biztos, hogy könnyebb nem lesz, nekem sincs gyakorlatilag semmi segítségem, a férjem éppen, hogy beesik az ajtón a negyed 8-as fürdetésre.

    Nekem az a nap fénypontja, mikor 8-kor letesszük aludni a lányokat és tudunk 2 szót váltani, jó végre egy felnőttel beszélgetni.

    előzmény:
    zsu1124 (16308)
    2008-07-09  16:23
  14. 2008. július 9. 16:2316308.

    Cilee! Te írogatsz a lombikbabás honlapra is? Mert egyszer bekukkantottam az öribabás topicra és megcsodáltam egy mostanság örökbefogadott ikerpárt. Lehet, hogy a Tieid és én nem kötöttelek össze Téged azzal a számomra ismeretlen nicknévvel???? Mindegy, mi a válaszod, nagyon örülök a hírnek, legyetek végtelenül boldogok és egészségesek!

    Heidi hírének is természetesen örülök, de erről már tudtam, sőt, volt szerencsém személyesen is megnézni és kezembe fogni a nagylegényt. 4 és fél kilós Luca lányom kb. 6 hónaposan volt. Na, most se sokkal több. Pedig már az ikrek 13 hónaposak!

    Olyan jó néhanapján hallani Felőletek!

    Laffi, amit írtál magadról, az több, mint szomorú és elgondolkodtató. Csak jó lenne valakitől segítséget kérni. Nem szakemberre gondolok első körben, hanem egy olyan személyre, aki esetenként tudna Téged helyettesíteni napközben. Hogy a monotóniából kizökkenjél. Mégha fizetni is kell érte (persze, ez anyagi helyzettől függ), megérné! Nekem is vannak bizony nehéz pillanataim (napjaim)... Csak nekem sokszor a párom se tud segíteni. Merthogy nincsen itthon.

    Ennyi volt az írogatás, felébredtek a lányok. Még jövök!!!!!

    Sok pusza mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 1. 17:1316307.

    hha/ c...e!

    Gratulálok a kislányok örökbefogadásához. Nagyon szépek  Neveljétek tündérkéiteket boldogan!

     

    Heidi!

    Neked is nagy gratula, bár az IWIW-en már megtettem.............

      jó lenne képet látni Mátéról.

     

    Nálunk:

    Pici Milán nagyot nőtt az ősz óta, egyre inkább hasonlít apámra  aki csak 2x láthatta őt, pár hetes volt mikor apu balesetben meghalt.  Amúgy ő egy jó, nyugodt kisgyerek, remélem hogy ilyen is marad.

    A lányok készülnek az ovikezdésre. A szobatisztasággal célegyenesben vagyunk. Teszek fel friss képet.

    Nagyon nehéz időszakban vagyok ősz óta, főleg a kezeletlen depim miatt, és a lányok is keményen feszegetik a határokat a folyamatos hisztivel. Azt hittem majd tavasztól könnyebb lesz, jóidő, napsütés, de sajnos ennél nagyobb lehet a gond. Segítségem nincs csak a párom, mindent magunknak kell megoldanunk.

    Nagyon-nagyon kevés a türelmem sajnos a gyerekekhez, és kicsi problémákból képes vagyok nagy problémákat csinálni.

    Még jó hogy a párom türelmes, mert nehezen viselném el önmagam fordított helyzetben.... Egyszóval a nagycsaládos üzemmód nem sétagalopp, sokkal nehezebb mint amire számítottam. Pláne ezzel a lelki/pszichés háttérrel.

     

    Visszaolvastam, megnéztem a képeket tündériek a gyerek,

    Gyorsan elment ez a pár év, mióta a topic indult.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_245019
    Torolt_felhasznalo_245019
    2008. június 26. 17:0316306.

    Két ilyen sok nekem egy napra!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. június 26. 14:5216305.
    Lányok, kicsordult a könnyem, nagyon boldog vagyok, hogy végre Ti is igazi család lehettek . Nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_441449
    Torolt_felhasznalo_441449
    2008. június 25. 16:5116304.

    Cilee, a második képet még nem is láttam. Tetszik ez a rózsaszín kombináció.

     

    Tündérmackónk ma 5 hetesen 4740 gramm és 60 cm. A születési súlyához képest 1060 grammot gyarapodott és 5 cm-t nőtt!!!

    előzmény:
    hha (16303)
    2008-06-24  21:24
  19. hha
    hha
    2008. június 24. 21:2416303.

    Ha már Heidi elkezdte, akkor én is jelentek!

     

    Mi pont Heidiék kisfiának születése napján hozhattuk haza a szívszerinti kislányainkat. 2,5 éves ikerpár, szerelem volt első látásra!

     

    Elmondhatatlanul boldogok vagyunk!

     

    Annyira örülök, hogy mindenkinek szépen alakul a sorsa!  

     

    Puszi!

    Adri (korábban: cilee)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_441449
    Torolt_felhasznalo_441449
    2008. június 24. 21:0416302.
    És akkor a folytatás: kisfiúnk 7-8,5 fél órát alszik éjjel. Így egy szavunk sem lehet. Igazi kis Tündérmackó, szépen gyarapodik, csak akkor sír ha éhes, akkor viszont nagyon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_441449
    Torolt_felhasznalo_441449
    2008. június 24. 21:0216301.

    Sziasztok! Esz, sylvi köszönöm.

     

    Bemásolom amit május 29-én a lombikbaba fórumunkra írtam.

     

    A telefonom, mint valamennyiünknek más csengőhangra volt állítva. Csakhogy nem a telefont csörrent meg. :-) Május 25-én este 22:46 órakor érkezett egy levél, amit mi aznap már nem olvastunk el, mert már aludtunk.  Akkor még nem is sejtettem, hogy valószínűleg hosszú időre ez volt az utolsó átaludt éjszaka. 

    Másnap reggel indult a hétfő, és már túl voltam egy-két munkahelyi sürgős dolgon, amikor egy erős késztetést éreztem, hogy benézzek a g-mailre. Délelőtt 9:48 órakor olvastam az e-mailt és mosolyogtam. Közben kollégám kérdezett tőlem valamit, még most sem tudom, hogy mit, de legalább ötször megkérdezte én meg csak néztem rá üveges tekintettel. Szabályosan megijedt, hogy megbuggyantam. Előtte még értelmesnek tűntem, aztán egyik percről a másikra nem jutottak el hozzám a hangok, a szavak. Átküldtem az e-mailt a férjemnek, és kértem, hogy hívjon vissza ha elolvasta… Még engem is meglepett a nyugodt és kiegyensúlyozott hangja. Nem beszéltünk sokat, hisz még semmilyen részletet nem ismertük, de tudtuk éreztük, hogy igen Máté a mi kisfiúnk. A nevet nem mi adtuk, de amikor először olvastam olyan nagyot dobbant a szívem, hogy rögtön arra gondoltam szebb, bibliai nevet mi sem adhattunk volna neki. Isten ajándéka, lehet ennél többet kérni?

    Ezután felhívtam Zita asszonyt és elkezdtem a körözést a cég épülete körül. Fogalmam sincs, hogy hányszor mentem körben és arra se nagyon emlékszem már mit kérdeztem. Csak azt tudom, hogy folyamatosan mosolyogtam és nagyon örült a lelkem. Megtudtam, hogy ez most egy kivételes helyzet, mert kisfiúnk családba született és a házaspárnak nagyon fontos, hogy mielőbb megtörténjen a lemondás. Istenem, belegondoltam abba, hogy most mi lett volna, ha már a 6 hét meggondolás lenne érvényben. És nem miattam hasított belém a fájdalom, hanem miattuk.

    Kedd este mehettünk Őt megnézni. Azt hittem soha nem telik el az idő kedd estéig. És soha nem gondoltam volna, hogy igazi kihívás lesz dolgozni, munkát átadni. Sokkal nehezebb volt, mint az összes tárgyalásom együttvéve.

    Kedden kölcsön kocsival indultunk, mert a kocsink szerelőnél volt. Bevallom előtte már sűrűn látogattam a mellékhelységet.
    Este 19 órára értünk Szekszárdra, a 100 valamennyi kilométer egy örökkévalóságnak tűnt. Sokan kérdezték már, hogy mit éreztem, éreztünk amikor megpillantottuk Őt. Megnyugvást. Harmóniát. Nem volt eufórikus érzés, nem sírtunk. Gyönyörködtünk benne és olyan természetesnek tűnt minden!!! Azóta is minden vele töltött perc természetesnek tűnik. Olyan nyugalom vett erőt rajtunk, hogy azt szavakkal nem lehet kifejezni.

    Másnap a nyilatkozat tétel előtt már nem voltam ennyire nyugodt a hőségrekordban. A vérszerinti szülők késtek a dugó miatt, így egy kicsit izzadtunk a szurkoló lányokkal együtt.

    A nyilatkozatról csak annyit, hogy az is teljesen nyugodt körülmények között zajlott és felolvasás közben egyszer csak meghallottam a templom órájának zenélését. Gyönyörűen muzsikált!!! Amikor megérkeztünk reggel és kiszálltunk a kocsiból, akkor is zenélt. Így utólag visszagondolva olyan volt minden, mint a mesében. A lányok tudják, hogy volt izgalom a csúszás miatt, de higgyétek el, hogy semmilyen nyomott nem hagyott bennünk. Már csak a szépre emlékezünk. De hogyan is emlékezhetnénk másra, hisz kisfiúnk gyönyörű! Ő a mi kis csodánk! És érdemes volt rá várni. Tudtuk, éreztük, hogy Zita asszony rátalál majd a mi kisbabánkra és így történt. Nagyon köszönjük neki. Nehéz szavakba önteni, hogy mit is érzek ezzel kapcsolatban. Akik már örökbefogadtak tudják, akik pedig várakoznak hamarosan megtudják majd.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. június 24. 19:0016300.

    Jujjj heidi hatalmas gratula .

    Mesélj!

     

    eszti: aranyosak lehetnek a törpök :).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_245019
    Torolt_felhasznalo_245019
    2008. június 23. 12:3316299.

    Jajdejóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!

     

    Mesélj!

     

    És, hogy jópéldával járjak elöl íme az enyimek.

     

    Vilmos néha  már nem csak megtiltja Helgának a dolgokat, hanem időnként kifejezetten ilyeneket mond: Játszhat vele, megbeszéltük.

    Ma reggel figyelmeztette az apját, hogy a kocsit nem a parkolóban hagytuk tegnap, hanem a keresztutcában. A dolog szépséghibája, hogy ez neki is csak a parkolónál jutott eszébe.

     

    Helga jön-megy, tarol, lépcsőtmászik és nagyon sokat is képes egyedül eljátszogatni magában. Anno Vilmossal mindig azt hittem, hogy én hagytam ki a lehetőséget, hogy rászoktassam a járókára. Helga megnyugtatott, hogy a járókás gyerekek másmilyen alapanyagból vannak. Sajnos, most lázas és délelőtt kénytelenek voltunk megjárni az ügyeletet a gyerekorvos javaslatára.

     

    Ti jöttök!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441449 (16298)
    2008-06-22  20:13
  24. Torolt_felhasznalo_441449
    Torolt_felhasznalo_441449
    2008. június 22. 20:1316298.

    Sziasztok!

     

    Sylvi Beninek nagyon gratula a szobatisztasághoz. És jobbulást neki.

     

    Hát én is jó régen jelentkeztem már, pedig már egy jó ideje nem vagyok kakukk tojás. Sőt én vagyok a világlegboldogabb édesanyja!

     

    Kisfiúnk 2008. május 21-én született 3680 grammal és 55 centiméterrel. Most már aludnia kellene, de a nagy meleg ellenére zabálhatnéka van. Úgyhogy sajnos mennem is kell.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top