Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Alváslabor

Torolt_felhasznalo_736584
Torolt_felhasznalo_736584
Létrehozva: 2004. Április 15. 12:28
Sziasztok!

Volt már valaki közületek babájával a Madarász utcai alváslaborban?
  1. 2009. január 6. 15:5213.

    Szia!

    Most készültök az alváslaborba?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_313750 (12)
    2009-01-04  16:53
  2. Torolt_felhasznalo_313750
    Torolt_felhasznalo_313750
    2009. január 4. 16:5312.

    Szia bobita555! Szeretném megkérdezni, h milyen volt az alváslabor?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_742661 (11)
    2008-06-09  12:28
  3. Torolt_felhasznalo_742661
    Torolt_felhasznalo_742661
    2008. június 9. 12:2811.
    szia!ámbár jo régi a bejegyzés én most találtam ide mivel most megyünk a Madarász utcai alváslaborba! szoval az én kisfiam 19 honapos és még szopik! azért megyünk hozzájuk mert éjjel légzéskimaradásai vannak a lurkomnak és nem pedig azért mert éjjel gyakran ébred mégis a nem tul kedves hölgy ugy fogadta a hirt hogy szopik még a kisfiam, hogy atya ég! és hogy készüljek egy alapos fejmosásra! no comment....reszketö gyomorral készülünk a "nagy "napra ezekután
    előzmény:
    melinda7 (10)
    2004-10-13  13:44
  4. Torolt_felhasznalo_763975
    Torolt_felhasznalo_763975
    2004. október 13. 13:4410.
    Sziasztok!
    Mi is voltunk a Madarász u-i kórház alváslaborjában kisfiam egy éves születésnapja előtt. Bercike soha nem volt igazán jó alvó, de nem is ezért mentünk, hanem tanácsot kérni, hogy költözés után hogyan szoktassuk majd kisfiunkat az új szobájába, ágyába, hgy az új környezetben ne hirtelen történjen vele sok új dolog, legyen ideje aklimatizálódni. Idáig el sem jutottunk, ui. a főorvosnő megkérdezte, hogyan alszik el Bercike. Mondtam, szopizva. Erre jól leszúrt, hogy már fél éves korban le kellett volna szoktatni a szopásról, semmi értéke a tejnek. Mondtam, hogy Bercike anyatejen kívül mg alig eszik mást, ez a tápláléka, és nagyon szépen fejlődik, mellesleg a szopizás megnyugtatja. És nem ez volt a kérdésem. . . Erre a főorvosnő közölte, hogy a tej nem nyugató és nem "nass", hogy csak úgy hébe-hóba egyen, különben se a gyerek döntse el mikor szopik, és már ezt a kezdetektől jól elszúrtuk. És mondjam neki, hogy már nincs tejem, elfogyott, ne adjak neki. Egy kis sírás nem árt neki, Halkan megjegyeztem, hogy soha nem hazudnék a gyermekemnek, nem mondok olyat, ami nem igaz. Erre azt mondta, akkor viseljem a következményeit. Érdekes, hogy szöges ellentétben ál a Le Leche Liga ajánlásaival. Én végig azt követtem, a tanácsadónőjük is mindig megerősített, hogy jól csinálom. Igaz, néha majd' kipurcantam a fáradtságtól, de legalább vidám, kiegyensúlyozott, elégedett a kisfiam. Az anyukám mesélte, hogy engem "időre" etetett - azaz nem igény szerint -, ráadásul csak 3 hónapig szopiztam, mégis rossza alvó voltam. Szóval nem tudtam elhinni, hogy mindez a szopizás miatt van. . . (Bár tudnám, miől lenne jobb az éjszakánk!) De ezután már nem akartam többé igénybevenni a kórház szolgálatatásai, és remélem, nem kell ilyen anti-bababarát intézménybe mennünk soha.
    Sajnálom, hogy ilyen negatív tapasztalattal szolgálok ezügyben, én a kismamatársaimtól, gyakorló anyáktl többet tanulok, mint bármilyen rangú orvostól. Ennek ellenére tudom, hogy vannak nagyon jó orvosok és kórházak. .
    Maja
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_212859 (9)
     
  5. Torolt_felhasznalo_212859
    Torolt_felhasznalo_212859
    2004. október 13. 09:299.
    bocsi, "vettek vért". . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_212859 (8)
     
  6. Torolt_felhasznalo_212859
    Torolt_felhasznalo_212859
    2004. október 13. 09:288.
    Sziasztok!
    Mi is voltunk a Madarászban, előszőr egy elbeszélgetés volt, hogy az esti szertartás milyen, körülmények milyenek, stb. . . , aztán vettek fért, koponyaröntgen, végig nagyon kedvesek és jófejek voltak, aztán mivel tejallergia derült ki, már nem kerültünk be alvásra.
    Szerintem érdemes elvinni, ha szemetek, bármikor el lehet jönni, van még alváslabor más kórházban is.
    Érdemes Dr. Kemény Jánost keresni, nagyon korrekt és lelkiismeretes, nekünk azóta is sokat segít, bármikor hívhatom, stb. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_884482
    Torolt_felhasznalo_884482
    2004. október 12. 21:427.
    Szia!
    Most 6 hónapos a kisfiam, és két hónapja voltunk az alváslaborban.
    Nekem jók a tapasztalataim.
    Este jött a doktornő, megvizsgálta.
    Csak akkor tették rá a műszereket amikor már majdnem aludt, és átaludta az éjszakát.
    Nem találtak nála semmit, reggel mégegyszer megvizsgálta az orvos, aztán hogy megnyugodjak leküldtek a gégészetre is, de ott sem találtak semmit.
    És a teljes biztonság érdekében visszahívtak bennünket hasi ultrahangra, és nyelésröntgenre, de ott is jó lett az eredmény.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_736584
    Torolt_felhasznalo_736584
    2004. Április 15. 16:506.
    Köszi az eddigi hozzászólásokat. Valahogy sejtettem, hogy ez valahogy így fog működni, de már úgy elvagyunk keseredve. Mi már bejártuk a neurológiát, egyébként ha szeretnéd a babádat egy jó gyerekneurológushoz elvinni, privibe adok számot nevet, és nem magán, szóval tb-s a cucc!
    Amiért szeretném a 9 hónapos kisfiamat elvinni az azért van, mert kb 6 hetes korától 5 és fél hónapos koráig átaludta az éjszakát. Azóta viszont mintha elvágták volna, pedig semmilyen körülmény nem változott felébred egy éjszaka alatt olyan 10-14szer. Ha alszik borzasztó nyugtalan, fura hangokat hallat, nyög, elég ijesztő nézni. Igazából erre még senki semmi okosat nem tudott mondani, így ez volt az utolsó reményem. Most minket délre hívtak oda, akkor ott először el kell majd mondani mit produkál a gyerek? Vagy el se vigyem?
    előzmény:
    Gaby20 (5)
     
  9. 2004. Április 15. 15:425.
    Szia!

    Mi múlt hét szerdán aludtunk bent a Madarász alváslaborjában, mert a majd öt hónapos kisfiam két hónapos kora óta nagyon nyugtalanul alszik, dobálja magát és rugdos egész éjjel. Nem tudok sajnos pozitív tapasztalattal szolgálni, mert az éjszaka szörnyű volt a bánásmód meg méginkább. Eleve úgy kezdte a csaj , aki benn volt éjszakás, hogy sokan jönnek ide ( mert megkérdeztem milyen sűrűek a rosszul alvó gyerekek), de ált. nem a babának, hanem az anyukának van problémája!!!! Tehát mi beképzeljük, hogy rosszul alszik a gyerek!!! Ezenkívül teleaggatták zsinórokkal, elektródákkal, amitől alig bírt mozogni és annyira meg volt ijedve az új környezettől, meg a műszerektől, hogy 1órát üvöltött mire elaludt, utána pedig félóránként-óránként sírva ébredt. Persze így nem volt reális amit produkált, nem is bírt mozogni nemhogy rugdosni. A doktornot nem is láttuk, rá sem nézett a gyerekre, márcsak abban bíztam, hogy megnézeti neurológussal. Reggel a csaj azt mondta, hogy a rugdosáson kívül enyhe remegést is észrevett a gyerek kezén, úgyhogy valami tényleg nincs rendben, mivel o volt az éjszakás el is ment. Mikor a nappalos megjött, közölte, hogy csüt. ön nincs neurológus, majd pénteken felhívnak, mit mondott a dokino a videora és ad idopontot az ideggyógyászhoz
    is. Ok, gondoltam, akkor várunk. Másnap reggel csörög a telefon, és nem a doktorno, hanem az asszisztense hívott, hogy a dr. no nem talált semmi kórosat
    abban, amit a videon látott és nem tartja indokoltnak a neurológust sem, majd küldik a leletet postán. Erre felment a pumpa, és mondtam a csajnak, hogy
    szerintem ez nem normális viselkedés egy gyerektol és annyit megtehetnének, hogy beutalnak ideggyógyászatra, nem kerül nekik semmibe úgyis
    a tb fizeti, amit tolem vonnak le, nemigaz hogy ennyire nem képesek és így leráznak minket. Erre azt mondta : " semmi gond, viszhall" és letette. Nem akartam
    hinni a fülemnek és olyan ideges lettem, hogy sírvafakadtam, felháborító ahogy viselkedtek velünk.
    Ezekután nem javaslom senkinek, de ha ez menyugtat téged akkor menjetek el. Mi baja a babádnak, amiért el akarod vinni? Ha kérdésed van csak írj!!!

    Gaby
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736584 (1)
     
  10. 2004. Április 15. 13:344.
    Nekem a férjem volt alváslaborban nemrég (28 éves), persze felnőtteknek valóban, szóval a gyerekeknek valót sajnos nem ismerem. Mindenesetre a férjem, aki nagyon jó alvó (horkolás miatt került oda), ő is azt mondta, hogy a sok műszer miatt alig tudott valamit aludni, azt is felszínesen, így aztán persze nem is horkolt. Szóval egy pici babával valószínűleg tényleg nagyon nehéz lesz. Miért fogtok oda menni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736584 (1)
     
  11. Torolt_felhasznalo_814977
    Torolt_felhasznalo_814977
    2004. Április 15. 13:273.
    szia,

    a nagynéném volt az unokahúgommal 4 évvel ezelőtt. így ez nem tegnap volt, de leírom, hogy mi történt. először az unokahúgom nem aludt el, annyira izgatott volt, hogy fent volt végig. reggelre nagyon nyűgös lett és sírt, és hazamentek. másodszori próbálkozásra elaludt ugyan, de nem sokat. . . kb. 1-1, 5 órát, ha aludt, és sírva ébredt, mert annyira megijedt a környezettől, eszközöktől stb. . . órákba telt, míg megnyugtatták. . .

    tudom, ezek nem épp a legjobb tapasztalatok. . . de hátha segített. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736584 (1)
     
  12. Torolt_felhasznalo_814977
    Torolt_felhasznalo_814977
    2004. Április 15. 13:272.
    szia,

    a nagynéném volt az unokahúgommal 4 évvel ezelőtt. így ez nem tegnap volt, de leírom, hogy mi történt. először az unokahúgom nem aludt el, annyira izgatott volt, hogy fent volt végig. reggelre nagyon nyűgös lett és sírt, és hazamentek. másodszori próbálkozásra elaludt ugyan, de nem sokat. . . kb. 1-1, 5 órát, ha aludt, és sírva ébredt, mert annyira megijedt a környezettől, eszközöktől stb. . . órákba telt, míg megnyugtatták. . .

    tudom, ezek nem épp a legjobb tapasztalatok. . . de hátha segített. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736584 (1)
     

Címlap

top