Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Abortusz 24-ig hetig

Torolt_felhasznalo_977581
Torolt_felhasznalo_977581
Létrehozva: 2010. június 25. 14:41

Angliaban megszakitanak egeszseges terhesseget a 24-ig hetig!!!!

 

Szerintetek?

  1. 2017. január 24. 17:45114.

    20.héttől kell megszülni!


    Sajnálom a történteket!


    Altatásban megműtik.


     

    előzmény:
    FB#931161790328443 (113)
    2017-01-20  19:26
  2. 2017. január 20. 19:26113.

    Sziasztok nekem a lanyom most túra meg hogy beteg a baba 14 hetes ijenkor elveszik vagy meg kell szülni?

    előzmény:
    Panndi (108)
    2010-06-30  14:20
  3. 2010. július 1. 19:36112.

    Down-os gyermekem van, és ismerek számtalan Down-os illetve még Edwards-os gyermeket nevelő családot is, ezért engedd meg, hogy pontosítsalak. 

     

    Egy Down-ossal együtt lehet élni, lehet nagyon szeretni őket, sőt lehetetlen nem imádni őket, de teljes életet élni nem lehet. Iszonyú sok lemondás, sok kétség, fájdalom, aggódás és kérdés merül fel ebben az esetben, a fejlesztések ellenére is.  Mindent át kell szervezni, át kell gondolni, és ennek kell alárendelni. És akkor még csak arról beszéltünk, amikor mi, szülők még élünk. Mi történik, ha mi már nem leszünk??? 

     

    Nem biztos, hogy még egyszer képes lennék vállalni, hiába imádom, és meghalnék érte, akkor sem tudom...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (24)
    2010-06-25  15:20
  4. 2010. július 1. 19:16111.
    Nagyon indkololt esetben elmennek a 16. hétig itthon. Nekem ezt egyszer egy védőnő mesélte, aki mint helyettes területi védőnő foglalkozott ab előtt álló nőkkel. Mondta, hogy volt egy "kislány", aki 15 éves volt, későn vette észre, nem mert szólni, stb., és az utolsó pillanatban jöttek, épp, hogy befért a 16. hétbe. Nagyon izgult érte, nehogy baja legyen ... nem tudom mi  lett vele.
    előzmény:
    mókáskanál (106)
    2010-06-30  13:58
  5. 2010. július 1. 19:05110.

    Sziasztok! Én ezt nagyon durvának találom!! 7 éve élek angliában,2 gyermeket szültem itt,most várom a harmadikat,de én még erről nem hallottam! Ma voltam tanácsadáson,és kiváncsiságból megkérdeztem a szülésznőmet erről. Abortusz a 18.-ig hétig van,utána csak akkor szakítják meg a terhességet,ha valamilyen rendelleneség igazolható a babánál! Azt is mondta,hogy ritka amugy az ilyen kései abortusz,nyomos indok kell hozzá!! Ő tőbb mint 15 éve van a szakmában,de még nem sok olyan esetről hallott,hogy a 15.-ig hét után nyomós indok nélkül elvették volna a babát,olyanról meg még nem is hallott,hogy egézséges babát 20 hetesen elvettek volna!!!! Ennyi erővel,ha nekem a legközelebbi ultrahangon biztossá válik,hogy újra fiam lesz,én is mondhatnám azt,hogy bocsi akkor mégsem kell,mert már van belőle otthon kettő is. Persze nem tennék ilyet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  6. 2010. június 30. 15:00109.

    Olvasgatom a hosszászólásokat,és le kell írnom a véleményemet róluk.

    Jó lenne ha már végre,itt a huszonsokadik században a nők felnőnének végre és tudomásul vennék a következőket: azét mert ők elvetéltek és szomorúak még nem kell kiborulni azon hogy más abortuszra megy, mindenkinek más az élete és semmi de semmi közünk más életéhez. Nekem is volt vetélésem,és akkor mi van?Nem fogok hónapokig amiatt vergődni mert a természet volt olyan kegyes hozzám hogy időben elvette a magzatot és nem várt mondjuk addig amíg egy beteg babát meg kelljen szülnöm,vagy egy fogyatékos gyerek tönkretegye a család életét. Biztosan vannak akik örömmel gondoznak fogyatékos gyereket, én nem szeretnék ezek közé tartozni, mert tapasztalom nap mint nap hogy egy egészséges gyerek mennyire megterhelő fizikailag szellemileg anyagilag, el tudom képzelni egy fogyatékos gyermekkel milyen lehet, arról nem beszélve hogy szerencsétlen valószínűleg nagyon élvezi hogy mondjuk béna,vagy értelmi fogyatékos,vagy vak,stb.......

    Nem kell az abortuszból ekkora ügyet csinálni! Én személy szerint örülök hogy van ilyen lehetőség, mert sokszor jobb megoldás mint megszülni a gyereket. Nekünk ha most jönne még egy gyerek,akkor szerintem 3 hónap múlva az utcára tenne a bank mert az én teljes fizetésem nélkül éhenhalnánk. Nyilván nem tartanám meg. Kikérném magamnak hogy ne legyen jogom dönteni a saját testem felett. Ha egészséges a terhesség ha nem.

    Másrészt:milyen jogon néz le bármely nő egy másikat azért mert ő elveteti a gyerekét? Annyira bírom az ilyen vehemens ősanyákat,akikben annyi empátia nincs hogy átgondolják,az az ember vajon miért döntött az abortusz mellett.

    Én a magam részéről nem tartom gyilkosságnak,mert ha az lenne nem engedélyeznék. Vannak országok ahol be van tiltva mert a sok ökör vallásos ezt így látja jónak. Csak tudnám mi a jó ebben egy nőnek,ha mondjuk nem bírja a fogamzásgátlót a szervezete,máshogy védekeznek,és terhes lesz mellette akkor milyen jó lehet mindet megszülni,mondjuk akár 6-8 gyereket. Ezért is mondtam én örülök hogy engem nem néznek ebben az országban fejőstehénnek és eldönthetem hány gyereket akarok.

    Köldöksérv? Én is meggondolnám,hogy akarok e olyan gyereket,akit már pár naposan műteni kell mert eleve már egy betegséggel született,az altatásnak ki tudja milyen kockázata lehet rá,lehet e miatta maradandó fogyatéka,kiújulhat e sérv ami késöbb megint egy műtétet igényel,na neeeeee. Ha nem egészséges,akkor bizony nagyon meggondolnám megszüljem e. És valószínűleg nem szülném meg.

    Lehet hogy kegyetlen vagyok, de ideje lenne már ésszel gondolkodni mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_977581 (1)
    2010-06-25  14:41
  7. 2010. június 30. 14:20108.
    Én másfél hónapja veszítettem el a 13 hetes babámat. Beteg volt, azt mondta több orvos is, hogy a 20. hétig meghalna méhen belül. Hiába tudtam, hogy beteg, és hiába bizonyosodott be a műtét után, hogy nem tudott volna életben maradni sehogy sem, a döntést mégis nekünk kellett kimondani. És ez szörnyű... Én is abortusz ellenes vagyok, sosem gondoltam volna, hogy egyszer én is ott fogok feküdni a műtőasztalon. Mégis megtörtént :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  8. 2010. június 30. 14:10107.

    Dúrva! nem olvastam vissza, de ez már felér egy gyilkossággal!Az a magzat már életképes emberke.

     

    Vannak esetek, amikor az AB a kissebbik rossz, de szép lassan már átesnek az emberek a ló túloldalára.

     

    Élettel, egészséggel összeegyeztethetetlen okok miatt elfogadom az Ab létjogosultságát, de nálam itt a határ.

     

     

    (Ha belegondolok, hogy fiamat nem terveztük, és hogy imádom mégis....)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_977581 (1)
    2010-06-25  14:41
  9. 2010. június 30. 13:58106.

    Itthon sem 12. hét a határ....

     

     

    Egyszer egy nőgyógyászati rendelőben a folyosón mellettem beszélte meg az orvos a kismamával az abortuszt. 16. hét körül járt a leányzó, és az orvos ultrahangra küldte, nem zavarta el azonnal...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_977581 (1)
    2010-06-25  14:41
  10. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. június 30. 13:46105.

    Ezt énis olvastam, és sajnos ez nem légbőlkapott infó.

    a kilenvenes években volt aGATTACA c. film. akkor még durvának látszott, de ma már elképzelhető.

    előzmény:
    szuszmoc (102)
    2010-06-29  17:01
  11. 2010. június 29. 18:10104.
    Nagyon igazad van...
    előzmény:
    Inaara (86)
    2010-06-26  11:02
  12. Torolt_felhasznalo_765740
    Torolt_felhasznalo_765740
    2010. június 29. 17:55103.
    Annyira azért nem biztosak a mai uh vizsgálatok. Ha valami rendellenességet találnak, pl az általad említett nyúlszáj, egyből felmerül a gyanú, hogy nem "csak" ennyi a probléma.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (99)
    2010-06-28  17:38
  13. 2010. június 29. 17:01102.
    Volt egy kutatás, ami szerint ha kimutatnák genetikai vizsgálattal, hogy a magzat homoszexuális lesz (mert elvileg kimutatható), akkor a szülők 90%-a (!!!) az abortusz mellett döntene...És bár vitatott egyesek szerint, de valljuk be, az nem az élettel összeegyeztethetetlen és nem is betegség! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (99)
    2010-06-28  17:38
  14. 2010. június 29. 02:13101.

    Arra meg gondolni sem merek,hogy a 24 héten már simán tudható a gyerek neme,tehát lehet,h van aki azért veteti el a gyerekét,mert nem a kívánt nemű lesz?

     

    Tavaly születtek ikrek környezetemben 25,5 hetesek és életben vannak és egészségesek.Tehát,ha egy 25,5 éves már életképes,akkor egy 2 4hetes már szinte egy kész ember.Gyakolratilag gyilkosság.Arról ne is beszéljünk,hogy minél előrehaladottabb terhességet szakítanak meg,annál durvábbak lehetnek a szövődmények.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_977581 (1)
    2010-06-25  14:41
  15. 2010. június 29. 01:11100.
    Iszonyatosan nehéz döntés lehet, nem irigylem senkitől. Én vesztettem el babát, nagyon rossz volt, de ha belegondolok, hogy betegen született volna (genetikai vizsg. volt, tudom, hogy beteg volt), igy utólag nem áldoznám fel a családom életét.... Magyarország nem elfogadó a mássággal kapcsolatban, és egy beteg gyerek mérhetetlen nagy terhet ró egy családra. Bár ha azt nézzük valahogy még szerencsés is voltam, nem nekem kellett dönteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (99)
    2010-06-28  17:38
  16. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. június 28. 17:3899.

    Szerintem nem hazárdírozás, ha egy anya kitart a gyereke mellett.

    Én sem tudnám eldönteni hogy kinek a feladata dönteni. De a jelenlegi állás szerint az anya dönt.

     

    de valahogy mégsem értem azt az anyát, akinek nem kell a gyerek csak mert nyúlszájú lesz...pár év és az is elég ok lesz a második-harmadik trimeszteres abortuszokra, hogy nem kékszemű és szőke a baba.

     

     

    előzmény:
    bnepat (98)
    2010-06-28  17:23
  17. 2010. június 28. 17:2398.

    Meg lehet mondani, hogy kb. mekkora lesz a gerincének a sérülése.

     

    És hidd el nekem, te sem hazárdiroznál, hogy talán csak kicsit lesz hátfájós...

     

    Nem vagyok abortusz-párti, és hiába olvastam el rengeteg cikket, tanulmányt, hiába mentem rajta keresztül egy elhalt terhesség miatt, máig nem tudom megmondani, kinek van joga dönteni, kinek van több joga, hogyan is kellene/lehetne ezt szabályozni....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (97)
    2010-06-28  15:33
  18. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. június 28. 15:3397.

    "Azért a sérülés mértéke sem mindegy..... Például egy nyitott gerinc esetében, az abszolút élhető élettől a totális, négy végtagra kiterjedő bénaságig minden lehet. Az utóbbit nem kivánnám a gyerekemnek. "

     

    Semelyiket nem kívánnám a gyerekemnek, de vajon meg lehet azt mondani hogy csak kicsit lesz hátfájós a gyerek, vagy le is bénul?

    Nemtudom.

    Az "apukával" beszéltem csak aki köldöksérvet mondot. ettől még rekeszsérv is lehet. lehet hogy nem volt képben.

    nemtudom embereknél hogy történik, de az egyik macskámnak rekszsérve volt 6éve, azóta ís jól van. mondjuk ez mástéma.

     

     

     

    előzmény:
    bnepat (96)
    2010-06-28  15:22
  19. 2010. június 28. 15:2296.

    Azért a sérülés mértéke sem mindegy..... Például egy nyitott gerinc esetében, az abszolút élhető élettől a totális, négy végtagra kiterjedő bénaságig minden lehet. Az utóbbit nem kivánnám a gyerekemnek.

     

    A köldöksérv csak születés után alakul ki. Biztos hogy nem rekeszsérvet állapítottak meg az ismerősödéknál? Mert utóbbi 99%-ban élettel összeegyeztethetetlen állapot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (95)
    2010-06-28  13:17
  20. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. június 28. 13:1795.

    Na ez a gáz. Olyan gyerekeket is elvetetnek, akiket egyébként akartak volna, csak hát kiderült pár dolog az ultrahangon.

     

    Az egyik ismerősünk a napokban vetette el a gyerekét, mert kiderült hogy köldöksérves..... A hugom is köldöksérvvel születt, ma már semmi nem látszik belőle, megműtötték pár naposan, és már mindenki elfelejtette. 20éves lesz a napokban.

     

    Ugyanez van a nyitott gerincesekkel, meg a végtaghíányosokkal.

    nyitott gerinces emberkét is ismerek, családtagom, egyébként meg nőgyógyász.

     

    Ha a mai világban születtek volna a hugom meg a nőgyógyász rokonom, akkor az ő szüleiknek is felajánlották volna az abortuszt, vagy vetélést....furcsa.

     

    furcsa nekem az a tudathasadásos gondolkodás is, hogy egyik pillanatban várjuk a babát, de ha kiderül hogy sérves akkor minél hamarabb szabaduljunk meg tőle. Nem vagyok abortuszellenes, mert sok tinilánynak nincs más választása, de ezeket a késői abortuszokat nem értem.

     

     

    előzmény:
    elsi1 (94)
    2010-06-26  19:57
  21. 2010. június 26. 19:5794.

    Az a baj,attól félek,hogy átesünk a ló másik oldalára és a magzati diagnosztikának közsönhetően mindenkit elvetetünk,aki nem 100%,pl hiányzik egy ujja,vagy nyúlajka van,pedig ezekkel simán lehet élni.

    Sérülés: fontos,hogy a szülő hogy áll hozzá,fontos,hogy ő el tudja -e fogadnmi a sérülést és milyen képet közvettít a gyerek felé,mennyire érzeteti a gyerekkel,hogy sérült,sokszor szidják a sérült gyerek szülei a társadalmat,hogy nem elfogadó,miközben-lelkük mélyén-ők sem tudják elfogadni a sorsukat( a sérült gyerek születését követően  acsaládok 80%-a szétszakad)Ismerek olyan családot,ahol a lány egyik kézfeje hiányzik,a szülők sosem éreztették vele,hogy ő "fogyatékos",ennek köszönhetően a lány és környezete is elfogadja őt/önmagát és egy kiegyensúlyozott ember,.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  22. 2010. június 26. 16:5293.

    Tényleg filozófiai a vita és ahogy nézem, csak abban nem értünk egyet (ámbár ez a legfontosabb), hogy igenis van jelentősége annak, hogy mikortól magzat a méhben fejlődő élet. Kiemeltem a "fejlődő" szót, mert mert nagyon lényeges. (A 12 hét pedig tudtommal nem laikusok, hanem tudósok által állapíttatott meg, úgyhogy van benne értelem és jogos.)

     

    Azt hiszem ez a vita addig fog tartani (mármint nem ezen a fórumon, hanem világszerte), amíg nem találnak tökéletes és mindenki számára elérhető módszert, hogy ott jöjjön baba, ahol nagyon várják.

    És ha ez bekövetkezik, végre "csókoltatjuk" a férfiakat...

    előzmény:
    Inaara (92)
    2010-06-26  16:05
  23. 2010. június 26. 16:0592.

    A véleményem nem változott.Lényegében filozófiai a vita, mert tagadhatatlan, hogy egy életet szakítanak meg az abortusszal, akármikor is végzik el.Tisztában vagyok azzal, hogy meddig embrió és mikortól magzat a méhben fejlődő ember, de ennek nincs jelentősége.

    Azt írod: "Először is, ami fontos: még nem magzat."Nos, egyáltalán nem fontos.Ezt hívják relativizálásnak.Tökmindegy, hogy éppen hogy is hívjuk:az élet a fogantatással indul, pont.Hogy aztán hány hetesen szakítják meg, az tulajdonképpen lényegtelen.Megszakítják így is, úgy is.

    Ez a bizonyos 12. hétnél meghúzott határ önkényes.Ha belegondolunk, minden élet kioltása büntetendő (mégcsak halálbüntetés sincs nálunk) - kivéve az abortuszt...Hangsúlyozom, nem vagyok abortuszellenes - véleményem szerint az állam, a társadalom nem tud mit kezdeni ezzel az egésszel, egyfajta "kollektív lelkiismeretfurdalása" van, és próbáljuk magunknak megmagyarázni, hogy a 12. hétig szemet hunyunk felette, az még nem számít, még nem ember (?!), de utána...na hát azt már nem...

     

    Az abortuszt pedig leginkább férfiak szeretnék betiltani - igaz a mondás, hogy ha a férfiak esnének teherbe, már rég alapvető és elidegeníthetetlen, alkotmányban rögzített  emberi jog lenne az abortusz a világ minden országában... (Viccesnek szánt mondás ugyan, de legkésőbb a rómaiak óta tudjuk, hogy nevetve kell megmondani az igazat).

    előzmény:
    eda-1952 (89)
    2010-06-26  13:57
  24. Torolt_felhasznalo_750339
    Torolt_felhasznalo_750339
    2010. június 26. 14:4291.

    Máshol is, és akkor mi van?

    Sajnálom a meg nem születetteket, de valószínűleg jobb így nekik, mint egy szar élettel. 

    Ha igazán borzongatni akartál volna, a youtubeos videókat is belinkeled ezekről a "gyerekekről". 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_977581 (1)
    2010-06-25  14:41

Címlap

top