Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

SALUS cipő minősége

stefi0203
Létrehozva: 2010. Április 26. 21:22

Minap rátaláltam egy fórumra, ahol a SALUS cipők minőségéről beszélgettek, és minden hozzászóló nagyon rossz véleménnyel volt. Volt akinek 1 nap alatt levált a szandál talpa, volt akinek kibírt egy hónapot, de senki nem írt jót. Ez egy 2009. 09. havi topik volt, tehát annyira nem ősrégi. (nem nlcafe-s)

 

Most készültem ilyen szandált venni, de most kicsit elbizonytalanodtam.

 

Tapasztalatokra vagyok kíváncsi.

 

Köszönöm!

  1. 2012. február 17. 14:1313.

    Mi is tavaly vettünk egy szupinálós Salus szandit, amit már eleve meg sem kellett volna venni, de muszáj volt valahonnan szerezni egyet, és akkor, abban a pillanatban csak ezt találtuk. Már rögtön azzal indítottuk, hogy egy cipész átvarrta a felső pántját, mert azt annyira bénán csinálták meg, hogy a pánt felső része reljesen belevágott a húsba, szóval egyáltalán nem illeszkedett a láb vonalához. Aztán a varrás szép lassan elengedett, ráadásul tök györsan kopott a talpa.

    És tudom, hogy ez itt nem a reklám helye, de én szívből javaslom a Maus Tanoda cipőket, szandikat. Most mindkét gyerekemnek ilyen szandija a van az oviban (az egyik szupinálós, a másik lúdtalp betétes), szépek, kényelmesek, jó minőségűek és olcsóbb, mint a Salus. Igaz, hogy elmentünk érte Perkátára (ott van a gyár és egy kis bolt is), de megérte nagyon. Ja, és a csizmájuk is Maus, velúr bőr, belül birka gyapjú, vízálló, szupinálós és 5900,- Ft-ba került tavaly december elején....

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-04-26  21:22
  2. 2010. Április 27. 21:3112.

    A Supyval szintén nem túl jók a tapasztalataim. De mindenkinél más nem vált be, úgy látom!

    Nekünk 3 hétig bírta a talpa!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2010. Április 27. 20:5511.

    Néztem a supy-kat is, de azok már nagyon "gyógycipő" kinézetűek. A salus is, de a supy...

    És nagyon kicsi a kínálat. Legalábbis a neten. Vagy lehet, hogy rossz helyen kerestem?

  4. 2010. Április 27. 09:0010.

    A fiam már több mint 10 pár Salus cipőt hordott amióta járni tud (3 és fél éves 27-es cipőt hord).  Eddig egyel voltak problémáink. Levált a talpa. Gond nélkül kicserélték.

     

    A váltó cipőknek (amiben sohasem motorozik) soha semmi baja nem volt. Tökéletes állapotban növi ki. A motorozós cipőknek jócskán le van kopva a talpa mire kinövi. De nem hiszem, hogy van olyan cipő, ami ezt jobban bírja, ő sokszor órákat motorozik naponta.

     

    Supináló sarkú cipők közül próbáltunk már Dr Leót és Supyt is, de nálunk a Salus jobban bírta a kiképzést.

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-04-26  21:22
  5. 2010. Április 26. 23:329.

    Szia,

     

    nekem a nagyobb fiam hord évek óta Salus cipőket. Nekünk egyikkel sem volt minőségi problémánk, pedig volt köztük, őszi, téli, nyári. Az oviban is ezt hordja bentre kb. tavaly augusztustól, most kezd egy kicsit elhasználódottnak tűnni, de strapálja rendesen, minőségi kifogás nincs vele. Ezt a tanévet még kibírja. :) Én nagyon ajánlom ezt a márkát és az ára is sokkal elfogadhatóbb szerintem, minta boltokban kapható "minőségi" cipőknek kikiáltott társainak. Nekünk is a gyerekorvosunk ajánlotta különben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  6. 2010. Április 26. 22:338.

    Szia!

    A lányom 5 éves. 3 éves kora óta szinte kizárólag Salus cipője van (kinti/benti szandi, félcipő, téli bakancs). Soha semmi bajunk nem volt egyik cipővel sem!

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-04-26  21:22
  7. 2010. Április 26. 22:277.

    Szia, nálunk még egy cipő sem lett elmotorozva, úgyhogy ebben nem vagyunk mérvadók.

     

    DE: rendszeresen SALUS-t hordunk. Nálunk még egynek sem vált le a talpa. A minőségét egyszer kérdőjeleztem meg, mikor a fűzős cipőnek a fűzőlyuknál lévő kis fémkarika lejött, de ez a használhatóságot nem befolyásolta.

     

     

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-04-26  21:22
  8. 2010. Április 26. 22:126.

    Szia!

     

    Az én kisfiam is ilyen cipőket/szandálokat hord, eddig (kopp-kopp) semmi baj nem volt velük. Kb. 1 éve vettük neki az elsőt, most készülünk venni a negyediket.

    A tavaly nyár elején vett szandálja most a benti szandál, semmi baja nincs, azonkívül, hogy kezdi kinőni. :-)

    A másik, amit tavaly tavasszal vettünk, egy zárt orrú szandál, kisfiam annyira szerette, hogy ha kapok ugyanilyen modellt, akkor most is pont ilyent fogok venni neki.

    Az őszi Salus cipőjét is hordja még most is, annak az orrát motorozta el, de ez gondolom bármelyik másik cipővel is így lenne, úgyhogy most az új mellé kap majd cipőorrvédőt is. :-)

     

    Szóval szerintem jó minőségű cipők, nekünk a gyerekorvos ajánlotta, mikor járni kezdett a manó, hogy ilyen cipőt adjak rá, de teljesen meg vagyunk vele elégedve. Szerintem aranyosan is néznek ki, és az áruk sem vészes.

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-04-26  21:22
  9. 2010. Április 26. 21:345.

    Szia!

     

    Az én lányom kb. tavaly ősz óta Salus szandit hord itthonra. A minőségével semmi kifogásom, talán most kezd egy minimálisan elengedni a varrás az egyik pántnál, de már lassan úgy is kinövi, sokáig már nem tudom ráadni. Nekünk mindőségben nem volt rosszabb, mint bármelyik másik szandál.

     

     

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-04-26  21:22
  10. 2010. Április 26. 21:304.
    Az én gyerekeimnek is ilyen van, évek óta. Tavaly volt egy rossz széria, az őszieknek nálunk is levált a talpa, visszavittem, és kérdés nélkül kicserélték. Akkor mondta a hölgy, hogy ez gyártási hiba, és akkortájt volt egy ilyen sorozat. Se előtte, se azóta nincs vele semmi bajunk, és nagyon korrektül rendezték.
    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-04-26  21:22
  11. 2010. Április 26. 21:283.
    Csak erről nem írnak benne.
    előzmény:
    regan (2)
    2010-04-26  21:27
  12. 2010. Április 26. 21:272.
    5 ilyen topik van a tiéden kívül
    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-04-26  21:22

Címlap

top