Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Terhesség vagy vetélés?

fulopag
Létrehozva: 2010. Április 11. 11:03

Sziasztok!

 

Igazából azért írom ezt le, mert hátha egy kis megnyugvást hoz, meg hátha épp járt így valaki mint én is, s tud adni egy kis biztatást, ami nagyon rám férne.

 

Márc. elején volt egy spontán vetélésem, ca 5 hetes lehettem. Szerencsére műtéti befejezés nem kellett, voltam dokinál, azt mondta minden rendben van.

Márc. vége felé kellett volna megjönnie a menstruációmnak, de nem jött meg. Csináltam tesztet, 2-t is. Az első halványa, a második pár nap után már erősebben pozitívat jelzett.

Aztán kb. 1 hete elkezdtem barnázni. Első pár napban csak tényleg enyhe volt, aztán egyre erősebb. Voltam dokinál 3 napja, de még nem látott semmit, így gyógyszert sem írt fel. Lévén, lehet még akár méhen kívüli is a terhesség. 1 hét múlva kell visszamennem hozzá. Szerinte még nagyon korai a terhességem ezért nem lát semmit.

 

De ez valami katasztófa... ez a várakozás teljesen kikészít.

Egyfolytában ezen agylok. Pihengetek, Magnéziumot szedek + vitamint. 

 

Járt valaki hasonló helyzetben, s jól zárult neki?

 

Kedden megyek megint orvoshoz, de az még olyan soká van...

  1. 2010. Április 12. 10:3913.

    Szia!

    Én háromszor vetéltem. Az elsőnél 3 hónapig hordtam egy üres petezsákot (Ami fejlődött!), mire kiderült, hogy baba nincs benne.

    A második kb. 5 hetesen halt el. 

    A harmadiknál majdnem elvéreztem, kb.: 1/4 órán múlt az életem.

     

    Az első vetélésnél azt hittem belerokkanok a baba elvesztésébe. Megfogadtam, hogy megerősítem magam lelkileg. Folyamatosan azt mondtam magamnak, hogy ha el kellett mennie annak oka volt. Ha megmarad, valószinűleg beteg lett volna. Stb...

    A lélek erősítés nem ment 100%-an de a depressziót elkerültem.

     

    Most három gyermeket nevelek, teljesen egészségesek, közel 4 kg-al születtek (Nem egyszerre.).

     

    A pecsételős barna vérzés nem biztos, hogy rosszat jelent. Kívánom, hogy minden sikerüljön és szülhess egy szép, egészséges babát. Ha azonban ez a terhesség sem sikerül, jó lenne ha várnál egy kicsit a teherbeeséssel. Ha március elején volt egy vetélésed, akkor nem biztos, hogy a méhed ilyen hamar fel tudott készülni egy újjabb terhességre. Legalább 6 hét szükséges a belső regenerálódásra. Nekem minden vetélés után azt mondták, hogy min. 1-1 1/2hónapot várjak a következő terhességgel.

    Az első egészséges terhességem a vetélések után 9 hónappal sikerült.

     

    Sok sikert és kitartást kívánok!!! 

     

     

    előzmény:
    fulopag (1)
    2010-04-11  11:03
  2. 2010. Április 12. 10:1312.
    sajnos egy cipoben jarunk csak nekem most volt szombaton a mutet.nekem 7 hetes korba halt el.csak nekem rossszab mert en lombikos voltam,igy nehezebb feldolgozni,ujra kezdeni nekunk sokkal nehezebb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2010. Április 12. 08:2911.

    Köszönöm szépen a hozzászólásokat és a biztatásokat!

     

    Már csak 1 napot kell várnom!

    Remélem minden rendben lesz.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. Április 11. 17:2310.
    én voltam, aki itt is butaságot írt.... beta hcg. asszem, ma már nem nyilvánulok meg semmilyen formában...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_765740 (8)
    2010-04-11  14:38
  5. 2010. Április 11. 17:209.

    Bocs, tök blama, igazatok van! Nem mintha számítana, hogy tudom, csak baromságot írtam... siettem, na.

    Az enyhe vérezgetés viszont lehet a kezdeti terhesség egyik kísérőtünete. Nekem legalábbis ezt monda a dokibácsim....

    előzmény:
    ezjóvégre (5)
    2010-04-11  12:18
  6. Torolt_felhasznalo_765740
    Torolt_felhasznalo_765740
    2010. Április 11. 14:388.

    Szia!

     

    Az első vetélés és a második pozitív teszted között nagyon rövid idő telt el (ha jól értelmezem max 2-3 hét). Ha nem volt művi befejezés, akkor még magas lehetett az első terhesség miatt a hcg-d (valaki itt bcg-t írt, az nem az). A hormonháztartásod is megborulhatott kicsit.

     

    Ezeket nem azért írom, hogy elkeserítselek...

     

    Ha visszamégy a dokihoz és terhességet állapít meg, ragaszkodj a progeszteronhoz, mert az első trimeszter végéig azt a petefészkednek kellene termelnie és ha alacsony a szint, az barnázást majd vetélést okozhat.

     

    Ha mégsem lennél terhes (ne így legyen), akkor se hagyd magad. 

     

    Fel a fejjel, most mást úgysem tudsz tenni egy hétig, csak hogy optimista vagy.

    előzmény:
    fulopag (1)
    2010-04-11  11:03
  7. Torolt_felhasznalo_657006
    Torolt_felhasznalo_657006
    2010. Április 11. 14:257.
    Nekem a szomszédom volt így:vetélés előtt sokat vérzett,aztán a 8. héten végleg..most újra terhes,az elején volt némi vérzés,de azóta minden ok,már a 18. hétnél tart.Neki azt mondta az orvosa,hogy ez így volt jó,hogy utána hamar terhes lett.Ne aggódj,jövő héten már biztos tudnak konkrétabbat mondani!!Vigyázz magadra!
    előzmény:
    fulopag (1)
    2010-04-11  11:03
  8. Torolt_felhasznalo_847668
    Torolt_felhasznalo_847668
    2010. Április 11. 13:556.

    Szia!!!!

     

    én semmi tanácsot nem tudok adni, viszont sokat fogok gondolni Rád, és  nagyon szoritok, h  sikerüljön a Baba :)

    előzmény:
    fulopag (1)
    2010-04-11  11:03
  9. 2010. Április 11. 12:185.

    méhen kívüli terhességnél pedig ugye a petefészekben nem látni semmit,

     

    Egy apró észrevétel:

     

    Normál esetben a méhben keresendő a beágyazódott embrió.

     

    Méhen kívűli terhességnél pedig gyakran a petevezetőkben vagy akár a petefészekben,hasüregben is lehet...

    előzmény:
    VinnieJ (2)
    2010-04-11  11:17
  10. 2010. Április 11. 11:594.

    1. Az embrió nem a petefészekben van, hanem a méhben!

    2. A vérezgetés, barnázgatás egyáltalán nem normális, legfeljebb gyakori

    előzmény:
    VinnieJ (2)
    2010-04-11  11:17
  11. 2010. Április 11. 11:183.

    Szia!

     

    Annyira friss a vetélésed, hogy nem lehet tudni, annak a folyománya -e, ami most van, vagy ilyen gyorsan egy újabb babuci kopogtatott?

     

    Amikor nekem egyszer elhalt a baba - 6. és 9. hét között -, művileg fejezték be, mert a szerevezet addig  "állapotos maradt", nekem ezt mondták és mástól is így hallottam. Ettől Neked még újabb baba is lehet, vigyázz magadra!...

    előzmény:
    fulopag (1)
    2010-04-11  11:03
  12. 2010. Április 11. 11:172.

    Szia!

    Először is ne aggódj, mert:

    - a spontán vetéléseket ált. nagyon hamar bekövetkező teherbeesés követi. Saját tapasztalat, meg még egy pár ismerősé! Tehát simán lehet, hogy igen, terhes vagy!

    -a barnázás véleményem szerint teljesen normális jelenség, sőt, a terhesség elején vérezgetés is előfordulhat a hormonális változásoknak köszönhetően. Annál többet nem tehetsz, mint hogy a dokival lecsekkoltatod. Így, hogy ő már megnézett, próbálj meg ülni a fenekeden, a vérzés korántsem jelent mindig rosszat. 

    - méhen kívüli terhességnél pedig ugye a petefészekben nem látni semmit, ilyenkor vér- és vizeletmintával nézik meg a bcg-hormon szintet. Ha továbbra is nő,de nincs baba  a petefészekben, akkor erős a gyanú, hogy méhen kívüli. Ezt mindenképp műtét követi. Ha csökken, vagy egy eredmény ismeretében alacsony, akkor elhalt terhesség, és azért nem látni mást. 

     

    Szóval próbálj meg nyugodt maradni, bár tudom, rohadt nehéz. És ne keseredj el, abszolút elképzelhető, hogy gyermeket vársz! 

    De ha nem, ne légy szomorú, hidd el, olyan gyorsan eltelnek ezek a hónapok, és hipp-hopp, ott lesz a pici a pocakodban!

    előzmény:
    fulopag (1)
    2010-04-11  11:03

Címlap

top