Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csípőiz.gyull,perthes-kór

Beuska81
Létrehozva: 2010. március 25. 09:07

Sziasztok!

 

4 és fél éves kisfiamnak idén már harmadszor jött elő a csípőizületi gyulladása. Tegnap az orvosnál szóba került, hogy esetleg perthes-kórban szenved. A röntgen nem mutatta ki biztosan, így MRI-re várunk ami április közepén lesz. Addig viszont megöl a bizonytalanság, nagyon aggódunk.

 

Reménykedünk, hogy esetleg a mandulája okozza neki ezt a sok gyulladást, a teljes kivizsgálása lassan befejeződik. A fül- orr- gégész nem talált semmi különöset, de ajánlotta a mandula kivételét (ha az MRI-je negatív lesz). 

Látszólag egészséges mandula lehet bűnös? TEgnap elfelejtettem megkérdezni a dokitól, bár ha a kivételét javasolta, akkor gondolom igen. Ma meg lesz a laborja is.

 

Örülnék, ha írnának hasonló helyzetben lévő szülők, hogy hogy gyógyult ki ebből a gyerkőce. 

 

Itt a szép idő és még a játszótérig sem mehetünk el. Ki tudja meddig...

 

Köszönöm a válaszokat! Szép napot mindenkinek!

  1. 2019. Április 11. 06:3346.

    A 4 évesemnek tegnap diagnosztizáltak a Perthest. Sajnos alig van róla fent info. Sok minden kavarog bennem  Kevés a válasz.  Annyit mondtak, hogy örülni kell a korának, mert később nagyobb a baj  Gyógy úszás lett felirva és 6 hét múlva kontrol  Meg cataflam, ha fáj neki. És kb ennyi  Van olyan itt akinek hasonló korú volt a gyerkőce és már van tapasztalata  Köszönöm  ha válaszoltok! 

    előzmény:
    azul (43)
    2019-01-27  11:45
  2. 2019. március 8. 09:5545.

    Szia Melinda!


    Szívesen beszélgetnék Veled erről a betegségről, hogy Ti már hol tartotok. Megadnád a számodat?


    Köszönöm


    Judit


    klopi@citromail.hu

    előzmény:
    Melinda130183 (26)
    2017-04-25  12:26
  3. 2019. március 6. 15:1944.

    Szia Azul, szívesen felhívnálak, ha engeded. Kérlek írd meg a telószámodat: klopi@citromail.hu


    Nagyon köszönöm


    Judit

    előzmény:
    azul (43)
    2019-01-27  11:45
  4. 2019. január 27. 11:4543.

    Szia! Én 25 éves vagyok és 15 éve élek Perthes kórral. Nálam 10 éves koromban kezdődött és nagyjából 18 évesen indult újra a keringés a csípőmben. Ez az időszak a legkeményebb a gyereknek és a szülőknek is, ekkor kell nagyon észnél kell lennie a szülőknek és figyelni a gyerekre, biztosítani a csípő kíméletet, és figyelni arra, hogy ne sumákolja el a gyerek a gyógytornát, úszást  stb. Arra is figyeljetek oda, hogy ne érezze azt folyon, hogy vele baj van és ne érezze magát kirekesztve a többi gyerek játékából. Ez a periódus tarthat 1 évig 5 évig, de akar 10ig is. Mindennek a kulcsa a tehermentesített mozgás: rendszeres gyógytorna, úszás!! , kerékpározás. Ha van lehetőség rá és a gyerek is szereti, akkor próbáljátok ki a vizilabdat, a csapatszellem és a folyamatos úszás miatt ez szerintem aranyat ér és ha tetszik a gyereknek, nem fogja egy kötelező rossznak éreni az úszást és nem fogja a betegséghez kötni. Fontos a szakértő és lelkiismeretes orvos is. Mi nagyon sok orvosnál jártunk az országban és voltak jó és rossz tapasztalatok is. Ha egy orvos járógépet ír fel, azonnal váltsatok: csak elsorvasztja az összes izmot a lábában és sose lesz a régi! Mankó kell! Ha csodaszereket és drága csontképzőket ír fel váltsatok: a Perthes esetében nincs keringés az érintette területen, így oda nem jut el semmilyen csodaszer, maximum jó porcos lesz a gyerek válla, de a combfej az nem. Ha egy orvos havonta hív kontrollra és mindig elveszi a pénzt az lehúzás, legharamarr 2-3 havonta lehet megfigyelni változást a combfejen, idősebb korban 6 havonta. Ebből a szempontból tudom ajánlani a SOTE Ortopédiai Klinikáját, nekünk az vált be legjobban. 


    Összességében: jó orvos, tehermenetsítés, gyógytorna és gyógytesi (vagy teljes felmentes az iskolában, ha már javul a helyzet mehet a részleges felmentes is), úszás és bármi ami ehhez köthető, rengeteg türelem és kitartás a szülőnek és sok támogatás a gyereknek


    Hála a szüleimnek nekem ez mind megvolt, de mint minden gyerek én is néha csaltam el ezekből, néha fociztam a srácokkal vagy otthon egyedül, amikor nem látták. Ezek mind beleférnek módjával, legalábbis nálam belefértek, mert most egy enyhén deformált és csak frontok és nagyobb megterhelés utan fájó, kicsit sántító csípővel élhetek. 


    Sok erőt kívánok nektek és a gyógyulást!

    előzmény:
    Nikolett31 (42)
    2018-09-21  18:40
  5. 2018. szeptember 21. 18:4042.

    Szia ,nekem/ nekünk segíthetsz , most állapították meg nálla Kedden és csak október 8.án megyünk vissza az ortopédiára :(  kifiam 9 éves lesz most 28. án 2,5 cm el kiesebb az egyik lába mindenre kíváncsi vagyok !! Hogy műtik,mint műtik, meddig kell rejta lennije a csípőrögzítőnek és mikor le veszik meddig kell gyógytornára járni kb , és hogy ezek után mikor szaladhat, ugrálhat, tesizhet,focizhat újra??? Előre is köszönöm a válaszod !!!

    előzmény:
    teleknoi (41)
    2018-01-08  12:12
  6. 2018. január 8. 12:1241.

    Szia.


    Én nagyon szívesen segítek amiben tudok. 13 éves gyógyult Perthes-es kisfiam van akinek mind a 2 lába beteg volt.


    sosemtanulodmeg@gmail.com


    Üdv: Noi


     

    előzmény:
    82moni (38)
    2017-11-22  11:54
  7. 2018. január 8. 12:1240.

    Szia.


    Én nagyon szívesen segítek amiben tudok. 13 éves gyógyult Perthes-es kisfiam van akinek mind a 2 lába beteg volt.


    sosemtanulodmeg@gmail.com


    Üdv: Noi


     

    előzmény:
    82moni (38)
    2017-11-22  11:54
  8. 2017. november 27. 01:5939.

    Szia Melinda!Én szívessen felvenném veled a kapcsolatot.Nállunk biztos ,hogy Perthes😟8 évessek vagyunk.És szomorúak😟

    előzmény:
    Melinda130183 (24)
    2017-03-28  10:01
  9. 2017. november 22. 11:5438.


    Sziasztok!Mi most estünk bele😟Pethes kór.Pont most töltöttük a 8 évet.A legrosszabb fejlődési kórban😟Mankózunk.A kistesó lány es ő most lett 4 éves.A suliban nagyon segítik a kisfiamat.Nagyon szomorú dolog😟Van valaki aki esetleg közel lakik hozzánk?Úgy beszélgetnék erről személyessen os másokkal!!!Mi Pčcelen lakunk.A rövid történetünk.A kisfiam mondta,hogy fáj a lába,mire én; csak nő a csontod!Már nem csak fájt,de húzta is a lábát.Késöbb már délután is.Az elején csak reggelente.Elvittem a háziorvoshoz.Ő rögtön mondta,hogy hívjam Tarcsán a Flór F .kórházat ha nem fogadnak,akkor reggel Heim Pál.Ebből Heim Pál lett,de miután megvizsgálták közőlték hogy nem oda tartozunk ezért menjünk át az ortopéd klinikára.Ott közőlték hogy oda sem tartozunk,de a doki megviszgált minket.Rögtön rtg-lett belőle.Ott latták is,hogy Pethes kór ,azonnal küldött mankóért es utána átkisért a gyógytornászhoz hogy megmutassák a mankó használatát.Ez egy hónapja volt.Nov.30.-ára kaptunk MR -re időpontot😟Én nagyon várom mit fog mutatni,peddig mondta hogy semmi jelentősége csak nyomonkövetés végett kell.Be volt gyulladva azért fájt neki.Kapott cataflan cseppet,de még mindig fájlalja.Gondolom még mindig gyúlladt.4 hét múlva kéne visszamennünk,de én MR után visszaviszem😟Várom a jelentkezéseteket.Nagyon ki vagyok borúlva.Ő látszólag jól viseli,de nálla sosem lehet tudni,nem igazán mutatja ki az érzéseit.Egyszer csak kiborúl es kijön belőle minden😟Félek ettől a pillanattól.Persze elötte nem mutatjuk,hogy ez a dolog mennyire bánt minket.Ti otthon is tudjátok tehermentesíteni?Én itthon nem kényszerítem a mankóra,mert lehetetlen😞Véleményetek?Meglátásotok?Mi még nagyon kezdeti stádiumban vagyunk!Már előre félek mi lesz nyáron.Biztos sokkal nehezebb lesz.Mindenkinek sok erőt és kitartást kívánok.Akinél meg vegűl nem jelentkezett a kór az tegye össze a két kezét.Puszi mindenkinek és fel a fejjel


     


    ELŐZMÉNY:

     


    előzmény:
    Melinda130183 (35)
    2017-06-07  12:43
  10. 2017. november 22. 09:4137.

    Sziasztok!Mi most estünk bele😟Pethes kór.Pont most töltöttük a 8 évet.A legrosszabb fejlődési kórban😟Mankózunk.A kistesó lány es ő most lett 4 éves.A suliban nagyon segítik a kisfiamat.Nagyon szomorú dolog😟Van valaki aki esetleg közel lakik hozzánk?Úgy beszélgetnék erről személyessen os másokkal!!!Mi Pčcelen lakunk.A rövid történetünk.A kisfiam mondta,hogy fáj a lába,mire én; csak nő a csontod!Már nem csak fájt,de húzta is a lábát.Késöbb már délután is.Az elején csak reggelente.Elvittem a háziorvoshoz.Ő rögtön mondta,hogy hívjam Tarcsán a Flór F .kórházat ha nem fogadnak,akkor reggel Heim Pál.Ebből Heim Pál lett,de miután megvizsgálták közőlték hogy nem oda tartozunk ezért menjünk át az ortopéd klinikára.Ott közőlték hogy oda sem tartozunk,de a doki megviszgált minket.Rögtön rtg-lett belőle.Ott latták is,hogy Pethes kór ,azonnal küldött mankóért es utána átkisért a gyógytornászhoz hogy megmutassák a mankó használatát.Ez egy hónapja volt.Nov.30.-ára kaptunk MR -re időpontot😟Én nagyon várom mit fog mutatni,peddig mondta hogy semmi jelentősége csak nyomonkövetés végett kell.Be volt gyulladva azért fájt neki.Kapott cataflan cseppet,de még mindig fájlalja.Gondolom még mindig gyúlladt.4 hét múlva kéne visszamennünk,de én MR után visszaviszem😟Várom a jelentkezéseteket.Nagyon ki vagyok borúlva.Ő látszólag jól viseli,de nálla sosem lehet tudni,nem igazán mutatja ki az érzéseit.Egyszer csak kiborúl es kijön belőle minden😟Félek ettől a pillanattól.Persze elötte nem mutatjuk,hogy ez a dolog mennyire bánt minket.Ti otthon is tudjátok tehermentesíteni?Én itthon nem kényszerítem a mankóra,mert lehetetlen😞Véleményetek?Meglátásotok?Mi még nagyon kezdeti stádiumban vagyunk!Már előre félek mi lesz nyáron.Biztos sokkal nehezebb lesz.Mindenkinek sok erőt és kitartást kívánok.Akinél meg vegűl nem jelentkezett a kór az tegye össze a két kezét.Puszi mindenkinek és fel a fejjel

    előzmény:
    Marcsi09 (22)
    2017-03-13  01:05
  11. 2017. június 20. 07:5436.

    Szia!


     


    Köszike :)


     


    Nálatok milyen eredmény született? Várakozásnak megfelelő? 


    Elhiszem, hogy elfárad a lemondásba, hiszen most még önfeledten kellene játszania a testvérével, társaival :(


     


    Nem, nálunk semmi megkötés. Démoklész kardja már nincs a fejünk felett, korlátok nélkül élhet. :)

    előzmény:
    Melinda130183 (35)
    2017-06-07  12:43
  12. 2017. június 7. 12:4335.

    Szia!


    Örülök, hogy jó hírt kaptatok!!!! ...és egy kicsit irígy is vagyok :)


    Félre ne érts! Mi jún.15-én megyünk kontrollra, és félek... Úgy szeretnék jó hírt kapni, főleg mert a fiam is nagyon készül rá. Hiába beszélünk vele, hogy ne azt várja, hogy bemegy mankóval, és kijön nélküle...  Kicsit mintha kezdene belefáradni az örökös lemondásba :( talán még nehezebb a jó idő miatt, sokat vagyunk kint, de se egy mászóka, se tollas, stb. 


    Kicsit most én is jobban "összezuhantam" emiatt, és csak várjuk a vizsgálatot, hátha jobb lesz....


    Akkor nálatok semmi megkötés, ugye? Bármit csinálhat, nem kell vigyázni a lábára? 


     

    előzmény:
    nikola777 (34)
    2017-05-31  12:41
  13. 2017. május 31. 12:4134.

    Szia!


     


    Megvan az eredmény. Nincs Perthes kórja. Minden korának megfelelő. 

    előzmény:
    nikola777 (33)
    2017-05-29  08:23
  14. 2017. május 29. 08:2333.

    Szia!


     


    Bocsi, hogy nem írtam, elvittek a napok. örülök, hogy nektek bejönnek a sók. Mi holnap (05.30) megyünk a röntgenre, szerdán lesz eredmény. Izgulunk. Azóta nem fájt neki, rengeteget mozgott, ugrált. 


    Mi magánba járunk a kórházunk gyermek orthopéd főorvosához. Nagy szaktekintély, bízunk benne. Anno apukámnak is ő találta meg a vállában a bajt (több orvos nem vette észre, elesett) 


     


    Szép napot!  Niki

    előzmény:
    Melinda130183 (32)
    2017-05-11  15:04
  15. 2017. május 11. 15:0432.

    Szia!


    Hát amit már észrevettem, hogy a körme erősödött mióta a s.sókat szedi (neki nagyon töredezett). A combját csak a rtg-n fogom látni... Már izgulok/aggódok...


    Amúgy jún. 15-én megyünk a SOTE-ra. Hol van az orvosotok? Megbízható, lelkiismeretes?


    Nálunk kb. az 5-ik doki, aki legalább már tudja mivel van dolga... :(


    Azt elhiszem, hogy nyugtalan vagy az eredmény miatt, de bízzunk benne, hogy jelen helyzetben apukának lesz igaza!!!! :) (Bár tudom nem könnyű, ha éppen kibeszélnéd valakivel az aggodalmaidat) KITARTÁS!

    előzmény:
    nikola777 (31)
    2017-05-09  10:37
  16. 2017. május 9. 10:3731.

    Szia!


     


    Semmi gond.


    A S.sók előtt csak a mákra volt allergiás, na a S.sók után +5-tel gazdagodtunk plusz egy asztmával :) Szurkolok, hogy nektek segítsen!


    Nálunk is én vagyok az aggódós :) Június első hetében meg akarom ejteni a röntgent, egyre jobban és egyre többet gondolok rá. Apa szerintem már el is felejtette :) 


    Ti mikor mentek júniusban?

    előzmény:
    Melinda130183 (30)
    2017-05-05  11:16
  17. 2017. május 5. 11:1630.

    Szia!


    Bocs, az elmúlt napokban nem nagyon volt időm...


    Nálunk annyi a véleménykülönbség, hogy ő nem olyan aggódós, mint én. Persze, én is bízom a javulásban, de azért vannak azok a pillanatok, amikor elkap a "mi van, ha nem...?" érzés. Ilyenkor az is idegesít, ha valaki feltétlen nyugtatni próbál, hogy minden rendben lesz... És hát persze az az érzés, hogy az igazi szenvedés nem is a miénk, hanem a gyereké, aki nap, mint nap szembesül olyannal, hogy pl. nem tud a kis barátaival mászókázni, a játékot vigyék neki az asztalhoz, mert az ő két keze foglalt a mankóval :( Én ezen is stresszelek...


    Nagy nyomás még az is, hogy ilyen tömeges rendezvények, mint pl. gyereknap most kimaradnak, nem viszem ki annyi ember közé, mert fellökik. Tapasztalom, hogy nagyon kevés ember figyel rá, inkább elsodorják, mert ő lassan megy :( Ja, és ezt el kell fogadtatni a naggyal is, hogy most a tesója miatt ezek kimaradnak. ...és vajon meddig? Jövőre már jó lesz, mehetünk?...


    Hiába szoktunk bele - úgy mond - a mindennapokba, vannak nehézségek.


     


    A S. sókról az jutott eszembe, hogy ezek természetes és ásványi anyagokat tartalmaznak, és mivel írtad, hogy ő alapból allergiás, lehet, hogy nála kiváltotta. Én most bízom ebben (vagy próbálok?), de persze ami valakinek beválik, nem biztos, hogy másnak is... Lehet, hogy nekünk sem fog, de hátha!

    előzmény:
    nikola777 (29)
    2017-04-27  10:48
  18. 2017. Április 27. 10:4829.

    Én a Schüssler-sókat soha többet nem adok neki. Mi tavaly kipróbáltuk más ok miatt, de hatalmasat csalódtunk. Barátnőm nagyon hisz a S.sóban s szerinte kizárt, hogy azért, de miután abbahagytuk másnap nagyon nagy allergiás rohama lett a gyereknek. (allergiára kapta a S.sót) Soha többet nem adok neki :(


    Igen van egy húga. 4 éves. Nehezen viseli, hogy a tesója mikor "beteg volt" nagyobb odafigyelést kapott, ezt hisztikkel meg is "hálálta". Nehéz így.


    Remélem, hogy jó jel.


     


    Pároddal ezt ti hogy dolgoztátok fel? Enyém nem akar szembenézni a lehetséges bajjal. Hárít. Én beszélnék vele erről, de ő elhatárolódik. Most, hogy tünetmentes én is kicsit megnyugodtam, kevesebbet gondolok rá, de azért ott van...


     

    előzmény:
    Melinda130183 (28)
    2017-04-26  12:11
  19. 2017. Április 26. 12:1128.

    A D vitamint ő is kapja, megpróbálok a táplálkozására is még jobban odafigyelni (jó tipp a friss kecsketej, megpróbáljuk), illetve most a Schüssler-sókat ajánlották, ezt fogjuk megpróbálni. Amit már szed: vitamin készítmények és zöldkagyló kivonat.


    Igen, van testvére, aki már iskolás. Mindkét oldalról nehéz. A nagyobbnak elfogadni, hogy az öccse nagy odafigyelést, és sokszor segítséget igényel, a kisebbnek pedig, hogy azért a testvére sem mondhat le minden olyan dologról, amit neki most nem szabad. (pl. a nagy továbbra is karatézik)


    Azt hiszem ilyen szempontból azért nem panaszkodhatok, elég jól belerázódtak a megváltozott helyzetbe.


     


    Azért az jó, hogy nálatok ilyen odafigyelést kap a közösségben, ez gondolom nagy segítség a mindennapi nehézségekben.


    Nálatok tesó van?


    Azért ha jól bírja az - úgymond - terhelést (kirándulás, stb) az jó jel lehet, nem? Legalábbis nálunk a "gyógyult" gyulladás utáni terhelésre nem sokkal megint sántikált...


     

    előzmény:
    nikola777 (27)
    2017-04-25  13:24
  20. 2017. Április 25. 13:2427.

    Szia Melinda 130183!


     


    Igen addig nem, az biztos.. De ezt ti látjátok s érzitek, és a ti döntésetek, ami úgy jó, ahogy ti döntötök. Igen suliban sokat tudja pihentetni. Hagyni semmiképp se hagyd, ha látják, hogy nem engedsz megtörnek. 


    Nekünk egyenlőre nem kell semmit sem csinálnunk. Ha még egyszer elkezd fájni vissza kell vinnünk az ortopédiára (magán). Ha addig nem fáj neki, akkor csak a rtg. Ha ott negatív akkor vissza sem kell vinnünk. És én most ebbe kapaszkodok.


    Nem tehermentesítünk, sokat járunk kirándulni, lovagolni, játszóházba, pecázni... Most jó. Amikor márciusban nem tudott a földről sem felállni akkor napokig feküdt, már szinte kényszeresen fektettem még akkor is mikor jobban volt. Nagyon féltem őt:( Gyulladáscsökkentőn kívül nem kapott semmit. dr. google sokat segített nekünk is. Rozmaringos főzetet készítettem s azt adtam a fürdővizéhez és Melliora krémmel kenegettem napokig több alkalommal is naponta. Nem mondom, hogy ezek segítettek, de jobb lett. 


    Mi frissen fejt kecske és tehén tejet iszunk, annak magas a calcium tartalma valamint kap d3 vitamint és sokat van a napon is a d vitamin termelődése miatt. (calciumot a d3 építi be) Nem tudom, hogy ez számít-e, de hátha... Más nem erősek lesznek a fogai :)


    Oviba jár, de az óvónők nagyon figyelnek rá, ha akármi van hívnak rögtön (allergiás és asztmás is sajnos, de az óvónőknek ezért is hálás vagyok , mert erre is nagyon figyelnek)


     


    Nálatok van tesó? Hogy éli meg ő? Nem féltékeny?


    Elhiszem, hogy féltek a kontrolltól :(

    előzmény:
    Melinda130183 (26)
    2017-04-25  12:26
  21. 2017. Április 25. 12:2626.

    Szia nikola777!

    Egyoldali, és egyenlőre a műtét szóba sem került, csak a tehermentesítés, így mankót használ. Ő viszonylag jól bírja, néha szomorodik el, ha valamilyen játékban nem tud részt venni az oviban. De gyógytornázik ügyesen, meg úszni jár, ami fontos, hogy ne sorvadjon az izom, amíg tehermentesítjük a lábat. Viszont a karatét abba kellett hagynia, pedig nagyon ügyes volt 



    Suliba ő is mindenképp szeretne menni, és mivel jó esetben is legalább 2-3 év a betegség lefolyása, azért 9-10 éves koráig nem maradhat oviban.
    Szerintem a suliban még többet is "pihenteti", mivel ott nincs az örökös jövés-menés, csak szünetekben :)
    Hosszas mérlegelés után beírattuk, de jeleztem, hogy ha nagy gond lenne, akkor nem kezdi el szeptemberben... Most elég megértőek is voltak (mondjuk már szerintem rájöttek, hogy mekkora szám van, ha kell )

    A kezdeti kétségbeesésen túl, most kb ott tartok, hogy küzdeni kell és nem szomorkodni. Keresem a táplálékkiegészítők között a lehetségeseket, és nem értem, az orvos miért zárkózik el ezektől. Nem azt mondom, hogy két tablettától meggyógyul, de tényleg nem segíthetem az újra porcosodási folyamatot valamivel??


    Ti most tehermentesítitek valahogy a lábát? Közösségbe jár, vagy a vizsgálatig otthon lesz? Drukkolok nektek nagyon, hogy ne kelljen hallanotok ezt a diagnózist!!!!


    A kontroll nekünk júniusban lesz, rettegek mit látnak majd a köv. rtg-n...

    előzmény:
    nikola777 (25)
    2017-04-25  09:44
  22. 2017. Április 25. 09:4425.

    Szia Melinda 130183!


     


    Sajnálattal olvasom, hogy milyen negatívumok érnek titeket. (mintha nem lenne elég gondotok, bajotok)  


    Nekünk mióta írtam, szerencsére nem volt többször tünet, tünetegyüttes. Bízom benne, hogy azért nem küldtek el rögtön, mert van remény, hogy nem az. (csak a bárányhimlő hozadéka) Június elején megyünk. Izgulunk.



    Iskolát nem tudtok halasztani, vagy már nem lehet? Gondolom valahova beírattad azóta, hogy írtál. Járógépre nincs szüksége? Milyen fokú, ha megkérdezhetem? Egyoldali? Hogy viseli és Ti?

    előzmény:
    Melinda130183 (24)
    2017-03-28  10:01
  23. 2017. március 28. 10:0124.

    Szia Nikola777!


    Én is pont hasonló okokból kersnék "sorstársakat"!


    Mi az elején tartunk, tehát már biztos a Perthes. Csípőízületi gyulladással kezdődött, ahol felmerült a gyanu, így ortopédiára küldtek. Ott kizárták a Perthest, majd a Heim Pál-ban egyenesen azt mondták, csak szimulál a gyerek.


    Később, mikor megint előjött a gyulladás, a Péterffyben derült ki, hogy mégis csak combfejelhalás... most a SOTE-n kezelik a fiamat, de túl elégedett nem vagyok a tájékoztatással. Gyógytornára járunk (magán alapon, mert ha a SOTE-ra járnánk, nem tudnék dolgozni járni), de gyógyúszást nem találtam, megközelíthető távolságon belül senki nem vállalta. Az óvoda minden napi küzdelem, nem figyelnek rá megfelelően, sőt ki is akarták rakni, hogy mozgássérült, de az orvos szerint nincs szüksége spec.intézményre.
    Jövőre iskolába menne, de egyenlőre még én sem tudom mi lesz, mankóval jár, mindent megcsinál, de az emberek hozzáállása borzasztó. Az oviban, az iskolában együttműködési szándék 0, az utcán az emberek szinte fellökik...(tisztelet a néhány kivételnek).


    Az orvosi tanács a tehermentesítés (ezért mankózik), de nem tudom mit tehetnék még....


    Félelmedet teljesen megértem, de az furcsa, hogy egyből nem csináltak röntgent. (Bár nálunk igen, mégsem jöttek rá...)

    előzmény:
    nikola777 (23)
    2017-03-14  11:55
  24. 2017. március 14. 11:5523.

    Szia Marcsi!


     


    Mi még nagyon korai fázisban vagyunk, még csak tegnap voltunk orthopédusnál, aki csípő gyulladást állapított meg. Most gyulladáscsökkentőt kap 4 napig, aztán várunk. Ha nem jelentkezik ismételten fájdalom a csípőjében, akkor 3 hónap múlva megyünk a Lauenstein féle röntgenre, aminek eredményétől én nagyon félek. Férjem strucc politikát folytat :( én készülök a legrosszabbra. Nagyon nehéz 3 hónap elé nézünk úgy gondolom. Egyszóval félünk. 


    Szívesen részt vennék egy kis csoportban, ahol segíteni tudnánk egymásnak (igaz nálunk még van remény, hogy nem az, és remélem, hogy nem is lesz)


     


    Szép napot! 


     


    Nikol

    előzmény:
    Marcsi09 (22)
    2017-03-13  01:05

Címlap

top