Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MIÉRT zárt minden topik?

divat7
Létrehozva: 2010. március 24. 23:02

Nem értem.

Miért zárt majdnem minden topik?

Miért jó ez?

  1. 2014. szeptember 14. 13:07285.
    Azert zart sok topic mert a forumozoknak sokszor elege van abbol hogy valamilyen tema felmerulese utan 10 perccel atmegy a topic anyazasba, gyalazkodasba es szemelyeskedesbe.

    a zart topicokban az emberek meg tudjak valogatni kiket engednek be maguk koze, mirol beszelgetnek es nem utolso sorban nem kell attol tartaniuk ha valamit mondanak akkor valaki majd egy kinalkozo alkalommal azt ellenuk forditja.

    regebben alig volt zart topic most nagyon sok forumozo van ugy hogy tobb zart topicnak a tagja es csak idonkent szol hozza a nyiltban talalhato temakhoz.

    en jonak tartom a zart topicokat, egeszen mas a hangulat mint a nyilt forumon.
    előzmény:
    divat7 (1)
    2010-03-24  23:02
  2. 2014. szeptember 14. 03:50284.
    hol talalom a zart topikok listajat? koszi elore is
    előzmény:
    divat7 (1)
    2010-03-24  23:02
  3. 2010. Április 6. 20:54283.

    Okos fiú ez az admin.

    Engem nem az nlc működési elve az ami izgat ebben a témában elsősősorban.

    Hamnem az,

    hogy jön a fórumra a felhasználó és

     

    Az jut eszébe:

     

    "-Óh, ma ahhoz van kedvem, nyitok egy topikot!!!!

    (De zártat mert szerintem az jó....) "

     

    Megnyitja....

     

    És ül csak ül csdak ül benne, egyedül és várja a jelentkezőket...

    Vagy ez mire jó?

    Addig ok a dolog, hogy egy már összeszokott társaság esetleg abban belterjeskedik tovább.

    De így?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433390 (282)
    2010-04-06  20:14
  4. Torolt_felhasznalo_433390
    Torolt_felhasznalo_433390
    2010. Április 6. 20:14282.

    Mutatok nektek valamit ;)   109-es hsz. 

     

     

     
    előzmény:
    a8337 (281)
    2010-04-05  21:20
  5. 2010. Április 5. 21:20281.

    Bocs, en megertem, ha valaki elutazik egy hetre.

    Csak tudod, ez a kerdeskor nem most keletkezett, hanem akkor, amikor letrehoztak a zart topikok lehetoseget, es nem tettek oket felre, mint a blogokat.

    Szoval ez nem annak fuggvenye, hogy szegeny Adrijan vegre hozzajutott egy het szabihoz.

     

    En pedig az NLC uj reklammondatahoz tartom magam eztan - es kovetem az nlc regi nagyjait, akik mar regesregen elhagytak az nlc-t es igzuk volt...

    Az nlc uj reklammondata:

    "Még mindig nem értem, hogy kiket kényszerítenek itt pisztollyal, hogy nézegessék a zárt topikot, vagy hogy kötelező erre a fórumra járniuk?" (idezet Tiffin-tol, 274-es hozzaszolas - jol kepviseli az nlc "hozzaallasat": zart topikokat a zartosztalynak, a forum, mint nyilt terep, nem szamit)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433390 (268)
    2010-04-04  09:03
  6. 2010. Április 5. 21:01280.

    "A mostani, NL/cikkben van ez a számadat, melyben a nők és a technika, netezés kapcsolatát boncolgatják"

     

    A Blikk es a Maunika show is vegzett hasonlo kutatast, es egymastol fuggetlenul megallapitottak, hogy harommilio olvassa az ujsagot, illetve nezi a musort. Mas kerdes, hogy egy FUGGETLEN kozvelemenykutatas, a lap peldanyszama, valamint egy klikk-szamlalo izeeeee OBJELKTIV szamot adna...

     

    "... Még mindig nem értem, hogy kiket kényszerítenek itt pisztollyal, hogy nézegessék a zárt topikot, vagy hogy kötelező erre a fórumra járniuk?"

     

    Valoban, senki nem kenyszerit erre senkit. Emiatt csokken az nlc nepe - a regi "nagyagyuk" mar reges-regen elmentek. Igazuk volt - ha ez az nlc uj reklam-mondata, amit te itt hajtogatsz...

     

    (az idetevedo kenytelen nezegetni a zart topikokat, mert mast sem latni - es, mert nincs miert jonni, igy az ember egyre ritkabban jon, aztan meg nem jon...)

    előzmény:
    -Tiffin- (274)
    2010-04-04  21:54
  7. 2010. Április 5. 13:19279.

    Igen, én másképp látom.

    Felnőtt emberek vagyunk ez nem a dedó.

    előzmény:
    -1- (277)
    2010-04-05  06:19
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. Április 5. 08:22278.

    Félreértettél.

     

     

    Az internetes fórumoknak ez az egyik hmm... etikettje, vagy hogy mondjam(írjam).

     

    Ha berobbansz egy fórumba, mert segítséget, tanácsot szeretnél, azt nem szeretik. Nem jó az, hogy "há' itt ugáttok errű, oszt nekem meg eza' bájom..."

     

    Ez így nem jó.

     

    Olvasás. Google a barátod. Ha ez nem hoz eredményt, akkor fórumok olvasgatása.

     

    Ha így sem jutsz semmire, akkor jöhet a kérdés, vagy kérés. Persze úgy hogy az összes eddigi próbálkozásodat leírod, hogy a segíteni szándékozó ne járja végig a felesleges utat amit te megtettél már.

     

    Ez pedig azt jelenti, hogy ...olvasni kell. Sokat.

     

    Nem akarok vitát generálni. (ha vége a "vitának", az utolsó kapcsolja le az NLC szervert)

     

     

    Háborgás? Biztos az. Mert nincsen rendes keretek közé szorítva? Mert nincsen meghatározva hogy milyen feltételekkel működjön ez? Mert értelmetlen módon működik?

     

     

    Mit érhetnénk el?

     

    Semmit. Az eddigi reakció az üzemeltető részéről ennyi. Közösen, és összefogva.

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    -1- (271)
    2010-04-04  11:53
  9. -1-
    -1-
    2010. Április 5. 06:19277.

    És te  háboroghatsz nyugodtan máshol

     

    Na ez az a mondat, ami a zárt topikban találja meg a helyét. Vagy te másképpen látod? 

    előzmény:
    divat7 (273)
    2010-04-04  21:14
  10. 2010. Április 4. 22:40276.

    Aha csak azt is nézd meg milyen számadat az.

    A forrás ahonnan az adatokat nyerték egy kérdőív segítségével az a teszvesz.hu egy aukciós portál.

    Amely szintén egy sanoma termék, szinte csak női felhasználókkal.

    Nos szerinted mérvadó? Vagy egyáltalán hogy vág ide a téma?

     

     

    előzmény:
    -Tiffin- (274)
    2010-04-04  21:54
  11. 2010. Április 4. 21:56275.
    Oké, ez így érhető, szerintem ha többen megszavazzátok, fognak tenni valamit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433390 (267)
    2010-04-04  08:56
  12. 2010. Április 4. 21:54274.

    A mostani, NL/cikkben van ez a számadat, melyben a nők és a technika, netezés kapcsolatát boncolgatják.

     

    Én meg azt nem értem, miért nyomná le a sok zárt topik a nyíltakat? A babás topikok már így is szép számban nagyjából egy társaságé voltak, pl. 2oo7. márciusi babák stb. Igaz, régebben ezeket olvasni is lehetett, vagy írni beléjük, de ezekhez írtak sokan, az általános témához született max. 1oo hsz.

    Na jó, ha nyilvános szoptatás vagy baba sírni hagyása volt a téma, akkor kicsit több, mert ezeken jól lehet csámcsogni. :P

     

    Még mindig nem értem, hogy kiket kényszerítenek itt pisztollyal, hogy nézegessék a zárt topikot, vagy hogy kötelező erre a fórumra járniuk?

    előzmény:
    a8337 (263)
    2010-04-04  07:05
  13. 2010. Április 4. 21:14273.

    Nem háborgunk, mint ezt már többször leírtam.

     Én elsősorban érdeklődtem /öm. Mert kíváncsivá tett a dolog. Ha rossz volt ott a szóhasználat azért elnézést kérek, nem akartam senkit megbántani.

    De némely hozzászólás kinyomta nálam a biztosítékot

     

    A fórum pedig akkor is fórum itt a Sanomán is, ami nyilvános és szerintem azt ítél itt meg mindenki amit akar. Azért van ez a megnyilvánulási forma létrehozva.

    Az nlc is a klikkelésekből azaz a látogatókból él, mert a szerint tudja a felületeit értékesíteni. Én úgy gondolom , ezért talán érdekli  a felhasználóinak a véleménye.

     

    És te  háboroghatsz nyugodtan máshol

    előzmény:
    -1- (262)
    2010-04-04  06:24
  14. 2010. Április 4. 12:05272.

    Ez a kép valóban tragikomikus. 

     

    Én még mindig nem értem a zugolvasó kategóriáját a fórumon. Ha tovább boncolgatjuk, a zárt fórum fogalma sem állja meg a helyét, hiszen a fórum szó jelentése éppen a nyilvánosságot, a nyilvános szereplést feltételezi. 

    Jó, tudom, kell a zártság, persze, miket beszélek... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_496970 (270)
    2010-04-04  11:11
  15. -1-
    -1-
    2010. Április 4. 11:53271.

    Nem tudom, hogy mi a szokás, nem szoktam régi topikokban "zugolvasni".

     

    Viszont amikor még új voltam, soha sehol - na jó, egy kivétel azért volt, ahol be kellett volna hódolni -, ahol ne fogadtak volna szívesen mint újat, és sehol nem mondták, hogy ugyan olvass vissza, mert mi nem vagyunk hajlandóak neked elmondani, hogy mi mi a fenét is csinálunk ebben a topikban.

     

    Amúgy meg értelmetlennek találom ezt a hasonlatot a viccel, mert ez olybá tűnik, mintha vitát akarnál generálni, ami ugye ebben a formában nem jön be, mert mindenkinek más és más a mondandója, ami a számára biztosan megalapozott.

     

    Szóval ha én elolvasom a hsz-omat, akkor pontosan kiderül a számomra, hogy azt írom: Ha már így feljött ez a zugolvasó téma, akkor elmondom, hogy magam mit gondolok erről.

     

    Lehet tovább fűzni a gondolatot, hogy most akkor neked van olyanod, hogy van rajta sapka vagy nincs rajta sapka?

     

    Az egész témában csak véleményünk lehet, de még itt sem képesek egyesek megérteni, hogy nem egymás ellen kéne hadakozni, hanem egymással karöltve kellene ereményeket elérni.

     

    Részemről nincs is több hozzáfűznivalóm az egész háborgáshoz, mert ez egy háborgás, és nem arról szól, hogy akkor nézzük, mit érhetnénk el ezügyben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_496970 (269)
    2010-04-04  10:58
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. Április 4. 11:11270.

    Ha ebben a pillanatban nyitotta meg valaki az NLC fórumot ezt láthatta.

     

    Mivel magától nem frissül az oldal, így is marad napestig, ha nem frissítik kézzel.

     

     

    A legfrissebbek felsorolásából választhatunk szabadon.... kettőt.

     

    Az egyik pont arról szól, hogy miért csak ez a kett....Miért kell tudnunk olyasmiről, amivel nem jutunk előrébb. Teljesen felesleges információ.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. Április 4. 10:58269.

    A legtöbb normális topikban pont azt kérik, hogy mielőtt szaporítod a hozzászólások számát, "zug"olvasd vissza a topikot. Tájékozódj, mert lehet hogy az általad felvetendő probléma már ki lett tágyalva.

     

    Most akkor mit kell tenni? 

     

    "Zug"olvasni csúnya dolog, nem "zug"olvasni csúnya dolog.....

     

    Kicsit olyan mint a "van rajta sapka, nincs rajta sapka" esete.

     

     

    Egyébként volt itt olyan, aki azt tanácsolta, hogy minden topikot be kellene zárni.....

     

     

    "Nincs azzal semmi baj, ha valaki, valakik csak olvasni járnak a fórumra."

     

    Bizony nincs, ebből él az NLC.

     

    "De! Ha mindenki csak "zugolvasó" üzemmódban lenne, akkor ki szólna hozzá a topikokhoz?"

     

    Akkor senki. Nem is erről volt szó.

    előzmény:
    -1- (266)
    2010-04-04  08:37
  18. Torolt_felhasznalo_433390
    Torolt_felhasznalo_433390
    2010. Április 4. 09:03268.

    Adrijan írta,hogy nem lesz egy hétig,én még bízom benne,hogy ha visszatér,továbbítja a kérést az illetékeseknek.

     

    (Bár néha benézhetnének maguk is...ugye azt hinné az ember,ők vannak a fórumozókért,és nem fordítva...)

    előzmény:
    a8337 (264)
    2010-04-04  07:24
  19. Torolt_felhasznalo_433390
    Torolt_felhasznalo_433390
    2010. Április 4. 08:56267.

    -Tiffin-,biztosan vannak olyanok is,akikről írsz,de nyilván elenyészően kevesen.

     

    Ha visszaolvasol,láthatod itt is -meg a másik topikban,amit én linkeltem be Adriánnak a Boxzsákba,hogy nézzen bele-, hogy nem a zárt topikok létjogusultságával van gond,hiszen úgy tűnik, van rá igény,hanem azzal,hogy elnyomják a fórumot.

    Szinte minden év minden hónapjára van egy esküvős meg egy babás zárt topik,aktív tagokkal,volt,hogy a babázzunk rovatban egy kivétellel csak ilyet láttam.

     

    Közben lehet,hogy volt ott két perce még egy sokakat érdeklő téma,de nem fogják látni, pár hozzászólás után eltűnik a sülylesztőben,mert senki nem találja meg.Aki meg egy zárt hely tagja,úgyis elmenti a kedvencek közé,és azonnal odatalál,ha belép a fórumra,nem?

    A friss hozzászólásoknál dettó ez a helyzet,a TOP kilencnél is....Mi értelme van kiemelni oda egyszerre 6-7 zárt topikot? Az üzemeltető magával szúr ki,egyszerűen nem értem,hogy nem veszik észre...

     

    Tehát az óhaj mindössze csak az,hogy legyen a többi rovat mellett egy olyan,ahol el vannak különítve a zárt topikok,és így jobban pöröghetne a fórum,olyasmi lehetne,mint rég.

    előzmény:
    -Tiffin- (260)
    2010-04-04  03:46
  20. -1-
    -1-
    2010. Április 4. 08:37266.

    Ha már így feljött ez a zugolvasó téma, akkor elmondom, hogy magam mit gondolok erről.

     

    Nincs azzal semmi baj, ha valaki, valakik csak olvasni járnak a fórumra.

    Ez csak egy kifejezés, ebben nincs semmi olyan, amiért bárkinek rossz kedve kéne hogy legyen.

     

    De! Ha mindenki csak "zugolvasó" üzemmódban lenne, akkor ki szólna hozzá a topikokhoz?

     

    Itt éppen azon megy a felháborodás, hogy nem lehet kiszűrni az új topikokat, vagy éppen esetleg a korábbiakat.

     

    És pont itt van a bökkenő, hogy vagy régiek a még működő topikok, vagy éppen olyan gyorsan behal a téma érdektelensége folytán, hogy szinte észrevétlen marad.

     

    Ettől függetlenül a témát arra érdemesnek találom, hogy el lehetne "zárni" a zárt topikokat. 

    előzmény:
    Szogyev (265)
    2010-04-04  07:55
  21. 2010. Április 4. 07:55265.

    Sziasztok!

     

    A topik révén újabb dolgot tudtam meg magamról: zugolvasó vagyok!

    Bár nemrégiben regisztráltam csak, de viszonylag régebb óta csak olvasgatok. Tettem mindezt azért, mert amikor először látogattam meg a helyet épp egy olyan hozzászólásba futottam bele, mely szerint egy új ember ne akarjon mindenbe rögtön belekotyogni, csak olvasgasson, ismerkedjen a hellyel, a "szabályokkal".

    Ezt tettem, majd egy elvakult pillanatban regisztráltam.

    Szóval rosszul cselekedtem, nem kellett volna ennyi ideig kukkolni.

    Bánt, hogy a magamfajta zugolvasók miatt néhányaknak bujkálniuk kell. 

     Egyébként a megoldást többen már leírtátok: tegyék a zártakat külön, és szerintem senkit nem fog többé zavarni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  22. 2010. Április 4. 07:24264.

    Maximalisan egyetertek - kiveve a "zugolvaso" szo nem tetszik. Osszeegyeztethetetlen a "Forum" kifejezessel, az osszes ertelmezo szotar szerint. Ahol "forum" van, ott nem lehet "zugolvaso".  Zugolvaso, aki titokban elolvas valamit, amihez nem lenne joga. A "forum" szo pedig nyitottsagot jelent, ergo aki egy "forum"-ba ir, az vallalja, hogy barki elolvassa azt. Zugolvaso vagyok, ha jo hacker-kent feltorok egy zart topikot es beleolvasok. Nnnna, akkor zugolvaso vagyok. Ha nyilt topikot olvasok, de nem szolok hozza, mert nem ertek a temahoz, de erdekel a megoldas, mert en is ugyanezt kerdeztem volna, akkor csak egy erdeklodo vagyok, aki nem nyit egy huszonharmadik topikot ugyanarrol a temarol, de aki szeretne okosodni es tanulni valamit.

     

    Eeees akkor ismet:

    legyenek zart topikok azoknak, akik erre kivancsiak, de KULON OLDALON, ELKULONITVE, MINT A BLOGOK. Csak, hogy ne nyomjak le a nyilt topikokat.

     

    (csak zarojelben: olvastam, hogy a Boxzsakba is beirta vki - napokkal ezelott - ezt a kerdeskort. Csak maganvelemenyem, ha Adriant - vagy barkit - erdekelne barmi is, akkor mar regesregen reagaltak volna... Barmit. Igen, nem, talan, dolgozunk az ugyon, kopjallle-monnnyallle-kitiltalak. Vagy barmit. De nem ugy nez ki, hogy erdekel barkit is barmi :-(((

    Lehet kitiltani - mar amugysem jarok naponta, jo, ha kethetente belepek... A lanyom jon, de mar o is csak par naponta. Utalja, hogy a zart topikok nyomulnak eloterbe allandoan, mindig, barmikor is jon.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_496970 (259)
    2010-04-04  03:16
  23. 2010. Április 4. 07:05263.

    "Ja, de mivel vannak zárt topikok az indexen, Anyatanyán is, ezért az nlc lépést akar tartani.

    Még így is a leglátogatottabb fórum. Napi 2ooezer ember kattint ide, a mostani számuk szerint."

     

    Az Indexen is, es minden NORMALIS forumon a zart topikok kulon "sarokban" erhetok el - nem keveredve a nyilt topikokkal. Nem azert, mert orultek, hanem azert, mert zartak, egyedul akarnak lenni, ergo semmi keresni valojuk a nyilt topikok kozott. Az anyatanyanak meg nincs is nyilt topikja, ha jol emlekszem.

     

    A napi 200ezer latogatot erosen ketsegbe vonom - ha viszont igaz, akkor ismet egy erv a zart topikok kulon oldalra helyezese mellett - ugyanis NINCS 200ezer regisztralt felhasznaloja az nlc-nek, ergo regisztralatlan zugolvasok adnak 195ezret... De hangsulyozom, az nlc orulhet a napi huszezernek is - es meg akkor is a csak olvasok vannak folenyben. (nezd meg BARMIKOR a bejelentkezettek szamat - 50 es 2000 kozott van, egy-egy kiugro pillanatban talan 3000 is, de szerintem pl. a bejelentkezettek nem kattintgatnak a reklamokra, szoval.... sehogyan sem allja meg a helyet az ervelesed)

     

    Napi 200ezer latogatoja max. az Index Torzsasztalnak van....

     

    Es, igen, ismet leirom, legyenek zart topikok azoknak, akik erre kivancsiak, de KULON OLDALON, ELKULONITVE, MINT A BLOGOK. Csak, hogy ne nyomjak le a nyilt topikokat.

    előzmény:
    -Tiffin- (261)
    2010-04-04  03:50
  24. -1-
    -1-
    2010. Április 4. 06:24262.

    sajnos vbalakiknek pedig hiába írják már többen, hogy a fórum mint olyan "kitalálmány" nem a zárt közösségek helyszíne alapjáraton.

    Nem érted?

    Csak egy klikkesedő állatfaj aki fordítva próbálja magyarázni

    Mesélj már egy kicsit a szükségességről???!!!!

     

    Mi volt előbb   a tyúk vagy a tojás?

    Itt azt hiszem ez egyértelmű.

    idézet:
    divat7 (237)
    2010-03-28 23:09:34

    Azért azt megítélni, hogy egy rendszer, adott esetben a Sanoma birtokában lévő nlc fórum mit és hogyan működtet, talán egy kissé abszurd.

     

    Ráadásul "állatfajnak" nevezni azon embereket, akik ezekben a zárt topikokban jelen vannak, az már magában is azt erősíti, hogy pl ilyen beszólások elől zárták be magukat.

     

    Alapból elutasítom a minősítést bárki és bármi felé! A vélemény nem egyenlő olyan szavakkal, ahogy pl itt olvasom.

     

     

    Aztán meg van más meglátásom is. Folyamatosan azt olvasom, hogy nincsenek olyan topikok, amik erre meg arra lennének megfelelők.

     

    De igen, vannak, és nem gondolom, hogy aki akarja, ne találná meg őket.

     

    Erre van nagyon jó mondás, nem akarásnak nyögés a vége. Hát akkor rajta, eggyel több lehetőség arra, hogy együtt háborogjunk valami ellen.

     

     

     

    előzmény:
    divat7 (237)
    2010-03-28  23:09

Címlap

top