Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DONOROS LOMBIK - Petesejt

morciborci
Létrehozva: 2010. január 14. 14:34
Sziasztok!

Donoros lombikra keresek megbízható dokit és intézményt.
Már sok helyütt jártam, de főként rossz tapasztalataim vannak.
BMC, Kaáli pl. nem tűnt segítőkésznek, Ciris nem megbízható és drága.

Véleményeket várok a Semmetweis Egyetem asszisztált reprodukciós osztályáról és a Forgácsról, esetleg Dévairól!
Jár valaki ezek közül egyikbe petesejtdonorral együtt?

Részemről petesejtonor voltam és lennék újra.
De ahol adományoztam ott úgy kezeltek, mint valami sejtkereskedőt!Mivel nemhogy pénzt nem kaptam ezért, de még sokba is került nekem ez a gesztus ezt igazságtalannak, embertelennek érzem.

Tehát van olyan klinika, ahol elfogadják a segítségem és nem bánnak megalázóan még a szerencsétlen donorral sem?


Köszi a hozzászólásokat!
Várok, minden petesejt adományozással kapcsolatos tapasztalatot!
  1. 2020. november 5. 08:3826.

    Sziasztok! Látom, nem túl friss ez a topik, mégis teszek egy próbát.. Donorbabás interjúkötetet készítek. Olyan szülők jelentkezését várom, akiknek donor segítségével született babájuk. Lehet ez petesejtdonor vagy spermadonor is. Lehet lombikkal vagy akár spermadonor esetén "felfecskendezéssel" vagy természetes úton a donorral.. Lehet egyedülálló szülő is, házaspárok is, azonos nemű párok is. Szeretném minél többféle történeten keresztül megmutatni az embereknek ennek az útnak a csodáját. A donorbabák csodáját. A szülők küzdelmét és lelki fejlődését a gyerekért való küzdelem során. Szerentém megmutatni, hogy mennyire sokféleképpen lehet családdá válni és milyen csodálatosan színes ettől a világ. Szeretnék erőt adni ezekkel a történetekkel azoknak, akik még a küzdelemben vannak, akik még nem tarthatják a kezükban a gyereküket. A megjelenés akár név nélkül is lehetséges, mivel valós történeteket írok meg, név nélkül is meglesz az ereje. De ha valaki nyitott arra, hogy névvel, fotóval is megjelenjen, annak is örülök.


    Ha szeretnél részese lenni ennek a könyvnek, ennek a jó ügynek, erőt adni a sorstársaknak, akik éppen iszonyú fáradtak a küzdelemben és érzékenyíteni a társadalmat, akkor várom a jelnetkezésedet a kiss.kata83@gmail.com e-mail címre. Írd le röviden a történetedet és adj meg telefonszámot, hogy el tudjalak érni. Illetve azt is írd meg, merre laktok, hol lenne jó a találkozó. 


    Köszönöm előre is! :) Kata

  2. 2017. augusztus 30. 23:2625.

    Nem értem a donorokat. Hogy képesek élni azzal a tudattal, hogy vannak gyerekeik valahol a világban, akikröl nem tudnak semmit.

  3. 2017. augusztus 17. 13:4624.

    Szia! Most találtam rá erre a fórumra. Petesejt donort keresek!


    Sajnos 5 év küzdelem után 32 évesen nem maradt más lehetőségem, mint ez. 


    Amennyiben tudsz segíteni, vagy bárki aki adományozna kérem írjon!

  4. 2011. július 7. 15:2423.

    Sziasztok!

     

    Tényleg igaz sajnos, hogy a meddőségi intézetek álttalában nem segítőkészek. 9 sikertelen lombik után nyugodtan állíthatom. A Versys Klinika volt életem legnagyobb  csalódása. Rettenetesen bánom, hogy ott csináltuk az utolsó lombikot. Szerintem én vagyok a világ legszomorúbb embere!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. július 6. 10:5322.

    Véradó biztosan lehetsz!

    Én sajna már az első 4 hónapban eljátszottam az éves 3 alkalmat, amikor adhat egy mensiző nő.

     

    előzmény:
    Matanna (21)
    2011-07-06  09:26
  6. 2011. július 6. 09:2621.

    Szia, nagyon tanulságis sztori.

     

    Bizony a lelkiismeret...

     

    Egyébként ha lehetnék bármiben donor adnék is, bár a sok eü gondom miatt lehet, hogy nem sok mindenemet lehet használni :-(

     

    előzmény:
    morciborci (20)
    2011-07-06  09:13
  7. 2011. július 6. 09:1320.

    2 buddhista szerzetes megy az ösvényen. Meglátnak egy anyót, aki a patakba esett rőzsével a hátán.

    - "Segítsük ki!" - szólt az egyik.

    - "Megőrültél? Összepiszkoljuk a sarunkat és nem léphetünk a szentélybe." - így a másik.



    Az első mégis kihúzza az anyót és még a terhét is cipeli az úton. Aztán elválnak tőle és ő fütyörészve vidáman ballag tovább. 

     

    A társa viszont egyre komorabb. Vánszorog, sóhajtozik. Mire a boldog, segítőkész szerzetes odafordul hozzá:

    - "Te még mindig cipeled?" 

    előzmény:
    Matanna (16)
    2010-10-13  14:21
  8. 2011. május 21. 14:5419.

    Én mindig azt mondom, hogy nem a törvényeken múlik, hanem az embereken...

    A petesejt donáció kockázat a dokinak: hátha beleköt valaki vagy a média érti félre.

    Persze nagy a kísértés a visszaélésre.

    De ha valaki törvényesen végez donoros lombikot, s vissza sem él a lehetőséggel, hogy a sejteket árulja, akkor miért titkolja? 

    előzmény:
    segítő (18)
    2011-05-13  11:01
  9. 2011. május 13. 11:0118.
    én ezt nem is értem mikor annyian vagyunk ilyen nagy gondban, h küldenek el egy önzetlen nőt...miért ilyen a világ?
    előzmény:
    morciborci (1)
    2010-01-14  14:34
  10. 2011. január 1. 18:4117.

    Kedves Matanna!

     

    Tényleg 1-2 dokit ismerek, aki egyáltalán elfogadná az anonim adományomat.

    És mellette meg 5-6 olyat, aki donorosokkal nem is foglalkozik.

     

    Tényleg fel nem foghatom miért.

    Azt hinné az ember, hogy azért dolgoznak elhivatással ezen teremtő szakemberek, hogy anya lehessen az is, akinek ez nem a legegyszerűbb dolog.

    A napi rutinban meg csupa kiégett ember, aki gyors, egyszerű, bonyodalom mentes eseteket akar csak lenyomni...

     

    Azért van kivétel, persze nem feltétlen TB-s kórházban. 

     

    Ajánlom az alábbi cikket:

    http://nol.hu/belfold/20101224-egy_petesejtdonor _naplojabol

     

    Anonim esetben tényleg az intézetnek ad valaki, így nem mindegy,

    hogy az gondos gazda-e vagy sem.

     

    Persze nekem semmi közöm hozzá, de ha egyszer 8 maradék embrió megsemmisítésre kerül, máskor 6 elpusztulásra ítéltetik a 7. napon (mert 5. nap beültetéskor a maradékot nem fagyasztják le), akkor utólag van egy olyan érzése a szerencsétlen donornak, hogy nem igazán értékelték az erőfeszítéseit...

    Én ezért adok ma már csakis megosztással.  

     

    előzmény:
    Matanna (16)
    2010-10-13  14:21
  11. 2010. október 13. 14:2116.

    Üdv!

     

    Sajnos intézményben nem tudok segíteni, de az biztos, hogy a topikindító egy ritka rendkívül önzetlen asszony. Nagyon sajnálom, hogy furcsán állnak hozzá az orvosok.

    Nekem is csak donorrall lehetne kisbabám (meg persze egy apával ....), és az én esetemben ez bizony végleges és 100%.

    Nagyon tönkre tudja ez tenni egy nő életét, egyáltalán nem csodálkozom, hogy üzlet lesz belőle, mert sokan hajlandóak fizetni.

    Talán ezt nem is kellene sértésnek venni, az orvosoknak pedig meg kellene becsülni minden donort, de különösen azt, aki ellenérték nélkül ad.

     

    Szép napot mindenkinek

    Anna

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  12. 2010. augusztus 31. 17:0915.

    Kedves morciborci,

     

    nem ismerlek, mégis azt mondom, Te egy ritka jó ember vagy. Régebben aktívabb fórumozó voltam, mint mostanság, de örömmel fedeztem fel az általad indított topicot.

    Hát én is tudnék mesélni, de az elmúlt évek tapasztalatai alapján azt kaptam vissza a kiadóktól, hogy erre nincs igény. Pedig tudom, hogy van. És ha csak egy asszonynak tudunk segíteni, hogy anya lehessen, már jó. A saját történetünket írtam le, hogy biztassak másokat, akik hasonló cipőben járnak. Egyszer a Magellán című műsor is foglalkozott a témával, de nem igazán lett visszhangja. A riporterlányon viszont őszinte döbbenetet láttam, ahogy beszélgettünk.

    Részemről csak annyit mondanék, nem is olyan egyszerű donort találni. Nekem nagyszerű orvosom volt/van, aki támogatott. Igaz, hogy nekem is többen felajánlották segítségüket, de kemény pénzekért. Így nem akartam, mert számomra nem pénzkérdés. De egyszercsak kaptam egy levelet, hogy olvasva a történetemet segíteni szeretne valaki. Most lesznek 5 évesek a fiaim, és csak hálával tudok gondolni erre a nagyszerű emberre.

    És igen, vannak korlátok, törvényi előírások, melyek mielőbb módosításra szorulnak. Ahogy mondani szoktam, mutassanak nekem egy olyan nőt, aki gondolván egyet beszalad az első sarki meddőségi központba, mondván septiben ovulálna egyet és azt mindjárt fel is ajánlaná. Ez nem így működik. És aki egy kicsit is járatos a kezelésekben, jól tudja ezt.

    És aki ezt az utat választja, nem önszántából teszi, hanem mert nincs más lehetősége. Inkább segíteni kellene ezeket a párokat, mintsem gátakat szabni, akadályokat gördíteni eléjük.

     

    Szóval ne érezz semmi szégyent, inkább legyél büszke arra, hogy ilyen vagy. És szégyellje magát az, aki üzérkedést feltételez Rólad.

    Tőlem egy baráti ölelést kapsz :)

     

     

    előzmény:
    morciborci (14)
    2010-07-16  16:18
  13. 2010. július 16. 16:1814.

    Kedves tokari!

     

    Nem akarod itt megosztani a tapasztalataidat a lombikokról?

    Olyan sok a félreinformálás, nagy a félelem, viszakozás a dokik részéről...

    Pedig simán működik a dolog önzetlenül is.

    A legtöbb fórumon petesejtkereskedés megy, "segítsünk egymáson" meg más dumák, amik a rendes donort is égetik, a törvényes adományozásokat is lejáratják.

     

    Én törvényesen, ellentételezés nélkül adtam már háromszor.

    A babákról képeket láttam, pozitív visszajelzést, hogy érdemes volt végigcsinálni a lombikokat. S persze akárkire is üt a baba most vagy később, attól sosem változik meg, hogy anyuci, aki megszülte és apuci, aki anya párja, társa, támogatója végig - a szülők.

     

    S csak egy gyógyszereket közvetítő doki meg egy nem pénzközpontú donor kellett a sztorihoz.

     

     

    Petesejtdonorok, befogadók írjátok meg a TI történeteteket!

    Én részemről már néha szégyenlem, hogy donor voltam, mert mintha a petesejtdonor a petesejtüzér szinonímája lenne. Olyan ritka az önzetlenségben hívő ember, épp ezért olyan jó lenne mesébe illő történeteket is hallani, mint a Tied tokari...

    előzmény:
    tokari (12)
    2010-01-31  21:54
  14. 2010. február 2. 11:1313.

     

    Örülök, hogy másnak is sikerült!

    Mégiscsak vannak rendes csajok, akiket nem riaszt el az sem ha, senki sem hisz bennük vagy az önzetlenségükben.

    Én is iker vagyok... 

     

    előzmény:
    tokari (12)
    2010-01-31  21:54
  15. 2010. január 31. 21:5412.

    SZia morciborci!

     

    Engedd meg, hogy mindenekelőtt megemeljem a kalapom ELŐTTED!

    Amit teszel, az nem mindennapi !!!!!

    Nekem  3 beültetésem volt petesejtdonorral, mindegyik más helyen, nagyon szivesen mesélnék Neked, volna miről...

    Pénzéhség, szemétség, emberség és megértés... Nem véletlenül váltottunk kórházat annyiszor...

    Sok mindenen mentünk keresztül azért, hogy babánk lehessen, de hála az ilyen gondolkodású nőknek, mint amilyen Te is vagy, itt alszik a mellettem levő szobában két kis , akik most 13 hónaposak!!!!!!!!

     

     

    Tökari

     

    előzmény:
    morciborci (1)
    2010-01-14  14:34
  16. Torolt_felhasznalo_887216
    Torolt_felhasznalo_887216
    2010. január 31. 17:5211.

    http://www.ciris.hu/hu/szolgaltatasaink/donor-program/hogya n-lehet-donor.html

    Érdekes mód törölték az írásaim mégegyszer nem írnám le de ezt olvasd el...ha door akarsz lenni és orvost intézményt keresel.....tudom,hogy volt e körül valami kalamajka...de....

    előzmény:
    morciborci (1)
    2010-01-14  14:34
  17. 2010. január 15. 08:0810.

    "nem figyelik a hcg szintjét":

    bocsánat, elírtam:

    Nem figyelik az estradiol/ösztrogén szintjét (ami a túlstimulálást jelezheti), s amúgy érezhető, mikor egy 10-20x-os értékről leesik hirtelen a leszívás után, míg a progeszteron pl. magas marad még hetekig. De mondjuk nem csak vérvétel nem volt a stimu alatt/előtt egyáltalán (csak leszívás előtt direkt kérésemre), de pl. meg nem kérdezte a doki hogy vagyok, mennyire fáj az alhasam, stb. (ez a túlstimuláció jele volt, ami nem érdekelte)

    előzmény:
    morciborci (9)
    2010-01-15  07:25
  18. 2010. január 15. 07:259.

    Kedves kispárna!

     

    A "felét már átéltem", annak amit az igazi "lombikosok" átélnek. 2 lombikom ment el a TB által finanszírozott keretemből, végigcsináltam a kezeléseket a leszívásig és 6 táppénznapom is ráment, több tízezres fizetéskieséssel, amit szintén senki sem térített meg.

     

    De ez nem érdekes. Ami fontos viszont, hogy ELFOGADHATATLAN, ha valakit előítéletből diszkriminálnak, pl. vérvétel után nem kap leragasztást a sebére és leszídják, mert összevérzi ezért a saját karját.

     

    Ha nem figyelik a hcg szintjét, túlstimulálják (s ezért hány a leszívás után stb.).

    Amúgy vért is adtam 5x tavaly, de mindig kedvesen kezeltek, még leragasztást is kalpam a szúrás nyomára mindig!

    :-)

     

    kispárna arra a dokinőre emlékeztetsz, aki közölte "egyetlen jogász sem fogja nekem elhinni, hogy ellenszolgáltatás nélkül adok", s persze egyetlen doki sem. Azért reméltem egy lombikos nem ilyen rosszindulatú. Mert én pont azt gondolom, hogy minden nő megérdemli az esélyt, hogy anya lehessen. Nekem pont azért kötelességem segíteni, mert szerencsésebb voltam. Hálás is vagyok érte a sorsnak. De nem hiszem, hogy ezért megjegyzéseket kell tenni.

    mellék info: a petesejt adományozás törvényi hátterét jól ismerem (ld. 1997. évi CLIV. törvény az egészségügyről: Ivarsejt-adományozás és -letét; 2005. évi CLXXXI. törvény egyes egészségügyi tárgyú törvények módosításáról; 30/1998. (VI. 24.) NM rendelet)

    A média, s az orvosok hozzáállása misztifikálja, tünteti fel illegálisnak az ADOMÁNYOZÁST, ami nem kereskedelem!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_700181 (8)
    2010-01-14  18:39
  19. Torolt_felhasznalo_700181
    Torolt_felhasznalo_700181
    2010. január 14. 18:398.
    ez a topic így mire volt jó? kívánom, hogy felét se éld át életedben annak, amit a lombikosok átélnek....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_700181 (7)
    2010-01-14  18:15
  20. Torolt_felhasznalo_700181
    Torolt_felhasznalo_700181
    2010. január 14. 18:157.

    miért szeretnél sejtdonor lenni?

     

    azért ilyenek veled a komolyabb helyeken, mert am magyarországon a petesejt adoményozás ogilag nem teljesen tisztázott, a törvényt így is és úgy is lehet csűrni-csavarni. ha utána bármi gond van nagyot "bukhatnak" neves és jószándékú orvosok.

     

    mellék info: lombik babám van és én is sejt-adományozó vagyok.

    előzmény:
    morciborci (1)
    2010-01-14  14:34
  21. 2010. január 14. 18:026.

    Szia Morciborci,

     

    Próbáltam privit írni, de valamiért nem sikerült, majd később még megpróbálom.

    Nekem volt egy donoros beültetésem, de nem volt egy egyszerű elintézni.. Itt most nem akarom részletezni, de hosszú játszma volt. Ráadásul az én donorom is egy nagyon kedves lány volt és hozzá is úgy áltak mintha szervkereskedő lenne, holott ő segített nekem és én csak maximális hálával tudok rá gondolni..

    Volt is beültetésem csak sajnos nem sikerült.. Egyszerűen nem értem, hogy itt Magyarországon miért nem lehet ezt humánusabban kezelni, holott egy csomó nő van sajnos ebben a helyzetben, hogy nincs petesejtje és bármit megadna, hogy legyen kisbabája.

    VAlószínűleg még én is megpróbálok még egyszer legalább nekirugaszkodni egy donoros beültetésnek csak most gyűjtöm az energiát és a lelkierőt..

    előzmény:
    morciborci (1)
    2010-01-14  14:34
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 14. 16:055.
    Azért ez felháboritó.Hogy az ember önzetlenül segit és még kutyául is bánnak vele.S még csodálkoznak azon,hogy nem szivesen lesznek az emberek donorok semilyen téren sem.
    előzmény:
    morciborci (1)
    2010-01-14  14:34
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 14. 16:044.
    Szia én nem tudom.Már adtam párszor vért de velem mindig kedvesek voltak.És még meg is köszönték hogy vért adtam.
    előzmény:
    Metazo01 (3)
    2010-01-14  15:32
  24. 2010. január 14. 15:323.

    Válaszolni nem tudok neked, de ha tényleg rondán bánnak veled, az minősíthetetlen.

    Azért vagyok képes elhinni egy az egyben, amit írsz, mert én "csak" vért szoktam adni, és...fárasztó munka tárgyának érzem magam inkább legtöbbször, nem donornak. 

    De erről sosem az tehet, aki vért kap majd, mert rászorul. csak ezért nem hagytam abba.

    előzmény:
    morciborci (1)
    2010-01-14  14:34
  25. 2010. január 14. 14:542.
    En Forgacsrol csupa jot hallotam a kismama tarsaimtol anno.
    előzmény:
    morciborci (1)
    2010-01-14  14:34

Címlap

top