Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rövid,különleges név

Torolt_felhasznalo_360217
Torolt_felhasznalo_360217
Létrehozva: 2010. január 8. 10:03

Jó lenne, ha összegyűjtenénk ide szép, különleges, rövid neveket!

Hátha nem csak én válogatnék belőle (más gyerekeinek is lehet hosszú vezetékneve)

 

Ikreket várok. A nemüket még nem lehet tudni.

Van már egy kislányunk- Ő Aisa.

Most is inkább lányokban gondolkodunk. Persze azért a fiú(k) is jöhet(nek)!

 

Bár fiúnévben nem igazán találunk kedvünkre valót.

Talán: Csaba, Regő.. esetleg Ábel.

 

Lánynévben ami tetszik:

Rella, Zoya, Hanga.

(vagyis a Zoya inkább csak nagy kedvencem lenne, nem találok ilyen nevet a magyarnevek között. Lehet ezt adni? Kérvényezésről hallottam, ez hogyan működik? Tudja valaki?)

 

Még sok-sok nevet várok!!!

  1. 2016. november 26. 22:35139.

    Sziasztok! 


    Én is a nem mindennapi neveket szeretem, főleg a feledésbe merült neveket.


    A nagyobbik lányom neve: Panna Viktória! Természetesen nem tudtunk megegyezni, hogy melyik legyen. 😀 A Panna akkor ritka volt, de hipp-hopp felkapott lett utána! 


    Középső lányom Zsófia Valéria! A sztorija érdekes : mivel a Viktória királynői név, ezért lett a második lányom neve Zsófia! Az osztrákok főhercegnéja. És muszáj 2 név neki is, de akkor legyen v- betűs! 😄


    A fiamnak könnyebb volt, ő a Nándor nevet kapta.  Gyerekkoromból ismertem egy Nándit, és annyira tetszett a karaktere és a neve is! Ezért döntöttem mellette. Különleges és jelenleg ritka. 


    Szeretnék még egy kislányt utoljára.  Ő pedig a Mia Terézia nevet kapná. Édesanyám Mária, innen a Mia, fogadott mamikám Terézia megerősítésére. Természetesen Mária Terézia neve pont kapóra jön így is! Minden értelemben!  😄


    Számomra fontos a jelentése is! Legyen értelme kimondani, legyen hangzása, mondanivalója.  Esetleg személyhez, történelmi alakhoz kötni. 


    A  Nándor is köthető például Nándorfehérvári csatához. Nem mellesleg pedig mindhárom történelmi születésű! A lányaim egy- egy rokonom születése napján látták meg a napvilágot.  Kisfiam pedig október 23- án! 


    Én úgy érzem, hogy mi jól választottunk! Remélem még lesz egy angyalkám, Mia Teréziám!  Biztos vagyok benne, hogy ő meg az én szülinapomon jönne a Világra! 😄


    Számomra 

  2. 2010. január 31. 09:16138.

    Szia!

     

    Az én kislányom (3 éves lesz) Zora, ha lenne valamikor testvére, ő a Zamira nevet kapná.

    Én sem szeretem a "hétköznapi és tucatneveket":D

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360217 (1)
    2010-01-08  10:03
  3. 2010. január 20. 18:47137.

    (Sorry)Off:

    Nem tudom miért képzeled, hogy ha ide kiírsz valamit, akkor utána majd Te szabod meg, hogy boncolgathatja és ki nem?! Ugyan úgy, ahogy neked van jogod véleményt nyilvánítani másnak is, még a te véleményedről is! Ez épp ezért egy fórum!Borzasztó, hogy erről nekem kell felvilágosítsalak... pedig azt hittem, Te egy érett gondolkodó vagy!

     

    Ha valami valamire emlékeztet, az miért lenne egysíkú gondolkozás? 

     

    Aha, akkor itt te vagy egyedül a "gondolkodó ember"! ...  Bocs, ezt nem tudtam!

     

    Igen, elismerem, mert ez igaz, miért ne tenném?

     

    Szóval szerinted attól lesz valakinek a világ dolgaira rálátása, ha 3 országban él életvitelszerűen? Bruhahaha...remélem te is érzed, hogy ez mekkora baromság! Időről időre megjelnnek fórumokon emberek, akik ehhez hasonló indokokkal (mert ő mester, professzor, jelen esetben világpolgár stb) próbálják alátámasztani véleményük "igazabbságát", ami rendkívül visszatetsző. Te nem attól fogsz érteni valamihez, mert doktorátusod van belőle, lehetsz segghülye PHD fokozattal is és nem attól fosz a nevekről vagy a világ dolgairól többet tudni, mert 3 országban éltél eddig! Ebben a kérdésben nem is lehet "igaza" valakinek, mindenkinek van egy véleménye róla és az szerint cselekszik, nem kell ehhez ideológiát alkotni!

     

    Semmit nem akarok belédbeszélni! Nem tudom ezt épp miből következtetted ki... azt gondolsz amit akarsz! Még akkor is ha hülyeség...   

     

    És a bocsánatkérésedről a topicindító felé:  Azt hiszem Te voltál az, aki nem ötletek adott, hanem idejött kiselőadást tartani a Einsteinről meg a korlátolt, agyatlan idióta emberekről (akik közé, szerinted a topicindító és az ötletelők is tartoznak, ezek szerint), akiknek a gyerkei, úgyis "tucatok" a Te szavaiddal élve, bármilyen nevük van... Erről alkottam véleményt többek között én is.

     

    Már csak egy dologra lennék kíváncs, szerinted mi is az "arelativitáselmélet, szintén a Te szóhasználatoddal élve.

    Azt hiszem jó mókában lenne részünk, ha ezt is kifejtenéd! 

     

    Csáó! 

     

    u.i: Kérdéseim költőiek voltak, nem kell rá válaszolni, főként, hogy már kiszálltál!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849449 (128)
    2010-01-10  10:20
  4. 2010. január 19. 01:26136.

    Szia!

    Először is gratula az ikrekhez(is)! Nagy álmom hogy ikreim legyenek mondjuk 2 lány...

     

    Van eg 2 éves fiam Ő HUNOR! Nekem a legszebb fiú né a világon és ez így is van jól!!! Most vagyunk rajta a tesó projekten! Ha lány lesz akkor Gyöngyvér lesz ez biztos! Ha fiú akkor: Merse, Regő, Nimród, Cseke, Csoma, Majlát,Kende,Kadosa ami szóba jöhet!

     

     

    Mivel nagyon gyakori a vezetéknevünk így tömegnév szóba sem jöhet!!!

     

    ikreknél 2 lány: Aina, Ada       

                 2 fiú: Cseke, Csoma   Merse, Mikolt      Zolta, Zete 

     

     

    Van egy ismerősöm az Ő kislányuk Enéh!Gyönyörű név de mindenki Encsizi a kislányt így mindenki azt hiszi, hogy Enikő!

     

    További szép babavárást, és sikeres névválasztást!

     

     

     

     

                                          Melis

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360217 (1)
    2010-01-08  10:03
  5. 2010. január 18. 22:05135.
    Ármin volt már?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360217 (1)
    2010-01-08  10:03
  6. 2010. január 18. 22:04134.
    Ármin volt már? :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360217 (1)
    2010-01-08  10:03
  7. 2010. január 14. 11:50133.

    Nincsenek véletlenek

    előzmény:
    rdee20 (132)
    2010-01-14  11:03
  8. 2010. január 14. 11:03132.

    Komolyan?? Érdekes :)

     

    Erről jut eszembe, a Hooligans dobosának a lányát is Kiss Kiarának hívják. Ezt akkor még nem tudtam, mikor az én Kiarám született!

    előzmény:
    HarciMacska (131)
    2010-01-13  13:20
  9. 2010. január 13. 13:20131.

    Hehe... nevetni fogsz, de a másik Kiara Hannának is Kiss (vagy Kis )a vezetékneve!

     

    A Hanna nekem is nagy kedvencem volt addig, amíg ilyen gyakori nem lett. Az Annát is imádom, van/volt is sok a családban, de a gyakorisága miatt most biztos nem adnám.

     

    Gyerekkoromban mindig Csengére akartam változtatni a nevemet... de azt se adnám mostanában, mert olyan gyakori. Ahogy a kedvencem, a Nóra is fölkúszott az 5. helyre tavalyelőtt Úgyhogy ezeket pihentetem még egy kis ideig.

    előzmény:
    rdee20 (124)
    2010-01-09  11:02
  10. 2010. január 11. 10:59130.
    Sikerült új ötletek meríteni? Közelebb jártok a választáshoz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360217 (1)
    2010-01-08  10:03
  11. 2010. január 11. 08:03129.

    A Csaba és az Ábel is jó név!

     

    A lánynevek közül talán a Hanga a legjobb!

     

    További tippek:

     

    Alex, Andor

     

    Anett, Ivett, Inez

     

    Sok boldogságot a babákhoz és könnyű szülést!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360217 (1)
    2010-01-08  10:03
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 10. 10:20128.

    Az, hogy téged mi mire emlékeztet, annak semmi köze hozzám, pusztán a te gondolkodásmódod egysíkúságát jelenti. Kérdezz, mielőtt kinyilatkoztatsz, mert különben ostoba baromságokat fogsz leírni. 

    Nem, ez nem visszás, pusztán gondolkodásra vall-egyéb típusúra, mint mindenki más ebben a topicban. Mert nem ám vannak az ostoba csököttagyúak begyepesedve meg vannak a korral haladó modernek. 

    Életvitelszerűen 3 db európai országban éltem eddig, a lányom születése óta idehaza lakunk: szóval, van "némi" rálátásom a világ dolgaira, testközelből.

     "Igazad van, vannak ilyen szülők"-tehát felfogtad. A többi gondolatodat meg sem próbáld belémbeszélni, rám aggatni, azok a te fejedben léteznek csupán. És ezután abba lehet hagyni a véleményem boncolgatását, többek között azért, mert nem a topic témája.

     

    Topicindító, elnézést az offért -soha nem hittem, hogy a névadási topic elmehet abba az irányba, miszerint releváns, tudományosan megalapozott elméletek cáfolata legyen, hogy de hát mindenki gyereke egyedi.... Mindig tartogat meglepetéseket a fórum.

     

    Én kiszálltam, mindenkinek egészséges, talpraesett gyerekeket kívánok, akkor is, ha Beának, akkor is, ha Csengének és akkor is, ha Dzseniffernek hívják majd! Ennek ellenére és ezzel együtt.  

    előzmény:
    Regisztra (127)
    2010-01-09  23:00
  13. 2010. január 9. 23:00127.

    Száz, sőt tízezer tanulmány is leírhat valamit, attól még nem lesz igaz. Illetve nem attól lesz igaz!

     

    Épp ezt írtam én is neked, hogy nyilván való nem a név határozza meg milyen ember egy ember, de az is nyilván való milyen sokat számít, hogy mi a neve valakinek, és milyen indokból kapta... 

     

    Nem hiszem, hogy ez letuszkolás a világ torkán! A világ (és véleménye) meg nehogy már korlátozzon valakit ilyen fontos és életreszóló kérdésekben!  De mondjuk innen is látsszik, hogy ez Mo...USA-ban persze lehet nevezni egy kislányt Harmony-nak (milyen gyönyörű, főleg a jelentése) és senki nem botránkozik meg! Ez a szabadság, ami itt ugyan van, de az emberek fejében még sokáig nem lesz...

    És nem arról beszélek, hogy hülyeségeket kell adni a gyereknek névnek...

    Sajnos amit lerítál az engem erősen egy ideológia hozományára emlékeztett, az egyik része az, hogy mindenki egyenlő, és senki ne akarjon kilógni a sorból, a másik meg az, hogy ami nyugatról jön az bűnös, rossz, nevetséges stb dolog... 

     

    Igazad van, vannak ilyen szülők, mint ahogy vannak olyan emberek akik azért vesznek meg egy különleges állatot, mert az divat, mert olyan nem sok mindenkinek van. Túl nagy gyarlóság lenne ebből általánosítani... Főleg, mert a topic nem erről szól, ezért volt itt annyira visszás a "magánvéleményed".

     

    Épp ezért nem is szeretném tovább offolni a topicot!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849449 (122)
    2010-01-08  23:48
  14. 2010. január 9. 11:18126.
    köszönöm :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (125)
    2010-01-09  11:07
  15. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2010. január 9. 11:07125.
    Gyönyörű kislányod van!
    előzmény:
    rdee20 (124)
    2010-01-09  11:02
  16. 2010. január 9. 11:02124.

    Hmm... érdekes, h egy barátnőt kért fel a névválasztásra.

     

    Nálunk a Kiara Hanna a következőképpen jött:

    Még a terhesség előtt beszéltünk a dologról, én Dominika Hannát, Apa Fannit szeretett volna, de végül a Boglárka Hannában sikerült kiegyeznünk. 38 hetes voltam, mikor ráakadtam 2007 legnépszerűbb nevein listájára, ahol a Bogi a 2., a Hanna a 4. helyen szerepelt. Mondtam Apának, h találjunk ki vmit, mert nem akarom, h minden 2. gyereket így hívjanak az oviban, mint az én lányomat. A Hannához 2. névként ragaszkodtam, nagyon tetszett már gimis korom óta (akkor még csak elvétve lehetett ezzel a névvel találkozni). Pár nappal később Apa benyögte a Kiarát. Megnéztem a listát, nem szerepelt a 100 leggyakoribb név között, így ebben maradtunk. Kiss Kiara Hanna - gyönyörű sztem.

     

    Az már más kérdés, h a 2008-as listán a Hanna már a 2., a Kiara pedig a 72. volt...

     

    Ha fiú sikeredik, nem tudom, mit találtunk volna ki... Talán Ádám Milán vagy Ákos Zsombor.

     

     

    Ha valaha is újra szülnék, tuti, h mindkét névnek valami kevésbé népszerűt választanék. A játszótéren mást sem hallani, mint Virág, Csenge, Anna, Hanna, Petra, Lili, Bence, Dani, Áron, Marci...

    előzmény:
    HarciMacska (47)
    2010-01-08  11:02
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 8. 23:49123.
    Gratulálok a szövegértelmezés ilyentén magas fokához! 
    előzmény:
    teacska (106)
    2010-01-08  19:46
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 8. 23:48122.

    Mivel nem értetted meg ahozzászólásom lényegét...

     

    A különbejáratú magánvéleményem pedig megalapozott a számomra s hidd el, nem fog azért megváltozni, mert szerinted én nem látom át, hogy Kovácsék számára is a kis Vakcina egyedi és megismételhetetlen-hidd el, hogy Katalinként is az lenne.  Nem is arra gondoltam a fejtegetésem kapcsán, amire te. Nem kell mindenkit ugynúgy hívni. Ám több tanulmány foglalkozik ezzel s kb. ugyanazt írták le, mint én. 

    S van erős differencia az egyénieskedő nevek és aközött, hogy mindenkit Ádáméváznak, hidd el.

    Az meg már régen rossz lenne, ha a lányomat a neve tenné különlegessé.  Ő annak ellenére  és azzal együtt az, hogy ezt nem akarom letuszkolni a világ torkán.  

     

    S igen, mindenki úgy hívja a gyerekét, ahogy akarja, szíve joga. Mint ahogyan az erről alkotott vélemény is szabad. Bizony.

     

    S nem, nem baj, ha valaki Dzsesszika...de az sem ha Ajsa meg Koppány.

     

    Nincs a nevekkel semmi baj. Bizonyos társadalmi körbe tartozó bizonyos szülők ezirányú motivációjával van.

     

     S igen, elhatolt-sok is. 

     

    Vicram, akinek szintén van gyereke s annak egy neve-ám nem ettől kivételes (de nem is hívják Ádámévának)

     

     

    előzmény:
    Regisztra (112)
    2010-01-08  22:33
  19. 2010. január 8. 23:47121.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2010. január 8. 23:34120.

    Kicsit visszaolvastam és rájöttem, hogy pár nekem is tetsző nevet kihagytam: Milla, Lotti, Mia

    Fiúneveket még bogarászni kell, de látom az mindenkinél nagyobb gondot okoz. :)

    előzmény:
    happyhippy (118)
    2010-01-08  23:22
  21. 2010. január 8. 23:25119.

    Szerintem nem feltétlen azért akarnak az emberek különleges nevet adni a gyerekeiknek, mert attól válnak különlegessé.

     

    Hanem mondjuak azért, mert a mi időnkben, meg előtte egy osztályban volt 5 Ágnes, 4 Krisztina és legalább 2 Judit. És ezt szeretnék elkerülni.

     

    És ma már sokkal elfogadottabb "különleges" nevet választani, és talán a választék is nagyobb.

     

    Mi is különleges neveket adtunk, amit többnyire még senki nem hallott, de én nem bánon. Annyira illik rájuk! Mindkettő ősi magyar név. Ami nem volt olyan választás, hogy én mindenáron ősi magyar nevet adok, mert az sikk. De ha lehet választani, akkor miért ne nézném meg, és ha találok olyat, ami tetszik, miért ne adnám? De elárulom, volt olyan név is, ami nagyon tetszett, és román eredetű (Zamíra).

     

    És tudok például olyan kislányt, akit Mandulának hívnak, Mandinak becézik. Szerintem aranyos. És felnőttként is viselhető.

     

    Nekem lánynevek közül tetszik az Izabella, Léna, Rubina, Morka.

     

    Fiú nevek közül az Iván, Lukács.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2010. január 8. 23:22118.

    Hello!

    Gratulálok az ikrekhez! :) Ez annyira izgi lehet!!!

    Én/mi is inkább a különleges neveket szeretjük, főleg azért mert sokat utazunk a munkám miatt, így fontos számunkra, hogy nemzetközi nevű gyermekeink legyenek.

    Jelenleg egy kislányunk van, 5 hónapos, ő Leona Maja.

    A Maját y-al szerettük volna (Maya), de egy sima telefonhívással elutasították, azzal az indokkal, hogy az y külföldiesítené a nevet és ragaszkodni kell az utónévkönyvben szereplő, magyarosított nevekhez, mint pl. Dzsenifer (dzs-vel), vagy Kloé (k-val).

    Tök jó kis levelet írtunk az anyakönyvvezető hivatalnak, akik továbbították az MTA-nak, de végül nem engedélyezték. Kicsit hihetetlen és kiborító is számomra, mert pl ilyen nevet, hogy Dömper, vagy Lexus adhatnék a fiamnak/lányomnak... Ez szerintem azért nevetséges.

    Ráadásul a levélben megírtam azt is, hogy a Maja és a Maya két különböző jelentésű név. A j-vel írt változat görög eredetű és anyácskát jelent, az y-al írt pedig angol-orosz eredetű és májust jelent. Mi speckó a májusban született nagymamák tiszteletére szerettük volna a Maya nevet, mint második utónév. Szerintem baromság az indokuk amivel elutasították a kérelmemet és elterveztem, hogy minden félévben próbálkozni fogok az átnevezéssel. Herce-hurca, de megéri.

    Kedvenc rövid neveink-

    lány: Lily (itthon ezt is csak Lili-ként engedélyezik), Mae (ezt abszolút nem), Zoé, Chloe, Emma

    fiú: Noel, Leon

     

    Jó egészséget Nektek!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360217 (1)
    2010-01-08  10:03
  23. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2010. január 8. 22:56117.
    Mindenki "különleges" nevet akar adni a gyerekének, csak azt nem veszitek figyelembe, hogy 5 év múlva már mindenki Niobé, meg Opál és Málna lesz, fiúként pedig Noel és Oren és isten tudja még micsoda. S máris fuccs a különlegességnek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2010. január 8. 22:51116.

    Fúúú, a Millát bele akartam írni az előző hozzászólásomba! :)

     

    A keresztfiad és a párja véletlen nem mindketten M-betüsök? (mármint a nevük azzal kezdődik)

     

     

    előzmény:
    Kajaju (114)
    2010-01-08  22:43

Címlap

top