Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Béranyaság?

Nasaca
Létrehozva: 2009. augusztus 14. 18:23

 Sziasztok, sok kérdéesm lenne a béranyaságról:

 

Hol és hogyan lehet? Mik a feltételek? Melyik országokban és milyen költségekkel jár? Lehet e ismerős a béranya? Vagy idegen kell legyen?

 

Egyébként az MRKH-szindrómás fórumban van leírva a pontos szituáció, hogy miért is kérdezem mindezeket!

 

Előre is köszönök minden segítséget!

  1. 2015. december 28. 18:1223.

    De bizony a nők részéről örökbeadás: a szülőanya, aki ha genetikailag (tehát  a petesejt az övé volt) is anyja a gyereknek, lemond a saját gyerekéről, az apa felesége meg tulajdonképen örökbefogadja, bár ezt nem tudom, hogy ott kinn hogyan nevezik...de ez a meztelen igazság a témában. Pont olyan örökbeadás, mint mikor az anya szülés után a kórházban lemond a babáról és örökbeadja. Tudod mit? A petesejt donációt is annak tekintem, csak születés előtti örökbefogadásnak... gondolkozz csak el rajta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888009 (22)
    2015-12-28  14:48
  2. Torolt_felhasznalo_589264
    Torolt_felhasznalo_589264
    2015. december 28. 14:4822.

    Hát ha apuka az apa, akkor ez nem örökbeadás, mivel a gyerek minimum fele részben az övé, és az amerikai állampolgárság nem kétséges, és onnantól a béranyának semmi ráhatása a dolgokra. És Amerikában tartózkodnak, tehát az ottani hatóságok erősebbek, nem fogják Magyarországra engedni a gyereket semmiképpen, szerintem. Pláne, ha szerződést is aláíratnak vele... A magyar hatóságok meg nem tudják értelmezni a béranyaságot (vagyis csak negatívan tudják), tehát a nőnek itthon titkolnia kell az egészet, gondolom, vagyis ez a rész nem egészen tiszta. Ha már itthon van egy férje, akkor a magyar törvények eleve vélelmezik a férj apaságát, és akkor beindul a gyámhatóság... Szóval egy hajadonnal egyszerűbb, mert az mondjuk mondhatja, hogy kiment nyaralni, teherbe esett, megszülte odakint és még a kint tartózkodás alatt aláírja, hogy a gyereket az apára hagyja és kéri a magyar állampolgárság megszüntetését - legalábbis én max. így tudom elképzelni. De én csak unalomból járok erre éppen... :D

    előzmény:
    eda-1952 (21)
    2015-12-28  14:36
  3. 2015. december 28. 14:3621.

    Nekem az ollózott szöveg is itteni méretben jelenik meg...


    A béranyaság fogalmával van gondom: elsőre nekem az ugrik be, hogy a béranya "csak" az inkubátor és egy házaspár gyerekét hordja ki, mert a nő valamiért nem képes rá--de a petesejt a nőé. A másik eset, hogy a petesejt   a béranyáé és megtermékenyítés után beültetik. Ebben az esetben viszont ő szerintem nem béranya, hanem örökbeadó.


    Azt nem tudom, csak gondolom, hogy  a gyerek, ha ott születik amerikai áp lesz, de nem tudom számít -e  a béranya (=a vsz, azaz örökbeadó) állampolgársága. Úgy tudom, ha egy amerikai házaspár külföldről, pl innen fogad örökbe, akkor a gyerek megkapja az amerikai áp-t, de nagykorúságakor (21 év..?) nyilatkoznia kell, melyiket szeretné megtartani.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888009 (20)
    2015-12-28  14:25
  4. Torolt_felhasznalo_589264
    Torolt_felhasznalo_589264
    2015. december 28. 14:2520.

    Nem tudom, nekem akkor szokott ilyen nagybetű előjönni, ha valahonnan ollózom a szöveget... most, hogy mondod...


    Amúgy elég szar a helyzet nálunk, igen. Én pl. kapásból vállalhatnám, még a feltételeknek is megfelelek és elég szar helyzetben is vagyok hozzá tulajdonképpen - csak én soha nem vállalnék ilyet, érzelmi okokból. De ahogy írtam, simán el tudok képzelni több élethelyzetet is, csak mondjuk a feltételeket eléggé szűkre szabták és viszonzásképpen nem nagyon lógatták ki a mézesmadzagot... Eleve gyanús, hogy miért nem keresnek valakit ott helyben, az USÁ-ban, az sokkal egyszerűbb és tisztább szitu lenne... hja, mondjuk lehet, hogy diplomást ott nem találnak erre... Meg pl. egy magyar állampolgár sokkal sz@rabb helyzetben van, ha ott kint megszüli a gyereket, már semmiképpen nem tudja hazahozni (ugye a gyerek automatikusan amerikai állampolgár), akkor sem, ha esetleg nem fizették ki neki rendesen - szóval én pl. mielőtt szülni megyek, még időben leellenőrizném, hogy megérkezett-e az átutalt összeg...

    előzmény:
    eda-1952 (19)
    2015-12-28  13:57
  5. 2015. december 28. 13:5719.

    Ezen kívül, hogy tényleg  nem vonzó ajánlat te tudod, hogyan kell ilyen nagy betűkkel írni? Érdekes...


    (Bár egy darabig nem emésztem meg, hogy az USA-ban úgy gondolják, egy főiskolát vagy egyetemet végzett nő báranyaságot vállal....mert ennyire sz@r a helyzet nálunk..?)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888009 (14)
    2015-12-28  11:57
  6. Torolt_felhasznalo_589264
    Torolt_felhasznalo_589264
    2015. december 28. 13:0818.

    Vegyünk két szélső esetet, hogy ki vállalhat ilyet, milyen élethelyzet elképzelhető?


    1. Negyvenhez közel járó háromgyerekes anyuka, akiknél legalább az egyik szülő munkanélküli/otthon van, de jobb, ha mindkettő munkanélküli, mert akkor már nem jár nekik a kormány által frissen meghirdetett, három gyerekre 10+10 millió forintos családi otthonteremtési kedvezmény! Ez esetben ugyebár überelni kéne minimum ezt az összeget...


    2. 25 éves fiatal lány, akinek nagy vágya, hogy lássa Amerikát, és itthon nem is igazán látja a lehetőséget a karrierre, így valami egyszerűbb pénzforrást keres, hogy elindulhasson az életben - az ilyen fiatalok manapság megkérik az árát (a kezdő fizujukat is háromszázezer fölé becsülik legszívesebben, pedig hát itt Mo-on az átlagfizu nettó 150 ezer)... szóval vegyünk egy kényelmes lakást/házat, meg egy kocsit, esetleg egy kis nyaralgatást, vagy önálló vállalkozás induló költségét - 30 milka alatt nem ússza meg a megbízó, az tuti!


    És akkor még a kockázatokról nem is szóltunk.

    előzmény:
    beranyausa (13)
    2015-12-28  11:08
  7. Torolt_felhasznalo_589264
    Torolt_felhasznalo_589264
    2015. december 28. 12:1817.

    Ők ezt szerintem kiutaztatással gondolták - nyilván ez lenne a "járulékos költség". A vicc az, hogy az ilyen procedúrákban a járulékos költség az elhanyagolható tétel, ezen felül kéne villantaniuk valamit, ami miatt érdemes velük szóba állni...


    Gondolom, ha a gyerek félig az apukáé, akkor automatikusan jár neki az amerikai állampolgárság, tehát csak azt kell elintézni, hogy a béranya megkapja az amerikai vízumot, vagy meghosszabbítva, vagy kétszer egymás után (megtermékenyítés, szülés), aztán meg valahogy azt, hogy a baba lemondjon a magyar állampolgárságáról? Vagy nem is tudom, hogy van ez, mert ha jól tudom, USA nem ismer el kettős állampolgárságot...Valszeg csak teljes titokban működhet a dolog, hogy a magyar gyámhatóság ne kopogtasson aztán béranyucinál a rendőrséggel karöltve...

    előzmény:
    Lédienn (15)
    2015-12-28  12:07
  8. 2015. december 28. 12:1316.

    ....És a szövegben a "Magyar gyökerekkel" helyesen: magyar gyökerekkel....

    előzmény:
    beranyausa (13)
    2015-12-28  11:08
  9. 2015. december 28. 12:0715.

    Ugye tudod,hogy ez,amit itt csinálsz az törvénytelen és büntetendő Magyarországon!


    Elkapnak és nagyon megütöd ám a bokádat!

    előzmény:
    beranyausa (13)
    2015-12-28  11:08
  10. Torolt_felhasznalo_589264
    Torolt_felhasznalo_589264
    2015. december 28. 11:5714.

    Hát ez nem túl vonzó ajánlat...

    előzmény:
    beranyausa (13)
    2015-12-28  11:08
  11. 2015. december 28. 11:0813.

    Egyesült Államokban élő, Magyar gyökerekkel rendelkező gyermektelen család béranyát keres. 

    Feltételek: 

    - Teljesen egészséges, valamit nem áll rendszeres gyógyszeres kezelés alatt 

    - Minimum középfokú végzettség, de felsőfokúak előnyben vannak 

    - Rendezett családi környezet 

    - A béranya káros szenvedélyektől mentes legyen, ide értve a dohányzást, a mértéktelen alkoholfogyasztást, a kábítószert és más élvezeti szerek fogyasztását. 

    Fizikális feltételek: 

    - maximum 65kg 

    - minimum 160 cm magas 

    - 25-40 éves 

    - normál testalkatú 

    A járulékos költségek megtérítése megbeszélés tárgyát képezi. 

    Bemutatkozó levelet, egész alakos fényképpel kiegészítve az alábbi e-mail címre várjuk: beranyausa@gmail.com

  12. 2015. Április 21. 00:5112.

    Volt mar egy ilyen topik tavaly,ment a veszekedes,pocskondiazas,ha valaki erdekel keresse meg.

  13. 2015. Április 20. 21:3611.

    23 éve dolgozom lombik központban. Csak  a fogalmak tisztázása végett, mert van kis keveredés úgy látom. Azon túl, hogy elég sikamlós dolog az egész, hiszen ellenszolgáltatást semmilyen formában nem lehet se kérni, sem elfogadni a petesejt adományozásért.


    A jelenleg törvényben lévő jogszabályok nem teszik lehetővé Magyarországon a béranyaságot. Tudtommal ezt egyik intézmény sem csinálja, ha mégis, az jó mélyen hallgasson róla, mert nagy baja lehet belőle. Konkrétan büntetendő.


    A petesejt adományozást viszont engedélyezi a törvény. Ennek két formája van: az anonim, és a nem anonim. A nem anonim, CSAK rokon lehet,/több egyéb más kritériumok mellett,/ ezt közjegyzővel kell igazoltatni. Az anonim petesejt adományozás törvényes formájában az intézet biztosít, a házaspár számára teljesen ismeretlen adományozótól származó petesejtet, az adományozó ezért sem az intézettől sem a házaspártól NEM KAPHAT ellenszolgáltatást ! Tehát eleve kizárt ugye , hogy valaki karitatív célból besétáljon egy intézet kapuján, hogy "petesejtet szeretnék adni, jó sok hormont kapni, altassanak el, szurkáljanak, ingyen." Ilyen ugye , belátjuk, nincs.  Ezért ez ma itt nem működik, ha mégis hallott valaki ilyenről, biztosak lehetünk benne, hogy kap, ill. ad érte ellenszolgáltatást, ami, még egyszer mondom , büntetendő. Ha egy házaspár együtt jön petesejt donorral a rendelőbe, akkor az már nem lehet anonim, tehát igazolniuk kell a rokonságot közjegyzővel.


    Ebben az esetben a férj spermája termékenyíti meg a donor petesejtet és a recipiens, anyuka / a babát akaró házaspár női tagja/  hordja ki, ez nem béranyaság, ez petesejt donáció. Anonim donor esetén is, de ott nem ismerik, kitől kapják a petesejtet.


    Akit az anonim petesejt donácio érdekel: vannak országok, ahol a törvény engedélyezi az ellenszolgáltatást , ezért hivatalos, bejegyzett petesejt donorokkal is dolgozhatnak. Ilyen van Brnoban, Prágában is.


    Béranyaságot Ukrajnában szoktak végeztetni legálisan, ha jól tudom, de ez nem teljesen biztos.

  14. 2013. január 31. 11:1610.
    Csak érdeklődnék, hogy van e már gyerek? Sikerült-e már valamilyen módszerrel. Mi is túl a 40-en szeretnénk még gyermeket, de..., Gondoljon bárki bármit. Én is minden végletbe belemennék.
    előzmény:
    Nasaca (1)
    2009-08-14  18:23
  15. 2013. január 31. 10:249.

    Szia,

     

    Teljesen egyetértek.

    Azonkívül, hogy még pénzért is eléggé merész felajánlás, nem hogy pénz nélkül. És senki nem kényszerítheti a rokonait ilyenekre, hogyha nem akarják, vagy ha nem maguktól mondjá, és mondjuk vajon a párjaik mit szólnak...ők is szenvedő alanyai a változó hormonoknak.

     

    Lehet, hogy ha van is idősebbtestvér, túl idős, vagy túl fiatal, nem is akart gyereket, de át kell adnia...utána meg rosszul érzi magát. Nagyon kevés ember van azon az EQ szinten, hogy képes legyen kihordani és végignézni, hogy felnő más gyerekeként. Ha valaki nem rokon, akkor könnyebb jótékonyságként feldolgoznia az eseményt, mert egy várandósnő hormonálisan el kezd kötődni a babához. De ha még látja is felnőni azt sokkal nehezebb feldolgozni. Szerintem.

     

    Aki pedig őszintén érzi, hogy segíteni akar, attól sem lehet elvárni, hogy ingyen...kiesik a munkából!!!, kezelések és nőgyógyászati vizsgálatok ára, új ruhatár...mert ugye nő a hasa...esetleg étrendváltoztatás. Ezek a költségek a lombikkal együtt már milliós tételek, főleg a munkakiesés miatt. Plusz Magyarországon az örökbefogadási procedúra is ott van, ami mindkét félnek időigényes. 

     

    Mellesleg, ha valaki tényleg elvállal egy ilyet, egyrészt a pénz is motiválhatja, ennek is oka van, másrészt nagyon nagyon nagylelkű és önzetlen cselekedet lehet tőle, mert felforgatja a teljes életét.Mindkét fél nyer vele és mindkét félnek fel kell dolgoznia. Mert a vérszerinti szülőknek sem egyszerű feldolgozni, hogy nem lehet gyerekük és még végig is nézik, hogy a másik a 3 gyerek mellé még kihord mondjuk ikreket könnyedén. Mindenkét fél nyer vele valamit és mindekét félnek lesznek lelkileg nehéz pillanatai.

     

    Nasaca

  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 14. 20:468.

    Mi van akkor, ha a gyerek betegen szuletik? Ez a kerdes eszebe jutott mar valakinek?

    En a noveremert megtennem. Nekem van mar egy gyermekem, nekik 3 ev probalkozas utan sem jott meg ossze.

    előzmény:
    Nasaca (1)
    2009-08-14  18:23
  17. 2009. augusztus 14. 20:247.

    Szia!

    Dajka anya Magyarországon lehet egyenesági nő rokon.

    De vannak még kitételek, hány elő gyerekének kell lenni stb. de ezt nem tudom.

    Ha megszületik a gyerek örökbe kell fogadnia annak a házaspárnak akik embrióját beültetik neki, hogy kihordja.

    Pesten van valahol ahol csinálják.

    Lehet Ágacskánál tudnak segíteni.

     

     

    V.

    előzmény:
    Nasaca (1)
    2009-08-14  18:23
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 14. 19:596.

    Béranyát kerestek vagy dajkaanyát?

     

    Mert ez utóbbi esetben a házaspár saját közös embrióját ültetnék másba míg az első esetben a béranya adná a petesejtet is.

     

    Csak azért kérdezem,mert ne biztos,hogy ugyanolyan elbírálás alá esik jogilag.

    előzmény:
    Nasaca (1)
    2009-08-14  18:23
  19. 2009. augusztus 14. 19:365.

    ůgy tudom angliaban vallalnak.

     

    sajnos nem talalom a cikket amiben leirtak, de a lenyege hogy ügynöksegen keresztül zajlik. kell egy hivatalos igazolas az orvosi szervektôl arrol hogy termeszetes ůton nem lehetseges a gyerekvallalas. ezutan ôk közvetitenek ki, van elbeszelgetes a beranyakkal ahol a par kivalaszthatja a nekik legszimpatikusabbat.

    ezutan jön a labor resze a dolgoknak, de mindent az ügynökseg intez.

     

    viszont az ar eleg borsos, azt hiszem 30 000 eurot emlegettek benne.

     

    a cikk a francia "parents" magazinban volt, de sajnos nem talaltam meg...

     

     

    előzmény:
    Nasaca (1)
    2009-08-14  18:23
  20. 2009. augusztus 14. 19:234.

    Angliában biztosan legális, de nagyon bonyoult a jogi háttere. Ami a költésegit illeti, nem tudom, de biztosan nem "aprópénz".

     

    Sok angol például Indiába megy, mert ott olcsóbb talán, ott is vannak kifejezetten erre szakosodott klinikák.

     

    Ennyit tudok a támáról, talán elindulni segít.

    előzmény:
    Nasaca (1)
    2009-08-14  18:23
  21. 2009. augusztus 14. 18:543.
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 14. 18:472.

    úgy tudom, hogy itt tilos,  emberkereskedelemnek számít, ennek megfelelően büntetik.

    Talán Romániába és Angliába elvégzik.

    előzmény:
    Nasaca (1)
    2009-08-14  18:23

Címlap

top