Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hátrahajló méh kiemelése?

ebu
ebu
Létrehozva: 2009. július 16. 09:29

Sziasztok!

 

Segítségeteket kérem a témában jártas kismamáktól, vagy hozzáértéktől!

 

14.hetes kismama vagyok, és gyermekkorom óta tudom, hogy hátrahajló a méhem.

 

Úgy tudom, hogy a 12-14.hét között ez a probléma általában magától megszűnik, és a növekvő méh a hátrahajlásból normál helyzetbe emelkedik ki.

 

Tegnap a dr. megállapította, hogy még mindig hátrahajlik a méhem, és azt mondta, hogy a 16.hét körül tűnik el ez a "jelenség".

 

Azért aggódom, mert mindenhol máshol azt olvastam, hogy ez a 14.hétre megtörténik, és nekem még nem történt meg.

 

Volt valakinek hasonló, hogy nem emelkedett ki magától a 14.hétre?

Mi volt a megoldás? Hogyan tovább?

Várhat vele az orvos a 16.hétig, vagy már most kellene beavatkoznia és manuálisan rásegítenie?

Mit gondoltok?

 

Köszi a segítséget,

egy aggódó kismama, akinek erősen húznak a méhszalagjai

 

Ebu

  1. ebu
    ebu
    2009. július 16. 14:107.

    Köszi a válaszokat.

    Azért ez megnyugtató, hogy nem kell vele semmit csinálni.

     

    Csak megijedtem, mert valamelyik babás oldalon olvastam, hogy manuálisan előreemelik, és hogy az fáj, illetve veszélyes a babára.

    Illetve azt is olvastam, hogy ha mégsem emelkedik ki magától, és a dr. nem emeli ki, akkor pedig a baba növés közben beszorulhat a rossz irány miatt a csípőcsontnál.

     

    Szóval ezért az aggodalmam.

     

    Ebu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_792339 (6)
    2009-07-16  12:43
  2. Torolt_felhasznalo_792339
    Torolt_felhasznalo_792339
    2009. július 16. 12:436.

    Nekem is hátrahajló a méhem, a dokim szerint nagyon-nagyon (nagyokat csodálkozott amikor először vizsgált), mégsem volt ebből gond az első terhességnél sem, és a mostaninál sem.

    Szép fokozatosan alakult, ne ijedj meg ha még hátrahajlik, majd ahogy nő, úgy javul a helyzet. Nekem is sokat feszült a hasam emiatt az elején.

    A szülés után  visszaállt az eredeti hátrahajló állapotba, de most a  másodiknál (24. hét) őszintén szólva el is felejtettem foglalkozni a kérdéssel, így nem is tudom most mi van vele :).

    Nem csináltak vele semmit, ez 100%, szerintem nálad sem lesz ebből gond!

    előzmény:
    ebu (1)
    2009-07-16  09:29
  3. 2009. július 16. 12:335.

    Javaslom neked, a Kriston Andi intim női tornáját, hogy mennyit lehet vele javítani azt nem tudom, de amikor én jártam hozzá, pont erről volt szó, és nagyon szemléletesen előadta, hogy biz az égadta egy világon nincsen semmi baj a hátrahajló méhhel.

    Esetleg keresd meg egy konzultáció erejéig, meg fogsz nyugodni,

    sok skiert , és jóegészséget kívánok nektek.

    előzmény:
    ebu (1)
    2009-07-16  09:29
  4. 2009. július 16. 12:104.

    Szia!

    Ezen már nem tudsz változtatni, de írni így is tudnak neked.

    előzmény:
    ebu (2)
    2009-07-16  11:36
  5. 2009. július 16. 11:383.

    szia

    szóval azt akartam írni, hogy nekem is hátrahajló méhem volt/van mind a két terhességemnél. én csak terhesen tudtam meg, de nekem is sokat húztak a méhszalagjaim.

    nekem semmit nem csinált vele a doki tutira...

    szerintem ne aggódj emiatt. én nem is tudtam róla hogy meg van határozva hogy melyik héten kéne hogy változzon a helyzet, nem is olvastam utána.nekem csak azt mondta az orvos, hogy nagyon sok nőnek van ilyen, nincs ezzel semmi baj..

    nik

    előzmény:
    ebu (1)
    2009-07-16  09:29
  6. ebu
    ebu
    2009. július 16. 11:362.

    Bocsánat, többen írják priviben, hogy zárt lett a topik.

    Nem volt szándékomban. Tudja valaki, hogy hogy kell ezen változtatni?

    Köszi

    Ebu

    előzmény:
    ebu (1)
    2009-07-16  09:29

Címlap

top