Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Spermavizsgálat eredménye

maki333
Létrehozva: 2009. június 17. 12:50

 Sziasztok!

 

 

 Már több, mint egy éve próbálkozunk összehozni egy babát, eddig sajnos sikertelenülNem olyan régen kezdtük el a vizsgálatokat, a párom a múlt héten volt vizsgálaton, és akik valamennyire "értenek hozzá" azoktól szeretnék véleményeket kérni a leletéről. 4 nap szünetet tartottunk a mintaadás előtt.

 

A spermiumkoncentráció 32 millió/ml, ez szerintem jó, viszont a fehérvérsejtszáma magas 2,5 millió/ml (1 millióig normális) szóval van valami gyulladása, elküldték a mintát tenyésztésre.

Van egy olyan, hogy motilitás, (vizuális) ez gondolom a mozgásukat jelenti...ehhez ez van írva:

progresszív gyors 10 %

progresszív lassú 5%

nem progresszív 35%

immotilis 50%

A mennyiség, ph, viszkozitás a referenciaértéken belüli, úgyhogy azok jók.

Az én nőgyógyászom látta a leletet, és azt mondta, hogy ezek az értékek normálisak....

Ezekhez tud valaki mondani valamit???Én úgy gondolom, hogy nagyon kevés a gyors, de (szerintem) ez lehet a gyulladástól is...

A tenyésztés eredménye a napokban lesz kész, úgyhogy azután megy majd andrológushoz, de addig is szeretnék legalább sejteni valamit arról, hogy ezek mellett az értékek mellett lehet-e spontán babánk?

 

Előre is köszönöm a segítségeteket!

  1. 2014. szeptember 18. 20:3525.

    Sziasztok!


    Valaki esetleg fel tudna tölteni egy spermavizsgálati leletet? Szeretném tudni, hogyan jelölik az egyes értékeket magyar nyelven, egyáltalán van-e különbség a két lelet között. A párom ugyanis külföldön csináltatta, a nőgyógyászom viszont magyarországon van, és ő is szeretné látni az eredményeket. És nem akarok hülyeségeket fordítani...

  2. 2009. június 17. 16:0024.

    ok, akkor buta vagyok, vállalom!

    Írtam, hogy most keresek másik dokit...azért most, mert az utolsó alkalommal volt valami amitől nagyon megrendült benne a bizalmam...de ez nem igazán tartozik rád, már bocsi..

    Nem is értem miért vitatkozok ezen veled, reménytelen vagy...Csak úgy tűnik én meg nagyon ráérek..

    Na, további jó kötözködést (lehetőleg másokkal)!! Szép napot neked!

    előzmény:
    semiramis (23)
    2009-06-17  15:52
  3. 2009. június 17. 15:5223.

    az okos tojasok okosak. a butak meg butak. ez a különbseg.

     

    megkerdezhetem, miert jarsz olyan nögyogyaszhoz, akinek nem bizol a velemenyeben?! Mazohista vagy vagy buta tojas?

     

     

     

     

    MAS hasonlo cipöje NEM a te a cipöd. De csak kerd kölcsön es hordd, ha elnyomorodott labat szeretnel.

    előzmény:
    maki333 (21)
    2009-06-17  15:10
  4. 2009. június 17. 15:1122.

    Még mielőtt belekötsz ebbe is, látom, sok elütés lett a hozzászólásomban...bocsánat érte!

    előzmény:
    maki333 (21)
    2009-06-17  15:10
  5. 2009. június 17. 15:1021.

    Komolyan mondom, már vártam, hogy megjelenj, és írj valami hasonlót !! Elég sokáig tartott!!

    Nem ismered az én NŐGYÓGYÁSZOMAT (aki tehát NEM ANDROLÓGUS), hogy vajon miért is akarok másik dokit keresni...(mert nem nagyon bízom a véleményében)

    csak hogy megnyugtassalak, FOGUNK MENNI andrológushoz, csak még nem jött meg a tenyésztés eredménye...

    És igen, laikusok kérdezek meg erről, félre értés ne essen, nem fogok semmit alkalmazni a páromon csak lakiusok "ajánlására", de engedtessen már meg nekem, hogy megkérdezzem azoknak is a véleményét, akik hasonló cipőben járnak, és esetleg tudnak mondani valamit...szerintem ezzel senkinek sem ártok...

    Csak a hozzád hasonló okostojások szemét csípi a dolog, de az meg őszintén szólva hidegen hagyj...

    előzmény:
    semiramis (20)
    2009-06-17  14:57
  6. 2009. június 17. 14:5720.

    Összefoglalva:

     

    Csinaltak egy vizsgalatot, aminek az eredmenyet az orvos (tehat a SZAKember!) normalisnak, rendbenlevönek tartja.

     

    Te, a LAIKUS nem hiszed el a velemenyet.

     

    Es szinten laikusoktol kerdezed, kinek van igaza, az orvosnak vagy neked.

     

     

     

     

     

    Okos, nagggyon okos.

    előzmény:
    maki333 (1)
    2009-06-17  12:50
  7. 2009. június 17. 14:0819.

    Köszi a tjékoztatást.

     

    Amúgy tényleg azt mondják, hogy átjárhatósági után nagyon nagya z esély, úgyhogy sok sikert Nektek!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. június 17. 14:0518.

    Hát, remélem hogy igazad lesz...

    Igen, én is hallottam már, hogy hsg után nagyobba z esély..hátha...

    előzmény:
    tokeletlenke (16)
    2009-06-17  13:48
  9. 2009. június 17. 14:0317.

    A hsq: Nekem úgy volt, hogy előtte megvizsgált, megtapogatott a doki, hogy nincs-e valami gyulladás, vagy helyi érzékenység, mert akkor nem csinálják meg. Minden rendben volt, úgyhogy felrakta a méhbe a katétert...ennek a végén egy ilyen ballonszerű izé van, amit felfújnak (ezzel tágítják a méhet) Hát, ez a felhelyezés nem éppen kellemes, egy élesebb fájdalom, de kibírható...

    Aztán a röntgenben benyomták a kontrasztanyagot, és azt nézték monitoron hogy szépen kifolyik-e, vagy ha nem vagy átjárható, akkor megreked...Na, ez nekem eléggé fájd (amikor a folyadék bejutott) de ez tényleg csak pillanatokig tartott (szerencsére)

    Én átjárható voltam, de aki nem az, annak valszeg jobban fáj...

    A vizsgálat utáni fél óra nekem nagyon rossz volt...na akkor aztán igazán görcsöltem...Beszélni alig tudtam, úgy fájt...viszont bevettem egy algoflex-met, és fél óra múlva már semmi bajom nem volt!!

    Ja, és én a vizsgálat után 4-5 napig gyengén véreztem...de ez is egyénenként változó, ahogy a fájdalom is, úgyhogy azért ne félj nagyon!!

    előzmény:
    BKlaudia (14)
    2009-06-17  13:37
  10. 2009. június 17. 13:4816.
    Akkor tök jól haladtok. Esetleg még nézess prolaktint, LH-t, FSH-t, TSH-t, de szerintem minden esélyetek megvan, hogy hamarosan kopogtasson a baba. Nem tudom hallottad-e, de a HSG-nek amúgy is terápiás hatása van, általában az utána következő ciklusokban sokkal nagyobb az esélye, úgyhogy hajrá
    előzmény:
    maki333 (13)
    2009-06-17  13:30
  11. 2009. június 17. 13:4815.

    Szia!

     

    Ezen a linken megnézheted a normál értékeket:

     

    http://www.oviklub.hu/betegeknek/11_tabl.p hp

     

    Szerintem is a gyorsasággal van a gond, de ha a gyulladás elmúlik az is javulni fog.

    előzmény:
    maki333 (1)
    2009-06-17  12:50
  12. 2009. június 17. 13:3714.

    Légyszíves írd le, hogy az átjárhatóságit hogyan csinálják, nem fájt?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. június 17. 13:3013.

    Persze, odafigyelünk a gyulladásra, ezért is küldtük el a mintát tenyésztésre...pénteken jön meg majd az eredmény...ha az megvan, akkor gondolom célzottan arra az adott dologra fog kapni antibiotikumot...

     

    Amikro elkezdtük a vizsgálatokat, akkor nekem uh-on láttak valami a méhemben, polipra gyanakodtak,hiszteroszkóppal kivették, szövettan alapján nem polip volt, hanem valami tüszőrepedésből visszamaradt izé-.....De akadályozhatta pl. a beágyazódást, és ki tudja, hogy mióta volt ott...

    Hormonokat nálam eddig csak progeszteront néztek, az teljesen rendben volt, és pont ma egy hete volt a hsg-m, azt mondta a doki, hogy lehet hogy volt valami letapadás az egyik oldalon (mert pár pillanatig baromira fájt), de a folyadék teljesen szépen kijutott, így mindkét oldalon átjárható vagyok!!

    előzmény:
    tokeletlenke (11)
    2009-06-17  13:23
  14. 2009. június 17. 13:2512.

    Igen, elvileg csak 1-nak kell beérni!Nem is a mennyiséggel van bajom, mert a 32 millió az mindenképpen jó (20-nak kell lennie minimum a spontán babához, de hallottam már olyat is, hogy 8-9 millióval lett spontán baba...úgyhogy a fene se tudja ezt)

    Inkább az aggaszt, hogy csak 10% a gyors...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_207627 (9)
    2009-06-17  13:18
  15. 2009. június 17. 13:2311.

    Nyugodj meg, ezek jó értékek. A fehérvérsejtszámra azért érdemes odafigyelni, de ha gyulladás van (ez annak a jele) az egy sima antibiotikum kúrával kezelhető. Állítólag 20 millió alatt, vagy kevesebb mint 50% mozgó alatt kezdődhetnek a gondok.

    Neked volt már hormonvizsgálatod, vagy petevezetékátjárhatóságid?

     

    előzmény:
    maki333 (1)
    2009-06-17  12:50
  16. 2009. június 17. 13:1810.

    Szia,

     

    Te voltál már hormonvizsgálaton?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_207627
    Torolt_felhasznalo_207627
    2009. június 17. 13:189.
    Egynek kell célba érnie:)
    előzmény:
    Blanka76 (4)
    2009-06-17  13:05
  18. 2009. június 17. 13:148.

    Szia!

     

    Én 38 mill-val estem teherbe spontán, szinte rögtön, 1-2 hónapon belül, mert ezelőtt ennek a tizede volt, emiatt nem lehetett babánk másfél évig, mire kiderült egy probléma és egy műtétet követően rendeződött erre az értékre. A többi értékre nem emlékszem, de arra igen, hogy éppenhogy határértéken belül voltak azok is.

    Úgyhogy szerintem nincs gond ezzel.

    Itt vannak határérték megadva:

    http://www.humanandrologia.hu/page6/spermium_vizsgalat.h tml

     

     

    előzmény:
    maki333 (1)
    2009-06-17  12:50
  19. Torolt_felhasznalo_207762
    Torolt_felhasznalo_207762
    2009. június 17. 13:137.

    Sok módszerrel lehet segíteni a spermiumok javulását. Lehet, hogy elég egy kis műtét, de ezt majd az eredmények függvényében megmondja a doki.  Amúgy vannak olyan készítmények amik ilyen esetben már sokaknak segítettek, pl. az FLP-s Multi Maca tabletta, vagy a hasonló hatóanyag tartalmú Maca Vibe ami drogériákban és gyógyszertárakban is kapható.  Aztán hasznos még a szintén FLP-s Aloe Vera Berry gél. Jót tesz az E vitamin. Kerülni kell a szoros nadrágot, a forró fürdőt, a stresszt, az alkoholt a kávét, a dohányzást.

    Ezekre érdemes odafigyelni.

    Remélem sikerrel jártok!

    Ja, és a kérdésedre a válasz: Tuti, hogy ilyen eredmény mellett lehet babátok, csak idő, és hozzáállás kérdése! Ennél sokkal rosszabb eredmények mellett is született már sok párnak babája!

    Lehet, hogy inszemináció segítségével, de sikerülni fog!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. június 17. 13:116.

    Én is ebben bízok...(mármint hogy a gyulladás megszűnése után nem lesz gond ezzel...)

    Köszi, Nektek is sok sikert!!!

    Ti voltatok már valamilyen vizsgálaton egyébként?

    előzmény:
    Blanka76 (4)
    2009-06-17  13:05
  21. 2009. június 17. 13:095.

    Az én dokim ugyebár nőgyógyász, nem pedig andrológus...Plussz most akarok új dokit keresni, mert nem igazán vagyok vele megelégedve...Ezért nem is bízom annyira abban, amit mondott..

    A tenyésztés után megyünk andrológushoz, csak gondoltam előtte megkérdezem itt is, hátha valaki tud mondani valamit...

    Elvileg a lelet alapján 50% mozgó (ahogy olvasgattam a témában ennyinek is kell (vagy persze többnek) mozgónak lennie..csak azt nem tudom, hogy a gyorsak nincsennek-e túl kevesen...

    előzmény:
    Beuska81 (3)
    2009-06-17  13:04
  22. 2009. június 17. 13:054.

    Szia Maki!

     

    Hasonló cipőben járunk, mi a 9. havi próbánál járunk sikertelenül eddig.

     

    A lelet alapján a 10 % valóban kevésnek tűnik, de ez szerintem nem vehető figyelembe, mint írtad gyulladásos állapotról van szó, így több mint valószínű, hogy alap esetben jó a helyzet, így a kellő kezelés után kellene egy új vizsgálat.

     

    Amúgy meg a 10% is éppen célba érhet .

     

    Sok sikert kívánok Nektek minél előbb!

    előzmény:
    maki333 (2)
    2009-06-17  12:51
  23. 2009. június 17. 13:043.

    szia!

     

    Ha a dokid azt mondta ezek jó értékek (szerinte ezek szerint lehet spontán babátok), akkor miért nem hiszel neki? Vagy ő nem szakember ilyen téren? Akkor meg mutasd meg olyannak aki ért is hozzá! 

     

    Drukk, remélem hamar összejön a baba!

     

     

    előzmény:
    maki333 (1)
    2009-06-17  12:50
  24. 2009. június 17. 12:512.

    Hogy megjelenjen...

    előzmény:
    maki333 (1)
    2009-06-17  12:50

Címlap

top