Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bicikli utánfutó babának

Ancsika1
Létrehozva: 2009. június 15. 20:08

Sziasztok!

Biztonságos ilyen a gyerkőcnek?

Akinek van,szereti?

 

  1. 2016. október 11. 14:2641.

    Sziasztok! Nekünk van bicikli utánfutónk! És egyáltalán nem veszélyes! Fel van szerelve prizmákkal és lámpákkal is! Sőt ami még fontos,hogy biztonsági övvel van ellátva!! Nekem nagyon megkönnyíti a mindennapokat :) 

  2. 2013. július 14. 08:0140.

    Sziasztok!

     

    Mi is hetekig gondolkoztunk a párommal, hogy vegyünk-e egyet vagy sem mert a két kicsi gyerkőcömnek kerestem utánfutót, ami képes kiváltani az autót, mert a jelenlegi benzinárak mellett kis távokon inkább biciklire ülök, hiszen komoly pénzt tudunk így megspórolni a párommal. Hetekig kerestem mire rátaláltam a TrendOtthon webáruházra, ahol megfizethető áron volt két gyermeknek is elegendő helyet nyújtó utánfutó. Amiket korábban találtam vagy nagyon drágák voltak nekünk, vagy nagyrészt egyszemélyesek, sajnos. Mi barnát rendeltünk belőle, hiszen ezen a színen abszolút nem látszik a kosz és a srácok, úgyis állandóan összekenik belülről is :)

    Beváltotta a hozzá fűzött reményeinket, mert tényleg elegendő helyet nyújt két gyermeknek is, sőt mindkét gyerek külön-külön biztonsági övvel biztonságosan beleültethető az ülésbe. Múlt héten a helyi ABC előtt eldőlt a bicikli, viszont ekkor jött az újabb pozitív élmény, hiszen a kerékpár utánfutó állva maradt, mert a csatlakozási pont, ilyenkor körbeforog szerencsénkre. Illetve amire már mások is felhívták a figyelmet, fel van szerelve egy kb. másfél méteres magasságig érő fényvisszaverő zászlóval és hátsó lámpákkal is, így a gyártó mindent megtett, hogy megpróbálja az autósok számára láttatni a kerékpár utánfutót.

     
    Ha ugyanebben a cipőben jártok mint mi, nézzetek szét a webáruházban, nekünk abszolút pozitv a véleményünk, csak ajánlani tudjuk a terméket hiszen elég sok gondot levett a kerékpár utánfutó a vállunkról.

     

    A link: www.trendotthon.hu/kerekpar-utanfuto

     

     

    előzmény:
    Lillaréka (39)
    2009-06-16  15:25
  3. 2009. június 16. 15:2539.

    Teljesen egyetértertek Veled!!

     

    Lehet, hogy Németoban van ilyen...
    De az nem jelenti azt, hogy ez az izé biztonságos. szerintem kifejezetetten életveszélyes.
    Max olyan erdei úton használnám, ahol egyáltalán nincs autóforgalom

    előzmény:
    Mononoke (28)
    2009-06-15  22:00
  4. 2009. június 16. 14:4438.

    Nem rossz!!!

    Praktikus.Lehet,5-6 év múva el is terjed.Vagy nem,mert kevesen tudnák megfizetni.(Bár ez is relatív)

    előzmény:
    KiaMár (36)
    2009-06-16  06:43
  5. 2009. június 16. 06:5537.

    Szia!

     

    En is ugyanazt irom, amit vki Svedorszagbol. Itt Nemeto-ban ez teljesen mindennapi dolog. Otthon a sima közlekedeshez en nem hasznalnam, ismerve a kedves autosokat. (Persze nem mind olyan, de eleg par "okos"). Szerintem, ha valahol ilyet berbe adnak, ott megvannak a hasznalatanak a feltetelei. Föleg a Balatonnal, ott azert van bicikliut.

    előzmény:
    Ancsika1 (1)
    2009-06-15  20:08
  6. 2009. június 16. 06:4336.

    Szia.

    Ezt most láttam

     

    http://teszvesz.hu/item662643494_bakfiets_do bozos_gyerekszallito_bicikli.html

     

    csak hogy szem előtt legyen

    előzmény:
    Ancsika1 (1)
    2009-06-15  20:08
  7. 2009. június 16. 00:2035.

    Hát csücs bicóra és tapasztalj!

     

    Volt amikor csak azzal jártam, anyáztam gyakorta az autósokra, mert nagyon nem figyelnek, még ott sem ahol bicikli út van. Egyik emlékezetes estem, mikor főútvonalon haladtam, oldalról jövőnek macisajt vagyon, de nem adta meg az elsőbbséget. A következő pillanatban balesetet szenvedett (nem csak én haladtam a főúton).  Gyakran elmélázok, vajon az illető elgondolkodik-e, ha megadja az elsőbbséget esetleg nem történt volna ez vele.

     

    Budapesten eszméletlen veszélyes kerékpározni. Szinte nem is a táblákra, hanem az autósokra, de leginkább a szemükre kell figyelni, hogy észrevett-e.

     

    Mostanság autózunk is, ezt az oldalt is megismertem. Megértettem, hogy sokszor van olyan helyzet, amikor jobb ha az autós nem adja meg az elsőbbséget. Előfordul, hogy gyalogosként is inkább intek az autósnak aki át akar engedni, hogy menjen tovább. Mert vannak helyzetek amikor ha átmegyek magamat is Őt is balesetveszélybe sodrom. Nemrégiben pl. át akartam menni a kisgyermekemmel a túloldalra. Közel s távol nem volt zebra. Egy nagyon jó indulatú autós át akart engedni, de mögötte jöttek, no a túloldaról már nem is beszélve. Integettem neki, hogy menjen-menjen, de Ő csak át akart engedni, majdnem baj lett, egy veszekedés így is kerekedett belőle.

     

    A baba... attól is függ mekkora. Tud már ülni?! Én olyan 7 hónapos korától vittem hátul, imádta, imádja mai napig is. Remélem azért hamarosan Ő is teker két keréken.  4-5 de 6 évesen már biztos nem vinném! Tanulja meg, mozogjon Ő is!

    előzmény:
    Mononoke (28)
    2009-06-15  22:00
  8. Tit
    Tit
    2009. június 16. 00:1134.

    Szia!

    Már sokan írtak pozitivat illetve negativat az utánfutótól. Csak egyre figyelj  ha mégios mellette döntesz (én vennék ha lenne gyerekem, persze nem nagyvárosban) legyen az utánfutón egy vékony zászlórúd hosszabb mint ami a képen van és aggasd tele színes szalagokkal forgókkal- ezzel jobban, hamarabb észrevesznek az autósok. Illetve mindig legyen a gyereken sisak és legyen bekötve!! Itt németországban kötelezö az utánfutóban is a sisak.

    Jó bicajozást nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_379064
    Torolt_felhasznalo_379064
    2009. június 16. 00:0133.
    Haaaat...en elkepesztonek tartom. Ismerve magam allandoan hatrafele neznek ami ugyebar nem ajanlatos amikor az ember biciklizik...Ha elol lenne...talan az mas. Na de en sem tudhatok mindent...
    előzmény:
    Ancsika1 (1)
    2009-06-15  20:08
  10. 2009. június 15. 23:2332.

    Az északi parton elfér a bicikli úton + mellette még 1 bicós. Ha nem kerül pénzbe, érdemes kipróbálni.

    Akár körbe is lehet tekerni a tavat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. június 15. 23:0631.
    a kép...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. június 15. 23:0530.
    Szia!

    Itt Svédországban nagyon közkedvelt, de hozzá kell tenni, megvan a kultúrája a vezetésnek, rendkívül udvarias mindenki a közlekedésben, és tökéletes minőségűek az utak.

    Nagyon sokan használják, ezt a képet régebben fotóztam, 3 gyerekes család megy "sétára", 1 baba a bicajon, 2 az utánfutóban...

    Mindezek ellenére én nem tenném bele a gyerekemet soha, de a bicajra sem ültetném...márcsak azért sem, mert a lehető legtökéletesebb biztonságra törekszem az autóban is vele kapcsolatban.

    előzmény:
    Ancsika1 (1)
    2009-06-15  20:08
  13. 2009. június 15. 22:0529.

    Először mérjétek fel a terepet gyalog. Ellenőrizzétek, hogy el fog-e férni a bicikliúton, hogy semmiképpen sem kell a forgalmas balatoni útra kerültök. Aztán próbáljátok ki, de ha a lányzónak nem tetszik inkább hagyjátok.

    Amúgy a sisakot én mindenképpen preferálnám. Lánynak a 3 kerekű bringához is akarok, csak még nem találtam méretet. 

    Nincs ismerősök között ülés kölcsönbe? 

    előzmény:
    Ancsika1 (26)
    2009-06-15  21:55
  14. 2009. június 15. 22:0028.

    Ne haragudjatok kedves lelkesek, de én autós szemmel nézem a dolgot.

     

    Nem mindenhol van hely egy ekkora járműnek, akkor pedig 2 választás van, mész tovább az uttesten, vagy visszafordulsz. Ha mész tovább:

     

    Lehet, hogy jól látható, de ahol lehet menni mondjuk 50-nel, vagy még többel, és kanyarodik az út, szerintetek mikor lát meg az autós? Egy biciklit csak-csak kikerül, de egy biciglix5-öt hogyan? Főleg, ha teszemazt szemből is jönnek.

    Mennyivel tud haladni egy ilyen bicikli utánfutóval? 10-zel, azaz kb 40-nel gázolja halálra a gyerekedek az érkező autó!!!

     

    Egyszer jártam úgy, hogy hip-hop ott volt a kanyarban a biciklis. A mákja az volt, hogy senki nem jött szemből, így egy kormánymozdulattal kikerültem. Megállni nem tudtam volna, ha jönnek szemből, mert én 50nel jöttem, hegynek fel, ő meg nagyjából gyorsabban halad volna, ha tolja a cuccot, úgyhogy kb ott állt előttem egy bicikli az út közepén.

     

    Legnagyobb gond, hogy a bicikliseket senki nem készíti fel a forgaloban való közlekedésre. Nem tudják felmérni, hogy hol láthatók és hol nem. Nem ismerik a kreszt, vagy ...nak  betartani. Nem veszik figyelembe bizonyos forgalmi helyzetekben, hogy az autós másra figyel, és nem számít arra, hogy ott és akkor egy biciklis fog megjelenni.

     

    És persze ne feledkezzünk meg azon "kedves" autóstársakról, akik szerint "az a csészealj az 50-essel, csak a görkorisokra vonatkozik" (idézet: taxi1). Ők tuti nem fognak tudni megállni, sem kikerülni, de észre is csak akkor veszik az utánfutót, amikor már huppannak rajta.

     

    Nem károgni akartam, de ezeket is figyelembe kell venni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 15. 22:0027.
    Egyszer láttam egy anyukát egy ilyennel a városban, két 6 év körül kölök vihogott az utánfutóban egy kicsi a bringán ülésben ült, szegény mamáról gurultak az izzadság cseppek de a gyerekek látszólag baromira élvezték a dolgot.
    előzmény:
    Ancsika1 (1)
    2009-06-15  20:08
  16. 2009. június 15. 21:5526.

    Hát igen,emiatt nem tudom,mennyire biztonságos.

    Tulajdonképpen nem venni szeretnék,hanem megyünk majd balcsira,és ott,ahol megszállunk,lehet majd ilyet bérelni.

    Sima gyerek bringaülést nem.

    De szerintem csak jó lesz,óvatosan megyünk majd.

    előzmény:
    Mononoke (25)
    2009-06-15  21:40
  17. 2009. június 15. 21:4025.

    Szia Ancsika!

    Én tuti nem vennék ilyen. Mint már mások is írták, pont ott van a gyerek, ahol a legnagyobb a szmog. Gondold el, néha még a biciklin is rossza a levegő, ha egy "korszerű" gépjármű halad el melletted, akkor 2 méterrel lejjebb milyen lehet?

    Én még sosem próbáltam, de az utcánkban már nem egyszer volt "szerencsém" összefutni ilyennel, és hát a járdán nem fér el, a kocsiúton meg észreveszi a 100 közlekedő x5-ösös? Ha észre is veszi, nem tudja kikerülni, mert nagyon széles, sokkal szélesebb, mint egy sima bicikli. Nem tudtam kikeülni őket, mert építkezés van az utcánkban és csak 1 sáv járható! Ott tünnyögtem mögöttük 5-tel, ami szintén nem életbiztosítás, mert mi van, ha hirtelen megáll a fickó, én fél másodpercel később ragálom le. Másfél tonnának meg kell állni, még ha 5-tel megy is! Sajna ezt sok szülő nem veszi figyelembe.

    Ja, és mi van, ha elszabadul véletlenül? Mikor veszed észre? Időben el tudod kapni? Egyáltalán el tudod kapni? (Lehet én parázom túl.) 

     

    Egy szó, mint száz, szerintem nem biztonságos. Inkább vegyél egy olyan ülést, aminek jó az oldalvédelme, és bukósisakot, meg térd és könyökvédőt a gyereknek (is). 

    előzmény:
    Ancsika1 (1)
    2009-06-15  20:08
  18. 2009. június 15. 21:3824.

    Szia!

    Nekünk ugyanilyen volt és imádtuk használni. Balaton ( északi ) parton lakunk, de soha nem volt gond vele, még nyáron sem.

    Amikor már motorozott a kicsim, bedobtuk a csomagtartó részébe a mocit és ha kedve volt velünk motorozott, ha nem akkor csak üldögélt. Próbáltuk a bicikli ülést is, de csak a párom használta, én nem mertem abban vinni a gyereket.

    Babócia

    előzmény:
    Ancsika1 (1)
    2009-06-15  20:08
  19. Torolt_felhasznalo_568162
    Torolt_felhasznalo_568162
    2009. június 15. 21:1923.

    Mi is sokaig gondolkodtunk egy ilyen utanfuto vasarlason, de vegul elvetettuk az otletet, pontosan azon okok miatt amitt mar sokan emlitettek. Varosban (fovarosban) nem biztonsagos ilyennel kozlekedni, videki turakra pedig nem megyunk olyan sokszor ami megerne a beruhazast.

    A legbiztonsagosabb biciklis utanfuto amerikai biztonsagi tesztek szerint a Chariot. Sajna mar nem tudom belinkelni a teszteredmenyeket, de a google biztosan megmutatja ha valaki ra akar keresni.

     

    www.chariotcarriers.com

    előzmény:
    Ancsika1 (1)
    2009-06-15  20:08
  20. 2009. június 15. 21:1122.

    Miert ne? Gondolod, hogy csak a barom magyar autosok (elnezest az autosoktol ) üthetnek el kerekparost ezzel az utanfutoval?

    Egyebkent nagy tevedes. Nincs mindenütt bicikliut. Nem mindenütt eleg a hely hozza. 

    előzmény:
    Lillaréka (18)
    2009-06-15  21:04
  21. 2009. június 15. 21:0921.

    Szerintem bár nem szeretnék senkivel vitatkozni elég látványos ahogy a bicikli mögött van és direkt feltünő színekben gyártják.

     

    Nekem például piros-citromsárga.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. június 15. 21:0720.

    Sziasztok.

     

    Nekem van és iszonyúan imádtuk!!!!!!!! Két fiam van mindkettő szerette, csak sajnos kinőttük.

     

    Mi nem Pesten lakunk tehát nincs akkora forgalom. Az egyetlen bajom csupán annyi vele, hogy kiszívta a nap az anyagot, na mindegy. (mellesleg én meg nem tudom, hol adjam el mert nem nagyon érdeklődnek felőle)

     

    Szóval én egyáltalán nem bántam meg, hogy megvettük!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_475920
    Torolt_felhasznalo_475920
    2009. június 15. 21:0519.

    Szia,

     

    Én maximálisan tudom támogatni a szekeret (mi így nevezzük). Ha két kicsi gyereked van, akkor mindenképpen érdemes beruházni egy ilyenbe, mert tök jól elférnek benne. Arról nem is beszélve, hogyha igazi biciklitúrára mentek, akkor ezzel legalább lehet haldni is. Az én gyerekeim (ikrek) aludtak is benne.

    Mi nagyon sokat járunk bicikli túrákra, és azért is nagyon kényelmes, mert ha a gyerekek elfáradnak, akkor a futóbiciklit betesszük a szekér csomagtartójába, a skacok meg beülnek a szekérbe.

    Idén mondjuk még nem használtuk, mert "igazi" biciklivel járunk, az meg már nem fér el. De most meg azt talátuk ki (két hét múlva megyün egy nagyobb túrára), hogy majd a bicikliket kötjük az utánfutó után...

    Mi mondjuk soha nem biciklizünk kipufogó füstben, úgyhogy ez számunkra nem probléma.

    Én mondjuk egyébként se viszem be a gyerekeimet a belvárosba, se szekérrel, se biciliüléssel, se sehogy, úgyhogy ilyen problémánk nincs.

    Az megintcsak igaz, hogy Mo-on kritikán aluliak a biciklisutak minősége, a számáról nem is beszélve. Mi is főleg külföldre járunk biciklizni...

     

    Szóval, rajta, vegyél csak ilyet, de gondold meg, hogy hol használod.

     

    előzmény:
    Ancsika1 (1)
    2009-06-15  20:08
  24. 2009. június 15. 21:0418.
    és könnyebben elgyúrhatja egy figyelmetlen autós, aki csak a kerékpárost veszi észre az utánfutóját nem. mert jóval alacsonyabban van, mint az autós szélvédője-
    nem is beszélve pl egy teherkocsiról vagy buszról. azoknak a sofőrje pont nem látja ezt a vontatmányt.

    Németországban mindenhol kerékpárutak vannak..... ne hasonlitsuk már...
    de én ott sem használnám a kipugógáz miatt.
    szegény kicsi épp azt lélegzi be. jó töményen.
    előzmény:
    gabi1971 (14)
    2009-06-15  20:58

Címlap

top