Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tabi után Baba

Torolt_felhasznalo_791872
Torolt_felhasznalo_791872
Létrehozva: 2009. Április 21. 21:50

Sziasztok!

 

Igen,arra lennék kíváncsi ki milyen gyorsan lett terhes a fogamzásgátló abbahagyása után,illetve melyik gyógyszert szedte és mennyi ideig mielőtt  megfogant a  a baba???

  1. 2018. március 28. 13:1521.

    Szio. Jazminellet szedek én is, abba akarom hagyni. 


    Te hogy hagytad abba?  Végigszedted?


    Én is jó pár éve szedem. (10)


    Kisbabát szeretnénk, már van egy kisfian 12éves.


    Valahogy nem jó dolgokat olvasni a fogamzásgátló abbahagyásáról..kicsit tartok tőle.


     


    Rita

    előzmény:
    nikus89 (20)
    2017-07-06  16:32
  2. 2017. július 6. 16:3220.

    Sziasztok!


    En 6evig szedtemfogamzasgatlot, Yasminelle, majd abbahagytam, es az elso honapban megfogant a pici. A Doktorno is mo dta, hogy nem kell varni ezeknel a gyogyszereknel, mondjuk ez a gyogyszer alacsony hormo tartalmu, gondolom fugg a gyogyszer fajtajatol is.


     


    Sok sikert mindenkinek ☺

  3. 2010. november 29. 18:0819.
    mercilan után 8hónapra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  4. 2009. Április 24. 10:1918.

    Szia!

    Én mercilont szedtem kb. 5 évig, amit azért írtak fel, hogy rendszeres legyen a menstruációm, mivel előtte akár 50-60 napra is kinyúlt a ciklusom. (magas prolaktin miatt volt, kaptam 1 havi bromocriptint, ami helyrerakta az értékét) Ez volt 17 éves koromban. 

    Tavaly júniusban hagytam abba a fog.gátló szedését és ismét nem akart megjönni. Júliusban nem is menstruáltam, majd csak augusztus 5-én. Aztán szeptemberben megjött napra pontosan ismét 5-én. Aztán októberben megint nem jött meg, gondoltam a szokásos dolog, így nem igazán törődtem vele (természetesen október végén már teszteltem egyet, de negatív volt!)

    Aztán novemberben egy kis barnázás, vérezgetés volt... majd amikor már december elején sem jött meg csináltam egy újabb tesztet, mert már nagyon gyanús volt a dolog, mert ilyen hosszúra azért még sosem nyúlt a ciklusom. És lám pozitív lett! 13+5 hetesen láttam meg először a picurt.

    Úgyhogy röviden: júniusban abbahagytam a bogyót és szeptemberben jött a baba.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. Április 22. 10:0517.
    Szerintem ha 6 hónapig nem jön össze, már érdemes nőgyogyihoz menni-vizsgálódni, nem kell kivárni az egy évet. Jobb érzés tudni, hogy minden rendben, csak éppen várat magára a bébi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_791872 (1)
    2009-04-21  21:50
  6. 2009. Április 22. 09:5516.

    Szia!

    Én Harmonet-et szedtem majdnem 6 évig. 2007 január végén hagytam abba, az első hónapban nem próbálkoztunk, március-április sikertelen hónap volt, a ciklusom sem állt be 28 napra, 30-32 napra jött meg és sokat barnáztam is menszi előtt és után.

    Májusban azonban sikerült (tehát 3-4 hónappal gyógyszer után), azt hittem fel vagyok fázva úgy görcsölt a hasam, a doki mondta mielőtt felírna gyógyszert csináljak tesztet otthon, így már a 25. napon erős kétcsíkosom lett (32 naposak voltak előtte a ciklusaim), azért fájt úgy a hasam. A 32. naptól barnáztam még két hétig, amikor meg kellett volna jönnie, de utánna zavartalan volt a terhességem. Terhesség alatt derült ki, az első ultrahangon, hogy dermoid cisztám van az egyik petefészkemben, amit később megműtöttek. Tehát valszeg nem is működött rendesen, mégis hamar terhes lettem. Mostmár a műtött petefészkemben is van igazolt peteérés.

    Asszem szerencsés típus vagyok. Senki se parázzon, ha eljön az ideje előbb-utóbb összejön a baba.

    Most a második babára gyúrunk már három hónapja. Szorítsatok!!! Én is szorítok mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_791872 (1)
    2009-04-21  21:50
  7. 2009. Április 22. 08:5815.

    Szia.

     

    Sajna jó tapasztalattal nem tudok szolgálni, de leírom a mi történetünket.

    Tavaly júliusban hagytam abba a fog. gátlót, Organon-Gracialt szedtem 2003 dec. óta.

    Rögtön az első hónapban "élesben" mentünk, kérdeztem a nődokimat, azt mondta hogy nyugodtan próbálkozhatunk, nem veszélyes a babára.

    Nah azóta próbálkozunk, sajna eddig sikertelenül.

    az első 2 28-30 napra jött meg, utána átállt 39 napra, de az előző már csak 34 és most 31 napos volt.

    Közben az SZTK-ban találtam egy nagyon rendes nő nemű nőgyógyászt, aki UH-al követi a tüszőérést, és jövőhétre kaptunk időpontot a párom kivizsgálására. Nem küldött el, hogy még csak 8 hónapja próbálkozunk, hanem próbál segíteni. A véreredményem jónak mondható, nem kaptam rá semmit.

    Most azon parázok hogy mi lesz ha kiderül a páromnak van vmi "baja" és azért nem jött még a bébi. Pont tegnap volt a Jóbarátokban hogy kiderült hogy talán soha nem lehet gyereke Monikának és Chandler-nek...nah kicsit befordultam.

    Jah még annyi, hogy az UH mellett még LH-tesztet is használtam a peteérés figyelésére, de sajna hiába.

     

    Remélem nektek hamarabb összejön, mert természetesen van ellenpélda is, az unokatesómék kiakarták várni a 3 hónapot, áprilisra terveztek volna babát, de az első hónapban összejött a kicsi és januárban született, pedig a felesége is több mint 10 évig szedett gyógyszert.

     

    Szóval hajrá, és ne görcsölj rá a dologra, senki nem egyforma, ne alapozz arra hogy nekem ennyi idő után nem jött össze, vagy másnak 1-2 hónap után rögtön.

     

    Szia

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_791872 (1)
    2009-04-21  21:50
  8. Torolt_felhasznalo_350151
    Torolt_felhasznalo_350151
    2009. Április 22. 08:5214.

    szia

    mi elterveztük a babát bevettem az utolsó szem foggátlót és a menstruáció után az első együtlétünk alatt fogant a fiunk:)

    a dokim szerint a mai fogamzásgátlóknak már nincs olyan utóhatásuk,hogy 3hónapig nem lehet teherbe esni ha abbahagyod.attól függ milyen gyorsan ürül ki a szervezetedből.az enyémből pikk-pakk

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. Április 22. 08:0313.
    Szia! Segíteni nem tudok, de barátnőmék már 6 éve próbálkoznak, 1-2 év után csinálta azt a dokija, hogy pár hónapra felírt neki fogamzásgátlót, mert azt mondta, hogy a gyógyszer abbahagyása után közvetlenül nagy a teherbeesés valószínűsége. Sajnos ő nem lett terhes azóta sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_791872 (1)
    2009-04-21  21:50
  10. 2009. Április 21. 23:1212.

    Azért ezzel vitatkoznék, ha olyan gyengék a mai tabletták, akkor vajon miért lesz rengeteg nőnek hosszú hónapokig tartó hormonális problémája az abbahagyásuk után?

     

    Azért,mert nem igaz,csak duma.Tabi után semmit nem kell várni,tabletta után 3 hónapot tudok.

    előzmény:
    granatvira (6)
    2009-04-21  22:18
  11. Torolt_felhasznalo_791872
    Torolt_felhasznalo_791872
    2009. Április 21. 22:5211.
    Köszönöm,megkaptam amire kíváncsi voltam.....
    előzmény:
    Melis (10)
    2009-04-21  22:31
  12. 2009. Április 21. 22:3110.
    Demendi Csaba #4 "Terhesség fogamzásgátló tabletta tartós szedése után

    Hormonális fogamzásgátló évekig tartó szedése után sokan kérdezik, hogy kell e bizonyos „tisztulási periódust” beiktatni a tervezett teherbeesés előtt. Sokan úgy tudják, 3 hónap a javaslat. De vajon tényleg indokolt ez?

    Mindenki egészséges gyermeket szeretne. Sokan, akik a fogamzásgátlás korszerű, hormonális módját választják, szeretnének minden tőlük telhetőt megtenni a tervezett sikeres terhesség érdekében. A tabletta abbahagyása egyszerű dolog a maga nemében, de felmerül a kérdés, vajon ezután szabad e azonnal teherbe esni? Érdemes még más módon folytatni a védekezést néhány hónapig?

    A három hónapos „tisztulási periódus” hívei az alábbiakat szokták indokként felhozni:
    1. „A gyógyszernek teljesen ki kell ürülnie a szervezetből, nehogy a magzat károsodjon.”
    2.„Ez a kiürülés három hónap alatt zajlik le teljes mértékben.”
    3.„A normál ciklus beindulásához, a nyálkahártya tökéletes felépüléséhez legalább három hónap kell. Ha nem várják ki a három hónapot a terhesség kimenetele esetleg kedvezőtlen lesz.”

    A korszerű tudományos eredmények ismeretében kijelenthető, hogy a fenti vélemények egyike sem megalapozott. Nézzük sorjában:


    A ma forgalomban lévő hormonális fogamzásgátló tabletták nem okoznak fejlődési rendellenességet a magzatnál. Akkor sem, ha valaki a szedés alatt esett teherbe. Egyetlen genetikai tanácsadó sem javasolja emiatt a terhesség megszakítását. Mivel milliók szedik világszerte az ilyen készítményeket, jól dokumentált vizsgálatokkal bizonyították ezeket a tényeket. Természetesen, ha a terhesség kiderül, a szedést abba kell hagyni, hiszen ekkor már nincs szó fogamzásgátlásról. Ha tehát a terhesség első heteiben véletlenül szedett tabletta sem okoz rendellenességet, akkor az előző hónapban abbahagyott tabletta miért okozna?

    A gyógyszer kiürülésével kapcsolatban az un. felezési időt adják meg, ami azt jelenti, hogy a bevitt hatóanyag fele mennyi idő alatt ürül ki. Ez egyik tablettánál sem több mint 48 óra. Hónapokról szó sincs! Még az egy hét is sok. Gondoljunk bele, már egy-két tabletta véletlen kihagyásánál is javasolt kiegészítő fogamzásgátló módszer használata, mivel a tabletta vérszintje ilyenkor gyorsan csökken. Mivel a tabletta hatóanyaga már a szedés abbahagyása utáni héten is csak legfeljebb nyomokban van jelen a szervezetben, értelmetlen három hónapban gondolkodni.

    A harmadik érv sem tartható. Nem ismert olyan tény, mely szerint a szedés után közvetlenül teherbeesett nőknél rosszabb lenne a terhesség kimenetele (pl. gyakoribb vetélés, koraszülés). Egy tavaly megjelent nagy amerikai vizsgálat a terhesség előtt fogamzásgátlót szedő, majd szült nőknél éppen ellenkezőleg, kedvező hatást, többek között enyhén nagyobb magzati súlyt mutatott ki. Tapasztalati tény továbbá, hogy akik a tablettát néhány hónapra szüneteltetik, meglepően nagy számban esnek teherbe a tervezett szünet alatt. Számos meddőségi protokoll kihasználja ezt a tapasztalatot és a kezelés első hónapjában fogamzásgátló szedését rendelik a páciensnek.

    Összefoglalva tehát nem várható kézzelfogható előny a fogamzásgátló szedése után javasolt három hónap szünettől. A magam részéről a tabletta szedését követő hónapban semmilyen kockázatát nem látom az esetleges teherbeesésnek, illetve nem javaslok további védekezést teherbeesési szándék esetén. Ha a terhesség a cél, próbálkozni kell rögtön a szedés utáni hónapban." 

    A NLC-s szakértő véleménye!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_791872 (1)
    2009-04-21  21:50
  13. Torolt_felhasznalo_248363
    Torolt_felhasznalo_248363
    2009. Április 21. 22:269.

    én azt hallottam,hogy minél többet vár az ember a gyógyszer után,annál nehezebb lesz...

    de ez is egyénfüggő.

    mi nem hagytunk ki 1 hónapot sem...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. Április 21. 22:248.
    Én is pont így jártam, de azzal nem értek egyet, hogy várni kelljen a gyógyszer után. Az ilyen pecheseknek, mint mi, nem is sikerül olyan pikk-pakk a dolog sajnos.
    előzmény:
    granatvira (6)
    2009-04-21  22:18
  15. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2009. Április 21. 22:217.

    Lehet,hogy rengeteg nőgyógyász leírta,de én inkább bízom saját magamban és a józan ítélőképességemben.

    Én is abbahagytam,már lassan egy hónapja,de eszem ágában sincs óvszer nélkül,pedig szeretnék teherbe esni,de ennyi idő nem elég,akármennyire gyenge is volt az a tabletta,3 évig szedtem és mégiscsak hormon.

    előzmény:
    shadow84 (5)
    2009-04-21  22:13
  16. 2009. Április 21. 22:186.

    Azért ezzel vitatkoznék, ha olyan gyengék a mai tabletták, akkor vajon miért lesz rengeteg nőnek hosszú hónapokig tartó hormonális problémája az abbahagyásuk után?

     

    Én is így jártam sajnos, nekem ráadásul nagyon betett a fogamzásgátló, utána derült ki, hogy PCOS-om van és a tabletta nagyon sokat rontott rajta (vagyis az inzulinrezisztencián, ami az egésznek az alapja). 

     

    Pumabronz, én úgy tudom, hogy 3 hónapos szünetet javasolnak a nőgyógyászok a tabletta abbahagyása után. Az igaz, hogy sok egészséges baba születik tabletta mellett vagy közvetlenül tabletta után is, de a felborult hormonegyensúly mégis okozhat problémákat a megfogant terhesség folyamán (sárgatest-elégtelenség, beágyazódási zavar, stb).

    előzmény:
    shadow84 (5)
    2009-04-21  22:13
  17. 2009. Április 21. 22:135.
    Tabletta abbahagyása után már rögtön lehet próbálkozni a babával. Rengeteg nőgyógyász írta. Ilyenkor könnyebben/hamarabb összejön, és a babának semmi baja nem lesz. Nem kell hónapokat várni a "kiürüléssel", a mai tabletták nagyon "gyengék".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (3)
    2009-04-21  22:06
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 21. 22:114.

    azt nem tettem hozza,hogy nem gyogyszert szedtem, hanem tapaszt hasznaltam....

     

    elvileg az orvosom szerint, nem baj hogy mar vedekezes nelkul elunk hazas eletet:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (3)
    2009-04-21  22:06
  19. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2009. Április 21. 22:063.
    Hát nem tudom,mennyire előnyös azonnal teherbe esni a tabletta után,főleg ha valaki huzamosabb ideig szedte.
    előzmény:
    nixy18 (2)
    2009-04-21  22:01
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 21. 22:012.

    szia

     

    ez engemis erdekelne.Februarban hagytam abba a gyogyszert, azota 2x 34-35 napos ciklusom volt, pedig elvileg mindig 27-28 napos volt....

     

    szeretnem ha hamar megerkezne a kisteso. Mar van egy 4 eveslanyom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_791872 (1)
    2009-04-21  21:50

Címlap

top