Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Yadine fogamzásgátló

Anyaszisza
Létrehozva: 2009. február 8. 10:36

Szisztok!

Várom azok tapasztalatait, akik ezt szedték, majd abbahagyták. Mennyi idő múlva jött meg először?

Esetleg másnak is voltak e rossz tapasztalatai a gyógyszerrel?

Én 6 évig szedtem és a végefelé több gondom is volt, de lehet hogy nem a Yadine miatt, hanem mert sokáig szedtem...

  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 17. 21:3433.
    Nekem is rossz tapasztalatim vannak a Yadinnal kapcsolatban. Öt éve szedem, illetve szedtem. Most fog elmúlni a menzeszem, szombaton kéne az  új levelet kezdeni, de azt már nem fogom beszedni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. február 8. 14:3332.

    Szia hasonló tapasztalat

     

    Én sok mást szedtem előtte évekig, erős vackokat, nagyom bánom , de azokat írták fel....  aztán saját magamtól szedtem ut. két évben a Yadine-t amivel meg voltam nagyon elégedve. Nem volt hajhullás, hízás semmi, nem tartott sokáig a men. és pontos volt napra, szinte órára.

     

    Tavaly abbahagytam, mert babát szeretnék, aztán pár hóra rá ahogy tisztult kifelé - meg a többi régi is felborult a hormon házt. eredményem egy kettő magas lett, másik alacsony, híztam sokat és az arcom nagyon aknes lett. Soha életemben nem volt az!!!

     

    Akárhová mehettem, jelenleg endocrinológusnál tartok és baba sincs :(

     

    úgyhogy sztem nem veszélytelenek ha vki sok évig 8-10 szedi :(

     

    /persze van akinek semmi akne és hízás, de a bnőim is mind pattanásosak lettek fogi gátló elhagyás után, van akinek még hátán is :(   /

    előzmény:
    nesszicica (18)
    2009-02-08  11:08
  3. 2009. február 8. 13:0031.

    Jójó:)

    Tényleg nem bántani akartalak, ha valaki szedi ezt és jo neeki, akkor ám legyen. Csak en szeretném ha vaaki megörülbne, hogy nem kell elmennie orvoshoz..stb..stb..De remélhetőleg tényleg van mindenkinek ennyi esze, mert felnőttek vagyunk!

     

    Az nyilván más, ha igy adod át. Amugy tisztában vagyok a lombikos költségekkel is, ilyenkor pár ezer frint is számít. (nem mintha máskor nem, de ilyenkor kifejezetten)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-02-08  12:55
  4. Torolt_felhasznalo_222560
    Torolt_felhasznalo_222560
    2009. február 8. 12:5730.

    Szia(sztok)!

     

    Én szedtem Yasminelle-t.

    Pozitív volt, hogy ez volt az egyetlen bogyó, amitől nem híztam (sőt, fogyni is tudtam mellette).

    Negatív: iszonyatosan elkezdett hullani a hajam, teljesen hazavágta az immunrendszeremet (nem volt olyan hónap, hogy ne lett volna valami nyavalyám), és minden hónapban a szedés első 2 hetében a nyakam tele volt pici, piros, és marhára viszkető kiütésekkel, libidó lassan nullára csökkent....

     

    A hajamra ugye muszáj voltam valami komplex (jó drága) vitamint szedni, és ezt ha hozzáadjuk a yasminelle árához, akkor egész jó összeg volt 1 hónapban azért, hogy ne hulljon ki az összes hajam.

    A többi mellékhatás meg adott volt...

     

    Utána nuvaringet használtam, az is hasonló volt, azzal a kivétellel, hogy a kiütések elmúltak, viszont szépen elkezdtem gömbölyödni komoly tempóban.

     

    Most pedig "tisztulok", és remélem, lesz elég kitartásom... 

    előzmény:
    Inaara (7)
    2009-02-08  10:54
  5. 2009. február 8. 12:4929.

    Igen, de a régiekkel meg más bajok voltak. Akkora hrmonsokkot kaptak szegény nők, hogy a szervezet nem győzte meegtorolni....

     

    Binky!

     

    Szerintem te ne szedj semmilyen gyógyszert, de azért az orvosodtól kérj egy alapos kivizsgálást, hátha tud valami jobbat!

     

    előzmény:
    Inaara (28)
    2009-02-08  12:45
  6. 2009. február 8. 12:4528.

    Sajnos a drospirenone, a Yasminelle-ben lévő gesztagén (szintetikus progeszteronszerű hormon) vízhajtó hatású, ezért  a szemszárazság, ezért voltál állandóan szomjas, ami vízivásra se nagyon csillapodott.Értem én az ötletet, mert mind az ösztrogén, mind a progeszteron vizet tart vissza, de ezzel enyhén szólva átestek a ló másik oldalára.

    Ráadásul nem egy helyen olvastam, hogy a drospirenont szedőknél fokozottabb a trombózisrizikó.Nem vizsgálták ki még eléggé szerintem, újfajta gesztagén.Állítólag a régi gesztagén (desogestrel) jobb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243566 (27)
    2009-02-08  12:37
  7. Torolt_felhasznalo_243566
    Torolt_felhasznalo_243566
    2009. február 8. 12:3727.
    szia! hát 3 havonta járok vérvételre... nemtudom, hogy az általános vérképben benne van-e ilyen jellegű vizsgálat... de azt tudom, hogy az aceton ott szokott lenni és nincs a vizetelemben. tehát nem hiszem, hogy cukorbetegség állna fenn. egyszerüen csak nem bírja a szervezetem a yasminelle-ben található vízhajtót...
    előzmény:
    nethiree (25)
    2009-02-08  12:20
  8. 2009. február 8. 12:3326.

    Igen ez nálam is felmerült, el is küldtek vizsgálatra. De minden rendben volt.

    A szomjúság nálam nem jelentkezett...mondjuk

    előzmény:
    nethiree (25)
    2009-02-08  12:20
  9. 2009. február 8. 12:2025.

    Szia!

     

    A vércukrodat mikor nézetted utoljára? Nem akarok beleszólni, de ezek a tünetek lehetnek cukorbetegségtől is. Főleg a sok ivás és a kiütések gyanúsak...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243566 (24)
    2009-02-08  11:57
  10. Torolt_felhasznalo_243566
    Torolt_felhasznalo_243566
    2009. február 8. 11:5724.

    szia! junius ota szedem a yasminellet, a hajam néhány hónapra rá elkezdett hullani, elöntöttek a pattanások, erős szívdobogás érzet, gyakori kar-és lábzsibbadások, szemszárazság.... szóval most szedem az utolsó 5 napi szemet. először eszembe sem jutott, hogy mindez a yasminelle-től is lehet, mert előtte is szedtem fogamzásgátlót, ami tökéletesen bevált, de az orvosom azt mondta az túl magas hormontartalmú és felírta ezt... remélem most, hogy abbahagyom, elmúlnak a panaszok:/

    ja és most, hogy mondod, kiütéseim is gyakran vannak. plusz állandóan szomjas vagyok, volt, hogy napi 6 l vizet megittam, és ugyanolyan szomjas maradtam..... brr

    előzmény:
    Inaara (7)
    2009-02-08  10:54
  11. 2009. február 8. 11:2923.

    Sziasztok!

     

    Én is majdnem 5 évig szedtem a yadint. Először persze nagyon jó volt, pattanások elmúltak, menzesz pontos és rövid. De lassan nagyon erős fejfájást okozott a menstruáció első pár napján. Így még kihúztam egy évet, de már csak azt éreztem, hogy nem tesz nekem jót ez a gyógyszer. És valóban. Mintha újra a régi lennék! Feltetettem egy hormonmentes spirált és most minden ok. Persze még a spirálás is csak 2 hónapja van fent és vannak közti vérzések, de így is nagyon jó már!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. február 8. 11:2122.
    SziasztokÉn 7 évig szedtem,mig használtam semmi gondom nem volt,söt,beállt a menszeszem, idöben jött,4 napig tartott fájdalommentesen.Tehát minden tuti volt,söt a sex is szupi volt melette.Aztán jött a nagy csapás.Tavaly év elején jött a rákszürés eredménye,melyet még 3 követett,mindhárom P3 volt,erre kivágtak hama egy kisebb darabot melyet újra vizsgálatra küldtek.Hát ebben már kezdödö rákot találtak.Tavaly augusztusban méhnyakrákkal meg is mütöttek.Orvosom ajánlotta hagyjak fel a tabik szedésével(dohányzom és a családomban is többszörösen volt már a rák jelen) ha még élni szeretnék ill.felnevelni a fiamat.Most volt a mütét óta az elsö rákszürésem ez jo lett.Senkinek nem ajánlok a szedéset aki hajlamos rá.Engem lelkileg nagyon megviselt,de nem csak engem hanem a páromat is.Hozzáteszem 5 honapig nem volt semilyen nemi életünk,rendesen menkültem elöle,féltem hogy fály,iszonyodtam töle hogy hozzámérjen,a rákra joforman rámennt a kapcsolatom.Még most se olyan mint rég de remélem ez meg fog változni.Most gummit használunk, a menszeszem is összevissza jön és nagyon fájdalmas is de a világ pénzéért se kezdeném el újra szedni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. február 8. 11:1621.

    Igen, ezért irtam előbb is, hogy van akinek jót tesz, van akinek nem....

    De azért még mindig több a ozitiv oldala mint negatív. És ez tényleg nem túl erős hormonális gyógyszr.

    előzmény:
    liliom1979 (20)
    2009-02-08  11:13
  14. 2009. február 8. 11:1320.

    Szia Anyaszisza!

     

    Én is 6 évig szedtem a Yadine-t,de semmi problémám nem volt vele.

    Miután abbahagytam is mindig rendszeresen 25-26 napra jött meg.A 4. hónapban pedig ,az első próbálkozásunkkor meg is fogant  a kislányunk.

    Én csak jót tudok írni róla.Az egyik barátnőm évekeig mást szedett,majd kisebb cisztákat fdeztek fel nála,és a dokija onnantól Yadine-t írt fel neki is,mert azt mondta ez a gyógyszer még ezek elmulasztásában is segít.

    előzmény:
    Anyaszisza (1)
    2009-02-08  10:36
  15. 2009. február 8. 11:1019.
    Azért óvatsoan. Mindenkinek más tabletta való, lehet hogy ez jó valakinek, másnak viszont baja lesz tőle. Szerintem gyógyszert mindenki irasson fel magának. Nem kötekdni szeretnék, tényleg csak nem szeretném ha baj lenne belőle.
    előzmény:
    nesszicica (18)
    2009-02-08  11:08
  16. 2009. február 8. 11:0818.

    Sziasztok!

     

    Én is szedtem több évig fogigátlót(nem pont ilyet). Mindent összezavart, ahhoz, hogy teherbe tudjak esni is gyógyszerek kellettek, és most is szedni kellene, mert a hormonjaim nem akarnak helyre állni.

    Én nagyon ellene vagyok!

     

    Ha valakit érdekel van 2 levél Yasminelle tablettám. A nődoki szerint ez egy jó gyógyszer ami nem okoz problémát. El is kezdtem szedni, de aztán hagytam a francba. Ingyen odaadom!

     

    Sajnos sokaktól hallom, hogy problémát okozott később.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. február 8. 11:0417.
    Addig örüljünk, hogy egyáltalán léteznek fogamzásgátlók - nagyanyáinknak még ez se nagyon adatott meg. :)
    előzmény:
    Inaara (12)
    2009-02-08  11:00
  18. 2009. február 8. 11:0316.
    Jó a pozitivat is hallani, remélem a hormonháztartásom nekem is rendben maradt....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_349379 (14)
    2009-02-08  11:01
  19. 2009. február 8. 11:0215.

    nekem is csipett először, de másodszorra már nem. A párom nem érzett semmit.

    Mosakodni ehet előtte, csak nem tusfürdővel, szapannal, utána viszont tényleg nem lehet, ez nem tul jo benne...

     

    Én még nem nagyon olvastam fórumot erről, de utánanaézek, azért még nem szeretnék teherbe esni...

    előzmény:
    Inaara (12)
    2009-02-08  11:00
  20. Torolt_felhasznalo_349379
    Torolt_felhasznalo_349379
    2009. február 8. 11:0114.

    Szia!

     

    Én sokáig szedtem a Yadine-t (kb. 6-7 évig), de ellentétben másokkal nekem semmilyen problémát nem okozott, és amikor abbahagytam, hogy teherbe essek, 28, 26 majd 30 napra jött meg. Aztán a legeslegelső "éles" helyzetben megfogant a kisfiam, úgyhogy az én tapasztalatom teljesen pozitív a Yadine-nal, nekem olyan furcsa, hogy sokan szidják - persze nyilván joggal. Csak azért is írtam most, hogy szerepeljen valami jó is erről a szerről. :)

    előzmény:
    Anyaszisza (1)
    2009-02-08  10:36
  21. 2009. február 8. 11:0013.
    van honlapja, van töb bféle, ott ki lehet választani melyik jön be...
    előzmény:
    Fahéjasnarancs (11)
    2009-02-08  10:58
  22. 2009. február 8. 11:0012.

    A Pharmatexről is sok rosszat olvani: csíp (engem is, pasit is), körülményes a használata (előtte, utána 1 órával tilos mosakodni, és hasonlók), na és a kapcsolódó topikok tele vannak olyan nőkkel, akik Pharmatex használata mellett estek teherbe....

    De jó is lenne, ha létezne olyan  biztonságos megoldás, ami nem hormonális, nem macerás, és szinte 100 %-os...de egyelőre ez csak álom...

    előzmény:
    Anyaszisza (5)
    2009-02-08  10:51
  23. 2009. február 8. 10:5811.
    Köszönöm a tippet. Örülök, hogy nem csak hormontartalmú fogamzásgátlók vannak. Utánanézek a Pharmatex-nek. 
    előzmény:
    Anyaszisza (5)
    2009-02-08  10:51
  24. 2009. február 8. 10:5710.
    Áh szerintem nem macerás...Annyi az gész hogy felteszed, csak 10 percet kell várni, dehát addig ugye lehet mást csinálni....
    előzmény:
    Norelle (8)
    2009-02-08  10:55

Címlap

top