Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009-milyen babakocsi?

Torolt_felhasznalo_385365
Torolt_felhasznalo_385365
Létrehozva: 2009. január 12. 14:38

Sziasztok!

 

7. hónapot kezdem a kicsi lányunkkal a pocakban és éppen nagy dilemmában vagyok a babakocsival kapcsolatosan!

Mindenki mást ajánl..vagy a sajátját vagy a sajátjával épp ellenkezőt!

Nekem a Bogaboo és a Quinny tetszik eddig a legjobban. Vélemények? Olyat szeretnék ami kényelmes a babának, és jól is néz ki Jól lehessen használni fűben, macskakövön, de a boltban is kis helyen.. Ja és a fő szempont: könnyű legyen!

Bécsben jobban megéri venni, vagy itthon is közel ugyanaz az ár?

Segítsetek!

köszi! 

  1. 2017. június 25. 07:35209.

    És.milyen volt kismamŕnak lenni?? Mióta vagy nő.?😁Én ugy tudom férfi vagy!!!  😂

    előzmény:
    Pampalini (68)
    2009-01-12  17:52
  2. 2017. június 22. 08:07208.

    előzmény:
    Pampalini (68)
    2009-01-12  17:52
  3. 2017. június 22. 07:52207.

    előzmény:
    Pampalini (74)
    2009-01-12  22:12
  4. Torolt_felhasznalo_664986
    Torolt_felhasznalo_664986
    2010. október 5. 11:38206.

    Szia!

    Bocsi, nem sikerült a képet feltöltenem, mert túl nagy.

    Mivel egy informatikai zseni vagyok :-) ez már meghaladja a képességeimet... 

    Ha érdekel és megírod az emailcímedet, akkor átküldöm!

    Ági

    előzmény:
    Kéknyúl2 (204)
    2010-10-01  16:26
  5. Torolt_felhasznalo_664986
    Torolt_felhasznalo_664986
    2010. október 5. 11:20205.

    Szia Györgyi!

    Ez igen, ezzel most megfogátl! És mit csináltál a 11 babakocsival?

    Ezt azért kérdezem, mert én vettem egyet, ami nem vált be. Aztán vettem egy Bébéconfortot, ami nagyon bevált, imádtam, de az anyósom meglepett egy másikkal, így sajnos a szeretett Bébéconfortomat, mindössze két hónap használat után kénytelen vagyok áruba bocsátani (különben kitör a családi katasztrófa :-)

    DE a kutyának nem kell, mert bár hibátla, és áron alul adom, gondolom, gyanús, hogy miért akarom így eladni.

    Mit tudtál kezdeni 10 babakocsival?  :-)

    Ági

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_452556 (201)
    2009-07-21  15:13
  6. 2010. október 1. 16:26204.

    Sziasztok,

     Bébé conforthoz keresnék bébihordozót újszerű állapotban lévőt. Medvetánc írta,hogy neki lenne kontakktja de sajnos nem tudok neki privit küldeni. Lehet,hogy már nem is fórumozik? Ha valaki esetleg tud email címet kérem akár priviben írja meg. 

    Köszönöm:

    kéknyuszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  7. 2009. július 23. 13:07203.
    Sokan szeretik a Pliko P3-at. Nagyon jó kiegészítőket lehet hozzá venni, fektethető, összecsukható. De mennyire könnyű irányítani, tolni terepen? Mennyire gyorsan amortizálódik le, 2 év után is stabil a váza?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_452556 (201)
    2009-07-21  15:13
  8. 2009. július 23. 12:16202.

    Hát igen, az ideális babakocsihoz azért azt sem árt tudni, hogy milyen terepen szándékozik közlekedni vele az ember; macskakő, aszfalt, estleg földút. Kell-e vele lépcsözni, BKV-zni, vagy simán betoljuk az előszobába. Gyakran autózunk -e vele, kell-e csomagtartóba rakni, ott mekkora hely van, hétvégén a férjünk dobja be a csomagtartóba, vagy nekünk kell felkapkodni a 8-15kg-s babakocsit. Különben szerintem anyagilag úgy jön ki legjobban az ember, ha nem a tökéletest keresi, hanem vesz többet. Télre újszülöttnek sárba, hóba nagykerekű, meleg mózeskosarast, amit aztán továbbajándékoz/elad 6 hónap után, nyárra fordulékonyabbat. Egy könnyűt a csomagtartóba, egy kénylemeset az előszobába. (persze nem árt, ha nyaralásnál a könnyűben is tud aludni, a dönthető háttámla fontos).

     

    Gyerkőcöm kezdi unni a babakocsikat, óbégat, amikor bekötöm (autósülésbe talán még keservesebben) , és egy nagyi rádöbbentett, hogy ez nem biztos, hogy csak átmeneti állapot, simán lehet, hogy amint megtanul stabilan járni, felejthetem el a babkocsizást. Mivel több gyereket nem tervezünk, talán már soha nem fog kiteljesedni a babakocsimániám.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_452556 (201)
    2009-07-21  15:13
  9. Torolt_felhasznalo_452556
    Torolt_felhasznalo_452556
    2009. július 21. 15:13201.

     Sziasztok!

     

     

      Nagy babakocsi-mániás vagyok

     

      Első kisfiam születése utána kb 1,5 éves koráig összesen 11 babakocsim volt,mert folyton cserélgettem ...

     

        Tapasztalataim szerint a favorit(nálam legalább is)

        

          Peg Perego  P3 Pliko babakocsi,és a PP UNO.

     

          Utóbbi azért,mert most a második kisfiammal ilyenünk van-és nagyon bírja  a ramaty útviszonyokat.mellesleg jól néz ki narancssárga színben,fekete vázzal.

     

           Csak közlekedni ne kelljen vele..

     

           Egyébként  szívesen kipróbálnám a Bugaboo Cameleon kocsit, 

            De a férjem világgá szaladna ha  hazaállítanék  vele,legfőbbképp az ára miatt 

     

           

     

           

     

            

     

         

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. július 17. 20:52200.

    Sziasztok!

    Én is nagy babakocsi nyávő vagyok! Már hármat szereztem be pedig babóca még csak 6 hónapos. Igazáól még nam találtam meg az igazit. Jelenleg van egy Graco Quatro tour DLX - nagyon szeretem viszont 2007es model és még nem állítható a tolókarja meg még nem fordítható meg az űlése. Van egy Badby Design Mini - no commet Csak arra használom, ha metróval megyek valahova. És van egy Bartek azt anyuéknál vidéken használjuk, sárban, homokban nagyszeráek a fix kerekek meg a jó tágas. De most szeretnék egy újat (vagy több újat) ezeket meg eladni (mindet)

     

    Ami most tetszik az ez:

     favorite

     

    Tudtok róla valamit????

    Már végignéztem azokat a kocsikat amiket Medve ajánlott azokból is van ami tetszik

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. július 16. 10:48199.
    A Gracokat nagyon könnyű irányítani, és viszonylag olcsók is. Nagylányommal 3 babakocsink, és egy kengurunk volt, de csak ezt nyúztuk. Még akkor is, amikor megtanult járni, egy kézzel könnyedén irányítottam (az enyém kicsit könnyebb is volt), legalább cipelte a bevásárlást, és kéznél volt, ha elfáradt, vagy hisztizett a gyerek. Azóta sem bírok megbarátkozni az esernyőbabakocsikkal, a babakocsi fő funkciója, hogy könnyen guruljon, kényelmes legyen babának-mamának. Ezért félek-csili-vili új kocsit venni, mi van, ha végül nem is lesz minőségi ugrás, csak egy drága kiegészítő?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403625 (193)
    2009-05-22  12:07
  12. 2009. július 16. 10:20198.

    Sziasztok!

     

    Espiro Vectrát ki használja?

     

    Kislányom 9 hónapos, teljes Graco szettel (nagy, de álomkönnyen tolható-irányítható babakocsi, autós adapter, hordozó, esernyőkocsi) működünk. Tulajdonképpen minden renden van, csak mindent használtan vettem, és már nem tetszik annyira, hogy a kocsit huzatát itt-ott kicsit kiszívta a nap, az esernyőkocsi első kerekei csúszós kövön nem igazán bolyognak, kirándulásnál sem bírja a vidéki útviszonyokat, a nagy babakocsiban több a mozgástere is, így főleg a nagyot pakolom ki-be a kocsim csomagatartójába. Travel systemként már ritkán használom, mert egyre kevesebbet alszik a gyerek. Sokszor nem is viszek babakocsit, csak kengurut, ezt nagyon élvezi a gyerek, csak a derekam készül ki.

     

    Állatkerti sétán láttam egy csomó Buzz-t és teljesen beleszerettem a designjába, hogy olyan légies, könnyen irányíthatónak tűnik, és magasan van benne a pici. Aztán olvastam, hogy nagyon könnyű, év babakocsija volt, de kikészültem az árától. Megnéztem a használtakat, találkoztam a tipikus hibákkal (lábtartó, borulékonyság, ablak mellett berepedés), felbosszantott, hogy külön kell venni bevásárlóhálót, lábzsákot.

    Mózeskosár szerencsére már nem kell, a hordozót is mindjárt kinőjük. 

     

    Az interneten láttam az espiro vectra air-t. ( http://pandababahaz.hu/shop_artdet.php?shop_id=9159&cikk=unas_379170 ) Nagyon hasonlóak a paraméterei, talán még könnyebb is (sportrésszel 8,5 kg!), mindenféle csecsebecsét adnak hozzá (hátizsák, pumpa, lábzsákok, mózes), az ára sem vészes.  Ja, és 4 kereke van, mint a quinny buzz4-nak, tehát kevésbé borulékony lehet.

     

    Ami miatt még nem vettem meg: félek, hogy a kicsi súlyú váz gyorsan szétrázódik, nem tud a  gyerek eléggé mozogni benne, és vajon 2 év múlva is szeretni fogjuk még, nem növi ki a gyerek (átlagos kislány), tényleg elég egy ülés? Érdekelne még, hogyan lehet vele bevásárlóközpontban, rosszul lerakott járdalapok, macskakövek közt manőverezni. Tehát tényleg érdemes ezt választani?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. vmv
    vmv
    2009. július 14. 18:22197.

    Szia!

     

    Én úgy tudom, hogy a chicco-k magyarországi forgalmazója a Recontra kft.

     

     

    www.babyplanet.hu   esetleg, de nem tartanak minden tipust. De talán tudnak neked válaszolni:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_523267 (196)
    2009-07-14  13:08
  14. Torolt_felhasznalo_523267
    Torolt_felhasznalo_523267
    2009. július 14. 13:08196.

    sziasztok,

     

    nem tudja valaki, hogy hol szerezhetném be itthon ezt a babakocsit?:

    Chicco Trevi Miro Stroller

     

    http://www.kids-n-cribs.com/chicco/chicco-miro- collection/chicco-trevi-miro-stroller

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. vmv
    vmv
    2009. július 13. 15:41195.

    Szia!

     

    Szerintem a pegperego p3 neked jó volna, feltéve, ha nem gond, hogy ernyőre csukható.

    Szerintem jó kocsi és minden kereke rugózik és csak 8kg.

    A jané hordozóknak nem valami fényes a töréstesztjük:(

    A bugaboo-val szerintem az a gond (bár rugózik az első kerék), hogy azért mégiscsak kicsik az első kerekek sajnos és amilyen  "jók" a magyar útviszonyok eltudom képzelni, hogy elakad.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_804450 (194)
    2009-07-13  14:13
  16. Torolt_felhasznalo_804450
    Torolt_felhasznalo_804450
    2009. július 13. 14:13194.

    sziasztok

    remélem még olvassák ezt a topicot :) én becsülettel végigböngésztem és sok babakocsit megnéztem (bár eddig csak neten)

    következő kérdésem lenne, nekem olyan babakocsira lenne szükségem, ami

    - közepes terepen is boldogul,

    - fordítható,

    - többfunkciós, mózes, sport, hordozó

    - de egyben könnyű, bkv-val is kompatibilis

    + az sem lenne hátrány, ha annyira könnyű lenne hogy nem kellene lecserélni egy ernyősre később- tehát olyan 0-3 éves korig

     

    Tudom hogy ezek nagy igények, a jane slalom pro pl. tökéletes terepre, de nehézkes. A túrakocsik szintén.

    A Bugaboo-val is nagyon szemezek, azzal a feltétellel, hogy azt talán évek múltán sem kell lecserélni egy ernyősre, de ott meg van aki azt mondja, bírja a kirándulást, van aki azt mondja, nem igazán. Csak azzal a feltétellel adnák ki rá annyit, hogy 3 évig szolgál és nem fakadok sírva vele a hóban/erdőben/murvában.

     

    Szóval némi kompromisszumot kötnék, csak nem tudom melyik irányba még :) 

    Ha van valakinek tippje/tapasztalata, kérem segítsen, hogy van-e ilyen egyáltalán? köszönöm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_403625
    Torolt_felhasznalo_403625
    2009. május 22. 12:07193.

    Szia!

    Nagyon köszönöm a kimerítő választ, és nem nagyon beszéltél le róla. Ismerősöm egy 2005-ös modellt nyúz és 3 gyereket kiszolgált a babakocsi, és most még majd el is tudja adni ha a baba kinövi. Igazából elég nagy a választék és gondolkodom még.  Ahogy látom a kínálatot minden kocsinak van valami hibája. Na,az árakról nem is beszélve...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (192)
    2009-05-22  00:01
  18. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. május 22. 00:01192.

    Ja, a baba-mama tálca is jó, de összességében inkább igen, mint nem. De tudod, én háklis vagyok a hordozók biztonságosságára, és mi ilyen befelé fordítósak vagyunk, kendőben, babakocsiban.

    Nagyon lebeszéltelek? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (191)
    2009-05-21  23:57
  19. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. május 21. 23:57191.

    Szia, volt ilyen kocsink, tehát erről viszonylag alaposan tudok nyilatkozni.

    Hozzáteszem, nem tudom, milyenek a mostani Quattro Tour-ok, és a miénk nem Deluxe volt, szóval hőmérő mag stopper vagy mi a szösz nem volt benne, de nem annyira érezte szükségét az Asszony, ha fázott, hazajött, a gyerek nem fázott, annál jobban be volt bugyolálva, na meg a 2,5-3 óránkéni szoptatás nem adott túl nagy szabadságot.

    Na: szerintem jól néz ki, még mindig elég menő az íves vonalvezetése. Már nem is annyira felkapott, ki lehet fogni újat, használtat is elfogadható áron. Könnyen irányítható, Asszony szerette, én nem, nekem már túlbolygós volt, ellen kellett tartanom neki, és megfájdult tőle az egyébként is nyavajás csuklóm. A rugózása nem egy nagy eresztés, azok a kerekeknél látszódó álrugók csak műanyagdarabok, nem szedtem szét, nem tudom, mennyire komoly a belseje, de nem egy kimondottan terepdarab, és nem egy ringó-bingó babaaltató. De városba, térkőre, kis sárra teljesen jó. Elég kényelmesen párnázott, összecsukva és kinyitva is elég batár kocsi, de a fekvőfelülete nem túl széles. Sajnos a miénknek a lábtartója nem volt emelhető, pedig a lyukak is megvoltak neki, úgyhogy megoldottuk okosba, csak az összecsukásnál kellett rá figyelni.

    A kupolája jó nagy volt, jól beárnyékolta a gyereket, viszont textilmózes nélkül használva olyan kis védtelen volt a fejvégnél fektetve a  baba, mármint volt ott egy darab textil, de csak egy darab vászon. A textilmózeses változatba azt hiszem az első időkben fordítva bele lehet tenni a babát, így szemben van.

    A bolygós kerekek fixálója abban az időben folyamatosan letört, ez tipikus hibája volt ezeknek a kocsiknak, 10 eladó használt kocsiból legalább 7 ilyen volt. Összecsukva nagy, és hiába írtak a súlyára valahol még 8 kilót is, jó nehéz kocsi az, csak persze valahol kerekek meg huzat nélkül adják meg a súlyt. Hát köszi...

    Összecsukni egyszerű volt. Amiért mennie kellett, az az, hogy hamar kezdte kitölteni szélességre a gyermek, illetve nem megfordítható a sportrész, és nem áthajtható a tolókar, mi meg szeretünk szemben lenni egymással, de ez használat közben derült ki. Jól fektethető, tehát hason alvós babáknak is jó, bár mi nem engedtük hason aludni, amikor meg már átfordult, akkor meg már alhatott volna hason, de ugye akkor hogyan köti be az ember? 

    Nagyon fordulékony kocsi, szinte egyhelyben, egykézzel megfordítható, a kosara príma, mert lehajtható, tehát ha le van engedve vízszintesre a gyermek, akkor is tudsz bele pakolni.

    A hordozója nekünk autóban talán 2x volt, van benne ilyen vízszintjelző, vagy mi, de nem jó a töréstesztje, és döbbenetesen meredek volt a popsi-hát rész találkozása, mondjuk összenézve egy BBC hordozóval, hát rémálom... Egyébként nagyon masszívnak tűnik, sok anyag van benne, nagy, de olyan furcsa. Azóta persze biztosan javítottak rajta, de nem a biztonságosságáról voltak híresek a Graco hordik.

    Talán ennyi...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403625 (190)
    2009-05-20  19:26
  20. Torolt_felhasznalo_403625
    Torolt_felhasznalo_403625
    2009. május 20. 19:26190.

    Szia!

     

    Olvasgattam a tökéletes elemzéseidet. Nagyon érdekelne a véleményed a Graco Quattro Tour Deluxe TS babakocsiról

     

    Előre is köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (186)
    2009-04-19  22:59
  21. Torolt_felhasznalo_627073
    Torolt_felhasznalo_627073
    2009. május 19. 11:54189.

    Sziasztok!

     

    Én a Kismama magazinban láttam most egy hirdetést, amelyben szuper jó áron hirdetnek egy babakocsiszettet hordozóval, mózessel, lábzsákokkal és szinte úgy néz ki, mint a Quinny, de csak a hétvégén nyit a bolt. Nem láttátok valahol máshol is esetleg? Ezt még elmegyek megnézni aztán döntök. Elküldöm nektek is a linket, hátha érdekelhet, mert tök jó akciók vannak, csak én már sajnos megvettem a bútort:

    http://www.bababutorbolt.hu/termekek/kiegeszitok /_/beep_babakocsi_szett/id/8_1_218

     

    Köszi az infót a többi kocsiról, sokat segítettetek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_338206
    Torolt_felhasznalo_338206
    2009. Április 23. 19:43188.

    Kedves Mindenki,

     

    7 hónapos , első babáját váró kismamaként a mai napom azzal telt, hogy elolvastam az összes hozzászólást és próbáltam rendszerezni a látottakat. Nem sok sikerrel, ha lehet, még jobban össze vagyok zavarodva, mint korábban :)

    Kérném ezért segítségeteket, leírom a főbb szempontokat és várom a tanácsokat, mert már abban sem vagyok biztos, hogy most akkor...:

    - babahordozó VAGY mózes, esetleg mindkettő?

    - átfordítható tolókar vagy kétirányú összeszerelhetőség? Ha pl. séta közben jön egy nagy szélvihar, akkor talán egyszerűbb a kart megfordítanom,mint szerelnem, nem? Nade lehet erre a szempontra alapozni egy vásárlást?

    - travel rendszerben mindent vagy külön-külön megvenni a részeit ( ez esetben hogyan egyeztethető a szuperbiztonságos Maxi cosi hordozó az xy kocsival?)

    Nem kell új, tökéletes a használt, DE jó állapotú :)

    Anyagi lehetőségeink:mindennel együtt max 50.000 :( (nagyit bevonva picit több) :)

    Mózesből puha vagy merev mózes is lehet. Ha hordozó kiváltja, akkor a mózes nem is szempont, illetve nem fontos (?)

    Hordozónak passzolnia kellene a kocsiba, mert leginkább autóval megyünk a lakhelytől távolabb eső, izgalmas helyekre sétálni. Tehát az elképzelés: sokszor a környéken sétára, gyakran apával együtt Margit-sziget, stb, amikor a babakocsit bedobjuk a kocsiba és ott előkapjuk. Xsara Picassonk van, elfér bármi a csomagtartóban.

    Ritkán kell megemelnem, mert sem emeletre, sem BKV-ra nem kell felvinnem, ezért a súlya nem szempont.

    Az összecsukott méret sem számít, mert leggyakrabban a bejárati ajtónk elött lesz tárolva, a kocsi csomagtartója pedig nem korlátoz-szerintem.A 3 kerekű nagyon nem tetszik, ezt ha lehet, kizárnám. A tolókar jó lenne, ha egybefüggő lenne, tehát nem két szarv, mert jobban érzem az irányítását így. hogy állítható legyen-e, azt nem tudom, 168 cm vagyok, szerintem mindengyik megfelel.

    Már azon is gondolkodtam, hogy egy olcsóbb alapkocsit kéne venni, hozzá egy jobb minőségű babahordót (a kocsiba biztonságosat), majd ezt lecserélni később. De már ebben sem vagyok biztos...

    Eddig ilyesmiket néztem, ebből talán látszik, milyen formák tetszenek:

     

    http://www.vatera.hu/chicco_tech_6_wd_babak ocsi_hordozoval_146076531.html

     

    pierre_cardin 655

     

    http://www.vatera.hu/bergon_cross_stand_babakocsi_ 146206508.html

     

    http://www.vatera.hu/chicco_babakocsi_h ordozoval_145691416.html

     

    Dani júliusban fog megszületni, így téliesítve már 4-5 hónapos babát kell befogadnia ababakocsinak, ezért a belső fekrész nem lehet kicsi.

    Uhh, tudom, sok a szempont és nem egyszerű, de kérlek segítsetek, ha tudtok, mert én már kezdek fordítható karokkal és kiemelhető babahordozókkal álmodni, s nem látom a kiutat. Látom már, hogy le kell mondanom erről-arról, talán leginkább az anyagi része a meghatározó, de ha sikerül valamit ajánlanotok, azt nagyon megköszönném.

    Kellemes estét!

    Gabó

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. Április 20. 10:49187.
    Huuuh!! Köszönöm a mindenre kiterjedő választ és segítséget. Egyelőre emésztem és nézelődök ebben a szűkebb körben. Ha nem is áldozok bármennyit a kocsira, de az biztos, hogy megbízhatót és könnyűt szeretnék választani. Mindenkinek van valami dilije, nekem ez. Viszont nem volt és terveim szerint nem is lesz légzésfigyelőnk(van olyan élethelyzet, kell) , szoptatós székünk, párnánk, fertőtlenítőnk, hi-tech mellszívó stb.stb. Olyan sok dolog van, ami nem is a babának, hanem a szülők lelkének kell...lehet, hogy a babakocsi is ilyen, de ez kell az én lelkemnek :).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622063 (186)
    2009-04-19  22:59
  24. Torolt_felhasznalo_622063
    Torolt_felhasznalo_622063
    2009. Április 19. 22:59186.

    Szia, értelek én, tényleg hatalmas a választék, és mindig jönnek új kocsik.

    Mi szeretjük a mózest, szerintem jó, ha egy újszülött vízszintesen fekszik,  de annak idején beszéltünk erről egy szakemberrel, és ő azt mondta, annyi ideig, amíg egy újszülött/pici csecsemő baba hordiban fekhet egyhuzamban, annyi ideig nem árt. Mert ugye vagy igény szerint szopik, vagy 3 óránként, de maximum 3 óránként eszik, nincs mese:-) És az a 3 óra nem 3 óra, mert eszik, pelusozzák, böfiztetik, átöltöztetik, esetleg újra pelusozzák, újra öltöztetik:-) Meg mire a nagyobbak is összekészülnek, lassan lehet visszafordulni, szóval szerintem az elején max. 1-1,5 óra, amit egyhuzamban benne tölt (de ezt te jobban tudod már), amikor meg már nem olyan pici, nem eszik olyan gyakran, akkor meg már maradhat kicsit többet is. De nem vagyok szakértő, én vízszintespárti vagyok sétához, autóban viszont soha, semmi szín alatt nem tenném mózesbe, akkor a hordi a megbízható. 

    Ha meg akarjátok úszni a mózest, akkor vegyetek egy teljesen vízszintesig dönthető, megfordítható sportrészes kocsit, őszi babát talán még annyira bebugyolálni sem kell, vagy elég egy puha mózes bele. Vannak áthajtható tolókarosak is, de azoknál csak ritkán összbolygósak a  kerekek, így ha áthajtod, előre kerül a fix kerék, amivel elég macerás egy nőnek városban közlekedni szerintem.

    Nekünk egyébként a hordi biztonságossága a fő szempont, így több modell kiesett, de például van olyan elég megbízható hordi, ami több babakocsira is rögzíthető, és ha nincs bekötve a kocsiba, akkor vízszintesig dönthető. A svéd Be Safe-re gondolok, annak a hordija több kocsira jó, akkor megoldva a mózes és a hordi is.

    Vagy a teutonia kocsik általában megfordítható sportrészesek,  és több, jó hordi jó rájuk, vízszintesig dönthetők, tehát ahhoz sem kell mózes. Szuper kocsik, de drága, és minden hordihoz kell adapter, ami plussz 10 ezer Ft körül van... Meg a Maxi Cosi Mura is elég jól dönthető állítólag, de az meg nagyon nehéz. De az is nagyon szuper!

    Azután ott vannak a Brio kocsik, itt is nagyon menedzseli valaki, szépek, svédek, megbízhatók, de a dönthetőségéről nem tudok túl sokat, mi mózessel néztük. Vagy a Bugaboo, már arról is írtam sokat, az végülis mindenre jó (erre szokták mondani, hogy semmire:-), de az tényleg könnyű, kicsit terepezni is jó, kis helyet foglal, de főleg újonnan nagyon túlárazott. Irányíthatóságra egyébként ezek az elöl kicsi, hátul nagyobb kerekű kocsik nagyon kézreállnak, több féle van, de szinte csak a Buga áthajtható tolókaros is. Ennek előnye, hogy rosszabb úton is mehettek, na meg a többi ilyen állású kocsi általában nehezebb.

    Nem tudom, ha most a pénz nem számítana, és a lehető legöszvérebb, legtöbb mindenre jó, legkönnyebb, legbiztonságosabb hordis kocsit kellene megvennem, akkor vennék egy Bugaboo-t, annak a sportrésze mózessé is alakítható, könnyű (8,5 kg), viszonylag minden terepen jól elmegy, és vennék hozzá egy Maxi Cosi Cabriofix hordit isofix alappal, meg hozzá az adapter, hogy rá lehessen tenni a kocsira is. De ez minden vacakkal együtt újonnan egy fél éves minimálbér szerintem, és tényleg nem tudom, ér-e ennyit, gyanítom nem...

    Ezt az Espiro vector 4 kocsit továbbra sem láttam még, de csábítóan könnyű, viszonylag olcsó, de a hordiját nem gondolom nagy számnak, illetve lehet, hogy az, de akkor majd gondolom elviszik tesztre is.

    Nem tudok Neked nagyon okosat mondani, de megértelek, hogy a legjobbat, a legszebbet, a legbiztonságosabbat szeretnéd, de szerintem tökéletes kocsi még mindig nincs... 

    (ja, és akkor még nem említettem a Micralite, a Bertini, a Mutsy kocsikat, azok is megérnének egy pár kattintást... nem tudom, menjetek, tologassatok, már amennyire 2 gyerekkel és pocakkal mobil vagy...) 

     

    előzmény:
    fiúsmama (182)
    2009-04-14  13:32

Címlap

top