Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Epidurális utáni fejfájás

zsuzsimano
Létrehozva: 2009. január 5. 21:06

Sziasztok!

A barátnőm tegnap hajnalban sürgősségi császárral szült. 10 órán keresztül feküdt utána vitték osztályra. Ma nagyon fájt a feje, különösen a szemzúgban. Kért fájdalomcsillapítót, kapott egy infúziót, de azt mondták, többet ma nem kap.

Kérdésem: kinek van ilyen irányú tapasztalata, meddig tartott a fejfájás, milyen gyógyszert kapott...minden érdekel, hátha tudnék neki valamit segíteni.

Köszi mindenkinek előre isa tanácsot:

Zsm

  1. 2016. szeptember 15. 22:3050.

    Hali.szombaton műtöttek. Leszakadt a labfejem.gerinces erzéstelenitessel.műtét után 2 nappal iszonyu fej fajas jelentkezett nalam.ami most is tart.utanna kerdeztem.ez a jelenség 1 hétig tart.utanna elmulik.sok víz.nem üdítő hanem viz!!!

    előzmény:
    zsuzsimano (1)
    2009-01-05  21:06
  2. 2014. március 16. 18:3049.
    Sajnos pont ebben a szituban vagyok, influenzával küldtek be és mivel az orvosok által kitapasztalt nyaki merevségem volt így azonnal elkel végezni rajtam a gerinc víz vételt nehogy agyhártya gyulladásom legyen. Ez 4 napja volt azóta megállás nélkül fáj a fejem . Ez agyrázkódáshoz hasonló fejfájás. Mondják hogy igyak, iszok is mint a hülye már hányingerig és ami a legjobb hogy azt mondják ,hogy pánik beteg vagyok ,mert be beszélem magamnak ,hogy már mindenütt fáj közbe meg sehol. Közben holnap elmehetek ha minden oké. De ilyen fejfájással még a wc ig is elég ki menni, nem hogy haza busszal. És mivan ha nálam is hetekig fog tartani ez a fájdalom??... Két kiskorú gyermekem van őket egyedül tartom el ,és ha nem tudok munkába állni hetekig?... Nincs anyukám, apukám, rokonaim akik segítenének..Remélem minden rendben lessz. Mert már az összeomlás határán vagyok. De azért jó hogy legalább itt leírhattam érzéseimet!
  3. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. május 3. 11:5048.

    Bocsánat, csak véletlenül vettem észre, hogy kérdezett engem, ugyanis én még 2009. januárjában írtam ide, nem néztem, hogy van egy új hozzászólás 2010. márciusában... Talán egy régi, kihalt topik esetén célszerűbb lenne privit írni.

     

      Remélem, a dolog azóta megoldódott, tényleg úgy van, hogy az epidurális vérplomba után szinte azonnal megszűnik a fejfájás, és ahogy termelődik az agyvíz - ami már nem tud elfolyni, kifolyni a punkció okozta lyukon - a kettőslátás is órák, esetleg néhány nap után rendeződni szokott.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306054 (47)
    2010-03-29  11:41
  4. Torolt_felhasznalo_306054
    Torolt_felhasznalo_306054
    2010. március 29. 11:4147.

    Nyhpraxis!!

     

    Én egy 24 éves fiú vagyok és kb. 1.5 hete térdmütétem volt,melyet spinális érzéstelenítéssel végeztek.

    A mütét másnapján kelhettem fel elöször és iszonyú fejfájásom volt,majd hazaküldtek és másnap újból bekerültem a kórházba és infúzios kezelést kaptam, phostspinális fejfájásom volt!Ez négy nap után elmúlott és hazaengedtek a kórházból,de már akkor furcsa volt valami.Mire hazaértem teljesen megbizonyosodtam, hogy a látásom nem a régi, úgymond kettös látásom van(nem is tudom, hogy mondjam mindent körvonalasan látok).Visszamentem a kórházba és elmondták ,hogy ezek az érzéstelenítés mellékhatásai és ez attól van, hogy szivárog az agyvizem. Elmondtak egy olyan eljárást amit már Ön is említett a saját vér plombát a szúrás helyére. De mielött ezt megcsinálták volna még elküldtek egy szemvizsgálatra, hogy minden dolgot kizárjanak!A szemvizsgálat negatív lett , a szemem jó és nem mutatott ki semmi elváltozást, igazából nem is értették!Na ezzel az eredménnyel visszamentem az anesthesiologus orvosomhoz és megcsinltuk a beavatkozást a gerincembe(a műtét után 10 nappal). Sajnos az eredmény (még) nem okozott javulást,és a beavatkozás már 1 napja volt.

    Szeretnék tanácsot kérni, mert nagyon nehezen viselem ezt a dolgot van, hogy szédelgek is és szerintem a sok eröltetéstöl a fejem is megfájdul!

    Nem tudom mitöl lehet, már nagyon kétségbe vagyok esve!   

    Sajnos mivel ezen a területen nem sok tapasztalatuk van, mert állítólag nagyon ritka,azt mondták hogy várjunk vele egy kicsit mert lehet, hogy a látóidegeknek több idö kell a javulásra mint a fejfájás esetén ,mert azt is mondták, hogy ez szinte azonnal hatni szokott,és én ezért is vagyok kétségbe esve.

    Sokmindennek utána olvastam és már azt is feltételeztem, hogy az agyvíz szivárgástól az agyam lejebb van a kelleténél és nyomja a látóideget vagy ilyesmi és ez váltja ki ezt a látászavart.Ha ez így van akkor mennyi idő mig az agyvíz viszaáll a normális szintre?

    De már az is aggasztó ,hogy mikor elmúlt a negyedik nap után a phostspinális fejfájásom akkor feltételzhető , hogy összezárult már az a csatorna és ez már valami másnak a mellékhatása!(nagyon félek, hogy valami maradandó)  

    Kedves Nyhpraxis ha van valami ötlete vagy halott már ilyenröl akkor létszíves irjon nekem!

     

    Várom mielöbbi válaszát!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (45)
    2009-01-07  12:11
  5. Torolt_felhasznalo_306054
    Torolt_felhasznalo_306054
    2010. március 27. 17:2446.

    Nyhpraxis!!

     

    Én egy 24 éves fiú vagyok és kb. 1.5 hete térdmütétem volt,melyet spinális érzéstelenítéssel végeztek.

    A mütét másnapján kelhettem fel elöször és iszonyú fejfájásom volt,majd hazaküldtek és másnap újból bekerültem a kórházba és infúzios kezelést kaptam, phostspinális fejfájásom volt!Ez négy nap után elmúlott és hazaengedtek a kórházból,de már akkor furcsa volt valami.Mire hazaértem teljesen megbizonyosodtam, hogy a látásom nem a régi, úgymond kettös látásom van(nem is tudom, hogy mondjam mindent körvonalasan látok).Visszamentem a kórházba és elmondták ,hogy ezek az érzéstelenítés mellékhatásai és ez attól van, hogy szivárog az agyvizem. Elmondtak egy olyan eljárást amit már Ön is említett a saját vér plombát a szúrás helyére. De mielött ezt megcsinálták volna még elküldtek egy szemvizsgálatra, hogy minden dolgot kizárjanak!A szemvizsgálat negatív lett , a szemem jó és nem mutatott ki semmi elváltozást, igazából nem is értették!Na ezzel az eredménnyel visszamentem az anesthesiologus orvosomhoz és megcsinltuk a beavatkozást a gerincembe(a műtét után 10 nappal). Sajnos az eredmény (még) nem okozott javulást,és a beavatkozás már 1 napja volt.

    Szeretnék tanácsot kérni, mert nagyon nehezen viselem ezt a dolgot van, hogy szédelgek is és szerintem a sok eröltetéstöl a fejem is megfájdul!

    Nem tudom mitöl lehet, már nagyon kétségbe vagyok esve!   

    Sajnos mivel ezen a területen nem sok tapasztalatuk van, mert állítólag nagyon ritka,azt mondták hogy várjunk vele egy kicsit mert lehet, hogy a látóidegeknek több idö kell a javulásra mint a fejfájás esetén ,mert azt is mondták, hogy ez szinte azonnal hatni szokott,és én ezért is vagyok kétségbe esve.

    Sokmindennek utána olvastam és már azt is feltételeztem, hogy az agyvíz szivárgástól az agyam lejebb van a kelleténél és nyomja a látóideget vagy ilyesmi és ez váltja ki ezt a látászavart.Ha ez így van akkor mennyi idő mig az agyvíz viszaáll a normális szintre?

    De már az is aggasztó ,hogy mikor elmúlt a negyedik nap után a phostspinális fejfájásom akkor feltételzhető , hogy összezárult már az a csatorna és ez már valami másnak a mellékhatása!(nagyon félek, hogy valami maradandó)  

    Kedves Nyhpraxis ha van valami ötlete vagy halott már ilyenröl akkor létszíves irjon nekem!

     

    Várom mielöbbi válaszát!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2009. január 7. 12:1145.

    Nagyon szívesen, és jó tanácsként még egyszer elmondom: nem szabad belenyugodni a fájdalomba. Követelni kell, hogy kompetens orvosnak elmondhassátok a panaszaitokat!

      A huszadik század orvostudománya tulajdonképpen egy területen ért el átütő forradalmi sikert: ma meg tudjuk szüntetni a fájdalmat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. január 6. 18:3044.

    nyhpraxis! 

    Nagyon köszönöm a precíz leírást, teljesen érthetően leírtad

    Mára már jobban lett a barátnőm, reggel még lement nála egy infúzió, megitta - a napok óta első- a kávéját is

    Ha véletlenül nem szűnne a fejfájás, akkor szól az általad említett vérplombáért!!!

    Köszönöm mégegyszer!!!

    Zsm

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (42)
    2009-01-06  12:11
  8. 2009. január 6. 13:1843.

    Köszönöm a válaszodat! Nem fordult irányba a gyerkőc, ezért kellett a programozott császár. Nem voltam pontos, ezért elnézésedet kérem, bonyolult eset voltam (vagyok ) mert a háromszori epidurális poróbálkozás után a műtőben végül spinálist kaptam. Ezért gondoltam az összefüggésre a kettő között. Az én fejfájásom általában tarkótáji, ill. a mozgásra, főleg lehajlásra következik be. A hátam is érzékenyebb volt a megszúrt szakaszon, de ezt inkább a megszúrás tudatának, lelki tényezőnek gondolom.

    Köszönöm szépen a tanácsokat, nem hagyom ennyiben és megkeresem a háziorvost, remélem, tud segíteni.

    Zsuzsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (42)
    2009-01-06  12:11
  9. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2009. január 6. 12:1142.

    Ami a te esetedet érinti: nyilván programozott - előre eltervezett császárműtéted volt, amikor van idő kivitelezni az un. epidurális érzéstelenítést. Ennek hatása azért áll be lassabban, mert a tűt "megállítják" még a dura előtt - pontosabban felett, ettől "epi"durális - tehát nem kerül a likvortérbe érzéstelenítő anyag, nem is okoz motoros blokkot - átmeneti mozgásképtelenséget a lábakban - viszont az érintett szegmens környékén kiválóan blokkolja a fájdalomérző idegeket. Hatása elnyújtottabb is, sőt, lehet egy kis csövecskét benthagyni, s a műtét után azon keresztül fájdalmat csillapítani. Az epidurális szüléseknél ez történik.

     

      Mivel nálad nem történt durapunkció, nem volt likvor szivárgás, de ha spinál anesztéziát végeztek volna nálad, ennyi idő után már réges-régen begyógyult volna a pici perforációs nyílás - így igen kétlem, hogy ehhez a beavatkozáshoz köthető lenne a krónikus fejfájásod... Néhányan hátfájásra panaszkodnak egy ideig, de azt is nehéz ok-okozati relációban magyarázni, mert a terhesség, a megváltozott testtartás, a baba emelgetése - mind-mind olyan tényező, ami előidézheti a dolgot... nyilván erre egy "ottani" orvosi beavatkozás látszólag magyarázat, de általában ez csak jobban felhívja a figyelmét az illetőnek a meglévő, fellépő panaszaira. 

     

      Azt javasolnám, vizsgáltasd ki magad fejfájás ambulancián, nyilván, ha nehéz volt kivitelezni az epidurált, a gerinced sincs teljesen rendben, lehet, hogy van korai meszesedésed, csőrképződésed a csigolyáidon - például ez a nyaki csigolyákon igen makacs fejfájást tud okozni... Kialakulnak kényszertartások, izomygörcsök...

      

      Kérj beutalót, tanácsot a háziorvosodtól, érdeklődd meg, hol van fejfájás-ambulancia, esetleg praktizál-e a közeledban valaki, aki úgynevezett fájdalom-rendelőt vezet. (Ez ma már külön ráépített szakvizsgához kötött tevékenység, sok un. pain-clinic működik már nálunk is...)

     

      Nem kell, nem szabad szenvedve, fájdalommal élni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (41)
    2009-01-06  11:47
  10. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2009. január 6. 11:4741.

    Én a szakirodalomban nem találtam semmi olyasmit, hogy ok-okozati összefüggés lenne a gerincközeli érzéstelenítés és hónapokig tartó fejfájás között...

      Nem is logikus. Már többen utaltak rá, de leírom részletesen, hogy teljesen világos legyen: általában a császár műtétekhez spinális anesztéziát csinálnak, aminek a lényege, hogy a nagyon vékony tűvel átszúrják az úgynevezett dúrát, ami az agyburok gerincvelőbe lehúzódó része, s körülveszi a gerincvelői idegeket, amelyek szinte úsznak a likvorban - agyvízben -, s szinte ellebegnek, kitérnek a tű elől. (A neurológus is innen vesz mintát, amikor úgynevezett lumbálpunkciót csinál, agyvíz nyerése céljából. Innen eredhet a 24 órás fektetés gyakorlata, mert a neurológusok régen jó nagy tűátmérőjű és más kiképzésű lumbáltűket használtak, így nagyobb "lukat" ütöttek és nehezebben gyógyult be a helye. Nyilván, ha ficereg a beteg, jobban szivárog a likvor és lassabban is gyógyulnak "össze" a szövetek.)

    Mivel a spinális érzéstelenítésnél azonnal a likvortérbe kerül az érzéstelenítő oldat, így azonnal beáll a hatása - ami praktikus a sürgős császárnál - és teljes érzéskiesést okoz a szúrás helye alatti területen, sőt, un. motoros blokkot is, mert a lábait sem tudja mozgatni a paciens. (Na, a másik ok, amiért kicsit feküdni kell, hogy gyengék a végtagok, fokozatosan jön vissza az izomerő. Mondjuk, frissen operálva az ember amúgy sem vágyik túrázni. ) De ha kicsit is szivárog az agyvíz, akkor akár fekszik valaki, akár nem, amíg össze nem fekszik az a pici alagút, amit a tű okozott, kaphat rengeteg infúziót - koffeinnel vagy anélkül - sajnos a csökkent likvor mennyiség az agy körül folyamatosan fejfájást fog okozni. Az agy mintegy lebeg a körülötte levő agyvízben, s valóban, ha annak csökkent a mennyisége, mozgásra - mivel nincs elég anyag, amely csillapítaná az agy "kilengését", még hevesebbé válik a fejfájás. Ezt különösen a szemideg "érzi meg", mely lefutásánál fogva leginkább érintett ebben az esetben, ezért alakul ki néha kettőslátás. A koffein csak tüneti kezelés, enyhíti a fájdalmat, de az okot nem szünteti meg. Amint a temérdek infúzió is, mert a szervezet hiába ellátott bőven folyadékkal, olyan ütemben nem tud agyvizet termelni, amilyen ütemben fogy... Amit sokan leírtak, hogy negyedik napra, stb. múlt el a fejfájás, s ezt esetleg kötötték az alaklmazott terápiához, infúzióhoz, koffeinhez, stb. - valójában arról volt szó, hogy addigra hegedt össze a duraburkon ütött lyukacska és szűnt meg a likvorfolyás.

     

    Folytatom.

    előzmény:
    mazsuka (40)
    2009-01-06  10:16
  11. 2009. január 6. 10:1640.

    Nyhpraxis: szerinted az én esetem mennyire tekinthető normálisnak? A császár előtt sajnos csak harmadszorra sikerült az epidurál, már akkor mondta a doki, hogy gondom lehet. De arra nem számítottam, hogy akár egy évig is eltarthat... Feküldtam is, koffein is volt, semmi eredménye. Van a hosszú távú fejfájásra valami statisztika vagy adat, vagy szokjak hozzá, mert így maradok?

    Köszi

    Zsuzsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (39)
    2009-01-06  02:38
  12. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2009. január 6. 02:3839.

    Egyébként régen volt egy ilyen topik, és sikerült segítenem, az illetőnek rögtön megszűnt a fejfájása, még a topik indításának a napján megcsinálták neki az epidurális vérplombát.

     

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=119315

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (38)
    2009-01-06  02:30
  13. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2009. január 6. 02:3038.

    Sem spinális, sem epidurális érzéstelenítés után nem kötelező a mozdulatlan, fejpárna nélküli fekvés! Ez már 15-20 éve túlhaladott, egészségügyi babona, amit sajnos az aneszteziológusok képtelenek - esetenként maguk sem tudják, bár engem ilyen állításért a szakorvosi vizsgámon kirúgtak volna - kiverni más orvosok illetve nővérek fejéből.

     

      Az un. posztpunkciós fejfájás oka, hogy a szövetek közötti résen, amit a tű ütött, sajnos van egy kis agyvíz-csorgás kifelé. Amennyiben ezt a klinikai tapasztalás - tartósan, erősen fennáll a fejfájás, ami mozgásra szinte az elviselhetetlenségig fokozódik, esetleg kettőslátás alakul ki /neurológiai vizsgálat szükségessége!/ , akkor semmit nem ér a sok infúzió, akkár koffeines, akár nem. Egyetlen mód van, ami azonnal megszünteti a problémát: az úgynevezett saját vér plomba a szúrás helyére. Sterilen kevéske vért vesznek le, majd beadják pontosan úgy, hogy az ott megalvadó vér lezárja az agyvízcsorgást. Azonnal eláll a fejfájás. 

     

      Teendő: határozottan szólni a szülésznek, hogy jelezze a szövődményt (amely nem műhiba, hanem sajnos akármilyen vékony tűt használnak, egyes emberek, főként a fiatal korosztály esetében a beavatkozás mellékhatása, szövődménye) az érzéstelenítést kivitelező aneszteziológusnak - vagy szülésznek - és kérje a fent említett eljárást. Egyáltalán nem kötelező szenvedni!

    előzmény:
    zsuzsimano (1)
    2009-01-05  21:06
  14. 2009. január 5. 23:0037.

    Zsuzsimano, nem olvastam vissza, de sajna otthon vagyok a témában.

    Nekem az első császárom után volt ilyen, a másodikig pedig igyekeztem kiművelni magam a témából.

     

    A mostani segítségre válaszolva: ragaszkodjon(!!!!) hozzá, hogy koffeines infúziót kössenek be neki. Ne engedje magát lerázni!

     

    Nálam úgy volt, hogy a dokim mindig bejött, elmondtam neki, mi van, mondta nekem(!), hogy ilyen infúziót kérjek. Utána jött a nővérke, aki a kezembe nyomott egy koffeinampullát, hogy igyam meg, az ugyanaz. Semmit sem hatott, iszonyatosan szenvedtem. Negyednap kötötték be infúzióban, utána már semmi gondom nem volt.

     

    Második császárom ugyanott volt, előkészítéskor is nyomattam, hogy én erre hajlamos vagyok. Akkor végigkérdezték, mikor-hová tettek át a műtét után, és arra gyanakodtak, hogy hiába feküdtem ki a 24(!) órát, mert a műtét után egyszer áttettek egy tolóágyra, utána meg a szobában az ottani ágyra. Valszeg akkor tartottak nem vízszintesen.

     

    A második műtétnél férjem még a műtősfiú zsebét is előre megtömte, és lám, egy átemeléssel kevesebbel megoldották, és a műtét után is 15 percet szüttyögtek, hogy teljesen vízszintes pózban emeljenek át, nem fél perc alatt átdobtak, mint először. Nem volt ócsó mulatság , de nem is lett fejfájásom. Ez egyébként állítólag alkati dolog, van akinek akkor se lesz, ha egyből műtét után feláll...

    előzmény:
    zsuzsimano (1)
    2009-01-05  21:06
  15. 2009. január 5. 22:3836.
    a szülés előtt a vajúdás alatt én is kaptam epidurális érzéstelenítést, de nekem szerencsére nem volt semmilyen mellékhatása.........
    előzmény:
    zsuzsimano (1)
    2009-01-05  21:06
  16. 2009. január 5. 22:2435.

    Köszi, ezt szűrtem le én is a cikk alapján, jó tisztán látni

     

    Jó éjt mindenkinek, köszönöm a válaszokat, holnap benézek, hátha ír még valaki

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_678272 (34)
    2009-01-05  22:23
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 5. 22:2334.

    Nagyon leegyszerűsítve :

     

    a spinális azonnal hat, az EDA-t folyamatosan adagolják és idő kell az érzéstelenítő  hatás kialakulásához.

    előzmény:
    zsuzsimano (14)
    2009-01-05  21:21
  18. 2009. január 5. 22:1533.
    Szia!
    Én már kétszer átéltem, pedig szigorúan feküdtem utána.
    Tényleg szörnyű pár nap volt.
    Nem segített se koffein, se gyogyi, csak a további fekvés.
    Magam mellé vettem a babát az  ágyba, mindent odapakoltattam,
    napi 2 wc, 1 zuhany evés négykézlábJ, járás: térdre támaszkodva.
    A fej lógatása, ill. a fekvés ami jó volt nekem.
    Látogatókat megkértem, hogy legyenek türelemmel.
    Másodjára már tudtam, hogy csak 3-4 napot kell kibírni.
    Remélem gyorsan átvészeli a barátnőd!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. január 5. 22:0732.
    Köszi szépen, akkor csak koffein lesz a nyerő
    előzmény:
    HBabe (31)
    2009-01-05  22:03
  20. 2009. január 5. 22:0331.

    Hali,

     

    nekem az egyik műtétem után sajnos sajtkukac-effektusom volt, és felkeltem pár óra után, aminek következtében 8napig fájt a fejem, de elég intenzíven, emellett szinte non-stop hánytam. Mivel így semmit nem ehettem, csak infúziót kaphattam, a hányás elég undorító volt, viszont sokat fogytam :)

    Ja, és a műtét eredeti okát alig éreztem emelett (pedig végbél-plasztikám volt, az sem egy kéjutazás...).

    Nekem azt mondta a doki, hogy ennek az oka, hogy a kis szúrt lyukon át elkezd szivárogni az agyvíz, így a koponya kényelmetlenül van. Folyékony koffeint kaptam rá, attól jobb volt kicsit. De csak a hetes fekvéstől múlt el teljesen, amikor be tudott hegedni a gerincemen a szúrás a nyugiban.

    Bocs, ha nem volt szép a sztori :)

    Jobbulást Neki, és gratulálok az Anyasághoz!

    előzmény:
    zsuzsimano (1)
    2009-01-05  21:06
  21. 2009. január 5. 22:0130.

    Köszönöm neked is a választ, remélem három nappal megússza ő is (vagy kevesebbel)

     

    Köszönöm mindenkinek a segítséget!

    előzmény:
    renoci (29)
    2009-01-05  21:51
  22. 2009. január 5. 21:5129.
    én a fogadott szülésznőmnek mondtam , hogy adjon valamit, ő adott két gyógyszert, már nem tudom mit, és utána elmúlt, másnap megint. kb 3 napig tartott. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. január 5. 21:4728.

    Szia!

    nekem majusban spinalis erzestelenitesem volt a csaszarnal. engem elore figyelmeztettek: 6 oran keresztul nem emeltem meg a fejem, csak jobbra-balra forditottam. 8 orara ra mar felkeltem, nem is lett baj.

    minel tobbet pihenjen minel ingerszegenyebb kornyezetben( erre semmi eselye mondjuk a kovetkezo 5-6-7-8 evben...). sok folyadek. remelhetoleg hamar elmulik, de hallottunk mar szornyu hosszu eseteket is.

    mihamarabbi felepulest!

    előzmény:
    zsuzsimano (1)
    2009-01-05  21:06
  24. 2009. január 5. 21:4727.

    Sziasztok!

    Én nagyon rosszul jártam a császárral. Második lányomat egy éve szültem, de a fejfájásom azóta is megvan. Ha reggel nem iszom kávét, oda az egész napom... Nagyon oda kell figyelnem a folyamatos ivásra is, néha már fáj a hasam a sok víztől. Van valakinek hasonló tapasztalata?

    Zsuzsi

    előzmény:
    zsuzsimano (1)
    2009-01-05  21:06
  25. 2009. január 5. 21:4226.

    gratulálok a három gyerkőcödhöz!

    Az első szülés után egyértelmű volt, hogy a második is császáros lesz, vagy felmerült a sima szülés lehetősége is?

    Mennyi idő alatt épültél / épültetek fel császár után?

    előzmény:
    Veronka_ (20)
    2009-01-05  21:29

Címlap

top