Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004 augusztusi gólya

melcsike1
Létrehozva: 2004. január 7. 14:59
Sziasztok!
Kismamák társaságát keresem, akik idén augusztusban (vagy akörül) várják babájukat. Tudom, hogy millió ilyen topic van, de már utólag csatlakozni nem az igazi, ráadásul a barátnőim között sincs senki, aki most lenne kismama, úgyhogy szívesen veszem mindenki jelentkezését, bemutatkozását és tapasztalatait a korai várandósságról. Én most a 10. hétben vagyok, és azt hiszem, hogy a terhesség elején jelentkező összes tünetek mind nálam mutatkoznak (émelygés, rossz étvágy, ugyanakkor állandó éhségérzet, puffadás, mellfeszülés, állandó álmosság...) De amúgy nagyon boldog vagyok! :-) Ti hogy érzitek magatokat? Írjatok!
  1. Torolt_felhasznalo_950003
    Torolt_felhasznalo_950003
    2004. december 8. 18:528.
    Sziasztok!

    Újságcikkem megírásához várom olyan édesanyák jelentkezését, akiknek terhessége az első három hónapban tünetmentesen zajlott. Nem volt menstruáció kimaradás, émelygés, mellfeszülés.
    Én így jártam.
    Első döbbenetem mostmár az öröm váltotta fel, április végére várom a világ legszebb kisfiát.
    Ha valaki hasonlóképpen járt, kérem jelentkezzen.
    Köszönöm!
    Softis
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_659043
    Torolt_felhasznalo_659043
    2004. január 9. 22:307.
    Szerintem nem a háziorvos, vagy nem csak az, hanem a nőgyógyászod is ad papírt, hogy keresd fel a védőnőt. Legalábbis nekem a nőgyógyászom adott, s nem voltam még a háziorvosnál.
    Én, holnaptól a 11. hétben vagyok. Nagyon jól érzem magam. Az álmosságon, fáradtságon és a mellfeszülésen kívül más tünetem nincs. És nagyon élvezem a babavárást.
    A 2004 augusztusi babavárók topikon ugye vannak olyanok is, akiknek még nem jött össze a baba és nekem zavaró az, hogy nem csak azokkal a dolgokkal foglalkozik, ami minket friss kismamákat érint. Természetesen nem bánom, ha vannak reménykedők is a topikon, hiszen voltam én is reménykedő, de azt mégiscsak más érdekel, mint azt, aki már babás.
    Biztos aranyosak ott is a lányok, de nekem ez a véleményem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_766560 (6)
     
  3. Torolt_felhasznalo_766560
    Torolt_felhasznalo_766560
    2004. január 7. 16:396.
    Szia!
    Voltam egy hüvelyi uhangon:-) És akkor mondta a dokim, hogy menjek el védőnőhöz ill, vizeletvizsgálatra, belgyógyászatra. A vérvételt ő ncsinálja:-) Remélem jobb lesz mint más mert eléggé ájulós vaygok. Nekem Szfehérváron van a dokim (nőgyógyász), bár én Pesten lakom. Ismerős és azért mentem hozzá. A körzeti doki a 15 kerben van.
    előzmény:
    melcsike1 (4)
     
  4. Torolt_felhasznalo_827326
    Torolt_felhasznalo_827326
    2004. január 7. 16:245.
    melcsike1,

    azt sem tudom merre van a háziorvosom?? A barátnőm (16 hetes kismama) ma volt a védőnőnél és úgy tudom ő nem volt a háziorvosnál előtte, szerintem ő sem ismeri. . .
    A 2004 augusztusi babavárók topikban sok olyan infot találsz, ami érdekelhet.

    Én is csak nem régen csatlakoztam hozzájuk, január elsején, amikor kiderült (hivatalosan), hogy babás vagyok!
    előzmény:
    melcsike1 (4)
     
  5. 2004. január 7. 16:194.
    Bobita, az eddig hallott tapasztalatok szerint három hónap után múlnak el ezek a tünetek, vagy miután megmozdult a baba (azért az már több idő). Elevitet szedek, és nekem jó tapasztalatom van vele kapcsolatban: az elején sokkal erősebb hányingerem volt, az Elevit szedése óta is van, de enyhült.
    A védőnőt a háziorvos rendeli ki, nekem azt tanácsolték, hogy első ultrahang után jelentkezzek a védőnőnél (persze lehet hamarabb is). Január 28. -án megyek ultrahangra. Te hova jársz dokihoz? Van már ultrahang időpontod? Vagy egyéb vizsgálatra küldtek már?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_766560 (3)
     
  6. Torolt_felhasznalo_766560
    Torolt_felhasznalo_766560
    2004. január 7. 16:113.
    Sziasztok!
    Én 6 hetes vagyok és én is émelygek, éhes vagyok állandóan, álmos, nyűgös szóval sajnálom azokat akik körülöttem vannak! Remélem mihamarabb elmúlik.
    Elevitet vagy folsavat szedsz? Azért kérdem mert egy ideig szedtem az Elevitet, de most már rágondolva is kerüleget a hányás!
    Lenne még egy kérdésem, hogy védőnőhöz a háziorvoson keresztül jutok?
    előzmény:
    melcsike1 (1)
     
  7. Torolt_felhasznalo_161301
    Torolt_felhasznalo_161301
    2004. január 7. 16:052.
    2004augusztusi babavárók néven indult egy topic még dec. elején. Nagyon aranyos lányok vannak ott. Biztos, hogy jól fogod érezni magad.
    előzmény:
    melcsike1 (1)
     

Címlap

top