Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Segítsen, aki tud!

Torolt_felhasznalo_533608
Torolt_felhasznalo_533608
Létrehozva: 2008. december 15. 20:21

Ritkán indítok topicot, pláne ilyen témában, de most már oda jutottam, hogy ez az utolsó mentsvár.

Rövid leszek és tömör. Én egy 24 éves nő vagyok, és gyereket akarok. Csak sajnos 3 éve egy "drága" nőgyógyász elrontott egy rutinműtétet és meddő lettem. Sikeresen elégette a petefészkeimet, így petesejtem sincs. 21 évesen klimaxoltam, azóta gyógyszereket szedek, hogy ne legyenek hőhullámaim és legyen menzeszem.

Nem részletezem, hogy milyen érzés ezzel szembesülni. Főleg egy olyan embernek, aki már gyerekkorában anyuka akart lenni. És akkor még nem említettem a férjemet, aki szintén nagy családot tervezett.

Most már 2 éve Pozsonyba járunk egy magánklinikára, ahol nagyon rendes, lelkiismeretes orvosok dolgoznak, mégsem megy rá a gatyánk a kezelésekre. Esetünkben az egyetlen esély a gyermekáldásra az, ha valaki petesejtet ad nekünk. Ezt aztán megtermékenyítik a férjem spermájával és a már megtermékenyített embriót ültetik be nekem. Így szinte teljesen a mi babánk lenne....

Most fent vagyunk a várólistán, már 1,5 éve, de nagyon kevés donor van.

Olyan önzetlen embert keresek, aki megtudná hozni ezt az áldozatot, hogy petesejtet ad nekünk. Ha valaki úgy gondolja, hogy képes erre, vagy tud valakit aki vállalkozna, kérem keressen meg!!

Ez az email címem: laurati@citromail.hu">laurati@citromail.hu

A részleteket majd levélben.

 

Nem akarom, hogy bárki is sajnáljon, csak remélem tud valaki segíteni.

 

Laura

  1. 2009. augusztus 7. 13:08100.

    Hahóóó csirip22!

    Légyszi írj valamit! Nagyon szorítunk Nektek! Remélem már ilyen vagy:  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 3. 11:1299.

    Akkor volt utoljára fórumon, amikor írt, azóta nem.

    Nekem is eszembe jutott, hogy lehet, valami probléma van, és azért szeretné gyorsan feledni a fórumot, de nagyon remélem, hogy nem így van.

    előzmény:
    ciró-maró (98)
    2009-07-03  10:42
  3. 2009. július 3. 10:4298.

    És én is figyelem a híreket...

     

    Kedves Csirip, ha nem csupán jó híreid vannak, akkor azért is gyere, majd felvidítunk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111465 (97)
    2009-07-02  19:46
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 2. 19:4697.
    Nem tudom, mi lehet velük, remélem, minden rendben van, és azért nem jön, mert nem ér rá. Én is mindig megnézem, írt-e már.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_251850 (96)
    2009-07-02  15:22
  5. Torolt_felhasznalo_251850
    Torolt_felhasznalo_251850
    2009. július 2. 15:2296.
    Én is mindig nézem a topikot, csak én is ritkán vagyok mostanság. Hogy vagytok, mi van veletek? Remélem, jársz még erre, addig is szép nyarat nektek! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 3. 21:5595.

    Szia!

    Mi van már Veletek?:) Nagyon el vagy veszve!:(

    Tudom, én sem voltam mostanság, de most pörög az élet.:)

    Remélem, minden rendben, írj, mert már tiszta izgatott vagyok! ;)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533608 (93)
    2009-05-10  17:49
  7. Torolt_felhasznalo_251850
    Torolt_felhasznalo_251850
    2009. május 17. 15:2594.
    Szia!Most olvasom, amit írtál, nagyon drukkolok nektek, kívánom, hogy minden úgy sikerüljön, ahogy szeretnétek! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533608 (93)
    2009-05-10  17:49
  8. Torolt_felhasznalo_533608
    Torolt_felhasznalo_533608
    2009. május 10. 17:4993.

    Szia!

     

    Régen jártam már erre, de most legalább érdemi információval tudok szolgálni.

    Az elmúlt két hétben elég sűrűn jártunk Pozsonyba, a múlt héten 2naponta mentünk. lyenkor negyed 3kor keltünk, szóval nem volt egy vidám dolog. A sógornőm megkapta az injekciót, minden nap kellett neki szurkálni.

    Az ultrahangok és vérvételek miatt kellett ilyen sűrűn járni. Mindkét oldalon szépen nőnek a tüszők, úgyhogy 10 körül biztos lesz.

    Tegnap este megkapta a tűszőrepesztőt, úgyhogy holnap megyünk, és meglesz végre a levéte!!

    Aztán kedden kell telefonálni, hogy mennyi termékenyült meg és csütörtökön megyünk a beültetésre!

    Már annyir várom!

    Mondjuk az érdekes lesz, hogy a doki azt mondta, hogy csak reggel szabad pisilnem, aztán nem. Annyi vizet kell innom, hogy mire 10re odaérünk már nagyon-nagyon kelljen pisilnem. Na eddig még oké. De hogy majd a bepisilés határán felmásszak az ágyra, széttegyem a lábaim és még matassanak is bennem.....na az lesz izgi

     

    A beültetés után 14 nappal kell tesztelnem. De mindketen a férjemmel biztosak vagyunk benne hogy sikerülni fog. Méghozzás egy ikerpár, 1 fiú és 1 lány. Így leszünk tökéletes család

     

    Majd még a jövő héten jövök, hozom az új infókat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111465 (92)
    2009-04-02  09:13
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 2. 09:1392.

    Szia!

     

    Jó olvasni a leveled, feldobott, hogy fel vagy dobva.

    Én nem hiszek a véletlenekben, mindennek, ami velem történik, keresem az értelmét. Olyan jó idő van már, élvezd ki a napsütést, azt, hogy "egyedül" vagy, utána legalább 18 évig úgysem lesz nyugtod. 

    Szerintem nagyon jól gondolkozik a férjed, ha nem tudod eldönteni, legyen-e kutyusotok, vagy ne, majd az idő eldönti. Nem kell mindent túlgondolkodni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533608 (91)
    2009-04-01  20:55
  10. Torolt_felhasznalo_533608
    Torolt_felhasznalo_533608
    2009. Április 1. 20:5591.

    Sziasztok!

     

    Itt vagyok az új hírekkel!

    Tegnap, kedden voltunk Pozsonyban a dokinál. Úgy látszik a tavasz mindenkire kedvező hatással van, mert most még a szokásosnál is jobb kedvű volt a doki.

     

    Múltkor ugyebár nagyon el voltam keseredve, mert sanszos volt hogy csaj májusban lesz a levétel és a beültetés. Na most már biztos, hogy májusban lesz. Viszont nem vagyok már elkeseredve!

    Az történt ugyanis, hogy múlt hónapban félreértettük a dokit, mind a négyen akik ott álltunk az asztalánál (férjem, anyum, sógornőm és én ). A sógornőmnek ugyanis nem 1 havi adag fogamzásgátlót kellett volna beszednie, hanem megkezdve egy újabb levelet, március 28ig. Így viszont pont egy napon jött meg mindkettőnknek, ami nem jó, mert neki utánam 5 nappal kellene.

     

    Úgyhogy most újrakezdtük

    Így legközelebb nekem április 23-án lesz meg, ő 25ig szedi a bogyót és 27én jön meg, így meg lesz a mágikus 5 nap különbség

    A petelevétel így május 11én lesz, és még azon a héten a beültetés is meglesz.

     

    Nem tudom hogy velem is mi történt, a tavasz, vagy megvilágosodtam, vagy megszállt valami, de teljesen jól érzem magam, abszolút nem aggódom, nem idegeskedem és már nagyon várom a májust!

    Most sikerült eljutnom  odáig, hogy már nincs bennem ez a görcsös akarás (és most nem csak a babára gondolok), hanem hagyom a dolgokat akkor megtörténni, amikor itt az idejük. És nem biztos hogy az az idő akkor van, amikor én gondolom.

    Férjem mondja mindig, hogy minden megtörténik majd akkor, amikor meg kell történnie (vagy valami hasonló )

    Pl.most sokat filózom azon, hogy legyen nyáron kutyánk vagy ne legyen. Mert most egy tenyésztőnél felvetettem magunkat előjegyzésbe egy kutyusra, aki húsvétkor születne meg és júniusban vinnénk haza. Nagyon filóztam tegnap hazafelé az autóban, hogy mi legyen, de aztán az én férjecském azt mondta:

    -Ha az van megírva, hgoy idén legyen kutyánk, akkor megszületnek húsvétkor a kutyusok. Ha viszont nem az van megírva, akkor kiderül hogy mégsem vemhes az anyakutya.

    Úgyhogy most megnyugodtam

     

    Tehát most van 1 hónapom, hogy felkészüljek a babavárásra.

    ja és legközelebb április 28án megyünk dokihoz, úgyhogy akkor jövök legközelebb!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_251850
    Torolt_felhasznalo_251850
    2009. március 9. 15:4790.
    Szia!Azért egy költözést lehet, hogy nehéz lenne az ágyból végigasszisztálni, nem? (Bár most magamból indultam ki, lehet, hogy te nem így látod.) Lehet, hogy nem véletlenül akarnak így alakulni a dolgok?Mindenesetre drukkolok, hogy minden úgy oldódjon meg, ahogy szeretnéd/szeretnétek! Várom a fejleményeket én is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 8. 21:0589.

    És csak abban az egy napban lehet levenni? A Húsvétot elfelejtettétek betervezni, vagy hogy-hogy így alakult? Murphy-törvénye, hogy valami mindig becsúszik.De én azt mondom, ennél nagyobb problémátok ne legyen!Mindennek vannak pozitívumai is!

    Irigyellek, hogy lesz kutyusotok! Nekünk sajna nincs (anyukámmal lakok még), és úgy szeretnék már saját háztartást, hogy én is tarthassak állatot. Bár félő, hogy az összes kóbor kutyát összeszedném.

    Majd írj, hogy végülis mi lesz/lett a Húsvéttal!

     

    Sven

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533608 (88)
    2009-03-07  09:24
  13. Torolt_felhasznalo_533608
    Torolt_felhasznalo_533608
    2009. március 7. 09:2488.

    Szia!

     

    Itt a legújabb hírek, de most annyira nem jók (vagy négis?)

     

    Szóval,most kb. egyszerre működika  ciklusunk a sógornőmmel, ami jó. Megbeszéltük, hogy legközelebb március 31-én megyünk, akkor kapja meg sógornőm az injekciókat. Viszont ami a rossz hír hogy pont húsvét hétfőre esne a petesejtlevétel, és megvan az esély arra, hogy nem lesz aneszt, meg asszisztensek és nem lehet megcsináni a levételt. Így sajnos csúszunk egy hónapot és májusban lehet csak megcsinálni.

     

    Gondolhatod, mennyire örültem, hogy esetleg megint kell várni egy hónapot, egyetlen nyavajás ünnep nap miatt.

     

    Ez persze még nem biztos, 31-én már tud biztosat mondani a doki. Az is lehet, hgoy lesz bent elég asszisztens, és megcsinálják akkor. Én nagyon szurkolok, hogy összejöjjön akkor, mert nem akarok még egy hónapot várni feleslegesen.

     

    Csütörtökön nagyon le voltam törve ez miatt, de aztán férjecském felvidított. Szerinte lehet  hogy direkt azért lenne májusban, mert áprilisban már lassan kezdhetünk hurcolkodni a házunkba, májusban már be lehetünk költözve. És így akkor én is segíthetek a pakolásban, rámolásban, nem kell rábíznom a cuccaimat(tudja hogy a ruháim, a könyveim és a főzős ujság-gyűjteményeimre háklis vagyok, de persze pont ezért szeret húzni velük)

     

    És mivel májusban már ott lakhatunk az új házban, tegnap ennek örömére írtam  egy kiválasztott berni pásztor tenyésztőnek, hogy vegyen fel a várólistára mert március végén kiskutyáik lesznek, és júniusban lehet majd elhozni a kutyust és akkor teljesülne az összes álmom. Májusban ugye meglenne a pocaklakó, a házunkban laknánk és júniusban megkapnám álmaim kutyáját! Hát kell ennél több?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111465 (87)
    2009-02-19  21:41
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 19. 21:4187.

    "Én is ilyen akarok lenni: , aztán meg ilyet akarok csinálni:."

     

    Ez annyira aranyos volt!

    Köszi a tippet, de szerintem ezeket mostanában rakták vissza, nem? Én mintha a múltkorában nem láttam volna őket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533608 (86)
    2009-02-19  19:37
  15. Torolt_felhasznalo_533608
    Torolt_felhasznalo_533608
    2009. február 19. 19:3786.

    Szia!

     

    Igen, mindenképp jobb, hogy családtag lett a donor. Őt talán könnyebb "ugráltatni". Mondjuk még annyira sűrűn nem is kell menni, szerencsére.

    Viszont ma tök fura volt munkába menni. Már harmadik hete nem dolgoztam csütörtökön, mert mindig dokihoz mentünk.

     

    Én is ilyen akarok lenni: , aztán meg ilyet akarok csinálni:.

    Most jöttem rá, hogy nem szüntették meg a régi pofikákat, csak rá kellett nyomni arra a kis nyílra

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111465 (85)
    2009-02-18  21:08
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 18. 21:0885.

    Szia Laura!

     

    Szerintem az újévi baba is szuper, az a pár hét már nem számít! ;) Bár elhiszem, hogy biztosan annyit vártatok már rá, hogy minél előbb szeretnétek Őt!:)

    Hát nem egyszerű ez a folyamat!? Tényleg jobb, ha ismerős vagy rokon segít, mert egy idegennek azért elég kellemetlen lehet, ha nem elég nyitott, laza!

    Jó egészséget kívánok Neked!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533608 (84)
    2009-02-18  20:50
  17. Torolt_felhasznalo_533608
    Torolt_felhasznalo_533608
    2009. február 18. 20:5084.

    Sziasztok!

     

    Jövök a legújabb hírekkel!

     

    Múlt héten csütörtökön voltunk legutóbb Pozsonyban. Most azt beszéltük meg a dokival, hogy megvárjuk a sógornőm legközelebbi menzeszét (ez március első napjaiban várható). Amikor megjött neki, a harmadik napján elkezdi szedni a fogamzásgátlót, amit most írt fel neki a doki. És ezekben a napokba, március elején megyünk megint, akkor már felírja az injkciókat is.

    Ez  a fogamzásgátó azért kell, hogy napra pontosan tudja, hogy mikor lesz meg neki a következő menzi, március végén-április elején.

    Azt még nem tudom, hogy az injekciókat mikor kell majd beadnia magának. Azt tudom, hogy április elején-közepén lesz a beültetés!!

    Ahogy neki leveszik a petéket, rögtön megtermékenyítik és 2-5 nap múlva már be is ültetik.

    Úgyhogy karácsonyi babánk már nem lesz, de nem baj! Az újévi baba is teljesen megfelel

     

    Egyébként szívesen beszélgetnék hasonló problémával küzdő aszonykákkal, hogy viselik lelkileg ezeket a dolgokat, készülnek-e a babára, vagy még korainak tartják, stb....

     

    Puszi mindenkinek!

     

    Laura

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_533608
    Torolt_felhasznalo_533608
    2009. február 8. 09:0783.

    Szia!

     

    Én is sajnálom, hogy lecserélték azokat az édes pofikat. Azok sokkal kifejezőbbek voltak. Ezek finoman szólva is furik

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111465 (82)
    2009-02-05  19:32
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 5. 19:3282.

    Húú, nem semmi! De legalább 8-ra már végeztetek, az is valami!

    Férfiak!?:D

     

    Bocsi az offért, de egyszerűen nem tudok rendre térni a felett, hogy azokat az édes smile-kat mikor cserélték le ezekre az ocsmányságokra? áááá Tényleg kabaré már ez az NLC!:(((

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533608 (81)
    2009-02-05  18:28
  20. Torolt_felhasznalo_533608
    Torolt_felhasznalo_533608
    2009. február 5. 18:2881.

    Sziasztok!

     

    Ma megint voltunk Pozsonyban. A sógornőmtől és a férjemtől vettek vért.

    Azt képzeljétek el: tegnap este 9re értem haza, mert sok munkánk volt, és ma hajnalban 2kor már keltünk. Viszont 8kor már végeztünk is a vérvételekkel.

    Egész jól bírtuk ezt az éjszakai kelést, bár reggel 6kor eljött a mélypont, épp a Pozsony felé vezető úton, úgyhogy elkezdtünk barkóbárzni. Na, az felrázott mindenkit

     

    Legközelebb jövő csütörtökön megyünk, megbeszélni a véreredményeket, és a további kezelést. De akkor szerencsére csak fél 12re kell odamenni. Akkor elég lesz 5kor kelni

     

    Nagyon szeretném ha ikreim lennének.

    Férjecském már azt tervezi, hogy amikor a terhesség alatt kiderül, hogy tényleg ikreket várunk, lecseréljük az autót egy nagyobbra, ilyen kisbusz szerűségre. Le se tagadhatná, hogy pasiból van

    Ma megnéztük a neten a kínálatot, úgyhogy teljesen képben vagyunk.  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 4. 15:1180.

    Szép neveket találtatok ki! Nővéremnek is ikrei vannak, 2 fiú, most 3 évesek. Hát nem volt egyszerű velük, de most már be vannak kicsit idomítva. Cukik nagyon, imádom őket, bár régebben direkt pengették az idegeimet elég sokszor. Volt olyan, hogy csak teáért ugrottam ki a konyhába, mire visszaértem az összes pelus szét volt dobálva a szobában. (Azt csak mellékesen jegyzem meg, hogy tesómnak nem egyszer a pihéket kellett szedegetnie+porszívóznia, mert leszaggatták magukról a pelust, amikor épp "aludtak".) Vagy meztelenre levetkőztek amíg anyukájuk fél pillanatra elfordult és beledobálták a ruháikat egy vizes hordóba, amiben persze békák is voltak, tesóm pedig fél tőlük.

    Szóval ha ikreket szeretnél, lelkiekben már készülj a megpróbáltatásokra!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533608 (78)
    2009-02-01  18:13
  22. Torolt_felhasznalo_251850
    Torolt_felhasznalo_251850
    2009. február 4. 12:4379.
    Szia!Most olvasom az új "fejleményeket", és nagyon drukkolok!Pihenj sokat és majd mesélj még!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_533608
    Torolt_felhasznalo_533608
    2009. február 1. 18:1378.

    Hú,ezeka kedvenc kérdéseim

    Én a legszívesebben elsőre egy kislánynak örülnék. Úgy érzem, vele könnyebb lenne 'gyakorolni' a többi gyerkőcre. Persze egy kisfiú is jó lenne, mert akkor az utána jövő kislánynak lenne bátyja. Én is mindig erre vágytam, de nekem 'csak' egy hugica jutott

     Drága férjem már eldöntötte (lebeszélte az égiekkel ), hogy ikreink fognak születni, persze fiú-lány felosztásban. Nem mondom én se bánnám, egy szüléssel letudni a két gyerkőcöt, de azért nem lehet egyszerű két picurral. Dupla öröm

    Hogy a nevek meg vannak-e? Már az esküvőnk óta, aminek idén már a 4.ik évfordulója lesz

    Mindenképp 2 keresztnevet adunk nekik, hogy majd tudjanak választani.

    Az első lányunkat Liza Dorinának fogják hívni, az első fiút pedig András Péternek.

    Második lányunk neve Jázmin Rebeka, a második fiú pedig Benjámin Alex.

     

    Most már évek óta ezek a kedvenc neveink, de nem tartom kizártnak hogy majd a szülőszobán homlokegyenest más nevet adok a gyerkőcnek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111465 (77)
    2009-01-31  22:05
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 31. 22:0577.

    Olyan kérdések jutottak az eszembe, hogy kisfiút vagy kislányt szeretnél/szeretnétek-e (tudom, az a legfontosabb, hogy egészséges legyen, de mégis), és hogy vannak-e már kedvenc neveid?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533608 (75)
    2009-01-30  21:45
  25. Torolt_felhasznalo_533608
    Torolt_felhasznalo_533608
    2009. január 30. 21:4976.

    Szia!

     

    Köszi!

    Megkaptam és írtam is a címedre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937793 (74)
    2009-01-30  15:52

Címlap

top