Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Férfi varicokele

Torolt_felhasznalo_229553
Torolt_felhasznalo_229553
Létrehozva: 2003. december 15. 11:23
Sziasztok!

Segítő hozzászólásaitokra vagyok kíváncsi. A címben említett varicokele magyarul a here visszértágulata. Önmagában nem okoz panaszt, de az ilyenformán kialakult jobb vérellátás a kis mogyorócskát annyira felfűti, hogy a spermák kipusztulnak, így lehetetlenné teszi a gyermekáldást.
A páromnál is ilyen elváltozást talált az orvos, miután elpanaszoltuk neki, hogy már fél éve nem jön össze az olyannyira várt baba. Műtétet javasolt.
Kíváncsi vagyok, van-e itt valaki, akit vagy akinek a párját hasonló bajjal műtötték. Érdekelne, hogy pontosan hogy is zajlik le ez az operáció, mennyire fáj, mennyire veszélyes, mennyi időre esik ki az ember a munkából, szóval minden!
Előre is köszönöm!
Arwena
  1. 2014. október 29. 00:1639.

    Az ORVOS ezt mondta a műtétről


    -javítja a vérellátást


    -kis műtét


    -utána hazamehet


    -nincs kockázat


    A VALÓSÁG az én esetemben


    - impotenciát okozott azonnal


    -1 hónap felépülési idő


    - egy életre megszívtam


    -ezt a felesleges műtétet !!!


     


    Az orvos és a kórház felvette a műtét után a jutalékot, köszönik szépen.


    . moderálás esetén indoklást kérek !!!!!!!!!!

  2. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2009. augusztus 12. 22:3438.

    Csak hogy lezárjam a témát, megírom, mi is történt a műtétet követően. Éppen 2 évvel a műtét után a Kaáli-intézet segítségével produkáltunk egy kis lombikbabát a férjem ivarsejtjének felhasználásával. Újabb 2,5 évvel később, tehát a műtét után 4,5 évvel a kedves párom egy SPONTÁN BABÁT nemzett nekem. A gyerekek rendben megszülettek, egészségesek, jól vagyunk és örülünk a családnak

    Minden jó, ha jó a vége. Itt a vége, fuss el véle!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. június 24. 07:4237.
    Nahát!!! Gratulálok! Nagyon ügyesek vagytok!
    Sajnos nálunk semmi, oktňberben megyünk inszeminációra, aztán ha nem jön össze, mesterségesre.
    Nekem most nagyon zürös a nyaram, vizsgák, meg tanulŕs, munka, stb. , októberben végzek čs akkor teljes erövel nekifekszünk a dolognak.
    Addig meg reménykedünk. . . :-)
    előzmény:
    Edu (36)
     
  4. Edu
    Edu
    2005. június 17. 10:3736.
    Sziasztok!

    Jó régen jártam már itt. Szóval a páromat megműtötték, a spermakép iszonyatos változáson ment át, 22% helyett közel 80%-os lett a mozgás.

    De a legviccesebb az egészben, hogy a műtét előtt sikerült összehoznunk a kisfiunkat!!!!

    Az urológus is csak ámult-bámult. Aztán miután magához tért, hozzátette: Ööö a műtét azért indokolt volt. . . . .

    Arwena, most hogy vagytok?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229553 (35)
     
  5. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2005. március 20. 18:2235.
    Sziasztok!

    14 hónappal a varicokeleműtét és az utána hosszú ideig tartó prosztatgyulladás gyógyulása után beszámolok az eredményről: a most produkált spermaszámunk mintegy 3 millóval volt csak több, mint a műtét előtti. Még így is bőven 20 millió alatt vagyunk, szóval nem mentünk vele semmire - mármint babaprojekt tekintetében.
    Igaz, ez a betegség okozhat sok mindent, pl. potenciaproblémákat is, úgyhogy bizonyára hasznos, hogy megműtötték - de ha ezt másfél éve tudjuk, akkor előbb a Kaáliba megyünk, és csak a baba megléte után az az urológiára. Szóval jól megszívtuk :-((((((((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. november 7. 09:0834.
    Arwena, hogy vagytok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229553 (27)
     
  7. 2004. november 7. 09:0733.
    Igen, azt szorgalmazzuk, nálunk ezek a kiszámított, nem spontán dolgok nem jöttek be.
    Annyira nem, hogy volt egy hónap, amikor semmit sem csináltunk, mert én túlságosan a höméröt, naptárt figyeltem, ö meg akkor szeretett volna, mikor nem volt aktuális. Vagyis elszaladt velem a ló. Aztán megdumáltuk, és jelentem, van arany középút :-))))
    Most nagyon reménykedem, bár tudom, mi lesz, ha nem sikerül, de már nem borulok ki annyira, más dolgok is vannak a világon. Arra gondoltam, ha nem sikerül idén, (már 2 éve próbálkozunk), elmegyünk a Kaáli intézetbe, csak nem tudom, hogy ha külföldön vagyunk biztosítva, jogosultak vagyunk e otthoni kezelésre.
    Itt az elsö kör (két müvi próbálkozás) kerül 900 Euroba. Kicsit húzós.
    előzmény:
    azték (32)
     
  8. 2004. november 4. 09:2432.
    kösz :-)

    nem , egyáltalán nem ritka!!!! nagyon is gyakori. Csak kevesen írnak ide erről. Amikor a férjemet műtötték, nagyon sok fiatal férfi volt ott, és ők is azt mesélték, miylen sok ismerősüknek van, és a doki is azt mondta, nagyon gyakori.

    legjobb a spontán keksz, arős felindulásból, ahogy a dokinőm mondja :-)

    sose lehet tudni :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262119 (31)
     
  9. 2004. november 4. 06:5231.
    Akkor hajrá, nagyon drukkolok!
    Ůgy látom, ritka ez a probléma, csak mi hárman vagyunk vele elfoglalva. Az urológus azt mondta a mütét elött, hogy nagyon sok férfinél fordul elö, a férjem mütétekor még ketten voltak a szobában hasonló helyzetben, szintén fiatal férfiak.
    Nem hiszem, hogy ebben a hónapban lesz valami, mert középidöben elčggé lustik voltunk, amikor a kedvesem hazajött, én mentem dolgozni és fordítva. De én azért optimista vagyok, hátha. . . .
    előzmény:
    azték (30)
     
  10. 2004. november 2. 21:5230.
    Nomi, akkor hajrá apával :-)))

    az első vetélésnél kb két-három hónapot mondott a doki, mert spontán volt. A második után nem vártunk ki semmit, csak egy mensit. Nincs értelme. Eléggé utánaolvastam a témának. Ez augusztus 13. -án volt.
    Mi is szorgosan reménykedünk :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262119 (28)
     
  11. 2004. november 2. 07:2129.
    Szegény férjed, urológus diagnosztizálta a gyulladást, vagy a spermavizsgálaton derül ki ilyesmi?
    Még jó, hogy ilyen kitartó a kedvesed. Az én férjem kicsit félvállról veszi, sokszor gondoltam, hogy jó lenne, ha nálam lenne inkább valami gond, mert én jobban járnék utána. Mindig noszogatnom kell, vizsgálatra menni, labor, stb. Na meg a legrosszabb a cigi, bár most megígérte, hogy januártól megpróbálja abbahagyni.
    Mi most vagyunk középidöben, úgyhogy majd a hónap végén megint lesz mit reménykedni:-))))))
    Jobbulást nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229553 (27)
     
  12. 2004. november 2. 07:1628.
    Igen, nálam minden rendben van. Nálunk pont most jár le a hat hónap, remélem már lesz valami.
    Volt egy hasonló cipöben járó barátnöm, de az ö férjét nem mütötték, mert határeset volt, hanem felírtak neki egy ivóampullát, ami általános rgenerálásra, fáradtságra, stresszre való. Ök most már babát várnak, pedig csak 3 hétig itta a srác a vitamint. Most mi is kaptunk čs a férjem szorgalmasan issza, ártani nem fog, valóban frissebb, kipihentebb, "fickósabb":-)))várom az eredményét. Sajnálom az elveszett babátokat, remélem hamarosan újra összejön. Van valami várakozási idö ilyenkor, vagy bármikor újra teherbe szabad esni?
    előzmény:
    azték (26)
     
  13. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2004. november 1. 19:5127.
    Szia, Nomi! Nemrég gondoltam Rátok, hogy mi lehet Veletek.

    Nálunk sincs bébi, mert a férjem prosztatgyulladást kapott, ezt a műtét után 5 hónappal diagnosztizálták, amikor kontrollra ment. Szerencsére semmi tünete nincs, nem fáj neki, csak sajnos a gyulladás kiirtotta megint a kiskatonákat. Most már 4-5 hónapja szed antibiotikumot, és tölti minden szabad- és munkaidejét az urológusnál, aki lelkesen és lelkiismereseten vizsgálgatja és írja fel a gyógyszereket.

    Amúgy egy könyvben azt olvastam, hogy 90 nap alatt regenerálódnak a spermák (az urológus is ezt mondta), úgyhogy nyugodtan menjetek el kontrollra, nézzétek meg a spermaszámot. Valószínűleg mostanra már jó lesz, és akkor tudtok más irányba vizsgálódni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262119 (25)
     
  14. 2004. október 29. 12:1026.
    Szia!
    én vagyok :-) a mi dokink azt mondta annak idején, hogy 6 hónap a gyógyulási idő, vagyis mire teljesen visszaáll, de vannak dokik, akik 3 hónapot mondanak. Én pontosan hat hónappal a műtét után estem teherbe. (aztán elveszítettük a babát, de ehhez nem volt köze. )
    Szerintem nem kell hőmérőzni, rágörcsölni még, hiszen kb mostantól kezd rendbejönni a férjed, és esélyesek vagytok :-) Nem tudom, nálad minden rendben van e, de még ne kezdj aggódni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262119 (24)
     
  15. 2004. október 29. 10:4025.
    Arwena nálatok már van valami eredmény?
    Mennyit kell várni a mütét után, hogy a spermaszŕm normális legyen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262119 (24)
     
  16. 2004. október 29. 10:3024.
    Sziasztok, szeretném felfrissěteni ezt a fórumot, hátha valaki még hozzáadna valamit, amitöl okosabbak leszünk.
    At čn férjemet mjáusban mütötték a fenti diagnózissal, azóta sincs bébi a láthatáron. Igaz, nem is nagyon törtük mostanában magunkat, orvoshoz nem jártunk, kicsit besokalltunk a számolgatással meg hömérözéssel, ti hogy vagytok vele? De most újra rajtam van a mehetnék, hogy kezdjünk valamit el, ha mást nem, mesterségesen próbálkozzunk. Van itt olyan aki a férje mütéte után teherbe esett? Mennyi idövel utána?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. július 9. 09:2123.
    ez így van. Ha újra az elején lennék, csak fél évet várnék, nem egyet. Nem olyan nagy kivizsgálások ezek, egyszerű vérvételek, uh-k , mintavétel, de nagyon sok mindent elárulnak. Ma már sokan vagyunk, akik 30 körül tervezünk babát, nem akarunk éveket várni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229553 (22)
     
  18. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2004. július 8. 20:5822.
    Nők apjának annyiban igaza van, hogy az teljesen normális, ha egy egészséges párnak nem jön össze az első hónapokban a baba.
    Az a baj, hogy a helyzet nagyon sokat változott ám az elmúlt évtizedekben. Sajnos egyre kevesebb az igazán egészséges pár. (Remélem, nem sok babaváró olvassa, nem akarok senkit sem elkeseríteni. ) És ezeknek a pároknak nincs értelme kivárnia az X hónapot vagy évet. Jobb, ha időben tudjuk, milyen nehézséggel kell szembenéznünk. És azt, hogy egészségesek vagyunk-e vagy nem, csak kivizsgálásokkal tudhatjuk meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. július 4. 11:4221.
    igen, Nomi, mindenképp reménykedhetsz :)))

    csak a vetélés után volt az átjárhatósági. Hormonvizsgálat volt régebben is, az utóbbi hónapokban is, és rendben minden. Az nem nagy cucc, vérből nézik.
    Ellenőrzésképp, hogy minden rendben legyen, azért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262119 (18)
     
  20. 2004. július 4. 09:2620.
    Juhéjj!!!! Ez nagyon jó hír! Gratulálok nektek. Mi most megyünk mütét utáni kontollra, abban bízom, a nyaralás alatt összehozunk valamit (vagy valakit):-))))
    Az én férjem is jól bírta, egy hét után már dolgozott, meg kellett várnia a varratszedést, mert elég hosszan vágtak neki.
    Akkor reménykedhetem hamarosan!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_629206 (19)
     
  21. Torolt_felhasznalo_629206
    Torolt_felhasznalo_629206
    2004. július 4. 00:2719.
    Csak biztatás képpen írom le, hogy 3 év várakozás, és egy vetélés után, mielőtt engem tovább szekíroztak volna, kéetük, hogy nézzék meg a férjemet is. Nem könnyen , de megnézték. Kiderült, hogy nála is ez a probléma/variocele/ .
    A műtét miatt 3 napot volt kórházban+3napi otthoni pihi után ment dolgozni. A kontrollt követő első hónapban terhes lettem, két hét múlva lesz 1 éves a kislányunk!:)
    Érdemes megműtetni, nem egy nagy durranás, a férjem azt mondta, inkább 3 ilyen , mint egy fogászat. . . Különben a heg abszolút nem látszik, és nagyon laza, nagyon jó fej doki csinálta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. július 3. 23:2418.
    Nekem csak sima rákszüröt csináltak, vizeletet meg hüvelyi uh-t, mivel semmi panaszom, rendeses ciklusom van, azt mondta a doki, nézessük meg elöször a férjemet. Aztán meg is találták az okot, nála.
    A hormonvizsgálatot meg az átjárhatóságit én is szívesen megcsináltatnám, nem tudom, hogy megy ez itt. (Bécsben vagyok)
    Majd megkérdezem a dokit, szerintem jobb ha elmegyek mégis.
    Nálad volt valami oka annak, hogy megcsinálták ezeket a vizsgálatokat, vagy ez otthon rutin mindenkinél?`
    Semmiképp nem ülnék ölbetett kézzel 4-5 évig, ilyet csak az mondd, akinek halvány sejtelme sincs, milyen amikor nem akar összejönni.
    előzmény:
    azték (17)
     
  23. 2004. július 3. 13:2617.
    Egyetértek Nomival , Nők apja. Azt látom, nagyok a gyerekeid, tehát viszonylag korán születtek, legalábbis nem voltál még 36, mint a férjem, pld. Én meg 30. Tehát, ha még várok 5 évet (az eddigi 2. 5 után! ) . . . . már ez felőrölte az idegeimet. Bocsánat, hogy ezt mondom, de úgy tűnik, nem tudod beleérezni magad ebbe a helyzetbe.
    Tudod, amikor egy év után elmentünk a helyi kórházba, elzavartak, és nem voltak hajlandóak megcsinálni az apa-vizsgálatot, mondván, ó egy év az semmi, még két évig legalább próbálkozzunk, és ha akkor sincs semmi, majd megnézzük. Aha, köszi szépen. Azonnal elmentünk egy maszek prof. hoz, aki azonnal közölte, egy lombikra jók vagyunk, esetleg spontán is, , úgy 30 év alatt. Megműtötte, fél év gyógyulási idő, ellenőrzés, és a minta megfelelő. Mint írtam, ékes bizonyítéka már a pocakomban lapult. A kezdetektől már ekkor eltelt két év majdnem.
    Nomi, nem tudják, miért ment el a baba. Én rendben vagyok, úgy tűnik, túl a hormonvizsgálatokon, átjárhatóságin, bár kapok Clostit megerősítésnek most . Statisztikalilag belefér.
    Csak a lelkembe nem fér bele, néha úgy érzem, ez a görcsös akarás az oka. Ha várnék szépen öt évet a fenekemen ülve, és semmit nem tennék érte, akkor őrülnék csak bele igazán. Így legalább megpróbálok minden tőlem telhetőt megtenni.
    Nálunk a duplájára nőtt amúgy a számuk, nem tudom már , pontosan mennyi lett.
    Milyen kivizsgálásokon voltál, Nomi?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262119 (16)
     
  24. 2004. július 3. 08:4316.
    Tudom nem nekem címezted, de kb. egy cipöben járunk Arwenával. Szerintem senki se várjon 4-5 évet, ha nem muszáj, (ne tud meg milyen érzés, az kb. 48-60 csalódott hónap) arról nem is beszélve, hogy 5 év múlva én val. szeg nem leszek már fogamzóképes, ha csak nem segítenek rá.
    Nálunk a férjeknél van a bibi, elméletileg mi képesek lennénk, tehát én még a sperma és pete müvi összeterelgetését is támogatom.
    Amúgy mi 3 éve próbálkozunk.
    előzmény:
    nok_apja (15)
     

Címlap

top