Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Autista kisfiú a családban

kapitanyimola
Létrehozva: 2008. július 15. 22:42

Kicsit másképp szeretnék beszélgetni arról,milyen,ha beteg gyerek van a családban.

Szivesen segítek bárkinek,ha tudok ügyintézősdiben,vagy bármi másban.

Szeretném elkerülni a beszólós, kioktatós, vitázós szövegeket a terápiákkal kapcsolatban, amiket más topikokban olvastam.

Legalább mi szóljunk egymáshoz normális hangon

  1. 2016. augusztus 31. 12:22522.

    Sziasztok! Egy kis hasznos dolog a mindennapokra. Szép kis autista karkötő:www.proid.hu/autista-karkoto.html
     
  2. 2015. augusztus 3. 10:38521.

    Sziasztok!


    Sajnálattal látom, hogy egyre több kétségbeesett szülővel találkozom különböző fórumokon. Miskolcon annyiban tudok segíteni, hogy az általam képviselt Szakszerű Támogatást Nyújtó Egyesület az autizmussal élő gyermekeken és szülein szeretne segíteni, olyan formában, hogy egy nappali foglalkoztatót szeretnénk létrehozni a fiataloknak, későbbiekben esetleg bentlakással is. Sajnos sokan szenvednek  attól, hogy gyermeküket sehol nem tudják elhelyezni, mert a "spec. óvodában, iskolában" nem tudnak velük bánni...sajnos volt már ebben bőven tapasztalatom. Amennyiben valakit érdekel, az sztnye@gmail.hu e-mail címen írjatok, és adok bővebb infót!


    Sok sikert, kitartást mindenkinek!

  3. 2011. február 7. 21:36520.

    Friss diagnózissal szerintem érdemes megfontolni egy mentorszülő megkeresését. (Én is köztük vagyok és mindannyian szívesen segítünk)

     

     http://esoember.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=1392&

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. Április 8. 09:26519.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_862696
    Torolt_felhasznalo_862696
    2010. február 16. 11:36518.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2010. február 3. 20:06517.

    Sziasztok!

     

    Ezt a gyógyszerezés dolgot úgy látszik, senki nem kerülheti elA mi 5 éves kisfiunknak az óvónők javasolták a gyógyszeres kezelést, mert a speci oviban nem boldogultak vele.

    Aztán az általuk kijelölt pszichiáter is a csoportlétszámot és összetételt találta a gyerek számára nem megfelelőnek és nem javasolta mostanában a gyógyszerezést. Egyébként csak olyan "egyszerű" kérdésekkel kapcsolatban nem voltak bizots válaszai, mint hozzászokás és mellékhatások

    Csak azért írom le, mert mindig elönti az agyamat a lötty, ha gyógyszerezésröl hallok, ilyen kicsiknél.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_382179 (513)
    2009-12-01  21:37
  7. 2009. december 7. 16:17516.

    Sziasztok!

    Rég jártam erre!

    Szeretném megkérdezni tőletek,hogy ti beadattátok-e a gyerekeknek az új influenza ellen az oltást? 

    Az én fiaim még ezidáig nem kapták meg,de szombaton a kisebbik fiam lázas volt,és bizony igen megijedtem.Most megint elbizonytalanodtam,mi is a helyes! Szerencsére azóta is jól van,csak az orra folyik egy kicsit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_382179
    Torolt_felhasznalo_382179
    2009. december 1. 22:03515.

    Hat, amikor mi voltunk volt 7 hiperaktiv gyerek, szulo nelkul, bentalvosak, tehat nagyobbak, a fiam akkor volt 5 es fel, igy en vele voltam, ez mar ugy onmagaban zavaro volt, hogy en vagyok az egyetlen szulo, ja meg volt egy autista (gondolom en) kisfiu, aki par orat volt ott az anyukajaval. Egyebkent ahogy meglatta ezt a kisfiut egybol csak vele jatszott, mivel roppantul viccesnek talalta a repkedest es sikoltozast igy ezt egyutt csinaltak amikor ott volt (egyebkent sose szokta), lehet az jott le ez a normal viselkedese, nem tudom engem nem kerdeztek,en meg hagytam hagy csinalja.

    Egyetlen egyszer lett volna egyeni felmeres, mikor is a hiperakti gyereket a TORNAfoglalkozasrol (egyetlen dolog amiben jo) kirangattuk kozosen a holggyel aki fel akarta merni, es hat lassanak csodat, olyan hisztibe kezdett a dragam, hogy az egesz ido alatt a legjobb dolgot kellett otthagynia, es vissza akar menni, hogy bizony felmerni nem lehetett (ezt egyebkent nem ertem, nem lett volna ido, mondjuk csendes piheno alatt, amikor a szobaba unatkoztunk, mast vittek akkor).

    A masik amikor a gyerekek korbe ulnek (8-12evesek), es mely lelki dolgokrol beszelnek a foglalkozastartoval, en meg maradjak vele ulve, es kapcsolodjunk be egy olyan gyerekkel akinek sem a beszed sem az ules nem erossege....ment egy 5 percig. Egyebkent elvaras nem volt, de az ember csak probalja fegyelmezni a gyereket, hogy ne zavarja a csoportot. Nekem kinszevedes volt az biztos az egesz. Nem erre szamitottam. Egyebkent csak megfigyeles volt tobbnyire egesz nap.

    előzmény:
    vintimi (501)
    2009-11-25  14:53
  9. Torolt_felhasznalo_382179
    Torolt_felhasznalo_382179
    2009. december 1. 21:40514.
    Igen, probalgasd elobb utobb felveszik, nem mindig van valaki a telefonnal, azert nem valaszolnak konnyen.
    előzmény:
    Bambi0308 (512)
    2009-11-27  15:54
  10. Torolt_felhasznalo_382179
    Torolt_felhasznalo_382179
    2009. december 1. 21:37513.

    Sziasztok, nekunk az elsodleges diagnozis hiperkinetikus magatartaszavar, tehat ez a legdominansabb es masodlagos az autizmus (legalabbis a Vadaskert szerint), ill. a tanulasi szerint enyhe szellemi fogyatekossag (megjegyzem ilyen gyerekeket rendszerint szellemi fogyatekosnak stigmaznak, mivel az IQ-juk nem konnyen merheto, feladatot nem tud vegigcsinalni konnyen).

    Nem tudom, hogy szoktak, de minket ket hetre hivtak be, gondolom pont amiatt, mert nem egyertelmu, hogy mi a problema. Mivel mi surgosen tavoztunk harom nap mulva, igy kesobb meglepeteskent ert egy kicsit a diagnozis, hogy mi alapjan is autista a fiam. Higgyetek el nem arrol van szo, hogy nem tudom elfogadni, nem tudom van e itt masnak sulyosan hiperaktiv gyereke, az se jobb semmivel, mint mondjuk egy enyhe autista. Ugyanugy egyebkent valoszinu az is akkora ha nem nagyobb problema lesz az iskolaban (vegulis lehet azert se vennek fel).

    Mi egyebkent kaptunk egy asszisztenst folyamatosan a fiam melle a hiperaktivitas miatt az ovodaban, es kap fejleszteseket is (akkor meg nem volt meg autista, ha az lett volna gyogypedagogus lenne folyamatosan mellette). Szoval szerencsenk van, hogy itt epp ilyen ovi van. Igaz csak 4 oraba vettek fel, de a gyerek imad oviba jarni, szepen fejlodik. O egyebkent nagyon szereti a gyerekeket, vannak is baratai, csak a foglalkozasokba nehez bevonni, ugy hogy maradjon nyugton es figyeljen.

    Gyogyszert nekunk a hiperaktivitas miatt akartak adni egybol elso napon ahogy kezdtunk a vadaskertbe, hogy akkor egybe meg is tudjak figyelni milyen hatassal van ra, milyen gyogyszer? Hat en nem kerdeztem, de feltetelezem valami ritalin szeru, egy 5 evesnek azt meg en nem adom.

    előzmény:
    aleluci (499)
    2009-11-25  07:16
  11. 2009. november 27. 15:54512.
    Köszike! Úgy lesz!
    előzmény:
    cinicicamica (511)
    2009-11-27  15:42
  12. 2009. november 27. 15:42511.
    Igen,ez a szám.Akkor majd hétfőn próbáld.DE ne csak egyszer,hanem többször is!!Sok sikert!!!
    előzmény:
    Bambi0308 (510)
    2009-11-27  14:50
  13. 2009. november 27. 14:50510.
    ezt a telefont hívom, nem veszik fel. 392-14-00 ez jó szám?
    előzmény:
    cinicicamica (509)
    2009-11-27  14:28
  14. 2009. november 27. 14:28509.
    Szerintem próbáld folyamatosan hívni őket.Pénteken is bent vannak!!!!Kiváncsi vagyok mikorra adnak időpontot!!!!
    előzmény:
    Bambi0308 (508)
    2009-11-27  14:22
  15. 2009. november 27. 14:22508.
    Szia! Nem vették fel a telefont. Olyan 11 óra után kicsivel próbáltam hívni. Gondolom péénteken nincsenek benn, vagy nem tudom.
    előzmény:
    cinicicamica (507)
    2009-11-27  13:26
  16. 2009. november 27. 13:26507.
    Szia.Pedig a folyamatos fejlesztés csodákra képes.Mi pl az oviban heti 3* kapunk gyógypedagógiai fejlesztést.Sokat javult a kisfiunk állapota.Egyébként kértél időpontot a Vadaskertben?Prekopp Csillát tudom ajánlani.Ő nagyon jó szakember.Mi már két éve járunk oda és nem lehet okom panaszra!!!
    előzmény:
    Bambi0308 (506)
    2009-11-27  11:50
  17. 2009. november 27. 11:50506.

    Szia! Köszike a gyors választ!

    Csak kapkodok... pedig már évekkel ezelőtt kiderült, hogy autista.

    A helyzet a következő:

    3 éves múlt amikor diagnosztizálták, először a neurológus a Heim Pál kórházban Dr. Büki György. Nem tudom ismeri e itt vlaki szerintem jó szakember. Aztán voltunk a Tanulási képességet vizsgáló Bizottságnál is. és az Autizmus kutató Intézetben is.

    A fiam most 9,5 éves és 3,5 éves korában találtam egy autista csoportot ahová bekerült. Nagyon szuper lelkiismeretes gyógypedagógus foglalkozott vele, aki előtte az autizmus kutatóintézetnél dolgozott!!! Tehát nagyon értett hozzá.

    Ő 3 évvel elzelőtt elhagyta az iskolát. Bp, Gém utcai komlex általános iskoláról van szó. A fiam átkerült nulladik osztályba, úgy tűnt minden rendben, bár autista rajta kívűl nem volt az osztályban, csak enyhe értelmi fogyatékosok! Hangsúlyozom ezt azért, mert ott senki nincs aki értene eg cseppet is az autizmushoz.

    Közben minden évben felmérte a Tanulási Képességet Vizsgáló Bizottság is persze.

    Most 3-as és csak Isten tudja miért ebben az iskolában nem 4.-ik viszik a gyerekeket az alsós tanárok, hanem 3.-ig.

    A régebbi tanárai sokat olvastak utána, hogy hogy kéne kezelni a fiam autizmusát, könyvtárból köcsönöztek könyvet, az elején napi szint kapcsolatban voltunk, hogy segíthessem a munkájukat amennyire csak tudom, aztán szépen összecsiszolódtak.

    A probléma az, hogy (nagyon szégyellem érte magam), de csak most esett le, amikor szerintem súlyosbodott az állapota, hogy az autizmusával senki nem foglalkozott. Érzem, látom nem hozzáértő emberek foglalkoznak vele. Szerettem volna átiratni a közelünkben lévő iskolába, de az igazgatónő kerek perec megmondta nem ajánlja magukat, mert 2 lehetőség van.

    3. osztályban rendesen végig kell ülnie az órákat, nem beszélhet stb. vagy van egy autista csoport ahol viszont rúgnak, harapnak a gyerekek.

    Na most a fiamnak egyik sem megfelelő sajnos. Fejlesztés egyébként sosem javasoltak neki!!!!!! Vagy nem volt rá elég pénzem? nem tudom.

     

    előzmény:
    vintimi (505)
    2009-11-27  09:39
  18. 2009. november 27. 09:39505.

    Itt van a honlapjuk:

    http://www.vadaskertalapitvany.hu/

    Itt megtalálod az elérhetőségüket, hívd fel őket, kérjél időpontot! Van már autizmus diagnózisotok? Honnan? Nem javasoltak semmilyen fejlesztést stb...?

    előzmény:
    Bambi0308 (504)
    2009-11-27  09:28
  19. 2009. november 27. 09:28504.

    Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy a vadaskertbe hogyan lehet bekerülni?

    Nagyon fontos lenne, mert  évekig nem kezelték a fiam autizmusát azon kívűl, hogy próbálták beállítani a sorba az enyhe értelmi fogyatékosok közé és ettől csak szenved. Most nagyjából az utóbbi 3 hétben 2 napot volt iskolában, mondjuk beteg is volt, de ha elviszem, sír mikor megyek érte piszkálják folyamatosan, és a napközis tanár azt mondta, hogy vigyem el neurológushoz, mert magában beszél és depressziós!!!!!! Ami nem igaz egyáltalán. Szóval sürgős segítségre lenne szükségem! Kérlek titeket aki tud adjon információt nekem.

    Előre is köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. november 26. 21:08503.

    A Vadaskert is téved néha... Ismerős kisfia aspergeres, a Koraiban kapott diagnózist. Utána elvitték a Vadaskertbe, ahol az említett PCS körberöhögte őket, mondván, hogy egy ilyen szépen beszélő, a szemkontaktust kifogástalanul tartó gyerek nem lehet aspergeres.

     

    Az nem izgatta, hogy a gyereknek súlyos problémái vannak a kortárskapcsolatokkal (fél a gyerekektől, messzire kerüli őket), és hogy egyáltalán nem tud játszani (csak pörget és dobál). Állította, hogy ennek a gyereknek nincs semmi baja, csak az anyuka hisztis...

     

    Aztán elvitték az Autizmus Kutatócsoporthoz a Delej utcába, ahol megállapították, hogy vegytiszta magasan funkcionáló aspergeres a gyerek.

     

    Szóval, ha nem ismernek fel egy aspergerest, akkor esetleg az is előfordulhat, hogy autinak néznek egy "csak" hiperaktívat. Auti ügyben szvsz a Delej u. a mévadó.

    előzmény:
    cinicicamica (500)
    2009-11-25  14:14
  21. 2009. november 25. 15:44502.

    Ez igy van .Nincs két egyforma auti gyerkőc.Mi már lassan 2 éve jártunk a Vadaskertbe.Augusztusban bent feküdtünk 4 napot.Akkor kaptuk meg a diagnózist.Asperger szindróma.És le a kalappal az ottani szakorvosok és pedagógusok elött,beleértve Prekopp Csillát is!!!!Én hiszek abban hogy ott nagyon jó szakemberek vannak.És szerencsére ha olyan ovit találtok vagy isakolát ahol megfelelő az óvóné és a gyógyped. rengeteget fejlődhet a gyerek.Én látom a változás-javulást!!!!

     

    Eszter.Egyébként nem értem,hogy iért 2 hétre voltatok bennt a Vadaskertben.Ott nem csak 4 napos az autis gaignoztiálás?

     

    Még valami.Neked kell elfogadni a gyermekedet olyannak amilyen!!!

    előzmény:
    vintimi (501)
    2009-11-25  14:53
  22. 2009. november 25. 14:53501.

    Eszter: szerintem nem sok helyen fogják megkérdőjelezni a Vadaskert diagnózisát, nekünk minden további nélkül elfogadták a TKVSZB-nál. Esetleg az Autizmus kutatócsoport lehet még alternatíva, de úgy tudom hogy oda nehéz bejutni és elég drága is a vizsgálat!

    Mi kifejezetten autizmus kivizsgálás miatt voltunk a Vadaskertben 1 hétig. Ádám volt a legkisebb 3 éves, de elég rendesek voltak a foglalkoztatók, egyáltalán nem várták el a gyermektől, azt amit egy 6-7... évestől. Nálunk gyógyszeres dolog fel sem merült. Mi pervazív fejlődési zavar dg-t kaptunk, heti 2-szer 1,5 óra fejlesztést kap, és TSMT tornát csinálunk. 2-3 hónap alatt hatalmas változáson ment keresztül a kisfiam, remélem továbbra is ilyen szépen fog fejlődni!!!

    Egyébként nem szabad egymáshoz hasonlítgatni az autistákat, mert 2 egyforma nincs. Nekünk sem egyszerű elfogadni, hogy Ádám az, de mi is bízunk abban hogy jól fejleszthető és beilleszthető lesz a társadalomba.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. november 25. 14:14500.
    Szia.Egy Vadaskertes diagnózist akarsz megkérdőjelezni?Ennyire nem bízol az ottani szakemberekben?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_382179 (495)
    2009-11-16  19:39
  24. 2009. november 25. 07:16499.

    Milyen gyógyszeres kezelést akartak???

     

    Nekünk van autizmus diagnózis illetve megkésett beszéd és kommunikációfejlődés a felsőlégúti problémák miatt (előbbit a koraisok, utóbbit az 1. sz. szakértői bizottság adta).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_382179 (497)
    2009-11-24  21:40

Címlap

top