Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

HPV és a baba

Torolt_felhasznalo_239414
Torolt_felhasznalo_239414
Létrehozva: 2003. november 26. 10:30
Sziasztok!

Nem tudom, volt-e már erről szó. Kíváncsi vagyok minden infora, véleményre a HPV-ről. Milyen hatásai lehetnek a gyermekvállalásra? A szülésre? Olvastam róla sok mindent, de a személyes tapasztalatok mindig jól jönnek.
  1. 2004. december 13. 07:268.
    Nekem a doki azt mondta, hogy amennyibena cytológiai vizsgáati eredmény jó, akkor nem kell műteni. Eddig még mindig jó volt. . .

    De most már akkor megkérdezem, hogy biztosan nem kell-e.
    előzmény:
    nikike9 (7)
     
  2. 2004. december 10. 22:447.
    Igen, engem megműtöttek, ékalakban kimetszettek egy darabot a méhnyakból. Téged hogyhogy nem műtöttek?

    Nem akartalak megijeszteni, ne haragudj!
    Tényleg nincs semmi probléma a terhességgel, egyedül ahogy írtam, annyi a hátránya, hogy vagy túl gyorsan, vagy túl lassan tágulsz szülésnél. De ha erre rákérdezel, biztos Ő is elmondja.
    előzmény:
    borostyan (6)
     
  3. 2004. december 10. 15:506.
    A HPV miatt műtöttek meg? Engem nem kellett, ilyen következményei vannak? Nekem a doki azt mondta hogy nagyon vigyázzak magamra, (1/2 évente kontrollra kell járnom) és akkor semmi probléma, meg hogy gyerekem is lehet amennyit akarok, csak azt nem mondta el ami itt engem is érdekelt, hogy mennyire befolyásolja ez a terhességet ill a szülést majd?

    Most egy kicsit jobban aggódom. . .
    előzmény:
    nikike9 (5)
     
  4. 2004. december 10. 14:355.
    Engem tavaly, 2003. augusztusában műtöttek vele, októberben teherbe estem, és 2004. júniusában megszületett a kisfiam.
    A szülésnél általában császároznak, nehogy a méhszáj túlrepedjen, hiszen a műtét során onnan távolítanak el egy darabot.
    Én természetes úton szültem a babát, és semmilyen probléma nem volt.

    Annyit mondott az orvosom, hogy a szülésnél a hátrány, hogy vagy 5 perc alatt kitágul a kismama, vagy 10-12 órán keresztül szenved. Tehát nagyon gyorsan, vagy nagyon lassan tágul ki a méhszáj, épp a műtét miatt. Ezért is ajánlják fel a csazit.
    Én 10 órán át küzdöttem, de megérte.
    előzmény:
    borostyan (4)
     
  5. 2004. december 10. 13:094.
    Na hát erre jól nem válaszolt senki már több mint 1 éve, pedig engem is érdekelne a válasz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239414 (3)
     
  6. Torolt_felhasznalo_239414
    Torolt_felhasznalo_239414
    2003. november 26. 12:353.
    Szia!
    Igen a human papillomára
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601554 (2)
     
  7. 2003. november 26. 12:282.
    HPV=? (humán papiloma virusra gondolsz?)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239414 (1)
     

Címlap

top