Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ötletek gyerekzsúrra

Szoljanka
Létrehozva: 2008. március 11. 22:18

Kaja,díszítés,stb.

Olcsó és látványo legyen

  1. 2016. május 17. 13:1549.

    Igazán egyedi szülinapot szeretnél?


    Vidd haza a Logikoffert, a szabadulós játékok legújabb generációját!


    Logikai kincskereső társasjáték elvitelre!


    Felejthetetlen szülinapi élmény az otthonodban! 


    www.logikoffer.oldalunk.hu


    Foglalás: +3620 2130 588

  2. 2008. március 14. 20:4748.
    ja, vettem a z eurós boltban 270,-ért 4 zacskó puffsztot valamit kettő édes, kettő sós. na az nagyon ment. meg a ropi és a perec
    előzmény:
    iszit (47)
    2008-03-14  20:46
  3. 2008. március 14. 20:4647.

    hali

    jelentem a buli nagyon jól sikerült!!!!

    csinltam ugye muffint, meg vettem egy doboz aprósütit a tescoban. a kilósat. a fele megmaradt, jó lesz vasánap a családnak.

    a szendvicsek meg a sima szeletelt kenyér, megkenve vajjal, rajta szalámi, majonéz és lapkasajt. ezekt elvágtam négyfelé, vegyesen tettem rá savanyúubit, meg tojást és átszúrtam kis zászlókkal. azokat is a tescoban vettem. fogpiszkálók, kis zászlókkal, egér, sajt és szivecske mintával. nagy sikere volt. a 30 db nem volt 200,-

     

    narancslét ittak, sima műanyag pohárból, de mindenkinek megrajzoltam filccel a jelét rá így nem keverték össze.

     

    és volt társasjáték, meg szabadfoglalkozás is.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. március 14. 19:1046.
    Egy hónap múlva lesz a parti. Most jutott eszembe csinálok kis fasírtgolyóbisokat is.
    előzmény:
    iszit (45)
    2008-03-12  20:42
  5. 2008. március 12. 20:4245.

    na végül kis csomagokat gyártottam. Beugrottam az eurós boltba kisautóért, meg plüss kulcstartóért. a fiúknak egy kisautó, egy sportszelet, egy nyalóka, két csukorka és két tejkaramella van a csomagban, a lányokéban autó helyett a plüss kulcstartó. Úgy gondoltam, hogy mikor mennek haza, akkor mindenkinek a kezébe nyomok egyet.

    Ahogy a bandát ismerem, ( a rokongyerekek ugye családi ünnepeken megfordultak már nálunk) a fiúk elvonulnak a kisszobába legózni meg autózni, a lányok meg a kislányomat nyúzzák majd( 7 hónapos) vagyis babáznak.

    Vettem szendvicsnek valót is, meg 4 csomag pattogatni való kuoricát.

    tehát a teljes menü:

    muffin, popcorn, puffasztott nemtudommi, édes és sós ízben, ropi, sósperec.

    inni:

    narancslé és almalé.

    műanyag tányér és pohár, meg sok lufi fellógatva a nappaliban

     

    holnap este beszámolok hogy milyen lett

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743881 (44)
    2008-03-12  15:24
  6. Torolt_felhasznalo_743881
    Torolt_felhasznalo_743881
    2008. március 12. 15:2444.

    Szerintem konzultáljanak az ovistársak anyukái egymással, hogy ki mit hoz. Ne tűnjön úgy még véletlenül sem, hogy te mondod meg, hogy mit vegyenek a gyerekednek.

     

    Én vennék kindertojást is, bár én mondjuk felnőtt fejjel is imádom a kindertojást, fejenként egyet, és úgy alakítanám a helyzeteket, hogy mindenki nyerjen egy-egy kindertojást, aztán mit lehetne még? Mondjuk homokozólapátot, meg "sütőformát" a teszkóból, aztán esetleg színesceruzakészletet, szintén teszkósat, olcsót, radírt esetleg, sőt, megkockáztatnám a kis csomagolt csokit is, nem kell mindet elosztogatni, jó lesz a nyuszi-csomagokba is. Esetleg húsvéti kifestőt. És a nyeremény a korának megfelelő legyen. Ja, és a játékok is, hogy a nagyobbak azért ne mindig győzzenek mondjuk.

    előzmény:
    iszit (42)
    2008-03-12  14:44
  7. Torolt_felhasznalo_598988
    Torolt_felhasznalo_598988
    2008. március 12. 14:4943.
    Tejberizs formákba öntve! Imádják!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. március 12. 14:4442.

    köszi a tippeket!

    most megint van egy dilemmám...

     

     a fiam azt mondja, hogy két kis ovistársa mondta neki, hogy hoznak ajándékot a névnapjára. az egyik focilabdát, a másik meg lego tűzoltóautót.... nem tudom mennyire higgyem el... igaz azoknak a gyerekeknek az anyukája nem kérdezte meg hogy mit hozzanak, egy harmadik fiúé igen, neki mondtam hogy igazából semmit, de ha nagyon akar akkor vegyen egy 200,-os kisautót, nagyon fog annak is örülni... mi lesz ha a másik két gyerek tényleg ekkora értékű játékot hoz?????

     

     

    most többenis írtátok, hogy mindenki kap valami apróságot. ma még megyek boltba, mit kéne venni ami olcsó is???? a barátai lesznek ugye 4-en, a rokongyerekek meg 6-an...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. március 12. 02:1841.

    Maguktól úgysem esznek a gyerekek.

     

    Az enyimeké mindig ettek..........:))Maguktól is:))

    előzmény:
    m.annus (38)
    2008-03-12  01:54
  10. 2008. március 12. 02:1040.
    pizza az bejon mindig...
    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-03-11  22:18
  11. 2008. március 12. 02:0639.
    szia  . igaz en csak egy nagyi vagyok,  de most volt januar vegen kis unokamnak  petikenek a szulinapi bulija.  mar 5.  eve az allatkertben tartjuk , canada,  a dragam 8 eves volt.  hat ott volt minden,  de amit erdemes csinalnod: mikor a sracok mennek haza, mindenki kap egy egy ajandek zsakot.  koztuk persze a sajatod is. es abban minden fele kis aprosagot szoktunk tenni. imadjak a gyerekek.  nalunk szokott hivatasos bohoc is lenni,  gondolom nalatok is van.   SIKERRR.   mikor meg otthon eltunk es a lanyom bulija volt, en azt csinaltam, mikor kuldtem a meghivokat, mindre tettem egy egy matricat.  nos a bulikor, a poharakon is ugyan az volt, es mindenki tudta, melyik az oveke.  itt nalunk eldobhato poharak vannak tanyerok ,  villak , kanalak.   BOLDOG SZULINAPOT a kicsidnek. es best luck.  udv irene
    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-03-11  22:18
  12. 2008. március 12. 01:5438.
    Gyerekzsúrra mindegy, mi a menü, szerintem. Amit neked a legegyszerűbb készíteni. Maguktól úgysem esznek a gyerekek. Ha nagyon elfáradnak, ültess le egyszerre mindenkit az asztalhoz, hogy együtt egyenek.
    Szerintem díszíteni nem érdemes a lakást.
    Viszont készülj sok játékkal! Nem társasra gondolok. Ünnepen bezsonganak a gyerekek, és rohangálnak, ordítanak, ha nem kötöd le őket. Én az elején mesélek egyet, míg nyugodtak, aztán a másik szobában felváltva keresik a mesével kapcsolatos elrejtett tárgyakat. Nagyon jó pl. A rózsát nevető királykisasszony – papírzsepi rózsákat keresnek, meg üveggolyó-könnycseppeket. Utána meg sok mozgásos játékot szoktam szervezni, pl. székek alatt átbújás, mocsárjárás (díszpárnákra lehet csak lépni), fecskendővel célbalövés a fürdőben, stb. Aztán evés, ajándékozás, majd ha a szervezett játékhoz fáradtak, játsszanak, amit tudnak. Ekkor veszi kezdetét az ordítva rohangálás – akkor is, ha elvileg bújócskáznak. A csendesebbekkel társasozhatsz – felnőtt nélkül nem megy.
    5 óra szerintem túl sok. Az annyi, mint egy egész délelőtt az oviban... S a zsúron túlpörögnek, semmihez nincs türelmük, sietnek, aztán meg elfáradnak, beleunnak mindenbe... még az iskolások is, pláne az ovisok.
    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-03-11  22:18
  13. 2008. március 12. 00:4637.

    Fogpiszkálós falatkákat bele lehet szúrni cipóba, igy süni lesz belőle.

    Névre szóló névjegykártya,ha mégsem svédasztal lenne.

    töltött tojás.Kis falatkák legyenek inkább, akkor kevesebb lesz a félbehagyott maradék.

    Tortának :tiramisu

    Tombola.Ez nagyon bejön:)))

    előzmény:
    undorka (35)
    2008-03-11  23:52
  14. Torolt_felhasznalo_498349
    Torolt_felhasznalo_498349
    2008. március 12. 00:4536.

    szia! nálunk, két lányom lévén rendszeresen vannak szülinapi, névnapi és csak úgy bulik(9 és 11 évesek). általában a feleségem pizát csinál, yümölcs tortát, sós süteményt, rágcsának tescós ropi és patogatott kukorica. rengeteg üdítő, szörp, limonádé.

     

    a játék sokféle, nálunk a favorit az aktiviti , és a  twister, a most mutasd meg. vagy a mesterségem címere. 

    ha fiúk is jönnek akkor nagyobb felfordulás szoko tt lenni. ilyenkor elő veszem a dartsot,

     vagy ha már minde n kötél szakad akkor a srácokat oda csábítom a számítógéphez  egy kis lövöldözős játékra.

     

    a buli végeztével szokás egy kisebb ajándékot adni az  eljött vendégseregnek. (rotring, lányoknak hajcsat, hajgumi,  nem nagy érték fejenként kb 100-200ft). volt már zsákba mac ska is. akkor ilyen vizes lufiba egy papir cetlire írtuk fel  az ajándékokat ami egy kis kosárba volt. a buli végeztével  mindenki választott egy lufit,

     amit ha eldurantott  akkor megnézhette, hogy mit kap ajándékba.

     

    pár sorban ennyi. remélem segítettem.

     

    üd v.   mace..... 

    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-03-11  22:18
  15. 2008. március 11. 23:5235.

    Én írtam a fogpiszkálót, egész egyszerűen esztergálva van az egyik vége, én 100 Ft-os boltban vettem, kerek műanyag dobozban van vagy 100 db.... de ha veszel műanyag szendvicskardokat, az sem drága, elmosható, tehát később is jó lesz, lényeg, hogy hadonászás közben a hegyes fogpiszkáló ne sértse  meg őket... az előbbi kérdésedre meg szerintem az a legjobb, hogy általában csendes kiszolgálószemélyzetként ténykedsz... és akkor lépsz közbe, ha láthatóan unatkoznak, vagy kezd eldurvulni a buli.... addig hagyd őket, ha van mivel játszaniuk, feltalálják magukat... illetve, ha elhatározod, hogy animátorként levezeted a bulit, az is jó, de akkor sokféle közösségi játékkal kell készülnöd!!

    Jó bulizást, várjuk a beszámolót!!

    előzmény:
    Szoljanka (30)
    2008-03-11  23:27
  16. Torolt_felhasznalo_743881
    Torolt_felhasznalo_743881
    2008. március 11. 23:5034.

    Ahogy én emlékszem, sokkal több olyan zsúrra emlékszem, ahol anyuka volt a moderátor, és szervezett mindenféle játékokat, amik eszünkbe sem jutottak volna, és nem csak játszottunk bele a nagyvilágba. Meg párnacsatáztunk...

     

    előzmény:
    Szoljanka (32)
    2008-03-11  23:31
  17. Torolt_felhasznalo_743881
    Torolt_felhasznalo_743881
    2008. március 11. 23:4733.

    sós: ropi, ropialapanyagból készült perec, esetleg csipsz vagy popcorn (utóbbi inkább nagyobbaknak)

     

    játékok: hirtelen, ami hasból jött... puzzle, dominó, memóriajáték, kártya, esetleg nálunk slágerjáték volt a Jenga, a fahasábokból készült torony. 

     

    Most csak ennyit sikerült befotóznom, lemerült az elem, majd holnap keresek még játékokat...

     

    Remélem, elmegy... 

    előzmény:
    Szoljanka (30)
    2008-03-11  23:27
  18. 2008. március 11. 23:3132.

    Szia és köszönöm a segítséget.

    Egyelőre a 30-as hsz áll fenn az agyamban.

    Játék: én szabadjárékra gondoltam,vanank társasok,legók, pesrze mindegyik játékot nem vesszük el, párat csak.

    Amikor csak 1-23- gyerek volt itt,akkor szabadon játszottak, vagy ekkora társaságnál már anyának kell lenni a moderátornak, vagy inkább csak csendes szolga legyek?:::))

    előzmény:
    frityikum (28)
    2008-03-11  23:25
  19. 2008. március 11. 23:2730.

    Ok,akkor kisméretű szendvicseket fogok gyártani, vagy esetleg pálcikával átszúrom őket, hol lehet kapni gömbölyített végű fogpiszkálót?Valaki emlegette a topikban.

    Muffin.Én sütöm 10 gyerekre mondjuk 30?Lehet, hogy sok,de szeretem,ha van bőséggel.

    Csokitorta, martcipánfigurákkal.

    Igazatok van, a palacsinta macera.Meg akkor tiszta olajszag lesz a lakás

    Gondoltam mákos gubára,somlóira, gesztenyepürére is.

    Valami sós is kellene,pogácsa,sós rudi.

    előzmény:
    frityikum (26)
    2008-03-11  23:22
  20. Torolt_felhasznalo_743881
    Torolt_felhasznalo_743881
    2008. március 11. 23:2729.

    Szóljatok a szomszédoknak előre, akkor nem hiszem, hogy gond lenne, esetleg a buli után visztek egy kis kóstolót. Nálunk is túlélték a szomszédok, pedig volt ricsaj rendesen.

     

    Rántott husi, teljesen felesleges. 

     

    Szerintem ha megjött mindenki, akkor oda lehet terelni őket az asztalhoz, hogy egyetek. Fene azt a liberalizmust. Aztán kézmosás után lehet menni játszani. Ha valaki megéhezik, akkor már eszik magától is. Egyébként is jobban esik a falat, ha mindnyájan esznek...

     

    A mi időnkben még nagy dolog volt a pizza, mert nem volt minden sarkon pizzéria, de ezek a gyerekek már pizzán meg sajtburgeren nőnek fel. 

    előzmény:
    Szoljanka (24)
    2008-03-11  23:18
  21. 2008. március 11. 23:2528.

    jah, amúgy ugye megirod majd, hogy végülis mit csináltál, és hogy melyik ötlet jött be a legjobban? és hogy mit játszottatok, meg ilyenek? hogy mi többiek is merithessünk ötleteket.

     

    most elköszönök, de betettem kedvencnek a topicodat :)

    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-03-11  22:18
  22. 2008. március 11. 23:2427.
    a pizza is nagyon jó ötlet.az tuti bejön a gyerekeknek. nem hiszem,hogy bármelyik szülő nehezményezné.minden gyerek eszik pizzát,mert finom,és abszolút nem egészségtelen.nem  semmiért az olaszok népi eledele  nem mekis haburgert adsz nekik,az tényleg nem lenne a legjobb  jó bulizást a gyerkőcöknek
    előzmény:
    Szoljanka (24)
    2008-03-11  23:18
  23. 2008. március 11. 23:2226.

    áááááá, sztem tényleg nemkell rántott husi sem.

     

    viszont nagyon jót nevettem a "kirakom a takarmányt" szókapcsolaton :) és tényleg a szenyákban van a különlegesség, hiszen az ember nem szokott otthon falatnyi kis szendvicseket enni, csak ilyen helyeken. rántott husit meg ehetnek minden héten. :)

    előzmény:
    Szoljanka (24)
    2008-03-11  23:18

Címlap

top