Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonyi mesetár

Torolt_felhasznalo_342128
Torolt_felhasznalo_342128
Létrehozva: 2007. október 18. 10:11
Sziasztok!

Idén a fiaimnak az adventi naptárt naponta 1 meséből szeretném elkészíteni, azaz minden nap egy új rövid mesét kapnának.
Ehhez kérném a segítségeteket, nincs-e valakinek kinyomtatható mesegyűjteménye, vagy tippje honnan töltsek le.
A googleban már "karácsonyi mesék" témakörben fellelhető dolgokat mind átnéztem,de ez sajna kevés. Sok ott az Andersen és egyéb rémmese, amit én nem szívesen mondok a gyerekeimnek....
Szóval ha tudtok kérem segítsetek! Jó lenne karácsonyi támájú mind,de ha nem megy, jó lenne más aranyos is!!!!
Köszi Mindenkinek!
Akinek tetszik az ötlet, tippnek írom, hogy tavaly puzzledarabok voltak, s folyamatosan építhették belőle a képet Karácsonyig. Nagy sikere volt!
  1. 2014. november 29. 00:3369.

    Sziasztok,


    ha valaki jár méh erre, elküldené nekem is azt az angyalkás mesét? Köszi előre is!


    zsuzsimaros@gmail.com

  2. 2010. október 21. 08:2668.

    Szia!

     

    Kérhetem én is az angyalkás mesét?

     

    A címem: vajdane@balatonlelle.hu

     

    Előre is köszönöm

     

    Anikó

    előzmény:
    gubanc (31)
    2007-10-18  12:44
  3. Torolt_felhasznalo_175232
    Torolt_felhasznalo_175232
    2009. december 13. 21:5267.
    SZia, én is kérném a mesét, ha lehet, jövőre nagyon jó lenne! Előre is köszönöm! nagyani@chello.hu SZia Anita
    előzmény:
    gubanc (22)
    2007-10-18  11:07
  4. Torolt_felhasznalo_342128
    Torolt_felhasznalo_342128
    2008. december 14. 13:5966.
    Nagyon köszönöm a sok segítséget, jövőre fel is használom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_365910 (65)
    2008-12-06  13:49
  5. Torolt_felhasznalo_365910
    Torolt_felhasznalo_365910
    2008. december 6. 13:4965.

    Karácsony lesz idén is, sőt, már a nyakunkban is van. :)

    http://meseorszag.extra.hu/Mentovics/index.html

    Na gyon sok szép verset találtok, Mentovics Éva írásai közt.

     

    Boldog ünnepi készülődést kívánok, minden idetévedőnek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342128 (1)
    2007-10-18  10:11
  6. Torolt_felhasznalo_511444
    Torolt_felhasznalo_511444
    2008. november 30. 14:0464.

    Szia!

    Hoztam neked meséket! Fogadd szeretettel, ahogy én adom!

    Adventi mesekalendárium. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342128 (1)
    2007-10-18  10:11
  7. Torolt_felhasznalo_366464
    Torolt_felhasznalo_366464
    2007. december 8. 20:1763.
    Az ünnepi asztal / Mentovics Éva

    Imbolyog a gyertya lángja,
    fénylik, mint a Napsugár.
    Ünnepváró asztalunkról
    fodros füstje tovaszáll.

    Karácsonyfán aranycsillag,
    és számtalan szép csoda:
    csillagszóró, szaloncukor,
    omlós, mézes figura.

    Kint a kertben pelyhek ringnak,
    belesnek az ablakon.
    Csodálják a gyertyák fényét
    az ünnepi asztalon.

    (Az óvodai ünnepségen a kisgyerekek foghatnak a kezükben egy-egy hurkapálcikát, melyre egy papírból, vagy nikecelből kivágott hópehely van fellógatva.
    Az utolsó versszaknál felemelik, és meglóbálják egy kicsit.
    Előttük pedig ott van egy feldíszített asztal, melyen sütik, gyümölcstál, és az adventi koszorú van, az égő a gyertyákkal.
    A közelben pedig ott áll a díszes karácsonyfa.)
    előzmény:
    mircsi54 (53)
    2007-12-03  18:25
  8. Torolt_felhasznalo_366464
    Torolt_felhasznalo_366464
    2007. december 8. 20:1462.
    Karácsonyi jókívánság / Mentovics Éva

    Szent karácsony beköszöntött,
    pompázatos ruhát öltött.
    Oly szaporán, mint a zápor,
    ezer csillag hull a fáról.

    Örömkönnyek hullnak egyre,
    s pottyannak a kis kezekre.
    Fenyőfánkat körbeálljuk,
    és egymásnak azt kívánjuk:

    E szép este minden fénye
    adjon erőt az új évre.
    Minden napja legyen ünnep,
    melengesse kis szívünket.
    előzmény:
    mircsi54 (53)
    2007-12-03  18:25
  9. Torolt_felhasznalo_366464
    Torolt_felhasznalo_366464
    2007. december 8. 20:1261.
    Hófehér karácsony / Mentovics Éva

    Itt az este: giling-galang.
    Megszólal az esti harang.
    Szól a csengő: csingilingi.
    Pelyhét a tél szertehinti.

    Téli erdő, fehér álom…
    Díszes csipke ring a fákon.
    Karcsú fenyők tüskés inge
    hókristállyal van behintve.

    Minden házban – giling-galang…
    Ünnepelni hív a harang.
    Elérkezett szent karácsony,
    fény táncol a fenyőágon.

    (Egy-egy kis csengőt lehet adni a kisgyerekek kezébe, amit a „giling-galang, és a csingilingi” szavaknál kicsit megrázhatnak.)
    előzmény:
    mircsi54 (53)
    2007-12-03  18:25
  10. Torolt_felhasznalo_366464
    Torolt_felhasznalo_366464
    2007. december 8. 20:0960.
    Az alábbiakat a "Csillogó pelyhek" című kötetből másoltam ki.
    előzmény:
    mircsi54 (53)
    2007-12-03  18:25
  11. Torolt_felhasznalo_366464
    Torolt_felhasznalo_366464
    2007. december 8. 20:0859.
    ...

    - Miért lógatjátok ennyire az orrotokat? – tudakolta tőlük a kis tündérlány.
    - Ne is kérdezd! A mai napig még szerettek bennünket a gyerekek. Egész nap itt ugráltak, nevetgéltek, játszadoztak körülöttünk. Olyan jó volt nézni őket… Ma pedig ránk sem hederítettek. Azt mondták, hogy ma karácsony van, és valamilyen karácsonyfát, és ajándékokat emlegettek. Mindegyikük nagyon izgatott volt, és egész nap bent kuksoltak a házakban. Mi pedig itt ácsorgunk, és szörnyen unatkozunk.
    - Szegénykéim! – szólt sajnálkozva a kis tündérlány. - Majd kitalálok valamit! Hamarosan visszajövök hozzátok. - azzal felreppent, és elszállt az erdő felé.
    A hóembereknek nem is kellett sokáig várakozni. Rövid idő múlva apró szárnyak suhogására lettek figyelmesek. Egy - egy kis tündér reppent mindegyik hóember fölé, majd valamilyen csillogó port szórtak rájuk…
    Ők pedig mintegy varázsütésre a levegőbe emelkedtek.
    Először csak a föld felett egy arasznyival lebegtek, majd egyre feljebb és feljebb emelkedtek. Végül pedig a házak fölé libbenve szállni kezdtek a falu szélén elterülő fenyves erdő felé. Már a magasból felfedezték, hogy az erdő közepén, egy kis tisztáson csodálatos fények csillognak.
    Valamilyen csalogató, varázslatos muzsika hangja szállt feléjük.
    - Megérkeztünk! – szólt Lille, majd varázspálcájával a hóemberek felé suhintott. Erre ők lassan, óvatosan leereszkedtek a hóba.
    A tisztás közepén egy hatalmas fenyőfa állt. Minden ágán szikrázóan csillogó, tarka díszek pompáztak, és a csúcsán egy aranyszínű csillag fénylett. Az aláhulló hópelyhek pedig úgy tündököltek a Telihold fényében, mint megannyi aprócska gyémánt.
    Kicsit távolabb egy hatalmas asztal állt, rajta finomabbnál finomabb ínycsiklandozó nyalánkságokkal.
    Volt ott minden, amit egy hóember megkívánhat: jégsütemény, hó-torta, jégkrém, fagylalt, jeges tea, jeges kávé…
    - Boldog karácsonyt kedves hóemberek! – mondták a tündérek kedves, csengő hangon. A hóemberek a meghatottságtól szinte szóhoz sem jutottak. A tündérekkel együtt körbeállták a karácsonyfát, miközben szüntelenül szólt valahonnan az a varázslatos zene.
    Később még táncra is perdültek. Pihenésképpen pedig végigkóstolták az összes finomságot. Egészen hajnalig tartott a vigalom.
    Pirkadatkor pedig úgy, ahogyan jöttek, visszaszálltak a házak udvaraiba…
    A tündérek azóta is egy közeli erdőben minden karácsonykor megrendezik a hóemberek karácsonyát.
    Ha ébren vagy karácsony éjszakáján, és nem látod az udvarban a kedves hóemberedet, ne aggódj! Ő is elment karácsonyozni.
    Hajnalra biztosan visszajön.


    előzmény:
    mircsi54 (53)
    2007-12-03  18:25
  12. Torolt_felhasznalo_366464
    Torolt_felhasznalo_366464
    2007. december 8. 20:0758.
    A HÓEMBEREK KARÁCSONYA / Mentovics Éva

    Valamikor nagyon régen, amikor még nem voltak autók, buszok, villamosok, és egyéb korunk béli közlekedési eszközök - az emberek lóháton, és lovas kocsin utaztak – akkoriban történt, amit most elmesélek nektek:
    December volt. Sötét, terebélyes fellegek úsztak az égen. A szállongó, csillogó pelyhek pedig vastag hótakarót borítottak a tájra. Napok óta, szinte megállás nélkül havazott. A gyerekek ugyan örültek ennek a hófehér „égi áldásnak”, a felnőtteknek viszont igen sok kellemetlenséget okozott.
    Sokkal nehezebb volt a közlekedés, és ilyen hideg időben rengeteg fát el kellet tüzelniük, hogy egy kicsit megmelegedhessenek.
    A fiatalok viszont kifejezetten élvezték. A hidegtől kipirosodott az orcájuk, kesztyűjük átázott, de ez cseppet sem érdekelte őket.
    Szinte naphosszat a hóban viháncoltak. Csúszkáltak, szánkóztak, hóembert építettek, és önfeledten hógolyóztak. Olyan ház szinte nem is akadt, ahol ne állt volna az udvarban legalább egy hóember. Így teltek a téli napok.
    Egy napon aztán favágók járták be a környékbeli fenyves erdőket, és sorra vagdosták ki a kisebb – nagyobb fenyőfákat. Lovaskocsikra tették, és elszállították őket. Az erdei tündérek nem győztek rajta csodálkozni.
    - Vajon hova viszik ezeket a szép, sudár fenyőfákat? - kérdezgették egymástól. Ám választ egyikük sem tudott rá adni.
    Lille, az egyik csintalan kis tündérke el is határozta, hogy utánajár ennek a rejtélyes dolognak. Egyik nap nagy titokban beosont a közeli faluba, mivel sejtette, hogy valahol ott kell keresnie a megoldást.
    Sötét volt. A kanyargós kis utcákban a gázlámpások fényétől megnyúltak a fák, bokrok, kerítések árnyai. Senki sem járt kint, csak az északi szél száguldozott fel - alá, kisebb - nagyobb hóbuckákba fújva a frissen hullott havat. A kis tündérlány álmélkodva figyelte, amint a hópelyhek vidám táncot lejtenek a lámpások fényében. Ezt megunva pedig kíváncsian kandikált be a házak ablakain.
    Szeme – szája tátva maradt attól, amit ott látott. A szobákban ünneplő ruhába öltözött gyerekek, és felnőttek álltak körül egy fenyőfát, amire rá sem lehetett ismerni…
    A sudár fenyő teli volt aggatva mindenféle csillogó-villogó dísszel.
    A csúcsán egy aranyszínű csillag ragyogott, az ágai végén pedig számtalan gyertya lángja járta tüzes táncát. Mindenki áhítattal állta körbe, miközben szebbnél szebb dalokat énekeltek. Az arcuk pedig láthatóan sugárzott a boldogságtól. Lille következő pillantása udvarokon búslakodó hóemberekre esett. Nagyon szomorúnak tűnt mindegyik.

    folyt....
    előzmény:
    mircsi54 (53)
    2007-12-03  18:25
  13. Torolt_felhasznalo_366464
    Torolt_felhasznalo_366464
    2007. december 8. 19:5657.
    MESE A KARÁCSONYRÓL /Mentovics Éva

    Elérkezett már december,
    foga van a télnek.
    Házak meghitt melegében
    kis gyertyácskák égnek.

    Faluvégi házikóban
    fénylik minden ablak.
    E takaros, kicsiny házban
    iskolások laknak.

    Édesanyjuk vacsorát főz,
    apjuk mesél nékik.
    - Szóljon most a karácsonyról! -
    kedvesen azt kérik.

    Mosolyog az édesapjuk:
    - Szívesen mesélek,
    hisz karácsony a legszebb
    ünnepe az évnek.

    Megszületett a kis Jézus.
    Mindenki őt várta.
    Boldogságot, melegséget
    hozott a világra.

    Decemberben e napon van
    születése napja.
    Ezt ünnepli kerek Földünk
    apraja, és nagyja.

    Ünneplőbe öltöztetjük
    szívünk, és a lelkünk.
    Szép karácsony érkezését
    boldogan köszöntjük.


    előzmény:
    mircsi54 (53)
    2007-12-03  18:25
  14. Torolt_felhasznalo_366464
    Torolt_felhasznalo_366464
    2007. december 8. 19:5356.
    Néhány nap múlva favágók érkeztek az erdőbe. Nagyon elcsodálkoztak a látottakon, de egyben örültek is, mert ilyen fenyőfákkal még soha sem találkoztak.
    Ki is vágták mindegyiket, hogy majd feldíszítve karácsonyfaként pompázhassanak a házakban. Az égbolton tündöklő csillagok pedig ámuldozva figyelték, hogy mi történik a falu széli fenyves erdőben?
    Elérkezett a karácsony. Minden házban fények gyúltak, és igazi ünnepi hangulat költözött az otthonokba.
    Az égen ragyogó csillagok kíváncsiskodva tekintettek be az ablakokon.
    Azonban amit ott láttak minden várakozásukat felülmúlta.
    A csillag-barátaik már nem csak egy egyszerű zöld fenyőfa csúcsát díszítették, hanem egy-egy pompásan, csillogóan feldíszített karácsonyfán ragyogtak.
    Az emberek körbeállták, csodálták, és énekszóval köszöntötték őket.
    Az égen tündöklő csillagok ekkor határozták el, hogy minden karácsony előtt leugranak egy- egy fenyőfára, hogy nekik is részük lehessen ebben a pompában, és szeretetteljes fogadtatásban. Azt pedig, hogy kit érjen ez a megtiszteltetés, minden decemberben sorshúzással döntik el.
    Azóta díszíti csillag a karácsonyfák csúcsait.


    előzmény:
    mircsi54 (53)
    2007-12-03  18:25
  15. Torolt_felhasznalo_366464
    Torolt_felhasznalo_366464
    2007. december 8. 19:5355.
    Szia, te újdonsült nagymami!

    Nem baj, ha én is küldök Neked egy-két mesét, verset?


    MIÓTA VAN CSILLAG A KARÁCSONYFÁK CSÚCSÁN?
    /Mentovics Éva

    Egyszer, réges régen, egy teliholdas decemberi éjszakán, amikor milliónyi csillag ragyogott az égen, néhány egészen apró kis csillagocska pajkosan játszadozott az öreg Hold mellett.
    Remekül érezték magukat. Huncutkodtak, viháncoltak, csintalankodtak.
    Addig-addig rosszalkodtak, amíg az egyik kis csillagot valamelyik társa véletlenül alaposan oldalba lökte.
    - Bocsánat, nem volt szándékos! – mentegetőzött a kis rosszaság.
    - Segítség! Kapjon el valaki! – kiáltotta ijedten a szegény pórul járt csillagocska. De sajnos már senki sem tudott utána nyúlni.
    Elveszítette az egyensúlyát, és elkezdett zuhanni lefelé. Zuhant, zuhant egyenesen a Föld felé. A társai egyre távolabb kerültek tőle. Ő pedig rettenetesen félt, mert ilyen még soha sem történt vele.
    Lehet-e még annál is rosszabb, hogy lepottyant, és elveszítette a társait?
    Hosszú ideig csak zuhant, zuhant lefelé, ám egyszer csak valami érdekes dolog történt. Mintha valaki kinyújtotta volna érte a karját. Egy enyhén szúrós, zöld valami alányúlt, és elkapta.
    A kis csillagocskának fogalma sem volt róla, hogy mi történt?
    Éppen egy fenyves erdőbe pottyant le. Az enyhén szúrós zöld valami pedig egy hatalmasra nőtt fenyőfa volt.
    - Nem tudom, hogy ki vagy, de kérlek, segíts nekem, hogy vissza tudjak menni a barátaim közé! – könyörgött a kis csillagocska, és olyan kedvesen mosolygott, amennyire csak tudott a történtek után.
    - Én vagyok az erdő legöregebb fenyőfája. - recsegte kedvesen az öreg fenyő. Már nagyon sok mindent megértem. Évtizedek óta csodállak benneteket, hogy télen – nyáron milyen ragyogóan, fényesen tündököltök ott az égbolton. Szóval sok mindent megértem, de ilyen még soha sem történt velem, hogy egyikőtök az ölembe pottyant volna. De ha már így esett, nagyon szívesen megpróbálok neked segíteni, hogy visszakerülj az égboltra.
    - Előre is nagyon köszönöm neked, kedves fenyő! – hálálkodott a kis csillag.
    - Még ne köszönj semmit sem! Megteszek minden tőlem telhetőt, de biztosat nem ígérhetek. – mormogta kedvesen a fenyőfa.
    Középső ágai egyikével megfogta a kis csillagocskát, és jó nagy lendületet vett… A kis csillag szállt, szállt egy ideig felfelé, majd lelassult, … és visszapottyant a fenyő ágai közé.
    A vén fenyő még jó néhány kísérletet tett, hogy visszahajítsa a pórul járt csillagocskát, de sajnos nem járt sikerrel.
    - Látod, te árva kis csillagocska, nem tudok rajtad segíteni. Annyit azonban megtehetek, hogy felültetlek a legmagasabb ágam hegyére, úgy talán egy kicsit közelebb leszel a barátaidhoz.
    - Jól van. - szólt búslakodva a kis csillagocska.
    - Mindenesetre köszönöm, hogy megpróbáltál segíteni.
    Az öreg fenyő pedig gyengéden megfogta, és feltette a csúcsára.
    A kis csillagocska egy ideig búslakodott, majd lassan beletörődött a sorsába, és elkezdett ugyanolyan fényesen, szikrázóan világítani, mint ott fenn, az égbolton…
    Amikor az égből a társai megpillantották, hogy milyen csodálatosan mutat a kis csillagocska ott lent a havas tájon, a hatalmas fenyőfa csúcsán, nyomban irigykedni kezdtek rá.
    - Nézzétek csak, milyen jól fest a mi kis barátunk ott, azon a szép, zöld fenyőfán! Mennyivel jobb helye lehet ott neki, mint itt nekünk! Talán még a fénye is sokkal szikrázóbb, mint amilyen korábban volt!
    Addig-addig csodálták a kis csillagocskát ott lent, a havas fenyőfán, mígnem elhatározták, hogy ők is leugranak.
    Azon az éjszakán rengeteg csillag hullott alá az égből, hogy egy-egy szép, zöld fenyőfa csúcsán folytathassa a ragyogását.

    folyt......
    előzmény:
    mircsi54 (53)
    2007-12-03  18:25
  16. 2007. december 8. 14:1854.

    szeretném elkérni az angyalkás mesét, ha még lehet

    köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342128 (1)
    2007-10-18  10:11
  17. 2007. december 3. 18:2553.

    Szia!

     

    Örömmel olvastam,hogy szívesen megosztanád másokkal is,az ünnepi meséket,nagy várakozással várom válaszod!

                                 egy óvónéni aki egyben újdossült nagymami is

     

     

                                               

    előzmény:
    pkpne (49)
    2007-11-14  13:42
  18. Torolt_felhasznalo_548426
    Torolt_felhasznalo_548426
    2007. november 28. 08:4752.
  19. Torolt_felhasznalo_965445
    Torolt_felhasznalo_965445
    2007. november 28. 05:4951.
    Szia!

    Az Angyalkás mesét elküldenéd Nekem is! Bár az Én kislányom is pindúr még, de az unokahúgaimnak és az unokaöcsémnek azt hiszem, nagy meglepetés lenne!

    Előre is köszönöm!

    E-mail címem: sebestyenborbala@pannonmail.hu

    előzmény:
    gubanc (22)
    2007-10-18  11:07
  20. Torolt_felhasznalo_865624
    Torolt_felhasznalo_865624
    2007. november 28. 04:1850.

    Szia!

    Most olvastam, hogy milyen klassz kis adventi-naptárba való folytatásos meséd van, miután már kinyomtattam 18 db mesét. Azért nekem is átküldenéd? Az e-mail-címem:dozo328@hotmail.com

    Köszönöm: Dóri

    előzmény:
    gubanc (22)
    2007-10-18  11:07
  21. 2007. november 14. 13:4249.
    Sziasztok!

    Én eddig már 3 éven keresztül tettem naponta a kis "meglepetések" mellé egy-egy mesének egy-egy részletét. A mesék 24 részre vannak szétszedve, minden naphoz van egy kép is, a meséhez illően. Kedvesemnek és húgomnak szoktam így csinálni az adventi naptárat, mindkettőjük, nagyon várta a következő napi folytatást.
    A három mese, ami eddig megvan így "szerkesztve": Diótörő, Amigo és barátai, és a Kis betlehemi csillag. Amikor a Diótörőt kapták meseként, a végén a fa alá bekerült a mese DVD-n, ez volt a ráadás. Nagyon örültek neki. A kis betlehemi csillag inkább felnőtteknek való, ezt tavaly a kollégáimnak küldtem el naponta mail-en, tetszett nekik.
    Ha valakinek kellenek a mesék, nagyon szívesen elküldöm.
    Nem tudom, láttátok-e már ezt az oldalt: http://karacsony.coramonde.hu/mese.html

    Itt nagyon sok karácsonyi mese, vers, zene, van.

    Üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_764233
    Torolt_felhasznalo_764233
    2007. november 13. 21:2248.

    Sziasztok!

    Karácsonyi és Télapós összegyűjtött verseimet szivesen elküldöm aki kéri.

    Üdv: csipkebogyó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_405505
    Torolt_felhasznalo_405505
    2007. november 11. 22:1547.
    szia,

    az Angyalkás mese minket is érdekelne, ha elküldenéd, nagyon megköszönöm
    (hajci@t-online.hu)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. november 11. 13:1546.

    Szia,

    ha szépen megkérlek elküldöd nekem is? Köszike: chmelovicsszabi@freemail.hu

    előzmény:
    gubanc (22)
    2007-10-18  11:07

Címlap

top