Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vitaminok kismamáknak

cicamice
Létrehozva: 2003. szeptember 11. 22:34
Kedves mindenki!

Főleg ha van köztetek orvos, védőnő, biológus és efféle szakértők!

A kérdésem az, érdemes-e, kell-e valamilyen babaváró vitamint szedni, melyiket miért, illetve miért nem?

(Lehet, hogy már létezik ilyen téma valahol, csak én nem találtam, bocs.)

Eddig ismerem az Elevitet és a Maternát, látom, hogy mindkettőben mindaz benne van, ami állítólag egy várandósnak kell, és hozzá RENGETEG VAS! nekem pont ez a bajom, ugyanis olyan szorulást okoz, hogy csak na!

Egyelőre csak készülünk a babára, még nem vagyok állapotos, de a férjem tömné belém a vitamint, én meg tiltakozom, mert így kb. három naponta iszom gyógynövényből készült hashajtó-teát, viszont arra is az van írva, hogy terhesség alatt ne használjuk rendszeresen.

Megnéztem a "sima" multivitaminokat, és úgy láttam, hogy majdnem mindenből van bennük éppen elég, csak B-vitaminokból kéne több a várandósság miatt, és folsavból. Vettem külön B-vitamint is, jó lesz ez így, hogy "sima" multivitamin mellé még azt szedem?

Mi a helyzet a folsavval? Mindenki szerint iszonyúan fontos, de pl. mik azok a természetes ételek, amikben van, és kb. mennyit kéne ezekből fogyasztani? Úgy hallottam, a brokkoliban van, és azt szeretem is.

Sokan mondják, hogy egyek inkább sok gyümölcsöt-zöldséget, de a mai hajszolt világban ez nem egyszerű... a vasra mondta egy orvos ismerős, hogy a szilvában, a piros szőlőben meg a céklában sok van, ezek közül csak a céklát szeretem (bocs, kicsit válogatós vagyok).

Szóval ilyen dolgok is érdekelnek, hogyha nem a vitamintablettából, akkor milyen ételből mennyit kell fogyasztani?

köszi minden okosságot!
  1. Torolt_felhasznalo_950003
    Torolt_felhasznalo_950003
    2004. december 8. 18:05115.
    Sziasztok!

    Újságcikkem megírásához várom olyan édesanyák jelentkezését, akiknek terhessége az első három hónapban tünetmentesen zajlott. Nem volt menstruáció kimaradás, émelygés, mellfeszülés.
    Én így jártam.
    Első döbbenetem mostmár az öröm váltotta fel, április végére várom a világ legszebb kisfiát.
    Ha valaki hasonlóképpen járt, kérem jelentkezzen.
    Köszönöm!
    Softis
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. szeptember 14. 15:13114.
    Bocsi!Azt hittem elsőre elveszett, ezért írtam újra.
    előzmény:
    mkoppanyi (113)
     
  3. 2003. szeptember 14. 15:11113.
    http://www. hazipatika. com/articles?aid=20011127161241
    http://www. babanet. hu/faq/eletmod. htm
    ez utóbbiban több dologra is választ lehet találni érdemes őket elolvasni.
    Mindenkinek problémamentes babavárást kívánok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. szeptember 14. 15:00112.
    Még mi hétköznapi halandók egymásnakesünk:))))Addig mindenkinek ajánlanék két cikket, írást. Érdemes elolvasni.
    http://www. hazipatika. com/articles?aid=20011127161241
    http://www. babanet. hu/faq/terelet02. htm
    ezeket most kerestem, hogy hitelesebb lehessek. Ne higgye senki, hogy ok nélkül szeretem bárki haját lesikítani. :))
    Igen és mindenkinek problémamentes babavárást kívánok.
    előzmény:
    baileym (111)
     
  5. Torolt_felhasznalo_112953
    Torolt_felhasznalo_112953
    2003. szeptember 14. 12:20111.
    A középkorban a királyok, ha rossz hírt kaptak, lelőtték a küldöncöt.
    előzmény:
    mkoppanyi (110)
     
  6. 2003. szeptember 14. 10:27110.
    túlzásokba azért ne essünk, nem tudom honnan szeded, hogy megrémültem. Gyűlölöm a mellémagyarázást és a hasonló dolgokat. Én semm megmagyarázgatom a te általad leírt dolgokat, csak én is megpróbáltam más kismamik figyelmét felhívni, hogy ne mindent vegyenek szentírásnak, pláne a ferdítéseket ne !!!Én ugyan elevitet nem szedtem, tehát arról konkrétan nem tudok nyilatkozni. De te állandóan azt írod , hogy csak a nagy nyugaton vonták ki meg bla-bla. . . Akkor ezek szerint, csak azt olvasod el , amit el akarsz. Én már leírtam , hogy a maternában is lecsökkentették még itt Magyarországon is. /Főként , mert ezek nem magyar termékek, nem értem miért . Akkor nekünk magyaroknak szerinted direkt a veszélyeset adják ?Vagy most már tényleg nem értem miért kell állandóan a magyarság és a nyugat kifejezések . Nyugodj meg te is ugyan azt a bogyót kapod ott, mint mi itt, max. más a neve. /
    Szóval a matrenára visszatérve, most előszedtema tájékoztatót, ami szerint 1500, 00 NE- A-vitamin/retinolum acetum/
    1500, 00 NE- A-vit. /béta karotin formában. /. . . . . .
    FIgyelmeztetés:A-vitaminból ajánlott napi dózis-6000 NE, napi 2 materna szelénnel filmtabletta-túllépése a terhesség alatt magzatkárosító hatású lehet. . . . . . .
    Túladagolás:B-vitsamin tagjai és a C-vit. vízben oldódóak , ezért hamar kiürülnek a szervezetből. Általában viszonylag nagy dózisban sem ártanak. Ezzel szemben a zsírban oldódó A, D, E és a K vitaminok felhalmozódnak a szervezetebn és hosszútávú nagy adagú bevitel károsító lehet. Főként gyermekekben. /K vitamint ez a tabletta ezért nem is tartalmaz, mert annak nagyobb a veszélye/
    Szóval érzed a különbséget az okoz és az okozhat között?
    Ezek után igen is , hogy ferdítettél , amikor azt állítottad, hogy magzatveszélyeztető. Veszélyezető mindíg az , amit túlzzásba viszel, no de nem minden fehér és fekete. Nagyon gazda a színpaletta közte. Úgyhogy ne a szélsőségeket állítsuk már be alaphelyzetként.

    Köszönöm, hogy meghallgattatok, én itt befejezem . Innentől és eddig is tényleg mindenkire rá van bízva mit akar, a lehetőség adott. Egy biztos, amíg betartjuk a szabályokat addig biztosan nem csinálunk kárt sem magunkban, sem azokban , akikért csak mi magunk vagyunk felelősek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_572098
    Torolt_felhasznalo_572098
    2003. szeptember 13. 21:08109.
    ha ugyanezt szeretted volna kifejteni elejétől fogva, miért hangzik ez nekem vhogy egész másképp?
    kikerülhetted volna azt a sokminden rosszat amit írtál.
    látod ha így kezded, biztos senki nem kapta volna fel a vizet.
    szóval mégsem ugyanaz. . . : )))
    nem, nem szeretnék tovább vitatkozni, eddig sem szerettem volna, csak majdnem volt emiatt egy álmatlan éjszakám, ami szintén nem jókedvemben volt. ill. lett volna, csak igyekeztem mindennek utánanézni és annak köszönhetően nyugodtam meg. nem attól, amit te írtál. . .
    de részemről ennyi.
    előzmény:
    baileym (108)
     
  8. Torolt_felhasznalo_112953
    Torolt_felhasznalo_112953
    2003. szeptember 13. 20:30108.
    Na, a tények még egyszer: a napi 1o. ooo NE-nél nagyobb adag bizonyítottan károsítja a magzatot. 4. ooo NE nagy valószínűséggel nem. Emiatt egyes nyugati országokban kivonták az A vitamint a terhesvitaminokból, a Mo-on kapható Elevitben, ahogy mondod, 4. ooo NE van.

    Ebből Te azt a következtetést vontad le, hogy ez nem káros adag, és igazad is van, tiszteletben tartom a véleményedet.

    Én azt a következtetést vontam le a magam számára, hogy ha lehet, én szívesebben szednék olyan terhesvitamint, amiben nincs A-vitamin. És kérem, hogy Te is tartsd ezt tiszteletben.

    Ezennel, ha megnyugtat, visszavonom azt a mondatot miszerint a topikondító "ne szedjen" Elevitet. Olvassa el, amit írtam, gondolja át, aztán szedje vagy ne szedje.

    Ezt rögtön akkor is így gondoltam, mikor leírtam, csak abból indultam ki, hogy nagykorúak vagyunk és álmomban nem gondoltam, hogy minden szót grammra mérlegre kell majd tegyek.

    Én részemről egyébként szívesen abbahagynám ezt a vitát, nem tudom, Te hogy vagy vele? :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572098 (106)
     
  9. 2003. szeptember 13. 20:23107.
    Kicsit OFF, de megutotte a szememet!
    "Ahogy a magyar orvos fogalmaz:Óvakodjunk az amerikai divatoktól, ahol minden terhes nő "komplett vitaminkészlettel" rendelkezik. "

    Ezzel azt akarod mondani, hogy az "okos" magyar orvos azt terjeszti, hogy Amerikaban rengeteg vitamint szedetnek a terhes nokkel????
    Nagy tevedes, es NEM IGAZ!
    Pont azt az iranyvonalat kovetik (es nagyon jol), hogy egeszseges, valtozatos taplalkozas.
    Csak ennyit akartam hozzatenni.
    előzmény:
    mkoppanyi (99)
     
  10. Torolt_felhasznalo_572098
    Torolt_felhasznalo_572098
    2003. szeptember 13. 19:42106.
    nem, nem tény h. káros az A-vitamin a magzatra. nagyon is hasznos. a TÚLADAGOLT A-vitamin káros. és minden más káros, amit túladagolunk, a B-től, a K-vitaminig. épp ezért nem TÉNYen alapszik a VÉLEMÉNYED.
    az nem ténynek számít, ha vki nem tartja be az utasítást és többet szed a napi adagnál. az egyéni eset.
    a tény az, h. adott mennyiségű A-vitamintól - pl. ami az elevitben van - semmi baj nem lehet.
    és EHHEZ jött a te ettől a ténytől eltérő véleményed.
    előzmény:
    baileym (105)
     
  11. Torolt_felhasznalo_112953
    Torolt_felhasznalo_112953
    2003. szeptember 13. 18:47105.
    Azt írod: "Most nem az a lényeg, hogy mennyire veszélyes az A-vitamin, hanem az, hogy: Ne szedj Elevitet és Maternát, mert nem magzatvédő hanem megzatveszélyeztető. "

    És ezt: "Nem a káros hatását vitatom és nem ezen dühöngöm, hanem a rémhírkeltésen. "

    Ne keverjük össze a TÉNYEKET a VÉLEMÉNNYEL. Azt, hogy az A-vitamin káros a magzatra, gondolom, eléggé alátámasztottam (de írhatok is még, ha gondolod) - nos, ez TÉNY, és ha jól értem, ezt nem is vitatod. Az, hogy eszerint ez nem magzatvédő, hanem esetenként magzatkárosító, az a VÉLEMÉNYEM, amit ez alapjén kialakítottam. Az is, hogy én emiatt nem szedném, és hogy azt tanácsolom a kérdezőnek, hogy ne szedje.

    "Nem bírom elviselni a rémisztgetőket. "

    Ez szerintem nem rémisztgetés, nem annak szántam, csak a tény, és hozzá a véleményem. Ha ettől megrémültél, sajnálom.
    előzmény:
    mkoppanyi (101)
     
  12. Torolt_felhasznalo_572098
    Torolt_felhasznalo_572098
    2003. szeptember 13. 15:57104.
    és valóban megtörtént a felszólítás h. "elevitet és maternát ne szedj. . . "
    szóval ha ez nem számít rémisztgetésnek, akkor nem tudom mi lenne az. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572098 (103)
     
  13. Torolt_felhasznalo_572098
    Torolt_felhasznalo_572098
    2003. szeptember 13. 15:49103.
    KÖSZI M. KOPPANYI!: ))
    én pontosan ezzel a szöveggel mentem be tegnap már a patikába h. azt hallottam az elevitről h. nem magzatvédő, hanem magzatkárósító!
    teljesen felháborodva fogadták. . .
    egyáltalán nem tartom magam buta, bornírt embernek, de ilyen helyzetben - mármint várandósság előtt ill. alatt- az embernek a józan ész által diktált gondolatait is elnyomja 1-2 ilyen vészmadár kijelentés.
    ha 1x hallottam, akkor ott marad bennem, hiába tudom h. nem úgy van.
    és nem akármi a tét: egy kisember élete, fejlődése, annak felelőssége!
    köszi h. megerősítettél abban, amit gondoltam és h. nem vagyok 1edül azon a véleményen h. rémisztgetéssel felért, amit az elevitről olvastam ebben a topic-ban (is).
    ha holnap a b-vitaminról röppene fel ilyen hír, akkor arról terjedne el: CSAK NEHOGY 1 SZEMET IS BEVEGYETEK!! és akkor sok kismama, aki nem jár utána, csak hall vmit, rögtön ugrik és abbahagyja.
    konkrétan egy másik topicon ilyen beírások hatására hagyta abba az elevit szedését egy kismama. bár ez nem csak a "beíró" hibája, hanem azé is, aki bedől rögtön mindennek. . .
    előzmény:
    mkoppanyi (101)
     
  14. 2003. szeptember 13. 15:13102.
    Valóban az a téma, hogy szedjek vagy ne. Nem pedig az hogyan keltsek rémhíreket. És most nem az a lényeg, hogy mennyire veszélyes az A vitamin, hanem az, hogy:Ne szedj elevitet és maternát, mert nem magzatvédő, hanem magzatveszélyeztető. Ez egy elég felelőtlen kijelentés volt. Tehát ezen a mondaton inkább jobb lett volna ha senki nem parázik be. Pedig számtalan emberke megtette. Te is olvashatod. már több mint két éve vett maternán is fel volt tüntetve, idézem:
    A materna új változatában a zsírban oldódó A-vitamin a felére csökkent, amelyet a természetben előforduló elővitaminja- a béta-karotin-helyettesít. Ez utóbbi az E és C-vitaminnal együtt az immunrendszer működéséhez elengedhetetlen. . . .
    Tehát nem a káros hatását vitatom és nem ezen dühöngöm, hanem a rémhírkeltésen:"magzatveszélyeztető" ezért ne szedd a maternát , elevitet. Nagy felelőtlenség ilyet leírni. nem bírom elviselni a rémisztgetőket, egy kismamának elég sok félelmet kell még amúgy is leküzdenie, nem pedig hoy. . .
    Persze a hátrányokkal jó ha mindenki tisztában van, csak a tálalás még itt is számít nem csak az asztalnál.
    előzmény:
    baileym (100)
     
  15. 2003. szeptember 13. 15:02101.
    Valóban az a téma, hogy szedjek vagy ne. Nem pedig az hogyan keltsek rémhíreket. És most nem az a lényeg, hogy mennyire veszélyes az A vitamin, hanem az, hogy:Ne szedj elevitet és maternát, mert nem magzatvédő, hanem magzatveszélyeztető. Ez egy elég felelőtlen kijelentés volt. Tehát ezen a mondaton inkább jobb lett volna ha senki nem parázik be. Pedig számtalan emberke megtette. Te is olvashatod. már több mint két éve vett maternán is fel volt tüntetve, idézem:
    A materna új változatában a zsírban oldódó A-vitamin a felére csökkent, amelyet a természetben előforduló elővitaminja- a béta-karotin-helyettesít. Ez utóbbi az E és C-vitaminnal együtt az immunrendszer működéséhez elengedhetetlen. . . .
    Tehát nem a káros hatását vitatom és nem ezen dühöngöm, hanem a rémhírkeltésen:"magzatveszélyeztető" ezért ne szedd a maternát , elevitet. Nagy felelőtlenség ilyet leírni. nem bírom elviselni a rémisztgetőket, egy kismamának elég sok félelmet kell még amúgy is leküzdenie, nem pedig hoy. . .
    Persze a hátrányokkal jó ha mindenki tisztában van, csak a tálalás még itt is számít nem csak az asztalnál.
    előzmény:
    baileym (100)
     
  16. Torolt_felhasznalo_112953
    Torolt_felhasznalo_112953
    2003. szeptember 13. 13:51100.
    Egyetértek Veled: ha valaki úgy gondolja, hogy nincs rá szüksége, mert kiegyensúlyozottan táplálkozik, akkor akár ne is szedje.

    Azzal is, hogy mindent túl lehet adagolni. Kérdés, hogy adott körülmények között mikor kezdődik a túladagolás.

    "Azzal, amit leírtál, azt érted el, hogy kismamák sora gondolkodik el már egy pohár vizen is, hogy igyam vagy ne igyam. "

    Én nagyon örülök neki, ha kismamák sora gondolkodik el azon, hogy mit csináljon. És nem "mások után vakon megy". Ennek a topiknak az a témája, hogy szedjünk-e terhesvitamint vagy ne, és ennek eldöntéséhez adtam egy kevésbé ismert szempontot. Mindenki mérlegelje az előnyöket, hátrányokat, és az alapján döntsön.

    "Ezek után érdekelne, hol is van az a nyugat, ahol az emberek tömik magukat A vitamin tartalmú ételekkel, de semmi mással és ezért ezt kihagyják??"

    Dehát mondtam, hogy nem erről van szó. Az A-vitamin, ha nem beta-karotinból származik (pl. sárgarépa) bizonyítottan hamarabb károsítja a magzatot, mint normális körülmények között az anyát. EZÉRT vonták ki a terhesvitaminokból. A májban és a retinol-tartalmú kozmetikai készítményekben nem beta-karotinból származó A-vitamin van, ezért ezek is kerülendők.

    Répát lehet enni, akkor meglesz az A-vitamin, amire szükség van.

    Nyugodtan dühöngj tovább, ha ettől jobban érzed magad.
    előzmény:
    mkoppanyi (98)
     
  17. 2003. szeptember 13. 13:1299.
    Még valami. Egy jól kiegyensúlyozott, változatos étrend mellett fölösleges gyógyszerként bevenni a vitaminokat. Ahogy a magyar orvos fogalmaz:Óvakodjunk az amerikai divatoktól, ahol minden terhes nő "komplett vitaminkészlettel" rendelkezik. Amíg biztosított az egészséges, változatos táplálkozás, megkímálhetjük magunkat és szervezetünket a mesterségestől. Amíg biztosított!!!Magyarul nem az a módszer, hogy teljesen kivonok egy igen fontos vitamint egy tablettából, ami a növekedésért és a jó látásért is felelős , hanem nem veszem be a koplexumot egyszerűen, mert a többihez is hozzájutok természetes úton, de ha nem akkor beveszem. Lásd szociálisan hátrányos helyzetű, aki még a kenyeret is alig ismeri. na nekik kell úgy ahogy van.
    Ezek után érdekelne hol is van az a nyugat, ahol az emberek tömik magukat A vitamin tarttalmú étekkel, de semmi mással, és ezért ezt kivonják???Mert ennyi erővel a többi vitaminról is előkereshető ám az ártalmas határ, ugyan is nem csak ez az egy zsírban oldódó vitamin!Pl a sok C vitamin meg a vesét károsítja pedig ugy azt mondjuk róla, hogy mindegy mennyit szedsz úgy is kiürül. Úgyhogy had dühöngjek tovább. Az éremnek két oldala van ám!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. szeptember 13. 12:5598.
    Te pedig azt vedd észre, hogy azzal amit leírtál azt érted el, hogy kismamák sora gondolkodik el már egy pohár vizen is , hogy igyam vagy ne igyam. Oersz mint már írtam túladagolva minden árt!!!
    Köszönjük a külföldi képeslapot!
    Egyébként itt Magyarországon is folyamatosan változik a terhesvitaminok összetétele . Én több éven keresztül időszakonként szedtem a Maternát és még szinte soha nem vettem két azonos összetételűt. Mindig valamiben más volt, valami több lett benne , valami kevesebb, aztán jött a szelén hozzá. . . stb. stb. Én meg azt mondom , hogy mi itt Magyarországon sem élünk fátyol alatt, tudatlanúl ostobán, de még sok az olyan ember , aki mások szava után vakon megy. Sajnos.
    előzmény:
    baileym (97)
     
  19. Torolt_felhasznalo_112953
    Torolt_felhasznalo_112953
    2003. szeptember 13. 12:2897.
    Igen, de ha dühöngés és hajtépés helyett tényleg józanul végiggondoltad volna, akkor rájöttél volna, hogy én annyit mondtam, hogy az A-vitamin fejlődési rendellenességeket okozhat. Abban a mennyiségben, amennyit az Elevit tartalmaz, valószínűleg nem, de ez olyan, mint az alkohol: ha valaki végképp nem bír magával, megihat a terhesség alatt heti kétszer egy pohár bort, de még jobb, ha egyáltalán nem iszik.

    Nyugaton erre a kutatási eredményre úgy reagáltak, hogy minden terhesvitaminból kivonták az A-vitamint, az Elevitből is, amennyire én tudom. Mo-on meg bennehagyták.

    Nem mondom, hogy akkor mindenki húzza le a WC-n a tablettát, csak tudjon róla.

    Vedd úgy, hogy küldtem külföldről egy képeslapot és minden jót.
    előzmény:
    mkoppanyi (94)
     
  20. 2003. szeptember 13. 12:2596.
    szia!
    Ebben nagyon igazad van , hogy figyeled a szervezeted jelzéseit. Szereintem ezzel cselekszel a legjobban, ha pl vashiányod lenne, azt ugy is kimutatja a labor, a pirula meg ráér akkor. Egyébként nekem az orvosom is mondta, hogy a kívánósság nem más, mint jelzése a szervezetnek. Aki pl földet kíván enni, na ott valami bibi van , mert valamilyen komoly hiánybetegséget jelez. /azt nem jut eszembe milyet. /de pl a téli időszakban én is helyet biztosítok a vitaminpótlásnak is , az ember mégsem tud annyi friss zamatos vitaminforráshoz hozzájutni.
    előzmény:
    cicamice (95)
     
  21. 2003. szeptember 13. 12:1695.
    Sziasztok!

    Ahhoz képest, hogy szinte csak tegnap indítottam a topic-ot, micsoda aktivitás! :-)))

    Akartam venni a patikában folsavat, és azt mondták, azt nem lehet recept nélkül. igaz ez, vagy csak a patikus volt tájékozatlan (vagy lusta)? Mindenesetre hétfőn megpróbálom egy másik patikában, és ha ott sem adnak, akkor bemegyek az első SZTK-nőgyógyászhoz, hogy írja fel. (A magánrendelésre ezért nem akarok elzarándokolni a város túlsó végébe).

    A vassal kapcsolatban úgy döntöttem, hogy nem érdekel, feltételezem, hogy van a szervezetemben elég, hiszen ha valóban szükség lenne a pótlására, akkor hasznosulna bennem a vitamin, és talán nem okozna szorulást.

    Egyébként remélem, hogy a szervezetem elég jól jelzi, hogy mire van szüksége, ugyanis mostanában hihetetlen nagy tejivó lettem, és mézet is eszem rendszeresen, meg élesztőt tejben futtatva (milyen finom. . . , mmmm!)

    szóval remélhetőleg nagyjából megvan minden fontos, beszéltem olyan várandóssal is, aki nem szed vitamint, és mégis nyugodt a lelkiismerete, talán nem kell túlaggódni magunkat (azazhogy van elég bajom azon kívül is, hogy minden baba-témán is aggódjak még. )

    köszi a jótanácsokat, most megyek ebédet főzni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. szeptember 13. 12:0794.
    Úr Isten!!!!!!!!!!!:((((((
    Őszintén: végigolvasva a topikot én dühöngtem és téptem a hajam.
    Gondolja valaki azt, hogy a gyógyszergyártó ilyen kártérítési pernek teszi ki magát, ami abból kerekedhet, hogy magasabb egy vitamin szint a tablettában???????
    Mondjuk ez volt a legutolsó gondolatom az egész rémisztgetésből.
    Közhely:túladagolni mindent lehet, de miért is történne ez meg?
    Mert álítólag a gyógyszerészek a tudósok meg mit tudom én melyik szakember rosszul veszi az arányokat??
    Ugye senki nem gondolja, hogy egy olyan vitaminnál , amit nem tegnap óta ismernek, használnak ne tudnák a mértéket. És ebbe még azt is beleveszik, hogy az ember mást is eszik nem csak tablettát.
    Szerintem , aki nem tud változatosan táplálkozni bármiféle ok miatt az szedjen vitamint, aki meg nem az egyen normálisan. Minden esetben át lehet billenni a ló tulsó oldalára. Én hallottam olyan esetet amikor egy férfi meghalt mert rengeteg répát megevett. MITől?Az a vitamintól?
    Frászt, attól , hogy mértéktelen volt és így akart magának szép barna színt. Hát ennyi nem a szélsőségekből kell kiindulni, józanul el kéne gondolkozni. Statisztikát én is tudnék bármiről mutatni. . .
    Üdvözlettel: mkoppanyi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_139423
    Torolt_felhasznalo_139423
    2003. szeptember 12. 23:3893.
    Jo ejt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. szeptember 12. 23:3392.
    sziasztok

    jóéjt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top