Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dohányzás terhesen?

Torolt_felhasznalo_534287
Torolt_felhasznalo_534287
Létrehozva: 2007. augusztus 15. 20:54
Sziasztok.Egyszerre estünk teherbe a barinőmmel,de ő sajnos dohányos,de 1 dobozról lecsökkentette 10szálra a napit.Állandóan mondja nekem hogy fél,de szörnyű letenni,próbálta de nagyon feszült volt tőle.Nem rágta soha a körmeit de a cigihiány miatt tiszta idegebeteg lett,aztán rágyujtott megint.Vigyáz mennyit sziv,de mondjatok valamit kinek mi a tapsztalata és nem szidalmat kérek sem dicséretet,hanem megtörtént dolgokat ahogy ti éltétek át.
  1. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. december 7. 20:53180.

    Várandós nőnek abban a pillanatban leszáradhatna a keze, amikor a szájába veszi a cigit.

  2. Torolt_felhasznalo_659225
    Torolt_felhasznalo_659225
    2016. december 7. 20:52179.

    Szép estét! 

  3. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. december 7. 20:51178.

    bözsi!remélem azt felfogtad hogy a beteg gyerek születésének az esélye bagósoknál nagyobb mint a nagy átlag. Van néhány rizikófaktor, akár hiszed akár nem.


    Amúgy, az Élet lutri!!!!!!!!!Ha ezt felfogod nem hasonlítasz össze összehasonlíthatatlan dolgokat.


    Ahogy rákos lehet egy sportoló is, aki  mindenre vigyáz (milyen élelmiszereket eszik, mozog  éppen eleget a sportolói mivolta miatt  )és mégis..................................


    És mégis, nagy átlagban a nem sportolók a rákos betegek.


     

    előzmény:
    forgacserzsebet197811 (177)
    2016-12-07  19:53
  4. 2016. december 7. 19:53177.

    Csak egy dolgot kérdeznék...aki nem dohányzott soha...és mégis véletlenül mert a sors így akarta beteg gyermeket szül arra mi a magyarázat? A testvérem soha életében nem gyújtott rá mégis sokat betegeskedett a kislánya....a kisfia sokmindenre allergiás...és a párja sem dohányzik...:) A másik nővérem 4 gyermeket szült végig dohányzott és mindegyik makk egészségesen született...:)  Én csak annyit mondhatok nem minden csak fekete és fehér..:) Sokmindentől  függ...:) genetikától...és sok egyéb mástól...:)

    előzmény:
    *vénusz* (161)
    2007-08-19  13:22
  5. 2007. augusztus 21. 16:29176.
    Igen, ez így van, de akkor is abba lehet hagyni szép folyamatosan.Én kb egy hónappal a baba előtt tettem le, úgyhogy addigra már nem is kínlódtam.
    De ha közbejön a baba, akkor is két hét alatt le lehet redukálni.
    előzmény:
    *vénusz* (175)
    2007-08-21  10:38
  6. 2007. augusztus 21. 10:38175.
    Az is jobb, mint a semmi! Bár több orvostól is hallottam, hogy ha nagyon erős dohányos vki akkor azzal árt a babának, ha azonnal leteszi a cigit, és a 9 hó alatt nem dohányzik. Ez egy ördögi kör, én azt mondom, hogy ne szokjon rá senki se a dohányra, mert utána nagyon nehéz lesz megvállni tőle. Tudom, ez nem ilyen egyszerű dolog sajnos...
    előzmény:
    balnika (171)
    2007-08-20  19:49
  7. Torolt_felhasznalo_331205
    Torolt_felhasznalo_331205
    2007. augusztus 20. 21:43174.
    Tegye le a cigit sürgősen, ne kockáztasson, nem éri meg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534287 (1)
    2007-08-15  20:54
  8. 2007. augusztus 20. 21:40173.
    Ezzel abszolut egyetertek. En is igy tettem annak idejen, bar az en napi egy-ket szalammal... valamikor az sem. Ezt nem volt nehez letenni.  
    előzmény:
    *vénusz* (170)
    2007-08-20  19:46
  9. 2007. augusztus 20. 21:33172.
    Nekem is van ismerősöm,4 gyerekes anyuka,minden terhessége alatt végig dohányzott,az első három egészséges a legkisebb 2,5 éves többet volt kórházban mint otthon,mert légcső asztmája van és állandóan befullad,ez mellett poratka allergiás lett,a sok gyógyszertől legyengült a szervezete,most vizsgályák folyamatosan mert ugy néz ki leukémiás és mind ezt az órvosok a dohányzásra fogják.Nagyon gondolya meg a barátnőd,hogy mit kockáztat,a saját gyereke egészségével,rosszabb esetben életével játszik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534287 (1)
    2007-08-15  20:54
  10. 2007. augusztus 20. 19:49171.
    De ha véletlen baba, és akkor abbahagyja, amikor kiderül, még az is jó...jobb mint ha végig szív.
    előzmény:
    *vénusz* (170)
    2007-08-20  19:46
  11. 2007. augusztus 20. 19:46170.
    Az lenne a legjobb, h még mielőtt eldöntené vki, hogy szeretne kisbabát, már előtte egy évvel le kellene mindenkinek szoknia a dohányzásról, és így ebből kifolyólag biztosan nem lenne semmi baja a babának.
    előzmény:
    pinkcork (169)
    2007-08-20  18:49
  12. 2007. augusztus 20. 18:49169.

     

    Azert nem kell rogton tulzasokba esni!!

    Teny, hogy mihamarabb le kellene tenni, legalabb terhesseg es szoptatas idejere. Hallottam mar olyat is viszont, ha valaki nagyon eros dohanyos, hogy a cigaretta teljes letetele nagyobb karokat okozhat, de az mar extrem eset.

    Sajnos talalkoztam olyannal, akinek a gyerkoje hosszutavon viselte a kovetkezmenyeket (asztma, gyenge tudo), de, ha valaki nagyon akarja, biztos, hogy abba tudja hagyni a dohanyzast.

     

    előzmény:
    dorka68 (166)
    2007-08-19  14:37
  13. 2007. augusztus 20. 18:40168.
    Egészséges gyereket szeretne vagy nyomorékot? Választhat... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534287 (1)
    2007-08-15  20:54
  14. 2007. augusztus 20. 18:36167.
    Szia Ágicababy !
    Amiket itt írtak a többiek, arról azt tartják az orvosok, hogy így van. Persze manapság mindenki szerint mindenért a cigi a felelős. Felelőtlenség dohányozni terhesen, de azért azt túlzásnak tartom, hogy azonnal vetesse el. Nem biztos, hogy egyáltalán valami baja lesz az életében. Ezek csak valószínűsíthető dolgok, de semmire sincs garancia, csak arra, hogy egyszer mindannyian meghalunk. Szóval inkább szokjon le, minthogy elmenjen egy abortuszra, annál nincs rosszabb. Nekem már volt, és nem tudok teherbe esni, lehet, hogy azért. Úgyhogy ez a legrosszabb tipp szerintem.
    És egyébként mi van az apákkal? Ők bezzeg nyugodtan cigizhetnek, pedig az ő spermájuknak se tesz jót állítólag a nikotin, aztán azzal meg ki foglalkozik, hogy milyen gyereke lesz emiatt?!
    De próbáljon meg leszokni a barátnőd !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 19. 14:37166.

    Most mar keso.

    Terhesen dohanyzott, tiz szalat is elsziv naponta, jobb ha elveteti az embriot, mert koraszulott, viszamaradott lesz, lehet, hogy agykarosodott, suket, vak, es meg ha latszolag normalis is, akkor is egész életében retteghet,hogy mit tett a gyerekkel, miatta, a cigarettai miatt fog a gyereke koran meghalni.

    Vetesse el ezt, es ha gyereket akar, akkor elobb szokjon le, azutan kezdje ujra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. augusztus 19. 14:16165.
    Nem olvastam végig,nem tudom,hogy valaki írta-e,de azt tudja-e a kedves barátnőd,hogy ha egészségesen születik is a kisbabája,akkor sem dőlhet hátra,és mondhatja,hogy na ugye semmi baj nem történt.A terhesség alatti dohányzás növeli a fiatal felnőttkori vér és nyirokrákok kialakulásának esélyét.Hogy nézne a tükörbe ha 20 évesen a gyereke ilyen betegségben megbetegszik?
    Egész életében retteghet,hogy mit tett a gyerekkel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534287 (1)
    2007-08-15  20:54
  17. 2007. augusztus 19. 14:14164.
    Itt nem is kell miről vitatkozni! LE KELL SZOKNI!!! Ennyi az egész.
    előzmény:
    balnika (163)
    2007-08-19  13:52
  18. 2007. augusztus 19. 13:52163.
    Na ezért nem értem hogy miről is vitatkozunk itt, ami totál egyértelmű.
    Én kemény cigis voltam, volt hogy két doboz naponta, de decemberben abbahagytam pár éve a fogigátlót, és februárban már terhes voltam nem godnoltam hogy ilyen hamar.és január 1-én szívtam el az utolsó cigit.
    Azóta már megint cigizek de ez más tészta.SOHA nem a gyerekkel egy légtérben.
    De ennek most más oka van.
    előzmény:
    *vénusz* (162)
    2007-08-19  13:49
  19. 2007. augusztus 19. 13:49162.
    A nőgyógyász intelmei

    Azok a nők is veszélynek teszik ki magukat, akik még terhesség előtt állnak. A cigaretta, azon túl, hogy szinte minden szervünket károsítja, a méhnyakrák kialakulásában is jelentős kockázati tényező. A dohányzás növeli a meddőségnek és a nehézkes teherbe esésnek a rizikóját. Ezért legalább egy évvel a gyerekvállalás előtt érdemes abbahagyni a dohányzást. Nemcsak a nikotin ártalmas, hanem az a több mint százféle toxin is, melyek megtalálhatók a cigarettában. Szakemberek állítják, hogy amikor a terhes anya beleszív egy jóízűt a cigarettájába, kisbabája egy erőteljes „mellbe rúgást" érez a pocakjában. Hogy mennyire káros a várandósság alatti dohányzás, arról a méhlepény is tanúskodik. „A cigizés növeli a méhen kívüli terhesség és a vetélés esélyét, és ugyanolyan rossz hatással van a magzatra, mint a stressz. Érdemes lenne a terhesség alatt bagózó anyukáknak megmutatni egy megszült dohányos nő méhlepényét – mondja Halász László, a Schöpf-Mérei kórház szülész-nőgyógyásza. – Ugyanis számtalan bevérzés látható rajta, melyek az oxigénhiányos állapot alatt bekövetkezett mikroinfarktusokról tanúskodnak. Vagyis a baba még meg sem születik, máris folyamatos trauma éri. Ez károsíthatja a tüdejét, az immunrendszerét, és befolyásolhatja a szellemi fejlődését is.

    A dohányos anyukák gyermekeinél kétszer nagyobb az esélye a bölcsőhalálnak, és gyakoribb az asztma és más légúti megbetegedések kialakulása is. A füst szén-monoxid- és nikotintartalma a belélegzés során bekerül a magzat vérkeringésébe, így a fiatal, gyenge szervezet már a születés előtt szervi károsodást szenvedhet." A dohányzás kora- vagy halvaszülést is okozhat, ráadásul legtöbbször a kelleténél kisebb súllyal jönnek a cigifüstben fejlődő babák a világra, és légzésük is nehezebben indul be közvetlenül a születés után. A dohányzó nők szülés utáni sebgyógyulási képessége is sokkal rosszabb, és náluk a terhességi csíkok is nagyobb valószínűséggel fordulnak elő. „Sokan úgy gondolják, elegendő, ha a várandósság idejére megszabadulnak a cigitől, és nem sokkal a szülés után már rá is gyújtanak. Pedig az anyatejjel is bejutnak a toxinok a baba szervezetébe – említi a szakorvos. – Ráadásul a méhlepény jobban szűri a mérgeket, mint a tejmirigyek, és azzal, hogy a tápcsatornán keresztül jutnak be ezek az anyagok, még más módon is károsítják a kicsi szervezetét."
    előzmény:
    *vénusz* (161)
    2007-08-19  13:22
  20. 2007. augusztus 19. 13:22161.
    Nem értem, hogy hogyan tudnak az ilyen "anyukák" nyugodtan aludni!!
    Amikor olvastam a hozzászólásokat, akkor volt egy közülük, ami nagyon szíven ütött. A nevére sajna nem emlékszem, de arra igen, hogy komoly baja van a tüdejével, és majdnem meg is halt a műtőasztalon. Ráadásul a huga is elég beteg..
    Ha nekem ilyen anyám lenne, az tuti, hogy felé se néznék!!!!!
    Szegény babákat sajnálom a legjobban, akiknek nincs választási lehetőségük, és csak a szerencsén múlik az életük. Olyan ez, minha orosz roulettet játszanánk!
    előzmény:
    balnika (159)
    2007-08-19  12:00
  21. 2007. augusztus 19. 12:06160.
    Még annyit fűznék hozzá az ötös ponthoz, hogy ok hogy sokszor eszedbe jut a cigi, amit nehéz megállni ha nem vagy terhes, de ha igen, akkor a cigi után fél mp-el eszedbe jut a baba és utána már nem is akarsz rágyújtani.
    Érdemes kipróbálni, és erőt venni magán mindenkinek.
    előzmény:
    dorka68 (157)
    2007-08-18  21:17
  22. 2007. augusztus 19. 12:00159.
    Ez a cikk eléggé túloz.Én már vagy 3* leszoktam, volt hogy évekre, és két hét után nem tízpercenként jutott eszembe.
    Amikor meg terhes voltam egyáltalán nem!!!!
    Itt arról a leszokásról van szó, amikor csak saját magunk miatt akarunk leszokni, ha növekszik a hasunkban a kis élet, akiért felelősek vagyunk, teljesen más az egész, akkor csak nagy ritkán eszébe jut az embernek, de a kínzó vágy hamar elmúlik.Csak addig kéne kibírni.
    Vénusz teljesen egyetértek.Az a legnagyobb baj, hogy mindig lesznek olyanok akik elbagatelizálják a dohányzás káros hatásait a magzatra, és nyugtatják magukat mindenféle szerencsés történetekkel, hogy ez is cigizett meg az is és nem lett baja. De a másik felére meg inkább nem gondolnak.
    előzmény:
    dorka68 (157)
    2007-08-18  21:17
  23. 2007. augusztus 18. 22:14158.
    Sziasztok!!!

    Nagyon sajnálom, és megvetem a barátnődet, nem is értem, hogy ezek után hogy fogja tudni magát anyának nevezni!!!!
    A többi hozzászólóval teljes mértékben egyetértek! És ajánlom figyelmedbe, hogy olvastasd el ezt a topikot a leendő 'anyukával" is!!!!
    És csak hogy egy elrettentő példát is mondjak. Biztosan a többségnek ismerős lesz ez a név... Jordan/ az igazi nevére nem emlékszem/. Mondjuk én is csak azután jegyeztem meg az ő nevét, hogy láttam mit művelt az első gyermekével. A terhessége közben végig cigizett, piált és ha jól emlékszem még drogozott is néha, átmulatta az egész terhességét, s közben ő remekül mulatott. Gondolom a baba a pociban nem élvezte annyira ezt azt életet. A végeredmény egy koraszülött baba lett, aki nem lát, és a hallásával is komoly bajok vannak, talán még agykárosodást is szenvedet.
    A következő bébi viszont makk egészséges lett. Bár nem látok a fejébe, de én biztosan nem tudnám ezt elviselni, és láni, hogy az egyik gyermekem állandóan szenved, beteg és segítségre szorul, a másik pedig vígan él az életét. Azért arra kíváncsi lennék, hogy hogy fogja szegény gyereknek megmagyarázni már év múlva azt, hogy ő miért nem élhet rendes,normális életet, mint a tesvére.
    Kívánom, hogy ennek ellenére a baba egészségesen szülessen, és semmi baja ne legyen!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534287 (1)
    2007-08-15  20:54
  24. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 18. 21:17157.
    előzmény:
    balnika (156)
    2007-08-18  15:40

Címlap

top