Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Házikoszt vagy bébiétel??

Torolt_felhasznalo_128155
Torolt_felhasznalo_128155
Létrehozva: 2007. június 24. 16:14
Sziasztok!

Azon töprengek, melyik jobb a babának: a készen vásárolható üveges bébiétel vagy az otthon frissen elkészített ennivaló.
Eleinte meg sem fordult a fejemben, hogy a gyári az jobb lehet, de most elbizonytalanodtam. Mert az oké, hogy én nem teszek bele semmiféle tartósítószert, állományjavítót, tisztítószert, ilyesmit. Nade: a zöldséget, gyümölcsöt nem én termelem, hanem a sarki boltban veszem. a csirkét nem én etetem és vágom, hanem megveszem a közértben. Ebből következően aztán fogalmam sincs arról, mit adok a gyereknek.

Mit gondoltok erről????

MT
  1. 2016. szeptember 15. 15:1140.

    A legújabb kutatások szerint a bolti bébiétel egészségesebb:


    http://munkahet.hu/hirek/eletmod-egeszseg/a-bolti-bebiete l-az-egeszsegesebb

  2. 2008. november 9. 23:5939.

    Én üveges kaját adok a fiamnak, mert változatos többek között és nem kell vele annyit pepecselni.... Nincs a környezetemben bio piac se kistermelői. Csak a multik.... Ez a legfőbb indok. Hippet adok és abból is ha lehet biót, hozzáadott cukor nélkülit. Most fogom kipróbálni a hollét- A rizskrémjét szereti nagyon. Ami időt nem főzéssel töltök, azt kihasználjuk és játszunk....stb. Nem tartom magam rossz anyának. Nem dilemmáztam sokat. :)

     

    egy 6 hónapos kisfiú anyukája

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. július 4. 08:4338.
    Az biztos, hogy nehéz dönteni, mivel teszel jobbat a babádnak. Ha úgy érzed, hogy meg tudod oldani, hogy minden nap vagy másnap főzzél neki, akkor vágj bele. Szerintem nem attól lesz jobb anya valaki, hogy házi vagy bébiétellel eteti a gyermekét. Minden baba más, és mindegyiknél máshogy alakulnak a dolgok. De szerintem egy lelkiismeretes anya azzal tesz jót a babájának, amit jónak vél, mert azt szeretettel adja. Kicsit magasztosra sikeredett, ezért bocsi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128155 (37)
    2007-07-03  23:29
  4. Torolt_felhasznalo_128155
    Torolt_felhasznalo_128155
    2007. július 3. 23:2937.
    Sikerült döntenem, illetve döntöttem valahogy., mert szorit az ido. nem várhatom meg, amig érettségizik!

    de megintcsak azt érzem, hogy fogalmunk sincs mit eszunk! es amit mondanak, az vagy ugy van vagy nem.
    uff.
    MT
    előzmény:
    dankagyné (36)
    2007-07-01  13:59
  5. 2007. július 1. 13:5936.
    Szia!
    Most nem akarok semmin vitázni, én csak leírtam, hogy csináltam. Ahogy írtam, a főzés nem az erősségem, főleg nem a babakaja főzése. A gyümölcsöket pedig a saját, illetve az anyósomék kertjéből szedtük. Én nem akarok senkit sem rábeszélni, hogy csak üveges kaját adjon a babájának, mindenki úgy eteti a babáját, ahogy szeretné, és amint látom sikerült neked is dönteni. Biztosan jól döntöttél, hiszen szívesen elfogadja a főztödet.
    További szép babázást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128155 (32)
    2007-06-28  12:18
  6. Torolt_felhasznalo_128155
    Torolt_felhasznalo_128155
    2007. július 1. 11:3135.
    Én még a vitamintartalomnál nem tartok. Csak egyszerűen ártani nem akarok.
    Kicsit kiakadtam, amikor egy szem paradicsomunk három hónap alatt sem ment tönkre! Nagyon szép volt, olyan "kisgyereknek ép-egészséges darabból főzzünk" típusú.

    MT
    előzmény:
    kenguru75 (33)
    2007-06-28  20:15
  7. 2007. június 30. 11:5834.

    Én nem is főztem, hanem mindent pároltam neki (bocsika) így azért több vitamin marad benne. Én nem hiszem, hogy az üveges bébiételekben is oylan hűde sok a vitmain. Mivel nálunk reggel meg este tápszert kap abba meg elvileg benne vannak a vitaminok bár ez is kétésges számomra, de azért talán csak benen van így ellensúlyozva vana  dolog  talán.

    De nem látom a fiamon, hogy vitaminhiánya lenne

     

    ui: (télen kapott a kajájába egy-két csepp c-vitamint is)

    előzmény:
    kenguru75 (33)
    2007-06-28  20:15
  8. 2007. június 28. 20:1533.
    Ez jó ötlet, bár annyit tennék hozzá, hogy én 2-3 napra főzök neki, ha főzök, mert ha fagyasztom, tudtommal máris 70-80%-ra csökken pl. a vitamintartalom... Szóval én ritkán fagyasztok vagy főzök neki fagyasztottból.
    előzmény:
    zéri77 (28)
    2007-06-25  18:18
  9. Torolt_felhasznalo_128155
    Torolt_felhasznalo_128155
    2007. június 28. 12:1832.
    Pont a gyümölcsöt?? pedig az nyersen adjuk nekik, míg a főzeléket legalább a főzés némileg "tisztítja".
    Persze értelek én! nehogy azt hidd, hogy nem.
    csak továbbra sem tudom, mi a jobb.
    olyan ez, mint a flakonos víz, meg a csapvíz.

    MT
    előzmény:
    dankagyné (30)
    2007-06-26  21:00
  10. Torolt_felhasznalo_128155
    Torolt_felhasznalo_128155
    2007. június 28. 11:5131.
    Jaaj.

    Hát ha megpróbálom egy kicsit összefoglalni, akkor kb. ugyanott tartunk mint az elején. Vagyis nem vagyok egyedül a dilemmámmal. azért ez megnyugtató, köszönöm.

    szóval továbbra is gondban vagyok.

    én azt gondolom, hogy nem tudok igazán okos lenni. valahogy sehogy sem jó. úgyhogy maradunk szerintem továbbra is annál, hogy főzök neki, amit eyébként szívesen teszek, és biztonsági tartaléknak, utazáshoz marad az üveges.

    de ugye nem csak én érzem, hogy fogalmunk, sincs, mikor mit eszünk és mikor teszünk jót ill. rosszat.

    MT
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. június 26. 21:0030.
    Szia!
    Lehet, hogy én is meg leszek kövezve, de azért leírom.
    Szóval: fél éves korától kapott mást mindkét fiam az anyatejen kívül. A gyümölcsöket mind én készítettem el nekik(leveket, püréket), de a többi mind üveges volt. Én nem is tudok annyira főzni, főleg nem változatosan egy baba számára, így mi a "műkaja" mellett döntöttünk. Ezért kaptam nagyon sok embertől (még az anyukámtól is urkoltan) hideget-meleget, de ez a mi döntésünk volt. A házikosztra pedig mindkét fiam simán áttért, és azóta is jó étvággyal esznek. De persze indenki maga dönti el, hogy mit ad a csemetéjének.
    Talán a javamra szolgál, hogy a most 3 s fél éves és a 15 és fél hónapos fiamat még mindig szoptatom, így talán ellensúlyozom azt a sok "rosszat", amit fél éven át adtam nekik kaja gyanánt.
    Üdv:

    Edit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128155 (1)
    2007-06-24  16:14
  12. 2007. június 25. 21:0229.

    Szia!

    Az előttem szólók után kicsit félve írom le, hogy az én kisfiam üvegesen nőtt fel, októberben lesz három éves, de ebédre még mindig bébikaját kap. Amikor picurka volt, én is hasonló dilemmával küzdöttem, aztán a védőnénink tanácsára a bébikaja mellett döntöttem. Ő ugyanis azt mondta, hogyha megtehetjük, etessük a picit JÓ minőségű bébiétellel, hiszen olyan változatosan és olyan minőségben én soha nem fogok tudni neki főzni. A kicsim Hipp-et és Nestlé-t kapott, egy éves koráig minden étkezésre, főzelék, gyümölcs, túrókrém, tejpép, szóval minden. Aztán később már csak az ebéd lett bébikaja. A mai napig imádja, és szerencsére mellette megeszi a házit is. Szóval én nem a lustaságom miatt döntöttem így, ráadásul nekünk nagyon bevált, igen stramm a kismanó.

    Gy

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. június 25. 18:1828.

    Én a házi osztra voksolok....

    Nekm kb 2 hetente 1 óra  "munka " csodaturmixolás volt míg elkészítettem a gyereknek az 5-8 alapanyagból  20-25 adag kaját .  Lefagysztottam és minden nap maradt időm a gyerekre is. Bár az üveges kaja meleltt is maradna időm rá, de azért az ára sem mindegy. Napi 1 (de egy nem elég)  üveges kaja átlag 230 Ft-tal számolva az több mint 6000 ft egy hónapban. Abból saját magad a gyereknek válatozatosabbnál változatosabb kajákat tudsz csinálni rengeteg mennyiségben.

    Mondjuk én élevztem is a főzőcskét, és a ygerek si megette a fagyasztottat

    Most pedig szezon van ha van egy kis kapacitásod sok zöldséget gyümölcsöt el tudsz tenni a babának kész étel formájában.

    És vészhelyzet esetére, meg utazáshoz, avgy ha valami új zöldséget/gyümölcsöt akarsz neki kipróbálni  jöhet az üveges

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. június 24. 20:1627.
    Hazikoszt parti vagyok. Tele volt a fagyasztom idoben eltett rokonok altal termelt zoldseggel, gyumolcsel. Raadasul 10 honapos kora utan a nagyobbik 5 dl fozeleket is megevett, de a kicsi se maradt le, de nala mar nem lepodtem meg. S nekem sokkal jobban izlettek, mint a boltiak (egy eves kor alatt inkabb megcsereltem az etkezest, utana kaptak boltit is).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128155 (1)
    2007-06-24  16:14
  15. 2007. június 24. 19:5726.
    "Sajnos, a piaci őstermelő is ugyanúgy permetezi a zöldségeit, gyümölcseit, ha szép és bő termést szeretne (márpedig azt akar!)."

    Ez meg a másik, tényleg így van. Házi-házi, bio-bio, na persze. Jól hangzik - de hiába szimpatikus a piaci néni-bácsi, tudja ő is, hogy ez most "divat" és eladja úgy... Ezt nem rosszindulatból mondom, sőt, inkább megértve őt, hiszen neki is élnie kell valamiből.

    Azt pedig én is megnézem, hogy rá van-e írva az üvegre a cukor - nem azért, mert ízetlen kaját akarok adni a lurkónak, hanem mert a cukor rászoktat egyfajta ételre és az nem jó, ha csak azt eszi majd... Egy kevés cukor, só, ízesítés szerintem egyáltalán nem baj 6-7 hós kortól - mert aztán lehet csodálkozni 1 éves kor után, hogy nem eszi a gyerek, amit mi. Lehetőleg kevés cukortartalmú ételt adok, de nem vonom meg tőle teljesen (kisfiam 8 hónapos lesz).
    előzmény:
    akaba777 (11)
    2007-06-24  17:07
  16. 2007. június 24. 19:4725.
    Hja, hát az egyik örök dilemma. Mert igen, ott van a nitrát-veszély, a babaételeket meg legalább elelnőrzik (??), hogy mi kerül bele. Én oda jutottam (józan paraszti ésszel), hogy miután mindkettőt boltban veszem, egyszerűen ellenőrizhetetlen, hogy honnan van az adott zöldség vagy gyümölcs, nem követhetem vissza egyiknél sem pontosan, honnan származik és ki mivel öntözte vagy sem. (Húsokról ne is beszélve.) Tovább megyek, ha a piaci bio-néninél vásárolok, ő is veheti a szép házi-bio almáit akárhonnan (mi van, ha rossz egy évben a termése vagy kidőlt az almafája, éhen pusztul? Persze, hogy egy fenét, beszerzi valahol és eladja sajátként...!). Sőt, ha a saját kertemben termelek valamit mondjuk, akkor is ki tudja, mi éri azt a földet innen-onnan alulról, az esőből vagy a magasfeszükltségű vezetékből, akárhonnan...?

    No, hát én ezt egyszer gondoltam végig, innentől úgysem tudsz sehogysem tuti biztosra menni. Józan paraszti ész újra: vegyesen adok neki hol saját főztöt (nem mindig ugyanott vásárolt gyümiből), hol babaételt és abból is különböző márkákat. Így egyet elkerülhetek: hogyha bármiben bármi káros van, az valószínűleg nem halmozódik fel. Vannak persze kedveltebb ízek és márkák, vannak preferált zöldségesek (mondjuk most költöztünk), de a változatos étrend az, ami - szerintem - a "legbiztosabb".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128155 (1)
    2007-06-24  16:14
  17. 2007. június 24. 18:5724.

    SZiasztok!

    A házikosztra szavazok. Én mindig termelői piacon vettem (veszem is) a zöldséget, gyümölcsöt, a termelő nem fogja maga alatt váni a fát, neki minden vevő pénzt jelent. Mára már olyan jóban vagyok velük, hogy szezon előtt már kaptam spenótot abból amit a saját családjának termelt!

    Persze vannak olyan esetek (utazás, kirándulás, nincs idő főzni stb) amikor menekülőútvonal lehet az üveges kaja.

    De ez teljesen a te döntésed, nehogy úgy érezd, hogy rossz anya vagy ha üvegeset eszik a gyerkőcöd!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128155 (1)
    2007-06-24  16:14
  18. 2007. június 24. 18:4023.

    Szerintem ez is az is. Mikor mire van idő, meg lehetőség. Nekem az volt a gond, hogy a büdös kölke  a hazai után nem nagyon ette a boltit. Én mindíg megkóstoltam amit meg akatram etetni vele, és az se volt rosszab.

    A fagyasztás szerintem nem a legjobb ötlet, mert abban már a vitamin, sehol sincs. Akoor meg minek, csak hogy tele legyen a hasa. Az alapanyag vásárlásnál, valóban nagyon oda kell figyelni,, hogy tényleg ellenőzött legyen a termék.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128155 (1)
    2007-06-24  16:14
  19. 2007. június 24. 18:3422.

    Én is úgy indultam neki, hogy úristen, bébiétel, még a gondolatától is rosszul voltam, hogy ilyen üveges mű vackokat adjak a gyerekemnek, azt csak a lusta anyukák szoktak, akik nem törődnek a gyerekük egészségével....blablabla.

    Az első üveggel akkor vettem, mikor épp nem kakilós időszakunk volt, kúpozni már nem akartam, tél volt, a nyáron lefagyasztott gyümölcsök már elfogytak, úgyhogy vettem üveges őszibarackot is meg szilvát is. Meg is oldotta a problémát.

    Akkor egy ideig megint csak házikoszt, majd jött megint egy olyan időszak, mikor egyszerűen nem ette meg, amit főztem neki. Már volt 3-4 fogacskája, de se a teljesen összeturmixolt, se  akissé darabosabb kaját nem ette meg. Még 1 éves kor alatt voltunk, tehát még óvatosan bántam az ízekkel is, meg nem is mertem még sok fajtát adni neki, és egyszer csak kifogytam az ötletekből.

    Olyan üveges kajákat kerestem, amiben nincs cukor, és a hozzávalók alapján a legkisebbek is ehetik (ez az életkor meghatározás azért csalóka, mert pl aprómagvas gyümölcsös bébiételre simán ráírják, hogy 5 vag y 6 hónapos kortól, holott 1 éves korig elvileg nem adható.

    Aztán veszegettem pár üveggel, és mai napig előfordul (15 hós), hogy veszek neki. Igazávól a gesztenyés-almás csirkéből szoktam, meg gyümölcsös túróból (ha én kavarom össze a túrót, gyümölcsöt úgy nem eszi meg), mást nem is nagyon.

    Igen, és én is ezzel győztem meg magam, hogy mindegyik ökológiai gazdaságból származó alapanyagokból készült, az ilyesmit pedig elég szigorúan ellenőrzik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. június 24. 18:2521.
    Talán csak annyi a különbség, hogy a piaci termelő áruját rendszeresen ellenőrzi az ÁNTSZ úgy, hogy felkap egy-egy salátát, uborkát, satöbbit és elviszi bevizsgálni. /A nagybani piacon is ellenőriznek!!/

    A multik pedig kipakolják a kamionból a zöldséget a polcra, anélkül, hogy bárki is ellenőrizné. Na jó, néha ellenőrzik. De lehet, hogy mire felfedezik, hogy mérgezett, te vagy én már megetettük a gyerekkel.

    Teljesen kistermelő párti vagyok.
    előzmény:
    akaba777 (11)
    2007-06-24  17:07
  21. 2007. június 24. 18:1320.

    Ja, kis segítség, aki az otthoni mellett voksol:

    http://www.idealmarketing.hu/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. június 24. 18:0819.

    Hello!

    Mi az elsőnél hetente kb. 1x adtunk bébiételt, a második babánk nem fogadta el egyszer sem.Érdemes beszerezni többféle zöldség-gyümölcs-husi alapanyagot, /normális helyről/ szortírozni, fagyasztani.Aztán csak előkapom,1szem krumplival, vagy kevés rizzsel felrakom pici vízben párolódni 10-15 percre és kész.1 éves kora után meg már azt kéri, amit mi eszünk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. június 24. 18:0218.
    Én az általad főzöttre szavaznék!

    Merthogy az alapanyagot a boltiéban sem tudod, milyen és honnan van.
    Az adalékokat viszont a Tiédben tudod, hisz Te főzöd.

    Felnőtt gyerekeim vannak, tudom, hogy macerás egy kisbaba. Így ne csinálj gondot belőle, ha NÉHA kész bébiételt is kap.

    De ha tudsz, inkább főzz neki Te!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128155 (1)
    2007-06-24  16:14
  24. 2007. június 24. 18:0117.

    Szia!

    Nem tudom milyen korú babát etetnél?

    Nálunk sajnos 5 hónaposan el kellett kezdeni a hozzátáplálást, mert a gyerek szopissztrájkot kezdett, ugyanakkor az ebédlőasztalnál majd kiugrott a kezünkből, mert azt szeretett volna enni, amit, mi. Miután 1,5 hónap alatt inkább fogyott, mint hízott, a dokinéni írt hipoallergén tejpépet+ vasat, mert a vérvétel vérszegénységet mutatott, és a vas mellé javasolt gyümölcsöt.

    Na én akkor álltam ez előtt a dilemma előtt, amit felvetettél. A hipermarketekben vigyorgott a spanyol alma és a mindenféle külföldi fenetudja mivel kezelt primőr csoda.

    Én inkább a bébiétel mellett maradtam.

    De jól nézd meg, mert a Kecskemétit és a Hippet ugyanott gyártják, de a Hippeket többnyire bio alapanyagokból és hozzáadott cukor nélkül, a Kecskemétiben viszont van + cukor!!!!! Egyes noname olcsó bébikaják meg egyenesen "vaníliás porcukorral" készülnek! 

    Az én fiam a Nestlé kajáit szereti legjobban, én mindig megkóstolom mindet mielőtt nekiadom és tényleg finomak!

    A másik, h. pici (4-6 hónapos) babának még egy csomó mindent nem lehet adni, a hétköznapi kajákat pedig nehéz liszt, tej, tojás nélkül csinálni. Később, amikor már nagyobb könnyebb lesz a helyzet.

    A fiam most 9 hónapos, eddig döntően bébiételt kapott+ Frutapurát, most 1 hónapja kap kistermelői gyümölcsöket és házi zöldséglevest, főtt krumplit, főtt répát, csirkét. Hálistennek imád enni!

    A neheze most jön! Mert immáron el kell kezdeni hozzászoktatni a felnőtt ízekhez, de tejet és tojást még mindig nem kaphat! Most bújom a netet receptek után!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top