Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Petesejt adományozás!

sandbaby
Létrehozva: 2007. március 4. 20:20
Sziasztok!

Többször vettem rész Lombikprogramban.De sajnos mindig sikertelenül.
Illetve részben sikeresen .A serkentő kúrák után mindig lett elegendő petesejtem de sajnos nem tudom kihordani a babát.Ismeretlen okokból elvetélek.Most a helyzet az van még 5 db megtermékenyitett petesejtem
lefagyasztva.És mivel a béranyaság nem megengedett Magyarországon,nem hordhatja senki ki az én babámat a jog szerint.Arra gondoltam lehet hogy találnák valakit akinek adományozás cimén a doki mégis beültetné a mi kis petesejtünket .??
Mi a véleményetek ez járható út lenne?
  1. 2016. augusztus 17. 20:1956.

    Ugye tudod,hogy ez Magyarországon nem legális,törvénybe ütköző és keményen büntetik azt,aki ilyet tesz! 


    A felhívásod az NLC fórum szabályzata szerint is tilos!

  2. 2011. május 10. 13:3355.

    de jó neked...nekem nővérem van:-(

    pedig nagyon szeretnék kisbabát...bízom benne, h találok itt egy lányt,aki segít nekem...

     

    A hugod nem vállalkozna rá mégegyszer?

    Milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban?

    előzmény:
    tokari (51)
    2010-06-19  19:06
  3. 2011. január 7. 09:4254.

    Szerintem a  kérdés inkább az, hogy hogy dologzod fel lelkileg, hogy sosem lesz gyereked?

    Vagy hogy meg akarod-e tapasztalni az "áldott" állapotot, a szülés élményét? Ehhez képest kis kompromisszum, ha genetikailag semmi közöd a babához.

     

    http://nol.hu//belfold/20101224-egy_petesejt donor_naplojabol

    előzmény:
    regan (53)
    2011-01-04  23:15
  4. 2011. január 4. 23:1553.

    segíteni nem tudok, és ne haragudj, h ilyet kérdezek , de

    hogyan dolgozod fel ezt a helyzetet lelkileg? 

     

    mármint hogy "genetikailag" nem lesz a tied a baba, akit te hordasz ki...

     

    Remélem, h kapsz segítséget! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. január 4. 22:5952.
    csajok segitsetek petesejtre lenne szükségem debreceni kaáliba járok elöre is köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2010. június 19. 19:0651.

    Szia,

     

    nekem n agy szerencsém volt, mert a testvérem vállalta, aki 15 évvel fiatalabb nálam, ő adott petesejtet. Azért nagyon drukkolok!

    Üdv

    Tökari

    előzmény:
    riaria (50)
    2010-06-13  01:24
  7. 2010. június 13. 01:2450.

    Kedves Tokari!

     

    A forumon olvastam a siker torténetedet.

     

    En 5 sikertelen lombikon vagyok tul, férjemnél van a gond.

    kozben meg már betoltottem a 45. évemet.

     

    A Dévai és a Sote klinikán voltam, egyik helyen sem vállalták a donor lombikot, mivel nincs a családomban donor.

     

    A tobbi általan ismert Budapesti lombik klinikán telefonos érdeklodésemre minden honnan elutasitottak a donor lombikot illetoen.

     

    Ugyanakkor mint a Te sikertorténeted azt igazolja hogy elvégzik ezt a tipusu beultetést, akkor is ha nem rokon a donor.

     

    Ha nem zavarlak ezzel tudnál nekem klinikát vagy orvost ajánlani ahová gond nélkul fordulhatok.

     

    Segitségedet elore is megkoszonom.

     

    Udvozlettel.

     

    Ria

    v-maria@freemail.hu

    előzmény:
    tokari (30)
    2007-03-15  21:00
  8. 2007. szeptember 29. 11:3549.

    Szia Petra,

     

    régen írtam Neked, remélem, hogy jól vagy ( tok ). Ti most hol tartotok? Drukkolok!

    Kata

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_380443 (45)
    2007-07-29  23:55
  9. 2007. szeptember 29. 08:1548.

    SZia,

    voltatok a Kaáliba? Mit mondtak? Melyik orvosnál voltatok? Drukkolok!

    Kata

    előzmény:
    Demazoni (47)
    2007-08-02  20:40
  10. 2007. augusztus 2. 20:4047.

    En is korabban a BMC-ben voltam, ott volt ket sikertelen lombikunk. Bejelentkeztem en is a Kaaliban. Eleg sokan egy-ket probalkozas utan atmennek a BMC-bol a Kaaliba, remenykedve a sikerben. Remelem nekunk is bejon.

    En mondjuk azert is megyek at mert a BMC-s orvos lemondott rolam, szerinte nincs ertelme tovabb probalkoznunk, meg is mondta kerek perec, hogy o nem vallal nalam tobb lombikot. De en nem mondok magamrol le ilyen konnyeden! Onszorgalombol elmentem tovabbi kivizsgalasokra es mostmar sokkal jobbak a kilatasok, kizarhattunk ill. tisztaztunk nehany fontos tenyezot. A BMC-s orvosom el sem kuldott ilyen vizsgalatokra, pedig konnyen kiderulhetett volna, hogy nem olyan rossz a helyzet, mint ahogy o gondolta.

    Na, de mostmar ez mindegy, elore kell nezni, nem hatra. Visszafele tekinteni csak a tanulsagokat leszurese erdekeben kell, hogy a jovoben mit csinalnek maskent. En szeptember 27-re kaptam konzultacios idopontot. Tiszta lappal indulunk a Kaaliban, uj kornyezet, uj orvos, uj esely!!!
    előzmény:
    tokari (46)
    2007-08-02  20:01
  11. 2007. augusztus 2. 20:0146.
    Köszönöm szépen a bíztatást. valószínűleg megpróbálunk átmenni a Kaáliba a BMC-ből, hátha nagyobb szerencsénk lesz, de még azért filózunk rajta. Neked is kívánok minden jót és nagy pocakot!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_380443 (45)
    2007-07-29  23:55
  12. Torolt_felhasznalo_380443
    Torolt_felhasznalo_380443
    2007. július 29. 23:5545.
    Kedves Tokari!

    Nagyon együtt érzek veled! Szintén sorstárs vagyok, egy sikertelen próbálkozással a hátam mögött. NEM SZABAD FELADNI! HIDD EL, HOGY SIKERÜLHET NEKÜNK IS!
    Reméljük, hogy lesz a következő próbálkozásnál fagyibaba! Én is most bennük bízom!
    Minden jót és sok sikert a továbbiakban!|
    előzmény:
    tokari (43)
    2007-07-26  15:10
  13. 2007. július 27. 09:5844.


    Igen, tudom, a varakozas utani negativ eredmennyel valo szembesules utan ez szinte a legrosszabb idoszak. Az ember azon ragodik, hogy miert? Van amikor semmi fizikai oka nincs, azaz minden hormon, UH es egyeb eredmeny tokeletes es megsem sikerul. Akkor az ember elkezdi a kulso korulmenyekben keresni az okot. Talan tul sokat pihentem es nem volt eleg jo a verkeringesem? Talan tul keveset pihentem? Talan ....? Meg millio dolog felmerul az emberben mint lehetseges ok.

    Sajnos a lombikozas ilyen szempontbol nem egy exakt tudomany, nincs mindenre valasz. Ezert van az, hogy csak x %-os valoszinusege van a sikernek. A fennmarado % eseteben agyon ritkan lehet megmondani, hogy miert nem sikerult. A termeszetben is rendkivul szerencses akinek elsore sikerul spontan modon teherbe esni, de nem ezek a parok vannak tobbsegben. Akinel minden rendben az is van hogy honapokig probalkozik mire sikerul. Csakhat nekunk sajnos sokkal nagyobb tetje van egy-egy ilyen probalkozasnak, mint egy parnak, akinel minden rendben van es sikertelenul telik el egy ujabb honap. Bar egy ido utan bennuk is felmerul ez a miert kerdes, de nem ilyen villamcsapasszeruen mint nalunk lombikosoknal, hiszen mi mindent felraktunk egy lapra egy probalkozas erdekeben es ugyebar a lelki oldal mellett nem gyozom hangsulyozni az ilyenkor felturbozott hormonallapot, aminek egyszer csak egy nagy pofaraesessel van vege.

    Nincs ertelme magadat okolni, hogy te nem tettel meg esetleg mindent az ugy erdekeben, biztos vagyok benne, hogy mindent a legjobb belatasod es ismereteid szerint tettel. A lelked is egy kicsit megnyugodik majd ahogy a hormonjaid a rendkivuli felturbozasbol ismet normalizalodni kezdenek. A hormonhaztartasod most olyan mintha elveszitettel volna egy terhesseget, meg annak is akinek meg biokemiai terhesseget sem mutattak ki. Az okok keresese most nem vezet semmire. Majd idovel nagyobb perspektivabol fogod latni a dolgot es talan majd valtoztatsz egy-ket dolgon a legkozelebbi probalkozasnal, de most nem is vagy olyan lelki allapotban, hogy egy objektiv modon vegig tudd gondolni.

    Na de eleget beszeltem...

    Lehet, hogy a legkozelebbi alkalommal esetleg lesz annyi embrio, hogy akar meg egy eszkimobabas beultetesre is lesz lehetoseg. Par het mulva jobb lesz, hidd el, csak most legyel tobb turelemmel magaddal szemben. Van meg lehetoseged arra hogy sikeruljon!!!!
    előzmény:
    tokari (43)
    2007-07-26  15:10
  14. 2007. július 26. 15:1043.

    Szia,

    nekünk ez volt az első, csak akitől a petesejtet kaptuk, év végén lesz 35 éves és ezért írtam, hgy az utolsó esélyünk lesz. Még mindíg nem tuidtam feldolgozni ami történt, mert nem tudom az okát, hogy miért??   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. július 24. 13:3242.


    Tokari, nagyn sajnalom...

    Ez volt a 4. lombikotok, hogy azt irod a kovetkezo lesz az utolso eselyetek? Tudod, hogy egy esely is esely! Lehet, hogy pont a kovetkezo lesz a nyero!

    Probalj meg most valami mas elfoglaltsagba teljesen belefeledkezni, elutazni nyaralni, lakast felujitani, kzdj intenziv nyelvtanulasba, vagy mit tudom en, te tudod nalad mi valna be, csak valami olyasmit, ami elegge lefoglalja a gondolataidat. Meglatod, talpra fogsz allni megint.

    Nekem eddig ket sikertelen lombikom volt, bar nekunk egyiknel sem indult el semmi, viszont a 2. utan ami az iden februarban volt, a doki kozolte, hogy nem vallal nalam tobb lombikot, mert remenytelen. Hat, en is padlot fogtam akkor...
    Szeptemberben probalkozunk majd legkozelebb valahol mashol, mas dokinal. En nem vagyok hajlando lemondani magamrol ilyen konnyeden. Azota onszorgalombol voltam nehany vizsgalaton, es az eredmenyek tekinteteben ujra latunk eselyt a sikerre.

    Tudom, hogy most milyen elmondhatatlanul soteten latsz mindent, de meglatod, felul fog kerekedni ujra a baba utani vagy, es ennek a sotet alagutnak a vegen ujra megatod majd a fenyt!
    előzmény:
    tokari (41)
    2007-07-24  11:34
  16. 2007. július 24. 11:3441.

    Sziasztok,

    tegnap voltam a dokinál és sajnos közölte, hogy a HCG szintem 0 lett. Nagyon kiiborultam, mert ez volt életem els terhessége, ami cca 3 hétig tartott...    Azt mondta a doki, hbogy 3 hónap múlva lehet újra próbálkozni. Ez leszaz utolsó esélyünk...

    Pusza mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. július 16. 21:0340.

    Szia,

     

    nagyon sajnálom, hgy nem sikerült, nagyon drukkoltam neked!  

    Én is nagyon izgulok, bár olvastam, hgy alacsony hcg szintű nöknél s lehet sikeres baba, de csak reménykedem! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_723059 (39)
    2007-07-16  11:31
  18. Torolt_felhasznalo_723059
    Torolt_felhasznalo_723059
    2007. július 16. 11:3139.

    Szia,

    5-ös HCG??? nem akarok ünneprontó lenni, de az nagyon alacsony! Mit mutat a teszt? Millió drukk, hogy minden OK legyen.

     

    Rossz hír, hogy nekünk sajna nem sikerült... 

    előzmény:
    tokari (38)
    2007-07-15  21:01
  19. 2007. július 15. 21:0138.

    Sziasztok,

     

    pénteken megvolt a vérvétel és pozitív!!!! Csak az a baj, hogy nagyon alacsony a HCG szintem 5-ös. Azt mondta a doki, hgy ebből még bármi lehet, de sajna a méhen kívüli terhesség is benne van, remélem nem. Néha fájdogál a hasam, de próbálok pihenni, nehogy baj legyen. 07.23.-án kell mennem újra vérvétel+ultrahangra, akkor már többet tudnak mondani. Köszönöm, hogy drukkoltatok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. július 14. 14:1037.


    Tokari, kivanom, hogy + legyen az a vervetel. Nagyon varjuk a hireket!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676376 (34)
    2007-07-05  13:49
  21. Torolt_felhasznalo_723059
    Torolt_felhasznalo_723059
    2007. július 5. 17:2036.
    Én úgy tudom, hogy a beülti utáni 10. napon. Persze ha később csinálod, biztosabb az eredmény. Remélem, megírod majd! Ha pozitív, akkor főleg! Az én "páromra" igazán ráférne eg ykis biztatás!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676376 (34)
    2007-07-05  13:49
  22. 2007. július 5. 14:2835.
    Tökari!

    Kívánom, hogy minden a legnagyobb rendben legyen és egészséges babád születhessen!!!

    Vigyázzál nagyon magadra!!!Sok pihi!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676376 (32)
    2007-07-05  08:09
  23. Torolt_felhasznalo_676376
    Torolt_felhasznalo_676376
    2007. július 5. 13:4934.

    Szia , köszönöm szépen! Jövő héten pénteken lesz a vérvétel, remélem + lesz. Nem tudod, hogy a terhességi tesztet mikor lehet először próbálni? 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_723059 (33)
    2007-07-05  10:00
  24. Torolt_felhasznalo_723059
    Torolt_felhasznalo_723059
    2007. július 5. 10:0033.

    Szia!

    Most nagyon izgalmas és csodálatos napokat élsz át! Én nagyon-nagyon szorítok Neked! Tudom miről beszélek, én is érintett vagyok a témában, csak a másik oldalon. Nálunk hamarosan kiderül, hogy sikeresek voltunk-e.

    Meddig kell még izgulni??? Bár én azt vallom, hogy az igazi izgalmak csak a +teszt után kezdődnek...

    Kíváncsian várom az eredményt és minden jót kívánok Neked!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676376 (32)
    2007-07-05  08:09

Címlap

top